загрузка...
загрузка...
На головну

З низів суспільства | Бог благословляє всю мою родину | шляхом гонінь | Долиною смертної тіні | Кінець великого посту | Бог дарує мені сина і безліч братів | другий термін | Гірке побачення з рідними | Шлях до об'єднання | Третій термін - при смерті |

Кладовище в тернина й будяччя

1. Змова від псування на цвинтарну землю
  2. Могильники на кладовищі в Зоряні.
  3. Похований на кладовищі Буа-Тардье комуни Кламар департаменту О-де-Сен.
  4. Сільський цвинтар
  5. Сільський цвинтар »-початок поетичної творчості автора

Мене послали в Сіньянскій трудовий табір. Місто Сіньян знаходиться в південній частині провінції Хенань, на кордоні з провінцією Хубей. У цьому районі розкинулися численні плантації чаю. Клімат тут суворий, з невеликим числом сонячних днів в році, нерідко з туманами і проливними дощами. У зв'язку з низьким атмосферним тиском і підвищеною вологістю тут повно москітів і отруйних змій.

У нашому тюремно-трудовому таборі було більше п'яти тисяч ув'язнених, розбитих на чотири бригади. Мене поставили працюватиме на рисових заливних полях і рибної фермі. У нашій бригаді перебувало понад тисячу ув'язнених.

Щоранку ми повинні були бути присутніми на заняттях з політичної і військової підготовки. Робочий день каторжан тут тривав від зорі до зорі - чотирнадцять годин роботи в день без вихідних.

Ми рили риборозвідні садки вручну, і, крім того, постійно працювали на рисових заливних полях в небезпечному сусідстві зі зміями і п'явками. Вже на другий день мого перебування в таборі мене змусили носити на спині важкі кошики з мулом і камінням. Весь день ми піднімали кошика по сходах і скидали з найближчого укосу. Я був дуже слабкий. Малого пайка, який нам видавали на добу, було недостатньо, щоб відновити фізичні сили. Я багато разів непритомнів і оступався, падаючи зі сходів в яму.

Озброєна охорона не спускала з нас очей і постійно підганяла. Коли ми втомлювалися, нас били прикладами гвинтівок. Ми тягнули жалюгідне існування.

Щовечора ми поверталися в барак зі страшно опухлими ногами і потертими від важкого вантажу плечима. Часто у мене не було навіть сил піднятися на нари і я засинав прямо на підлозі.

Я ослаб настільки, що більше не міг переносити вантажі. Сьогодні не знав, дотягну до завтра.

Мало того, Сіньян знаходився на відстані трьохсот кілометрів від мого будинку, і моїм рідним відвідувати мене було дуже важко. Перші місяці з кожним днем ??я слабшав не тільки фізично, а й духовно.

Я був засмучений, оскільки не міг бачитися з родиною. Часто я задавався питанням, на кого був схожий мій син. Хоча в Наньянському в'язниці мене били до напівсмерті, там, по крайней мере, я знав, що моя сім'я і мої улюблені були поруч. Тепер я піддався спокусам іншого роду - спокусам в формі виснажливої, непосильним і повільної тортури. Незабаром після перекладу сюди я описав місце каторги в наступному вірші:

Взимку, навесні, влітку, в осінь

Снігу змінюються дощами,

І дні сирі дуже рідко

Змінюються сухими днями.

Москіти, змії і п'явки,

Бичі, мотузки з шейкерами:

Чи не табір - кладовище з будяччям

І терну низькими кущами.

Сюди з одним потрапив бісом -

З сім'ю піде. Але слава Богу:

Чи не від ланцюгів - від возрожденья

Змінюється душа плотського!

В кінці 1984 року напередодні свята Нового року за місячним нам веліли написати річний звіт, і скласти план на майбутній рік.

Я не знав, що написати. За звітом я згадав вірш з Писання: "Отож, пам'ятай, звідки ти впав, і покайся, і вчинки давніші роби, а якщо не так, скоро прийду до тебе, і зрушу твого з місця його, якщо не покаєшся" (Об. 2 : 5).

Я написав вірші, в яких зізнавався в тому, що моя молитовне життя в другій половині цього року ослабла. Я ослаб настільки, що став мріяти лише про те, щоб поїсти і виспатися.

Плануючи заходи на майбутній рік, я написав, що мені слід покаятися перед богом, щоб Він простив мене. Я дав слово, що кожен день о п'ятій ранку і о дев'ятій вечора я буду молитися і роздумувати над Словом Божим.

З того часу я кожен день присвячував молитовному спілкуванню з Богом. Він змінив мою неміч на Свою силу, і мені стало набагато легше переносити робоче навантаження.

Одного разу до мене підійшов табірний наглядач і сказав: "Я прочитав твої папери з суду. Ти названий там контрреволюціонером і ворогом нашого народу, але я знаю, що насправді ти просто християнський пастор, і хочеш, щоб кожен повірив в Ісуса. Не розумію , чому наша держава посилає таких людей як ти на каторгу ".

Він зачепив мене за живе - я не міг стримати сліз. У глибині душі я обурювався усіма несправедливостями, які переносив. І раптом Господь сказав мені: "Не шкодуй себе. Така моя воля. Ти повинен пройти цим шляхом".

Слава Богу! Він знав про мою неміч і непосильних навантаженнях. Цей наглядач вже багато часу пильно спостерігав за мною, підозрюючи мене в бажанні втекти. Переконавшись в тому, що я не збираюся цього робити, він перевів мене з риборозплідних кошів на роботу в поля. Мені треба було тягати ковші з людськими екскрементами на городи для добрива овочів. Ця робота була набагато легше колишньою.

Якось раз мені наказали вимитися, привести в порядок свій одяг, і допомогти неписьменним каторжанам в листуванні з їх рідними. Так милість Божа не залишала мене. Багато ув'язнених, побачивши в мені щирого християнина, стали поважати мене.

Одного разу до мене підійшов како-то охоронець і сказав: "У городній бригаді працює один сімдесят років, католицький священик. Ти не знайомий з ним? Він хороший християнин".

Цю людину теж зарахували до контрреволюціонерів. Його засудили на 10 років каторжних робіт за те, що він відмовився підкорятися Католицької Патріотичної Асоціації, контрольованої державою. У таборі він відбував останній рік.

Коли я зустрівся з батьком Ю в перший раз, той уже знав, що я учень Христа. Так ка я не був католиком, батько Ю обходився зі мною досить холодно, і навіть не привітав. Я молився про нього, і шукав способу прислужитися йому. За обідом я давав йому трохи сухого молока, і ділився частиною пайка.

Я не був католиком, але він незабаром зрозумів, що я був щирим послідовником Ісуса. Він чув про мої страждання і семідесятічетирехдневном пості.

Поступово його ставлення до мене змінювалося. Одного разу батько Ю показав мені записну книжку, в яку він записував молитви. Будучи дуже обережним і не бажаючи зайвих неприємностей, батько Ю відмовився від Біблії, яку хотіли передати йому друзі - католики, і всі роки свого ув'язнення провів без Слова Божого. Моїм рідним вдалося відвідати мене кілька разів. При цьому вони таємно, серед продуктів і речей, привозили Біблію частинами. В одному випадку моя дружина передала мені спеціально спечений коровай хліба.

Ось це був дійсно дорогоцінний подарунок, оскільки в короваї були запечені кілька біблійних книг! Іншим разом вона сховала дорогоцінні зошити в пачках локшини.

Я давав свою Біблію цього католицькому священику і наша дружба міцніла. Він був добре освічений, і міг читати і говорити на латині, єврейському, англійською та старокитайській мовами.

Після звільнення з табору брат Ю відвідав наш будинок. Наші служителя подарували багато Біблій віруючим католикам, і згодом підтримували дружні стосунки з ними. Батько Ю незабаром вийшов в перші ряди, ставши єпископом підпільної католицької церкви. Він воістину любить Бога.

Господь відкривав двері перед євангельськими свідками. У нашому таборі був один ув'язнений ім'ям Ся - Чжоу Ба. Маленьким восьмирічним хлопчиком його віддали на навчання у великій буддистський монастир. Після повного курсу навчання він став ченцем.

Ся -Чжоу Ба став досвідченим каліграфом і майстром кунфу.

Одного разу, коли він проходив по ринку, злодій витягнув у нього гаманець з грошима. Ся - Чжоу Ба помітив це, і, вживши бойовий прийом кунфу, вдарив кишенькового злодія. Той впав замертво.

Приспіла поліція. Знаючи про бойові здібності Ся - Чжоу Ба, його оточили кілька озброєних співробітників КОБ і почали безжально бити. Під час боротьби З-Чжоу Ба поранив кілька кобовцев. Нарешті, його затримали, простріливши руку з двостволки. Потім його побили з такою ненавистю, що після цього він ледве вижив. У підсумку він виявився в Сіньянском трудовому таборі.

У в'язниці багато хто хотів, щоб Ся- чжой Ба викладав буддистська вчення. Деякі з молоді навіть поклонялися йому, щоб він навчив їх бойовому мистецтву кунфу.

Мене ж обтяжувало те, що я не міг поділитися з ним доброю новиною. Одного вечора ми зустрілися, Я розповів йому про Ісуса Христа, і тієї ж ночі Ся Чжоу Ба увірував в Господа і Спасителя Ісуса і відродився, покаявшись у гріхах. Він приніс мені свої буддистські книги, амулети і талісмани і попросив знищити їх.

У багатьох засуджених були розбиті сім'ї. Я поділився з ними доброю новиною, і деякі з них присвятили свої душі Ісуса. Ми хрестили новонавернених в риборозплідному коші. Двоє з них, брат Ся Чжоу Ба і брат Сунь, згодом стали сильними благовісниками. Після звільнення брат Ся-Чжоу Ба став пастором однієї з домашніх церков.

Під Різдво 1985 року по дорученням домашніх церков мене відвідали брати Шень і Ан. Для віруючих у в'язниці різдвяні дні були особливо важкі. Ми вибивалися з останніх сил, але з братами і сестрами все ж хотіли відсвяткувати Різдво нашого Господа Ісуса. Коли ці два брата прибутку в тюремно-трудових табір, я як завжди працював в поле: переносив ковші з екскрементами. Адже керівництво не пропустило їх і веліло відправлятися назад, але вони пройшли великий шлях і хотіли побачити мене, тому залишилися чекати мене за воротами.

Почувши про те, що до мене приїхали двоє друзів, я помчав в табірну канцелярію. Як правило, побачення проходили тільки в спеціально відведеному місці. Скориставшись своїм добрим ім'ям, я звернувся до начальства: "Два родича з мого рідного міста приїхали провідати мене! Їх не пустили, але їм потрібно в туалет. Будь ласка, дозвольте їм пройти в табірний двір і скористатися туалетом. Якщо ви дозволите мені проводити їх туди , у нас вийде коротке побачення ".

Неймовірно, але головний начальник задовольнив моє прохання! "

По дорозі до туалету ми обговорили найважливіші новини. 1985 рік був незабутнім для домашніх церков у всьому Китаї. Небувале відродження призвело до поширення Доброї Новини вдалину і вшир, і кожен день тисячі душ приєднувалися до церкви. Озираючись назад, треба визнати, що 1985 рік став знаменним роком в історії християнської церкви в Китаї. Я був такий радий почути ці новини, що розплакався від радості.

Ми втрьох зайшли в туалетне приміщення, і там поклонились Богу, щоб якось відзначити Різдво Христове. Стоячи на колінах, я молився: "Господи, ми можемо благати Тебе тільки в цьому брудному місці, але Ти все розумієш, бо Ти колись залишив славу небес і народився в яслах. Ти побажав піти шляхом страждань і слухняності. Сьогодні ми молимося і служимо Тобі ! "

Мої відвідувачі теж встали на коліна поруч зі мною і, взявшись за руки, ми помолилися і підбадьорили один одного.

У цей момент в туалет увійшов і, звичайно, побачив нас один з ув'язнених на ім'я Йонг. Це був поганий і злий чоловік. Він доносив на інших, і врешті-решт став старостою. Йонг закричав: "Ага, Юн! Ти приводиш в табір сторонніх і влаштовуєш шабаш. Я негайно доповім начальству!"

Святий Дух спонукав мене сказати йому: "Іменем Ісуса, ти не виступиш проти живого Бога! Я наказую тобі впасти на коліна і покаятися в гріхах. Звернись до Господа, і ОН, можливо, простить тебе!"

Як убитий блискавкою, Йонг упав на коліна, і ми втрьох поклали на його голову руки і помолилися про нього. І я вкотре зрозумів: коли ми виконуємо Богу, відбуваються чудеса незалежно від обставин, в які ми потрапляємо.

Прийнявши Господа, Йонг став мені добрим другом. Він жадав Слова Божого. Будучи донощиком, він нажив серед ув'язнених безліч ворогів, щоб помститися йому, багато стали помилково доносити на нього вже після того, як той став християнином.

Одного разу під час обідньої перерви Йонг приліг на нари і став крадькома читати мою Біблію, яку я ретельно ховав в бараку. Йонга спіймали. Біблію тут же відібрали. Йонг втратив самовладання і став битися з охоронцями. Одному з них він ледь не відкусив палець. Зрештою його зв'язали і повели.

Мене знайшли двоє братів і розповіли про те, що трапилося. І ось що я сказав тоді: "Давайте молитися і просити Бога, щоб Він допоміг Йонгу". Я пішов до охоронців і спробував з ними все залагодити, але вони були так розсерджені, що не стали і слухати мене.

В той момент я побачив одного із начальників, говорячи в таборі. Я підбіг до воріт і заговорив з ним: "Капітан Он, Йонг читав мою Біблію. Я знаю, що це серйозна справа, але, благаю вас, допоможіть мені повернути мою Біблію!" Он був одним з тих начальників, які ставилися до мене по -Доброго. Він страждав від жахливого кашлю, який мучив його день і ніч.

Капітан Он прийшов до канцелярії і накинувся на Йонга: "Хто ти такий, що надаєш опір нашим охоронцям? Ось я займуся тобою! Але спочатку ти повернеш мені Біблію Юна".

Через кілька днів, коли все поступово вляглося, капітан Он попросив мене прийти в його кабінет. Нахилившись до мене, він сказав: "Юн, я читав вашу Біблію, але нічого не зрозумів у ній".

Таким чином Господь дав мені можливість прославити Його, і я відповів капітанові: "Якщо ви хочете зрозуміти Біблію, зробити це дуже просто. Перш за все, прийміть серцем Господа Ісуса. Довіртеся Йому і Він допоможе осягнути вам будь-яке вчення з цієї Книги. Капітан Он, крім того, що ця книга розповість вам, як отримати порятунок, Сам Ісус зцілить вас від вашого кашлю! "

Тут я зрозумів, що Дух Святий торкнувся його серця. Я закрив двері його кабінету і сказав: "Капітан Он, будь ласка, встаньте на коліна, щоб Ісус благословив вас".

Він став на коліна і помолився: "Ісус, я вірю, що Ти - Бог. Будь ласка, зціли мене"

Я поклав на нього руки, він покаявся в гріхах і прийняв Господа в своє серце. Бог позбавив Вона від страждань, і він поступово знайшов гарне здоров'я.

З того дня брат Он став учнем Ісуса. Потім волею Божою його підвищили в званні, він отримав більше повноважень, але завжди пам'ятав мене. Він перевів мене з попередньої роботи в кузню. Крім того, я став водовозом для охорони.

На новій роботі у мене було більше часу читати Біблію і молитися. Коли мої рідні приїжджали на побачення, нам дозволяли зустрічатися в кузні.

Крім того, мене поставили пасти овець і підгодовувати рибу в садках. Звідси я засвоїв кілька уроків. Я зрозумів, що овець можна бити, - їх потрібно годує, якщо тобі хочеться, щоб вони йшли за тобою. Підгодовуючи рибу, я скористався нагодою, щоб благовістити засудженим, які працювали біля кошів. Деякі з них увірували в Ісуса. Час в таборі бігло стрімко. Дні змінювалися тижнями, тижні місяцями. Пройшов 1986 рік, настав 1987. Весь цей час ув'язнені мали можливість чути Добру Новину, і багато хто увірував. Я постійно займався настановою новонавернених. Приємно було бачити, як вони, зростаючи в благодаті Божої, починають самі благовістити ближнім.

Нарешті настав 1988 рік. До мого звільнення залишалося три місяці. Я хвилювався і мріяв про те миті, коли обійму дружину і сина. Моєму синові Ісааку тепер виповнилося чотири роки, а я ще не бачив його. Я не бачив його перших кроків і не чув його перших слів. Мені хотілося, щоб він став таким же як я, але як зрозуміти такому малюкові, що сталося з татом?

Одного разу серед ночі в тюрмі отримали вказівку з самого Пекіна. Тоді зібрали всіх політв'язнів і оголосили, що справу йде тільки про мене, і що у мене великі неприємності.

А сталося ось що. Влада обшукали мій будинок і конфіскували Біблії, видані за кордоном, а також листи, отримані нами від китайських пасторів з-за кордону. Один з листів брата Су викликало в Комітеті громадської безпеки великий переполох. У цьому листі брат Су повідомляв мені: "До нас з Америки їде Біллі Грем. Він зустрічається з Головою та Прем'єр-міністром КНР. Я хочу зустрітися з братом Біллі Гремом і розповісти про тебе. Бути може, він допоможе тобі звільнитися достроково. Тому, будь ласка, напиши мені докладно, як поводяться з тобою в тюрмі і взагалі про твої переживання ".

Цей лист таємно передали мені, і я негайно відповів. Однак, перш, ніж моя відповідь відіслали брату Су, співробітники КОБ виявили лист брата і моя відповідь на нього.

Серед іншого в листі братові Су я написав: "Через страждання я зрозумів дуже багато. Я анітрохи не серджуся, що мене кинули за ґрати, адже істинним суддею є Бог. Він внесе ясність в усі. Тюремно-трудовий табір, в якому я перебуваю , нагадує мені величезний цвинтар. Ув'язнені тут жахливо страждають. Ми обмежені в усьому. Працюємо від зорі до зорі.

Мене заарештували за те, що я люблю Бога і хочу розповідати всім про Ісуса. Хоча хрест, який мені треба нести, важкий, благодаті Господньої досить для мене. Серце моє радіє і співає нові пісні Господу. Хвала Йому! Слава моєму Богові і Царю! "

І вт, виявивши ці листи, кобовци примчали в наш тюремно-трудовий табір серед ночі, і без зволікань приступили до допиту всіх укладених в бараку. А мене в цей час прив'язали до залізного флагштоку посеред тюремного двору.

Потім мене зв'язали, кинули в фургон і відвезли в інше місце. Там мене провели через кілька металевих дверей і замкнули в тісному, темній камері з залізними дверима. Ця камера більше схожа на залізний ящик. Висотою і довжиною вона була метр з гаком, шириною - близько метра. Тут було так тісно, ??що я не міг ні встати, ні потягнутися. Наручники клацнули на моїх зап'ястях за спиною.

У камері давно нікого не містили, і від цвілі там стояло жахливий сморід. Голова крутилась, мене нудило. Ноги по щиколотку були в како-то рідині, що змушувало мене тремтіти від холоду, особливо по ночах. Всякий раз, згадуючи про те, як я нудився в карцері, я уявляю собі не карцер, а холодний труну!

Над залізними дверима було віконечко з ґратами в три арматурних стрижня. Слабкий світло пробивалося тільки звідти.

Вранці того ж дня я підтягнувся до віконця і виглянув. Я побачив там птахів, перелітають з гілки на гілку, і зовсім занепав духом. АЛЕ поступово в душі моїй задзвеніли нові струни. Мені здавалося, що я як птах вириваюся з клітки на волю. І я був так далеко від прекрасних гір, лісів і гаїв, що мені захотілося стати вільним птахом.

Сьогодні ще до мого визволення з в'язниці залишалося кілька місяців, але зараз все змінилося. Я став питати Господа: "Коли ж мене звільнять? Коли ж я зможу свідчити народу і проповідувати про Твою чудовою життя?"

Піднявши руки до неба, наскільки дозволяли розміри моєї камери, я вигукнув: "Господи, хочу скоритися волі Твоєї. О, Господи! Будь ласка, скажи мені, що це за місце? Де я? Чому я тут?"

І мені на серце лягло наступне Слово Боже з Об. 1: 9: "Я Іван, ваш брат і спільник у біді, і в царстві, і в терпінні в Ісусі, був на острові, що зветься Патмос, за Слово Боже і за свідчення Ісуса Христа"

І зараз темні хмари наді мною розсіялися. Від радості моє серце вирвалося з цієї тісної і темної клітини. І я сказав: "Господи, дякую Тобі. Коли мені було всього 16 років, Ти запалив в моєму серці пристрасне бажання запам'ятовувати Твоє Слово. І воно закарбувалося в моєму серці. Я дякую Тобі за Твою дорогоцінну Біблію. О Господи! Тепер я прошу Тебе про одне. Будь ласка, знову передай мені Біблію в це місце, щоб мені повторювати Твої Слова ".

Раптом почувся брязкіт відкриваються воріт, і залізні двері моєї клітки відкрилися. Два кобовца повели мене на допит. Мене чекав керівник місцевого відділення КОБ з керівниками провінції і начальником тюремно-трудового табору. Обличчя в усіх були похмуріше хмари. Я став шукати стілець, щоб сісти без запрошення. Але глава місцевого відділення КОБ строго наказав: "Встати на коліна, лиходій і вбивця! Ти усвідомлюєш тяжкість вчиненого тобою злочину?"

Він просто не знав, що за останні роки я вже звик до такого роду загрозам і залякування. Ось іншого я, звичайно, не встав на коліна і відповів: "З першого дня затримання я підкорився всім тюремними правилами. Я підкорявся тюремному начальству, працював щосили, не скаржився, допомагав товаришам по табору. Мені двічі оголошували подяку за зразкову поведінку в таборі, так що я не вчинив тут нічого протизаконного "

Особа головного кобовца спотворилося, і він заревів: "Заткнись, брехун! У нас є матеріали твоєї справи. Чотири роки тому ти симулював божевілля. Тоді ти влаштував антидержавну голодування. Виносячи тобі вирок, ми думали, що ти виправишся, і дали тобі всього чотири року. Але з прибуттям до табору ти став вести себе ще гірше і продовжував контрреволюційну, релігійну діяльність. Якби ми залишили тебе тут, ти б розклав всю в'язницю.

По-перше, ти встановив злочинні зв'язки з іноземцями, і отримував релігійну літературу з-за кордону. Більш того, ти вже знав про прибуття в Китай релігійної делегації з Америки за кілька місяців! Тебе про це попередив Су Юн -дзе, злочинець, давно оголошений в розшук по всьому Китаю.

По-друге, ти завжди виступаєш проти нашої держави і релігійної політики. Ти виступаєш проти політики "Патріотичної церкви трьох благ", називаючи її блудницею. За останні чотири роки немає ніяких вказівок на те, що ти змінив свої шляхи або шкодуєш про безліч своїх гріхів.

По-третє, тут, у в'язниці, ми подбали про тебе як люблячі батьки, а ти набрався зухвалості написати вірші, в яких заявляєш, що наш табір нагадує величезний цвинтар, заросле терням і будяччям! Держава скуштувало все, щоб зробити з тебе корисного для країни трудівника, але ти йдеш проти нас ".

Чим більше він говорив, тим в більшу лють приходив і кричав на все горло: "Сьогодні ми преподадім тобі найсерйозніший урок! Можливо, тоді ти прокинешся і виправиш свої шляхи".

Увійшла охорона, і я почув: "Юна на вихід. Займіться їм як слід!"

Доставивши мене на місце тортури, мені наділи наручники і почали катувати електрошоком, батогами і палицями. Розпорюючи мою плоть, вони не залишили живого місця на моєму тілі. До того, як мені знепритомніти, мені було Слово Господнє: "Ось твоє покликання. Ти повинен знести все це заради Слова Божого і свідоцтва Ісуса".

Коли я прийшов до тями, то лежав на підлозі нерухомо, як труп. Охоронці принесли мене і кинули в мою клітку. Руки і ноги у мене були скуті.

Тієї ж ночі Бог напоумив мене яскравим сновидінням. Мої окови раптово спали, і я опинився на волі! У цьому сновидінні я читав навчальну Біблію, проповідував деяким братам, з якими був у в'язниці, і підбадьорював їх свідчити про Господа. Мені з'явився католицький отець Ю. Він радісно повторював: "Ісус переміг всіх ворогів! Ісус переміг всіх ворогів!" І я тоді сказав йому: "Коли мене кинули в цю тюремну клітку, я попросив Бога передати мені навчальну Біблію". Потім ми з батьком Ю разом подякували Господа небес.

Прокинувшись, я знайшов, що наручники і раніше були на мені, але Святий Дух сказав мені: "Розслаб руки". Коли я зробив це, наручники спали з мене! Я подякував Богові так само, як в сновидінні. Я сказав: "Господь Ісус, я люблю Тебе. Спасибі за те, що я тепер можу співати. Будь ласка, передай мені Біблію".

На наступний день близько восьмої години ранку відбулося одне диво. Начальник табору відкрив залізні ворота, і увійшов до мене в камеру. Звернувшись до мене по імені, він сказав: "Юн, хоча ти зробив багато злочинів, ми поважаємо твою віру. Вчора у нас було зібрання, на якому ми вирішили видати тобі Біблію. На, ось, візьми її!"

Непомітно надівши на себе наручники, я взяв Біблію і подякував начальнику. Після цього він сказав мені: "Юн, будь ласка, добре досліджувати свою Біблію і покайся в гріхах, щоб тобі стати корисним членом суспільства". Потім він замкнув за собою двері і пішов.

Я впав на коліна і в сльозах дякував Господу за цей великий дар. Я просто не міг повірити своїм очам. Моя мрія здійснилася! Нікому з ув'язнених ніколи не дозволялося мати при собі Біблію, або іншу християнську літературу, і, тим не менше, Бог був милостивий до мене Біблію!

Ось таким способом Господь вказав мені, що всупереч злим умислом людей Він не забув мене і як і раніше керує моїм життям. Ні колективна, ні індивідуальна людська воля не могла перешкодити Всемогутньому Богу виконувати Свої задуми! Тут мені пригадалося, як в свої шістнадцять років я дивом отримав свою першу Біблію від Бога. Тепер мені було тридцять років і я знаходився в повній самоті в тісній клітці, темною і похмурою камері, проте, Божа допомога, підкріплення і сила ніколи не бракувало!

Руки мої тремтіли. Я повільно відкрив свою Біблію на останній сторінці: "Хто свідчить говорить оце: Так, незабаром прийду! Амінь. Прийди, Господи Ісусе! Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами. Амінь" (Об. 22: 20-21).

Наступні три місяці мене протримали в ізоляції в тій же самій клітці. Сюди через заґратоване віконце проникало дуже мало природного світла, але мені цього було достатньо, щоб читати. У перші ж десять днів я прочитав всю Біблію. Я запам'ятав за цей час п'ять глав з послання до Євреїв і книги Одкровення.

Бог допомагав мені осягати Слово Своє, і любити його трепетно. Ці три місяці стали для моєї душі дорогоцінним часом тісного спілкування з Ісусом. Він давав мені подивитися одним оком на майбутнє китайської церкви; на те, як ми понесемо Його Добру Новину по всеу світу, куди ще не дійшла Євангеліє, і назад в Єрусалим в очікуванні Другого пришестя Господа.

За місяць до закінчення мого чотирирічного ув'язнення я бачив дивний сон. Я побачив літню жінку з сивим волоссям. У місячному сяйві і з посмішкою на устах вона йшла до мене. Тут я зрозумів, що це була моя дорога матуся. Я вибіг вперед і кинувся в її обійми. З любов'ю дивлячись на мене, вона сказала: "Дитя моє, не бійся".

Тут я прокинувся, і дух мій виповнився радості. Я подумав, як жаль, що це був тільки сон, і тому гаряче молився до Господа, щоб цей сон справдився, і я знову побачив би свою матінку.

Через три дні близько одинадцятої години ранку в камеру увійшов охоронець, щоб відвести мене до головної канцелярії табору. Не встиг я ввійти в кімнату, як побачив матінку! Вона кинулася до мене, обняла і заплакала. Побачивши на мені наручники, і мене самого, схудлого і схожого на граблі, з пожовклим від нестачі сонячного світла шкірою, вона не змогла стримати ридань. Я ж сказав їй: "Матінка, будь ласка, заспокойся. Все це заради Ісуса".

Моя матінка заспокоїлася і сказала: "Твоя мати все розуміє. Твоя дружина і рідні думають про тебе день і ніч і мріють про твоє повернення додому. Моє дитя, згадуй слова своєї матері, прислухайся до голосу понад і слухайся йому. І нічого не бійся" .

Вона гладила мої руки і наручники. Серце її було зламане. Охоронець, який спостерігав цю сцену, квапив нас: "Давайте, живіше! Тобі відмовлено в побаченні, але я знаю, що твоя мати приїхала здалеку, щоб побачити тебе. Ворушіться і закінчуйте, поки нас усіх не зловили!"

Матушка сказала наступне: "Синку, я приїхала сюди і шукала тебе цілих три дні. Ніхто не знав, де ти. Але вчора ввечері ангел Божий з'явився мені у сні, промовляючи:" Не бійся. Ти зустрінешся зі своїм сином ". Сьогодні вранці цей охоронець побачив мене у тюремних воріт. Він теж віруючий. Він знав, що я шукаю тебе, і сказав мені, що ти знаходишся в одиночній камері. Сьогодні цей добрий чоловік дав нам можливість побачитися один з другом ". Моя мати звернулася до цього охоронцеві і сказала: "Нехай Бог благословить тебе за твою доброту".

Я запитав у охоронця, чи не можна мені написати пару слів дружини і сина. Він дав мені олівець і папір, зняв наручники з моєї правої руки. Рука моя тремтіла, коли я писав записку своїм коханим рідним, закликаючи їх зберігати вірність Господу і сповіщати Євангеліє душ, які гинуть.

Повертаючись в камеру, я обернувся і ще раз побачив люблячі очі матінки. Вона помахала мені на прощання.

Брат Су знав, що його лист до мене перехопили кобовци, і все ж вирішив не відступати і якимось чином зустрітися з Біллі Гремом під час його поїздки в Пекін. Він зважився на це тому, що вважав гідним поділитися з ним тим, що в дійсності творилося в Китаї. Брата Су турбувало те обставина, що Церква Божа в Китаї була представлена ??не домашніми церквами, а політичним рухом Патріотичної церкви трьох благ.

Зустріч американського проповідника з керівниками "Патріотичної церкви трьох благ" була призначена на 17 квітня 1988 року. Через одного спільного друга брат Су домовився зустрітися з Гремом в той же день, тільки пізніше.

Але ця зустріч не відбулася.

Переодягнуті співробітники КОБ заарештували брата Су в парку близько чотирьох годин дня 16 квітня. В їх руки потрапила наше листування. Влада здогадувалися про задуми Су і провели ряд заходів, щоб запобігти його зустріч з Біллі Гремом.

Коли новина про арешт брата Су поширилася за кордоном, один християнський іноземний письменник саркастично зауважив: "За характером брата Су з його силою проповіді і масштабністю діяльності можна справедливо назвати" китайським Біллі Гремом ", і в тому, що його заарештували при спробі зустрітися з Біллі Гремом, можна бачити іронію долі ".

Зрештою брата Су, який провів в ув'язненні три роки за те, що намагався зустрітися з Біллі Гремом, звільнили з в'язниці в 1991 році. Його протримали без суду і слідства у в'язниці повіту Чженпін, провінція Хенань.

Надія на майбутнє | Бог виливає Свою жахливу силу
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати