загрузка...
загрузка...
На головну

З низів суспільства | Кінець великого посту | Бог дарує мені сина і безліч братів | Надія на майбутнє | Кладовище в тернина й будяччя | Бог виливає Свою жахливу силу | другий термін | Гірке побачення з рідними | Шлях до об'єднання | Третій термін - при смерті |

шляхом гонінь

1. Аналіз СП «розкрадання шляхом злоупотр-я служ-ми повноваженнями» ст.210
  2. Увага, характеристика Ремесло не може бути збільшена шляхом додавання очок характеристик!
  3. Увага, характеристика Харизма не може бути збільшена шляхом додавання очок характеристик!
  4. Вибирай шлях, який вільний або за яким не йдуть інші. Іди якнайдалі вперед по своєму шляху. Якщо цим шляхом пішли багато, зміни його - цей шлях для тебе хибна.
  5. Гізмо шляхом викидання висновків попередніх силогізмів
  6. Глава 11. Резервування земель і вилучення, в тому числі шляхом викупу земельних ділянок для муніципальних потреб. Встановлення публічного сервітуту

Церква в нашому повіті зростала як в благодаті, так і в чисельності, оскільки Бог здійснював порятунок безлічі людей і багато горіли бажанням здобувати нові душі. Однак незабаром ми зіткнулися з протидією. Влада піднялися на нас тому, що число тих, що повірили в Христа неухильно зростала. Раніше в нашому повіті не було християн.

Порахувавши главою нашої церкви мою матір, влада почала її переслідувати. ЇЇ водили по вулицях з блазнівським ковпаком на голові, і змушували відвідувати уроки "перевиховання", щоб "допомогти їй позбутися від помилкових переконань".

Після того, як керувати громадою став я, гоніння перекинулися з матері на мене. До матері стали приходити представники влади з розпитуваннями про моє місцезнаходження, але вона зазвичай не звертала на них уваги або робила вигляд, що не розуміє, про що вони говорять. Через деякий час її залишили в спокої, вважаючи, що вона збожеволіла.

За проповідь Євангелія мене вперше заарештували в 17 років. В подальшому арешти і допити в відділеннях К О Б не припинялися.

Однак ці гоніння послаблювали нас, а робили сильніше. Чим більше переслідували нас, тим більше завзяття та любові проявляли ми в справі благовістя.

Ми нагадували Ізраїлю, якого поневолили в Єгипті: "Але що більше його гнобили, то більше він множився та більше ширився І жахалися синів Ізраїлевих" (Вихід 1: 12)

У 1977 році помер мій батько. В останні дні він слабшав і нічого не їв, і, нарешті, у віці шістдесяти років відійшов у вічність. Ракова пухлина не дала метастазів.

Я важко переніс смерть батька. Я знав, що він врятований і тепер перебуває на небесах, але жахливо сумував без нього. Він був для підтримкою в служінні і завжди спонукав мене служити Господу всім серцем.

Взимку 1978 роки ми вперше почали викладати водне хрещення. Новонавернених доводилося хрестити в ополонці в крижаній воді ночами. Це було відносно безпечно, оскільки в цей час поліція зазвичай дрімає. Не раз ми сотнями хрестили людей в річках і і струмках південного Хенаня. Іноді Бог являв чудо: ніхто з охрещених не відчувається крижаної води. Деяким вода здавалося теплою!

В кінці 1970-х років до Бога щодня зверталося безліч людей. Вони мали нагальну потребу в повчанні і затвердження у вірі. Мені було ледь за двадцять, але мене вже вважали зрілим керівником церкви і одним з "найстаріших" християн. Я адже звернувся до Бога в 1974 році!

1980-й рік став незвичайним для церкви в Хенань. Він запам'ятався нам як рік, в який Бог постійно творив знамення і чудеса, так що Слово Ісусове досягало безлічі людей. Той чудовий рік був свідком величезного зростання Церкви. Пізніше багато братів, звернені з 1980 року, стали главами Церкви Божої в усьому Китаї. Хенань перетворився в китайську Галілею, звідки, як відомо, відбувалися багато з учнів Ісуса.

На одному зібранні в повіті Наньян сотням людей (як віруючим, так і невіруючим) було бачення прекрасного корабля, що пливе в море хмар над місцем зібрання. Багато під впливом цього знамення каялися в своїх гріхах і присвячували своє життя Христу.

У селищі Фен Шуейлінь (в перекладі з китайського "Вододільний хребет), що теж знаходиться в повіті Наньян, після довгої і важкої хвороби лежав при смерті один невіруючий. Його рідні ніколи не чули Доброї Новини. І ось одного разу вночі цій людині з'явився Ісус і сказав : "Мене звуть Ісус. Я прийшов спасти тебе ".

Селище Фен Шуейлінь розташоване у віддаленій гірській місцевості, яку наші проповідники ще не відвідували. Там не було ні церкви, ні пастора, і коли я вперше потрапив в цю місцевість, то був вражений, що Добра Новина досягла тут багатьох сіл, і безліч сімей прийняли віру Христову. Але що дивуватися, якщо Сам Ісус проповідував їм! Ці новонавернені тепер жадали отримати повчання з Його Слова.

У грудні 1980 року, за кілька тижнів до Різдва, сатана вирішив приступати до нас з сильними спокусами і спокусами. Тимчасово послабивши гоніння і переслідування, він почав лукавити і вводити нас в оману. Місцевий уряд організувало з'їзд ста двадцяти релігійних представників з усього повіту. На з'їзд запросили глав ісламських, буддійських, даоських і християнських конфесій.

Тоді ми нічого не знали про заснованому урядом русі "Патріотична церква трьох благ". (П Ц Т Б). Під "трьома благами" розуміли три фундаментальних принципи цього політичного руху: самораспространения, самозабезпечення і самоврядування. Багато християн вважають цю справу непоганим і зраділи тому, що, по всій видимості, займається зоря нового дня, коли віруючі будуть поклонятися Богу вільно, без втручань і переслідувань з боку держави. Я вирушив на цей з'їзд, внутрішньо готовий приєднатися до нової церкви, і навіть стати її головою в нашому повіті, якщо це буде на те воля Божа.

З'їзд був організований об'єднаними зусиллями місцевих відділень КДР і КОБ. Для кожної релігійної асоціації на з'їзді пропонувалося обрати свого голову і своїх членів комітету. Глава місцевого відділення До Д Р запросив на ці збори мене, оскільки я мав репутацію євангельського проповідника, і, крім того, у мене була Біблія.

Більше дев'яноста відсотків делегатів хотіли бачити головою християнської асоціації мене, хоча деякі публічно обмовили мене, називаючи пастором - самозванцем, оскільки я не вчився в семінарії.

Один чоловік на ім'я Хо виступив в якості мого головного обвинувача, так як на місці голови йому хотілося бачити самого себе. Він стверджував, що увірував в Ісуса з тих пір, як був ще в утробі матері! Однак все знали, що Хо під час культурної революції відрікся від Господа і сповідував абсолютно ліберальне, центрированное на людину богослов'я.

По ходу з'їзду Хо гордо оголосив себе більш кваліфікованим пастором, ніж я, оскільки навчався в семінарії і місіонерській школі ще до 1949 року. Він переконував делегатів в тому, що саме він краще за всіх подбає про справи Церкви в нашому повіті.

Хо сказав, що держава повинна виступити проти мене і моїх співробітників, оскільки ми ходили всюди, незаконно звіщаючи, зцілюючи хворих і виганяючи з людей бісів. Він говорив, що нас слід зупинити, адже ми порушуємо громадський порядок і загрожуємо миру і стабільності.

На засіданні ця людина прийшла в лють і став кричати на мене. Поки міг, я залишався спокійний, але потім я відчув, як у мені спалахнув вогонь Божий, як у Ісуса, що протистоїть міняйл в храмі.

Коли Хо закінчив свою промову, піднявся керівник місцевого відділень КОБ і запропонував йому продовжити виступ проти "лжехрістіан зразок Юна). Радісно потираючи руки, він сказав:" Будь ласка, розкажи нам все, що ти знаєш про те, як Юн і його товариші порушували громадський порядок. Розкажи про гріховності християнства. Розкажи, як ці самозвані пастори хочуть погубити наш народ ".

Таким увагою і пошаною Хо був явно задоволений і знову піднявся. Він гордо оголосив: "Ми, справжні християни, маємо багато скарг проти лжехрістіан зразок Юна".

Тут я розгнівався був на те, що ця людина робить наклеп і безчестить Церкву Божу перед невірними. І вже не міг стриматися. Я встав зі свого крісла і повелів йому ім'ям Ісуса Христа замовкнути!

На з'їзді піднявся страшний шум. Я виповнився силою Духа Святого і оголосив їм слова Господні: "Це з'їзд неугодний Богу!"

Я вказав пальцем на людей, що називають себе віруючими: "Вас, боязкі серцем, засудить Бог. Біблія закликає не схилятися під чуже ярмо з невірними. Чи можуть світло і темрява уживатися разом? Церква Бога живого не повинна мати ніякого спілкування з ідолами. Бог і його Церква будуть судити вас! "

Не встиг я закінчити свого виступу, як деякі брати і сестри підбігли до мене зі сльозами на очах і посадили мене в крісло, благаючи зупинитися, щоб уникнути страшних наслідків.

Співробітники КОБ і керівники релігійних громад лютістю. Вони вскочили і стали бити по столу кулаками. Вони погрожували мені: "Що загордився себе! Як ти смієш зривати цей з'їзд? Запрошень на наступний з'їзд не чекай!"

Почувши це, я зразу ж підвівся й оголосив: "Я їду. І ніколи більше не запрошуйте мене на подібні зібрання!"

Ось як Господь вів мене, щоб мені присвятити своє життя справі євангелізації Китаю і зростання домашніх церков. З того дня я зрозумів, що Царство Боже ні за яких умов не повинно зв'язуватися з політикою. Кінцевою метою марксистського вчення є повне знищення будь-якої релігії. Непорочна Наречена Христова ніколи не буде під п'ятою атеїстичної держави і не поставить над собою людей, які ненавидять Бога!

Істинна Церква є не організацією, керованою земними статутами, а святим зборами живих каменів з наріжним каменем Ісусом Христом.

Залишаючи зал з'їзду, я відчув себе вільним як птах. Нова пісня народилася в моєму серці:

Слідом Ісусу пустившись з дому,

Свій хрест я в туманні дали поніс.

Ділячи свої тяготи з Господом Богом,

Євангелія радість я багатьом приніс.

Нехай шмагають назустріч противні вітри,

Потоками сліз вмочить особа,

І безліччю труднощів лягають на серце -

Христова любов не зрадить Свого!

Господь утішає мене благодатно, зберігаючи в чистоті досконалої всього.

Я помолився: "Господи, куди мені йти? Господи, що буде зі мною?"

І Бог негайно нагадав мені слова з книги Єремії 1: 5-8

"Перш ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе, і ще поки ти вийшов із нутра, я висвітлив тебе: пророком народам!. А я відповів: О, Господи Боже! Я не вмію говорити, бо я ще молодий. але Господь сказав мені: не говори "я молодий", бо понад усі, до кого пошлю тебе, підеш, і все, що накажу тобі, скажеш. Не бійся їх, бо я з тобою, щоб тебе рятувати, говорить Господь ".

У наступні тижні та місяці Бог став вчити мене відрізняти Його Церква від китайської "Патріотичної церкви трьох благ".

Ми знали, що патріотичний рух трьох благ було цілком і повністю винаходом китайського уряду, яке у власних політичних інтересах доручив "відкритим, законним" церквам за відповідну винагороду управляти християнами.

Віруючі з "Патріотичної церкви трьох благ" нагадують нам птахів в клітці. Так, вони здатні грати для Бога, але навколишнє середовище стримує їх, підрізає їм крила. Вони вільні співати в межах обмежень, накладених на них. У домашніх церквах ми радіємо і співаємо Йому з глибини серця. Ми вирвалися з клітки, і вже ніколи не повернемося туди!

Відомо, що птахи, посаджені в клітку, не мають потомства. Те ж вірно і щодо більшості віруючих "Патріотичної церкви трьох благ". Християни ж домашніх церков мають свободу і благовіствують по всій країні, куди направить їх Бог. У цих умовах відтворення учнів Христових відбувається в прискореному темпі!

Ми знаємо, що в наш час дозволену урядом китайську церкву відвідують чимало справжніх послідовників Ісуса. Я особисто знаю багатьох і ціную їх. Проблема зовсім не в птахах, що містяться в клітці "Патріотичної церкви трьох благ", а в корумпованому керівництві цього політичного руху і в політичній владі, яку використовують для управління людьми.

Корумповані лідери "Патріотичної церкви трьох благ" найсуворішим чином обмежили діяльність пасторів і членів їхніх громад. Ніяке служіння неприпустимо без їх згоди. Благовістя всіляко перешкоджають. Будь-яке дитяче служіння суворо забороняється. Заборонено також проповідувати на певні біблійні теми, наприклад, про Друге пришестя Господа Ісуса. Не можна вчити про божественне зцілення, а також про вигнання бісів. Не слід проповідувати по книзі Одкровення!

У домашніх церквах ми просто не зазнали б подібного втручання і маніпуляцій. Ми вважаємо, що главою Церкви є Ісус, а зовсім не уряд. Ми відділилися від від "Патріотичної церкви трьох благ" і тримаємо твердий курс на протистояння спробам підпорядкувати нас державному контролю.

У відповідь на це влада в Китаї оголосили довготривалий сезон "полювання на птахів". Вони не можуть допустити існування вільних птахів, які не бажають потрапити в неволю. Іноді вони спритно заманюють цих птахів в пастку і садять їх в залізні клітки, але навіть там вільні птахи несуть яйця і відтворюють собі подібних, набуваючи безліч душ для Господа і за залізними гратами. З того часу ми перейшли на метод "тікають проповідників". Попросту кажучи, ми проповідували слово Боже, а потім втекли з одного місця в інше, переслідувані поліцією, як і повелів робити Своїм учням Ісус: "Коли будуть вас переслідувати в однім місті, утікайте до іншого" (Матвій 10:23).

У липні 1981 року, будучи арештований під час зборів, я дивом уникнув тюремного ув'язнення. (Це було велелюдне зібрання віруючих зі ста двадцяти домашніх церков). Під покровом темряви мені вдалося втекти, коли поліцейський автомобіль зупинився на станції технічного обслуговування, щоб підкачати спуститися шину. Тієї ночі, лежачи на вологій землі, я молився Богу: "Чому вони женуть нас? Чому Ти не можеш захистити нас?"

І тоді Дух Святий нагадав мені два вірші з Писання:

"Бо на це ви покликані, оскільки і Христос страждав за вас, залишивши нам приклад, щоб пішли ми слідами Його" (1 Петра 2: 21).

"І дасть вам Господь хліба в утиску і воду в нужді, та твої вчителі вже не будуть ховатись, і очі твої будуть бачити вчителів твоїх то вуха твої будуть чути те слово, яке позад тебе казатиме: Це та дорога, то нею ідіть, якби ви ухилилися направо і якби ви ухилилися наліво "(Іс. 30: 20-21).

Господь знову нагадав мені, що Він покликав мене благовістити захід і південь. Милості Божої досить для нас, і Його шляхи вище шляхів наших. Нам слід коритися Богу і приймати від Нього все, чого Він дає трапитися. Іноді настають часи мирні, іноді - часи боїв і гонінь. Але ті й інші часи приходять від Господа, щоб зробити нас судинами, любими Йому.

У той час більшість наших співробітників не могли повернутися додому, оскільки вони були оголошені поліцією в розшук. Якби вони повернулися додому, вони були б негайно арештовані. Ось чому вони розсіялися і звіщали по всіх містах і районах.

І моя дружина не могла з'явитися додому. Поліція приходила в будинки християн і виробляла конфіскацію всього майна. Наше служіння стало нічним. Ми збиралися таємно ночами, і ховалися вдень, щоб нас не могли виявити.

Приклад, залишений ранньої церквою, став для нас великим підбадьоренням. Ми розуміли, що в тому, що відбувається з нами не було нічого нового. Безліч віруючих в усі часи з терпінням переносили подібні випробування до кінця.

Слово Боже втішало і зміцнювало наші серця. "Згадайте ж про перші дні ваші, коли ви, бувши просвічені, перенесли велику боротьбу страждань, то зневаги й знущання видовищем для інших, то були учасниками тих, що жили так стані, бо ви і моїм узам співчували і грабунок свого майна з радістю приймали, знаючи, що є у вас на небі для себе майно неминуще "(Євр. 10: 32-34).

Євангеліє протягом багатьох століть всіляко намагалося знайти точку опори на вперто ухиляється від істини китайській землі. Наша земля була занадто кам'янистій для євангельських насіння, проте Бог в Свій час досягнув своєї мети, заснувавши тут Свою Церкву. Страждання, переслідування і узи зробили так, що Христове Євангеліє стало поширюватися в Китаї всюди, причому прискореним темпом. Якби наше життя було більш комфортною, то ми, по всій видимості, ніколи не залишили б своїх будинків. Ми ж постійно переходили з місця на місце, рятуючись від гонінь, і звіщали в багатьох провінціях, які до того Доброї Новини ніколи не чули.

Наньянському відділення КОБ розіслало по пошті ордера на мій арешт. Мене звинувачували в порушенні громадського порядку. Дошки оголошень на автобусних зупинках і залізничних платформах, стіни і сотні телеграфних стовпів були обклеєні нашими фотографіями і оголошеннями про наш розшуку. Переодягнені кобовци тинялися по громадських місцях, готові заарештувати мене.

Мене вже затримували кілька разів за різних обставин, але кожен раз Господь допомагав мені уникнути арешту, рятуючись втечею.

Одного разу ми проводили великі збори в сараї на одній віддаленій фермі. Святий Дух діяв з такою силою, що віруючі молилися і славили Бога кілька ночей поспіль. В одну з ночей мені було просто необхідно виспатися. Я вийшов з сараю, де відбувалося богослужіння і звідти долинало гучне спів, і ліг в поле на пристойній відстані.

Я міцно спав, коли прибули кобовци і почали арештовувати служителів. Їх заштовхали в машини і доставили для допиту в поліцейську дільницю. У поліції знали, що на цих зборах виступав я, і їм дуже хотілося заарештувати мене. Хтось видав, що я десь відпочиваю, хоча ніхто не знав, що я пішов спати в поле.

Поліцейські перевернули догори дном всю будівлю, але знайти мене не змогли. Потім вони здогадалися вимкнути дизельний генератор і в наступила нічній тиші спробувати визначити моє місцезнаходження.

Незабаром вони почули шум, що доносився з кукурудзяного поля. Так голосно я хропів!

Ковані черевики поліцейських негайно розбудили мене. Однак я спав в поле, а не в сараї, так що владі не вдалося довести, що я брав участь в зборах, і тоді мене знехотя відпустили.

Подібні події були першими за багато років випробувань і гонінь. Господь навчав нас тому, що означає йти шляхом гонінь.

ДЕЛІНА: На початку 1980 років ні в кого з нас не було своєї Біблії. На сотні віруючих нашої церкви був тільки один екземпляр Нового Завіту. Ми почали отримувати Біблії трохи пізніше, після завершення операції "Жемчуг", в результаті якої відважні християни зарубіжних країн доставили в нашу країну мільйон Біблій китайською мовою. Все Біблії були відвологлих, так що нам доводилося висушувати їх на сонці сторінку за сторінкою, але це було неважливо. Ці Біблії стали для нас дорожче золота!

У ті дні, коли Юн виступив проти маріонеткової "Церкви трьох благ", мені було видіння від Господа. У цьому баченні я підійшла до дзеркала на стіні. Придивившись, я побачила в ньому себе з двома Книгами на голові.

У баченні я могла літати як птах. Мені було так просторо! Потім з Книгами на голові я приземлилася на скелі. І ось я стою на скелі, і багато озлоблених чоловіків і жінок освистують мене і кидаються в мене брудом. Вони хотіли зловити мене, але, коли було потрібно, мені завжди вдавалося відлетіти від них.

Господь показав мені, якою стане моє життя з чоловіком. Ми будемо вільні у Дусі, але у нас буде безліч ворогів, які будуть намагатися знищити нас. Ми можемо літати в Дусі, однак, щоразу сідаючи, ми будемо гнані.

Таким було ясне одкровення про моє майбутнє. У той час я не зрозуміла цього бачення, але роки йшли і я бачила, що все відбувається так, як Господь показав мені тоді.

"Бог Петра - твій Бог"

У 1983 році по всьому Китаю відзначалося зростання злочинності - люті вбивства, викрадення людей, вимагання та проституція. Уряд, що втратила контроль над ситуацією, почало проводити кампанії. по боротьбі зі злочинністю. Сотні злочинців піддавалися публічної страти.

На жаль, уряд вирішив злочинними і домашні церкви через нашого відмови зареєструватися в складі ПЦТБ, так що і ми стали мішенню цієї кампанії. Влада і керівництво ПЦТБ затаврували відокремилися християн "духовної нечистю". Сотні керівників домашніх церков зігнали в тюремно- трудові табори. Багатьох віруючих в Хенань піддали страти за віру в Ісуса.

Під час жахливих гонінь брат Су поділився зі мною поруч важливих ідей. Він сказав мені: "Питання про майбутнє китайських церков вимагає ретельного розгляду. Сподіваючись на Бога, ми повинні проявити вірність в малому. Нам потрібно зрозуміти сенс уроків, які нам Господь викладає з Писання, нашого життя, переживань і страждань.

І нам слід почати молитовне служіння в очікуванні Божих одкровень. Організуємо навчальні центри і будемо поширювати Євангеліє у всіх куточках нашої країни. Щоб затвердити Церкву Божу В Китаї, ми зобов'язані підготувати добірних воїнів ".

Брат Су написав трактат під назвою "Будівництво домашніх церков в Китаї". Тут він виділив сім основних біблійних принципів, якими ми повинні керуватися в практичній діяльності.

Я дякував Богові за те, що у нас з'явився конкретний план подальшого розвитку домашніх церков, адже до сих пір у нас фактично не було загальнонаціонального плану євангелізації Китаю. Благовістя в Китаї розширюється з 1983 року до цього дня, і вже тисячі трудівників послані на жнива в стратегічно важливі райони, не охоплені євангелізацією.

Підкорившись провід Святого Духа, ми зосередилися на провінції Шеньсі, де відчувалася нестача євангельських трудівників. Нечисленні сільські домашні церкви відчували велику потребу в підбадьорення і фундаментальному вченні. У провінції Шеньсі розташоване місто Сіань, стародавня столиця Китаю. Ця провінція мала репутацію однієї з найбільш піддаються євангелізації китайських провінцій.

Одного разу на молитовному зібранні в Хенань, я почув від глав домашніх церков, що ними отримано лист з церкви в Шеньсі, де нас просять послати благовісників в їхнє середовище, щоб допомогти насаджувати церкви. Мені сказали: "Останні дні ми постили і молилися про це. Брат Юн, Бог поклав нам на серце, що Йому до вподоби відправити тебе на захід, в Шеньсі. Вирушай без зволікань і візьми з собою двох наших співробітниць. Обидві сестри ніколи не брали участь в благовісті, так що викладає їм це по дорозі. Євангельські трудівниці щиро бажають приводити людей до Бога ".

Перш, ніж відправитися в Шеньсі тієї ж ночі, ми стали молитися Богу про підготовку сердець тамтешніх людей до прийняття Його Слова. Несподівано під час молитви мені було жахливе бачення, яке похитнуло моє серце. Я вразив їх своєю вигуком: "Алілуя! Кров Ісуса перемогла тебе!"

Всі перестали молитися, їх зацікавило, що це зі мною. Пот з мене котився градом, коли я розповідав їм таке: "Тільки що мені було жахливе бачення. Чорне, огидне істота стало за мною. У ного було страшне, спотворене обличчя. Придавивши мене до землі, воно сіли на мене, так що я не міг навіть поворухнутися. Однією рукою чудовисько вчепилася мені в горло і початок душити, інший схопило щось на зразок залізних кліщів і намагалося ними затиснути мені рот. я ледве дихав. Тоді я побачив великого і сильного орла, що летів до мене. Щосили я тицьнув пальцями в очі диявольського істоти. Воно впало з мене, і Ангел забрав мене в цілості й неушкодженості. Тоді-то я і вигукнув: "Алілуя! Кров Ісуса перемогла тебе! "

Після того, як я розповів про бачення, ми помолилися і стали брати участь в вечері Господньої. Ми зрадили себе в руки Господа. Троє з нас - дві молодші сестри і я - відправилися в повіт Сяньян, що в провінції Шеньсі. Сяньян є гористу важкодоступну місцевість на південному сході цієї провінції. Більшість тамтешніх будинків ніколи раніше не зустрічали чужих людей.

Місцеві віруючі, вже знали про наше прибуття, організували незабаром триденний семінар, на який запросили глав домашніх церков з кількох повітів Шеньсі. У перший день семінару я говорив про історію християнства і місіонерське служіння від часів ранньої церкви до цього дня. На другий день, близько години пополудні, у мене пропав голос. Місцеві віруючі запропонували мені відпочити, а замість себе поставити на служіння моїх співробітниць. Я попросив сестру Цзюан проповідувати на тему порятунку через Хрест.

Жодна з них раніше не виступала перед народом. Обидві ніколи навіть не бачили такого скупчення людей! Сестра Дзюан так розхвилювалася, що впала на коліна і заплакала. Біблія випала у неї з рук на землю. Всі співчували їй і стали за неї молитися.

Мене відвели в кімнату, де можна було прилягти. Лягаючи, я став міркувати про проповіді, з якою виступив вранці.

Раптово почувся гуркіт! Кілька кобовцев вибили двері моєї кімнати і, схопивши мене, придавили до ліжка. Один з них сів на мене, придавивши всім своїм тілом. Однією рукою він схопив мене за горло, інший витягнув посвідчення особи і закричав: "Ми з Комітету громадської безпеки. А ти хто такий?"

Негайно мені пригадалося бачення з чудовиськом.

Два інших кобовца заламали мені руки за спину і зв'язали їх, а потім і всього мене обмотали мотузками. Один з них помітив дерев'яний хрест на стіні з написаними на місці перетину словами: "Бо так полюбив Бог світ". Ліворуч і праворуч можна було прочитати: "Він помер на хресті", і "Він поклав на Себе гріхи всіх нас".

Поліцейські прочитали ці слова і голосно розсміялися. Вони зірвали цей хрест зі стіни і прив'язали його до моєї спини. Потім вони стали несамовито штовхати мене. Град ударів пройшовся по моїх руках, ногах і боків.

Тут вбіг господар будинку і, вставши перед кобовцамі на коліна, благав їх звільнити мене. Він сказав: "Він добра людина. Він не зробив нічого поганого. Будь ласка, хапайте мене замість нього".

Поліцейські стусанами виштовхали його з кімнати. При цьому вони кричали: "Тобі ніколи не розплатитися за цю людину".

Так я вперше удостоївся честі понести хрест Христовий на себе, причому в буквальному сенсі слова! Кобовци з переможним виглядом повели мене, закривавленого і побитого, в селище Сяньян. Тут Святий Дух нагадав мені одне місце Писання: "Бо я думаю, що Бог нас, апостолів, Бог поставив, мов на смерть засуджених, оскільки ми стали дивовищем світові, ангелам, і людям." (1 Кор. 4: 9)

Коли жителі цього селища побачили мене пов'язаним з великим червоним хрестом на спині, негайно поширилася чутка про те, що з'явився "Ісус з Хенаня". Зібралося безліч людей, щоб стати очевидцями цього чудового уявлення.

Коли мене вели по вулицях містечка як злочинця, попереду дуже повільно рухалася міліцейська машина. З репродуктора лунало: "Ця людина з'явився з Хенаня, щоб проповідувати Ісуса. Він порушив громадський порядок, бентежив народ, і сьогодні співробітники Комітету громадської безпеки знешкодили його. Його чекає суворе покарання".

Поліцейські змусили мене встати на коліна на брудній дорозі, били кулаками в груди і по обличчю кованими черевиками. Моє обличчя було залито кров'ю. Стало нестерпно боляче, і я впав в стан напівнепритомності.

Мене підняли і змусили йти далі по іншій вулиці. Я йшов, хитаючись з боку в бік. Їм неодмінно хотілося покарати мене перед обличчям якомога більшої кількості людей.

Піднімаючи голову, я мигцем бачив натовп народу. Деякі шкодували мене і голосно плакали. Бачачи це, я зміцнився у своїй вірі. Коли випала нагода, я ніжно сказав одній жінці: "Будь ласка, не плачте про мене. Плачте про тих, хто гине душах в Китаї".

Почувши мій голос, люди стали плакати ще голосніше. Вулицями мене ганяли до самого вечора. До ночі мене привели в великий внутрішній двір поліцейського відділення.

Мене не розв'язали, відв'язали тільки дерев'яний хрест. Потім мене замкнули у великому приміщенні. Як я помітив, двері тут була сталева, запори теж.

Незабаром з'явилися поліцейські, судячи з облич, справжні лиходії. За їх голосам я зрозумів, що вони зі мною жартувати не стануть. Господь же говорив до мого серця: "І за сімома замками Батько збереже тебе".

Вони закричали мені: "Звідки ти взявся?"

"З Хенаня", - відповів я.

Тут я згадав, що в Хенань я був оголошений в розшук як злочинець. Мені не хотілося називати їм ні свого повіту, ні міста, адже цим я міг принести багато неприємностей тамтешнім віруючим. Ось чому я закрив рот і більше не відповідав на їхні запитання.

Бог хотів, так думалося мені, щоб я, як Давид в біблійній історії, удавав. Що я і зробив. Не кажучи ні слова, я впав на землю, і закотивши очі, став битися як припадочний. Переляканим кобовцам здалося, що я і справді збожеволів.

Тим часом зовні стовпилися роззяви і просто з цікавості заглядали у вікна.

Один з поліцейських вирушив в суміжне приміщення зателефонувати в Хенань, щоб у тамтешніх властей дізнатися про мене. Інші слідчі пішли з ним послухати цю розмову. Залишивши мене одного, двері прикрили. я все ще був туго зв'язаний мотузками і не бачив ніякої можливості втекти. Роззяв зовні теж зацікавив телефонна розмова, і вони стовпилися біля вікон суміжного приміщення, щоб нічого не упустити.

В цю мить, коли ніхто не бачив мене, Дух Святий сказав моєму серцю: "Бог Петра - твій Бог". І тут я згадав, як ангели відчинили тюремні ворота для Петра, і він просто вийшов. "Чи не всі вони духи служебні, що їх посилають на службу для тих, хто хочуть наслідувати спасенне?" (Євр. 1: 14)

Мотузки, якими були пов'язані мої руки за спиною, самі по собі раптово ослабли! Я вирішив бігти, але мотузки розплутувати не став, - якщо мене спіймають, то скажу, що шукав туалет. І ось, як і раніше, тримаючи руки за спиною, я зубами повернув дверну ручку і вийшов з приміщення!

У етоттміг Бог був милостивий до мене і віру і відвагу. Я нагадав собі, що Кров Ісуса Христа захищає мене, У внутрішньому дворі я пройшов крізь натовп роззяв. Ніхто з них не зупинив мене і не сказав ні слова! Бог ка б засліпив їх очі, і вони не побачили мене.

Я пройшов через внутрішній двір до туалетів, розташованим метрах в десяти від приміщення, де проходив допит. Там я швидко звільнився від мотузок. Мої руки і плечі оніміли, так як пов'язаним мене тримали вже дуже довго.

Головні ворота поліцейського відділення виявилися замкненими, так що тікати звідси можна було, тільки перестрибнувши через бетонну стіну заввишки близько двох з половиною метрів. Зверху стіна була всіяна битим склом. Поглянувши на бетонну стіну, я попросив Бога зцілити мої руки і тіло. Я вирішив перестрибнути через неї. Іншого шляху у мене не було. Я опинився в пастці, в будь-який момент могли з'явитися поліцейські і схопити мене. Те, що сталося потім, не вкладається в рамки людського розуміння. Однак те, що я збираюся вам розповісти, є справжньою правдою, Бог свідок.

Спочатку я підстрибнув і вчепився за край стіни, потім як міг підтягнувся і побачив з іншого боку септичний відстійник шириною метра в три.

Я вже ледь тримався за край бетонної стіни з внутрішньої сторони, як раптом невідомою силою я був піднятий і перекинутий через стіну, і навіть через відстійник! Мені одразу згадалося Писання: "З Тобою поб'ю я ворожого відділа, із Богом своїм проберусь через мур" (2 Царств 22: 30)

Бог Петра чудесним чином допоміг мені подолати бетонну огорожу і бігти! Думаю, що по Його дорученням тут діяв той же самий Ангел, що з'явився мені в останньому баченні. В горах стояла густа темрява. Я біг навмання по пагорбах і лісам, не маючи поняття, де знаходжуся. Мені хотілося піти від поліцейських якнайдалі.

Я біг, а з серця лилися псалми, сповнені благодпрності Богу: "Світло сходить у темряві для справедливих, Він і милостивий, і праведний. Навіки він не захитається; в вічно пам'яті буде праведник. НЕ боїться він звістки лихої, його серце міцне, надію складає на Господа . Затверджено серце його: він не злякається, коли ворогами своїми "(Пс. 111: 4, 6-8).

Поки я біг, мої ноги не раз підкошувалися, але Бог по Своїй великій милості підтримував мене. Через кілька годин я подолав два гірських хребта і перейшов убрід річку. Раптово в темряві я почув чийсь голос: "Брат Юн, куди це ти?"

Якийсь чоловік наблизився до мене і сказав: "Брат Юн, на кого ти схожий!" Він побачив кров і рани на моїх руках і заплакав: "Що трапилося?"

Було близько півночі. я не міг розглянути, хто це, і запитав пошепки: "Ти віруючий? Ти знаєш мене?"

Виявилося, що вчора ввечері і сьогодні вранці він був у зборах, але коли я втратив голос і пішов відпочити, він відправився на ферму, щоб закінчити там деяку роботу. Про жодні арешти в той день він не чув. Провидінням Божим ця людина залишив збори за кілька хвилин до приходу кобовцев. У цього працьовитого брата було багато невідкладних справ по господарству, і він трудився в поле до півночі, готуючи грунт під зернові культури. Він намагався заповнити час, який у нього пішло на останні збори.

Я розповів йому свою історію, як днем ??кобовци схопили мене, і як Бог позбавив мене від них, як Він допоміг мені бігти, і як я перестрибнув через стіну поліцейської дільниці. "" Де я тепер перебуваю? Ти допоможеш мені ? ", - Запитав я його.

Дорогий брате відповів мені: "Підемо до мене, там ти переодягнешся".

"Ні! - Заперечив я." Зараз не час. Важливіше потрапити до моїх співробітниць і пастору вашої церкви ".

Ферма цього брата перебувала далеко від місця зборів. Він тут же залишив свою ношу і повів мене по дуже вузькій стежкою вниз, поки нарешті ми не опинилися в будинку, де мене напередодні заарештували.

Коли ми зайшли, то почули гучну молитву. Місцеві віруючі просили Господа про моє звільнення. Побачивши мене, вони не повірили своїм очам !. Їх вразило те, як Бог позбавив мене від руки лиходіїв. Вони замінили мою просочену кров'ю одяг, вмили рани і обережно змили кров з обличчя і рук.

Потім я підбадьорив віруючих Шеньсі. Я помолився про них і віддав їх в руки Бога. Я вчив їх: "Стверджуючи душі учнів, просячи перебувати в вірі, та навчаючи, що через великі утиски треба увійти нам в Царство Боже" (Діян. 14:22). Вони твердо обіцяли робити все так, як вчить їх Слово Боже.

Всі плакали.

Уже перед світанком, після заключної молитви, ми втрьох попрощалися з усіма і вирушили в інше місце на машині. Стривожені влади шукали мене всюди, але знайти не могли. Через кілька днів ми благополучно повернулися в Хенань.

Наша поїздка на захід запам'яталася великою кількістю сліз і чудесним порятунком з рук злих людей. Ми сподівалися тільки на милість Божу, що вилилася у відповідь на гарячі молитви наших братів і сестер.

Повернувшись в Хенань, я зустрівся з братами Су Фу, а також дорогий дружиною. Коли я побачив їх, то прочитав їм такі вірші з Писання: "ми не хочемо, браття, щоб не відали про нашу скорботу, що в Азії трапилась нам, бо ми були зморені міру й над силу, так що ми не надіялися навіть живих . але самі в собі мали присуд на смерть, для того, щоб нам не покладати на самих себе, а на Бога, воскресає мертвих "(2 Кор. 1: 1-9)

Брат Фу, побачивши мене, дуже зрадів і сказав, що кілька днів тому під час спільної молитви моєї дружини було бачення: "Голос сказав їй:" Юн заарештований в Шеньсі. Його може врятувати тільки диво ". Ми розповіли про це бачення церкви, і все тут же стали молитися за тебе і постити". Слухаючи ці слова, сльози вдячності за любов і милосердя Боже текли по моєму обличчю.

Дозвольте мені тепер розповісти про те, що трапилося з тими двома молодими сестрами, які супроводжували мене в поїздці а Шеньсі. Ви пам'ятаєте, що сестра Цзюан була так схвильована, що впала на коліна і почала плакати, коли я попросив її виступити в зборах.

Бог чудово попрацював в серцях цих сестер. Обидві вирішили залишитися безшлюбними, щоб повністю присвятити себе служінню Богу. Сьогодні сестра Цзюан є однією з головних керівників мережі "Духовно пробуджені домашні церкви". Виконана віри і відваги, вона хоробріший лева!

* * *

ДЕЛІНА: В той час ми були змушені жити в ще в більше не безлад, хоча внутрішньо я прагнула до усталеному сімейному побуті, затишку і розміреного життя поруч з чоловіком.

Твердо зобов'язавшись слідувати за Ісусом у що б то не стало, ми навіть не підозрювали, що може стояти за цим! 1983 рік у Китаї було жахливим. На керівників домашніх церков оголосили справжнє полювання. Їх садили за грати, як справжніх злочинців. Ми змушені були тікати. Для всіх нас настав напружений і тяжке час.

Саме в той час мій чоловік відправився благовістити в Шеньсі, де ще ніхто не працював. Через кілька днів після того, як Юн відправився в Шеньсі, Господь, говорив зо мною в баченні, сказав, що Юна заарештували, але Він допоможе йому врятуватися.

Це бачення зміцнило мене, я спіткала тоді, що Бог завжди відповідає своєчасно, У нас не було мобільних телефонів та інших видів зв'язку, але був Господь, Який і пов'язував нас!

Я відчула велике щастя і полегшення, коли знову побачила свого чоловіка! Він погано виглядав. Його били по голові так, що він позбувся волосся, Все його тіло було вкрите ранами та синцями, але він був на волі. Коли ми почули розповідь про те, що з ним сталося і як Господь над панами дивним чином допоміг йому бігти, подяки Богу не було меж.

Цей досвід допоміг мені знайти віру в те, що всюди, куди б Юн ні відправився, він був в руках Божих і діяв по Його волі.

Богу потрібно все моє серце

Довгі місяці за нами велася справжнісіньке полювання. Ми ніколи не знали, де доведеться ночувати або коли нас заарештують кобовци.

За допомогою "Патріотичної церкви трьох благ" уряду вдалося ввести в оману безліч християн в різних країнах світу наполегливій пропагандою про свободу совісті в Китаї, свободу вибору віросповідання. Влада досі безсоромно стверджують, що китайських християн за віру більше не переслідують.

Мої особисті переживання (як і тисяч інших віруючих з китайських домашніх церков) свідчать про зворотне. Одного разу кобовци, схопивши мене, запропонували на вибір електрошок або батіг. Наді мною знущалися зі сміхом: "Захотів свободу совісті? Отримуй!"

У Китаї "свобода" совісті дається тільки тим, хто діє, говорить, живе і служить Богу за вказівкою уряду. Той, хто захоче вести благочестивий спосіб життя, підкоряючись в усьому вченню Ісуса Христа, незабаром пізнає міру "свободи", якою він володіє.

Багато тижні після побоїв, отриманих в Шенси, у мене ротом йшла кров. Але я поступово поправився, і наша громада відправила мене на південь, в провінцію Хубей.

У цій поїздці Господь явив Свої чудеса: силою Духа Святого було скоєно безліч зцілень.

І тут влада всіляко намагалися вистежити і затримати нас, так що мої співробітники, стурбовані моєї безпекою, відправили мене на північ Хубей.

Вночі ми знаходили притулок в печерах - днем ??переходили пішим ходом з місця на місце. Одяг наша прийшла в непридатність, а волосся стали. Люди сторонилися нас, ми були "... як сміття для світу, як порох, усіма потоптаний донині .." (1 Кор. 4: 13)

Я проводив багато часу в північній частині Хубей. Тут відбувалося безліч чудес, і Добра Новина поширювалася серед народу. Це не могло не привернути увагу органів КОБ, так що уряд підвищив пильність в прикордонних районах провінцій Хубей і Хенань.

Незабаром на нас обрушився шквал гонінь.

У кожному місті плакати на перехрестях вулиць говорили, що незареєстровані домашні церкви будуть знищені, а їх керівники - заарештовані. Усюди в сільській місцевості через репродуктори попереджали, що пастори з Хенаня знаходяться поза законом і підлягають арешту.

Такі ж оголошення звучали і по радіо. Народ попереджали не слухати нас і доносити владі про те, де ми знаходимося.

Одного разу ми проводили збори в будинку одного віруючого за містом Хепін, на півночі Хубей. Дув холодний сибірський вітер, температура різко впала до нуля.

Тут ми дізналися, що вранці цього дня брата Еншена засудили до тюремного ув'язнення. Ситуація в провінції була настільки напруженою, а можлива небезпека - настільки серйозною, що навіть наші господарі - християни не наважилися залишити нас у себе на ніч. Вони знали, що їх надовго відправлять за ґрати, якщо вони нададуть нам гостинність. Мати сімейства встала на коліна перед нами і благала залишити їх будинок.

Переговоривши з нею, я попросив допомоги: "Ми сторонні, за якими женеться поліція. Дайте нам якусь негідне вовняну ковдру, щоб сховатися від вітру і холоду". Вона відповіла: "Якщо кобовци схоплять вас, то розберуться, що у вас ковдру з нашого будинку, і у нас будуть великі неприємності".

Нарешті в розпачі, не маючи навіть рваного ковдри, нам з співробітниками довелося залишити цей будинок. Ми потягли в темряві промоклі, холодні й голодні. Бродячі собаки, зустрівшись нам по шляху, облаяли нас як в насмішку.

Стояла така безпросвітна тьма, що на відстані витягнутої руки нічого не було видно.

Навіть наші брати відкинули нас.

Так Господь вчив нас довіряти тільки Йому і тільки у Нього просити захисту і прожитку. І ми в сльозах просили Бога допомогти нам.

Крижаний вітер бив в обличчя, Ми йшли, намагаючись якось зігрітися, і співали, хоча зуби наші і стукали від холоду. Проблукавши якийсь час, ми ми знайшли стіг сіна і вирішили сховатися в ньому від крижаного вітру, але місця вистачило лише для одного. У стозі сіна сховалася наша сестра. А ми з Чжаном продовжили шлях в темряві. Намагаючись зігрітися, ми ховалися рваним мішком, який знайшли на дорозі.

Пробігши підтюпцем кілометра два, ми дісталися до великого ставка. Коли кобовци всю ніч безперервно шукали нас в селі, ми ховалися в кущах біля ставка. Після півночі температура впала ще нижче. Вітер дужчав, до того ж пішов сильний дощ. Шквал води обрушився на нас, як тисячі цвяхів, холод пробирався до кісток. У порожньому шлунку бурчав, зуб не потрапляв на зуб, і, щоб зігрітися, ми з братом Чжаном міцно обнялися.

Ставши навколішки на березі ставка, ми звернулися до Бога: "Господи, заради дорогоцінної Крові, яку Ти пролив на Хресті, будь ласка, помилуй наш народ! Будь ласка, розжени чорні хмари над Китаєм".

Близько четвертої години ранку я так знесилився духом, що відійшов в сторону помолитися. Залишившись один, я раптово отримав чітке бачення від Святого Духа.

Похмуре небо над головою, а кругом пустеля. Несподівано піднімається піщана буря і обрушується на мене. я чую гуркіт грому, проте зливи немає. І тут я бачу з півночі мчить хвиля за хвилею - справжній потоп. Лавина води ось-ось обрушиться на мене і понесе. І тоді я почав благати: "Господи, спаси мене!"

І тут переді мною пропливає величезний глечик висотою близько метра. Схопившись, я живо забираюся в цей глечик, і на мене зверху падає парасолю. Я тримаю його над собою, оскільки злива б'є як з відра, і мені всередині глечика сухо і тепло. Потоки води несуть мене кудись. Камені і всяке сміття б'ється об стінки глечика, але я перебуваю в повній безпеці.

З цього глечика я бачу, як хапають братів і сестер з різних куточків Китаю, б'ють і кидають за ґрати. Я спостерігаю ці жахливі гоніння, але ніяк не можу їм допомогти. Залишається тільки волати до Бога.

Це бачення сильно засмутило мене, і я вимовив до Господа: "Чому Ти не можеш захистити нас? Я знаю, що мене заарештують. Я потраплю в КОБ. Але у мене є мати і дружина, Чому Ти мене караєш?"

Я гнівався, та не відповів мені.

Дороги додому для мене не було - мене там неодмінно заарештують. Я не міг допомогти братам і сестрам, які страждали по всьому Китаю. Украй засмучений, я не міг йти ні вперед, ні назад.

Бог вжив ці обставини з метою показати мені, що Він бажає зайняти все моє серце, щоб воно було абсолютно до Нього. У цьому жахливому стані у мене народилася нова пісня:

Скільки б я не прожив, завжди буду любити тільки Господа мого,

Всім серцем, всією силою і всією думкою буду любити тільки Його,

І щоб не трапилося, я все одно буду любити тільки Господа мого,

Всяке і кожним словом я буду любити тільки Господа мого!

Під час принижень і під час випробувань я буду любити тільки Господа мого,

Під час скорботи і під час радості я буду любити тільки Господа мого,

Під час голоду і під час благоденства я буду любити тільки Господа мого! Як Ео творіння і в житті, і в смерті я буду любити тільки Господа мого!

Бог поклав за мене життя Свою, і простив мої тяжкі гріхи,

І я віддав Йому все своє серце, і буду любити лише Господа мого!

Поділившись цим баченням з Чжаном, я сказав: "Тепер підемо звідси. Господь захистить нас. Він стане нашим притулком". І ми знову, не чекаючи світанку, вирушили в дорогу.

У глибині душі я знав, що був в руках Господа, і Він не залишить мене, що б зі мною не трапилося. І знову, згідно з Божим покликанням, я попрямував вперед.

Мені було соромно, тому що я відчував себе винуватим, що вимовляв Богу, однак, Він, проявляючи до мене терпіння і любов, не віддавав по заслугах, а дбайливо допомагав, як орел допомагає своїм орлятам.

ДЕЛІНА: На початку 1980 років ми мали більш солодке, ніж раніше, спілкування і єдність. Тиск, який чиниться на нас, спонукало ще більше покладатися на Бога і один на одного. Ішлося про наш виживання. Християнська любов приносила моєму серцю особливе розраду. У той час Господь творив через нас багато чудес, Боже відплата, зцілення і вигнання бісів ставали тоді звичайним явищем.

Незважаючи на труднощі (швидше навіть через них), Церква переживала бурхливе зростання. Господь запалює вогнища відродження в Китаї всюди.

Деякі дивні події тих днів приводили до рятівного Хресту безліч народу.

У моєму селі Юень -Чжан секретар партійного осередку на ім'я Чжан багато років переслідував і мучив віруючих християн. До зустрічі з Ісусом він, як апостол Павло, захоплювався тим, що катував Церква.

Одного разу холодним зимовим вечором моя мати, брат Фу, кілька співробітників і ми з Юному вирушили в село Юень - Чжан. Ми відвідали одну християнську родину, щоб помолитися про них. Туди зібралося близько тридцяти Христино, і ми вирішили влаштувати богослужіння.

Один сусід, підслухавши нашу молитву, доніс на нас пану Джан, секретарю місцевого осередку. Той, звичайно, викликав до будинку наряд поліцейських з Комітету громадської безпеки. Вони з'явилися з кийками і мотузками, щоб схопити нас, зв'язати і доставити в поліцейську дільницю.

Тут треба сказати, що у секретаря партійного осередку нашого села був брат, житель сусіднього села. Ця людина страждав душевним захворюванням. У той момент, коли кобовцев послали закрити наше зібрання, сатана увійшов в дух і серце брата секретаря партосередку, і тоді цей божевільний вбив свою стареньку матір, відчленивши їй голову іржавим ножем. Її тіло він потім викинув у вигрібну яму у дворі.

Брат Фу якраз заспівувачів, коли поліцейські вбігли у двір будинку, де ми проводили збори. Увірвавшись до будинку, поліцейські жорстоко, до напівсмерті побили кийками брата Фу. Вони побили цю літню людину, і, здавалося, цьому не буде кінця, Потім вони зв'язали його непритомне тіло. Ну що тут поробиш! Ми тільки молилися за нашу коханого пастора.

Потім вони накинулися на матір Юна, звалили її на землю і стали в люті штовхати. Зібравшись було зв'язати і її, вони помітили в зборах кілька молодих людей і замість неї зв'язали цих юнаків, щоб відправити до відділку.

На ніч їх їх кинули в камеру, маючи намір розібратися з ними на світанку. Раптом серед ночі секретар партійного осередку одержує жахливу повідомлення: "Ваш молодший брат убив матір! Обезголовлене тіло вашої матері виявлено у вигрібній ямі!"

Секретар партійного осередку поспішив назад в своє село і зовсім забув про нас. Вранці ми почули цю новину і кликали до Господа, щоб Він помилував секретаря і його сім'ю: послав їм духу каяття і дарував прощення.

Добравшись до рідної домівки, секретар партійного осередку знайшов молодшого брата в ліжку. Він запитав його: "Де мати?" Той відповів: "Я вбив її і кинув в яму". Секретар вигукнув в гніві: "Ну, як ти міг зробити це жахливе справа?" Божевільний відповідав: "А чому ти переслідуєш християн? Ти женеш їх, ось і я вбив нашу матір". З цими словами він витягнув довгий іржавий ніж і намагався напасти на брата, але зробити цього йому не дали кобовци, що супроводжували Чжана. Пов'язаного вбивцю відвели в поліцейську дільницю.

Кобовци, як і весь наш народ в нашому повіті, порахували цей трагічний випадок карою Божою, яка впала на сім'ю Чжана за те, що той переслідував християн. З того часу влада залишила християн в спокої. Цей випадок потряс всіх односельчан. Всі вони були змушені визнати, що Ісус - воістину живий Бог. Незабаром все село звернулося до християнства і хрестилася.

Віруючі проявили щиру любов і співчуття до секретаря Чжан і його сім'ї у зв'язку з втратою. Його родина була глибоко зворушено такою увагою, і всі вони на чолі з Чжаном в покорі увірували в Христа Ісуса. І мені згадалося з Писання: "І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре". Рим. 8:28

Багато новонавернені з села Юень - Чжан тоді від усього серця присвятили себе Богу. Вони вирішили нести Благу Звістку в ті місця, де раніше не чули навіть імені Ісуса.

Різними способами, часто проливаючи кров, християни будуть розповідати Євангеліє в 1983 році.

"Зупиніться і пізнайте, що Я - Бог"

"І багато братів у Господі через кайдани мої, почали з більшою сміливістю, безбоязно проповідувати слово Боже" (Филп. 1: 14)

Як я вдячний Богу за Його милості і за моє покликання! Як же велика сила Його в тих, хто вірує в Нього!

Хоча була страшна пора гонінь, які прокотилися по всьому Китаю, ми з ДЕЛІНА готові були вирушити на північ, і співали таку пісню на слова апостола Павла (Дії 20: 22-24):

І ось, нині я, звязаний духом, йду в Єрусалим,

Не знаючи, що там трапитись має мені,

Тільки Дух Святий в кожному місті засвідчує,

Говорячи, що кайдани та муки чекають мене.

Але я ні на що не бачу і не дорожу своїм життям,

Тільки аби но скінчити дорогу свою та служіння,

Яке я одержав від Господа Ісуса,

Проповідувати Євангеліє благодаті Божої.

Ми продовжували влаштовувати зібрання віруючих, на яких підбадьорювали братів і сестер, і молилися про водійстві Божому. Одного разу під час чергової молитви один із служителів Божих став несподівано пророкувати: "Цього разу, відправившись з дружиною на північ, ти потрапиш в небезпеку. Але щоб не трапилося, Господь не залишить тебе".

На наступний день, ще до світанку, ми з ДЕЛІНА сіли в автобус, який ішов на північ в Вуян. Автобус зупинявся на багатьох станціях, де на тумбах красувалися плакати з моєю фотографією і попередженням, що я небезпечний злочинець. Мене видавали за лідера нелегальної організації, що провокує народ на виступ проти державної релігійної політики.

В одному місті ми мали пересісти на інший автобус. Щоб приховати очі, я носив сонцезахисні окуляри. Багато на станції бачили мою фотографію, і нам доводилося чути розмови оточуючих на цю тему. Ми якось почули: "Ти допоможеш зловити цього втікача, отримаєш велику нагороду від держави."

Чи не подаючи виду, ми з дружиною внутрішньо тріумфували, бо знали, що наш притулок - Господь. Тепер ми йшли рука об руку послужити Ісусові, так що вважатися "злочинцями", оголошеними в розшук заради імені Ісуса, було справою вельми гідним. Приниження заради Христа є великою честю.

Віруючі в Хубеї, як виявилося, зовсім відрізнялися від віруючих в Хенань. Запрошуючи нас до себе в гості, все Хубейського християни ризикували життям через нас, "злочинців", оголошених в розшук. Воістину, чим більше напруженим ставало становище, тим з більшою охотою Хубейського братам і сестрам хотілося проявити свою любов і повагу до служителів Божим.

Однак ми не затримувалися довго на одному місці. В одному селі було організовано збори, на якому ми, натхненні Святим Духом, співали потужний гімн під назвою "Мученики заради Христа":

Від П'ятидесятниці, коли народилася Церква,

Десятки тисяч вірних звернулися в жертву,

Жертву добровільну, заради благовістя,

Життя прийнявши вінець, набутий смертю.

Приспів: Страждаючи за Господа, страждаючи за Господа,

Славну за Господа готовий прийняти я смерть!

Стезею смутку і мук пішли за Господом,

Його до смерті полюбили Апостоли:

Розсердженої натовпом побитий камінням був Стефан,

Потрапив в пустельний Патмос апостол Іоанн.

У Персії Матфей заколот Чернію озлобленої,

І Марк помер двійкою коней розірваний.

Симон Зилот, Філіп з Петром на хрест повішені,

Лука Євангеліст смерть прийняв через повішення.

П'ятіркою коней був в Індії Фома розідраний, І здерта живцем з Варфоломія шкіра.

Цар Ірод зніс голову Якову,

Пилою розпиляли меншого Якова.

А Яків, брат Господній, був побитий камінням,

Юда біля стовпа замучений лучниками,

І Матвій обезголовлений був в Єрусалимі,

І так само Павло - кесарем Нероном в Римі.

Хреста поклали на спину, шляхів скорбот і мук

Піду і я, щоб мені пройти і зробити своє коло!

Щоб дорогоцінних душ врятувати я міг темряви тьмуща,

За Господом піду, закинувши все майно.

Коли ми закінчили співати, місце зборів затряслося і піднявся плач. Я встав, щоб розповісти про страждання за Господа. Святий Дух спонукав нас наполегливо молитися ходатайственной молитвою за китайський народ. Ми знову просили Бога благословити нас на боротьбу в ім'я Його.

Після зборів, коли всі відправилися відпочивати, брат Цзен, людина смиренна і відданий, вставши на коліна у внутрішньому дворі, продовжив клопотання про наш народ. Святий Дух ясно сказав йому: "У найближчі три дні деяких з вас зв'яжуть і будуть катувати за ім'я Моє. Дехто покладе і життя".

Коли брат Дзен передав мені ці слова, я зрозумів, що Господь звертається таким чином і до мене. І я прошепотів Йому в молитві: "Так, Господи! Я бажаю постраждати за Тебе".

Ми помолилися з ДЕЛІНА і нам відкрилося, що їй слід повернутися додому і втішити сім'ї наших співробітників, які опинилися в кайданах. На прощання я помахав їй рукою, а місцеві віруючі проводили її на автобусну зупинку.

Цілих три дні, поки тривало наше зібрання, не перестаючи йшов сніг. Снігу випало стільки, що під його вагою дахи деяких халуп обрушилися. Сніг і лід покрили все селище, але в зборах серця віруючих горіли вогнем.

На третій день опівночі (сьомого грудня 1983 року) наше зібрання закінчилося. Щоб умити ноги, господарі підігріли воду. Зі сльозами на очах я мив ноги співробітників. Потім і вони, переконали мене сісти, зняли з мене черевики і в сльозах вмили мої ноги, і взули. Наше зібрання проходило в місці під назвою "Поселення любові". Воістину, воно і було таким насправді!

Потім ми вирішили між собою, у кого з місцевих віруючих зупинитися на ніч. Перш ніж розлучитися, Чжан зняв з себе великий вовняний шарф і віддав його мені.

Не встигли ми розійтися, як на околиці села зіткнулися з групою людей з ліхтарями в руках. Вони закричали: "Хто ви такі? Що ви тут робите?" Тут брати і сестри, відчувши недобре, розвернулися і кинулися бігти. За ними кинувся було і я, але занадто пізно.

Один з переслідувачів з шейкером (електрична кийок) підскочив до мене і вдарив електрошоком в кілька сотень вольт. Мене відкинуло в сніг. Болісна біль пронизав усе тіло.

Кілька людей стали штовхати мене кованими черевиками і бити ручками пістолетів. Крім мене тоді заарештували ще чотирьох братів. У той час до мене долинув ніжний голос з неба, кажуть всього два слова: "Я знаю!"

Це був близький, легко впізнаваний голос Господа мого Ісуса, Який за багато століть до цього говорив гнаним в Смирні: "Знаю твої справи, і біду, і убозтво, (але ти багатий), і лихослів'я від тих, які говорять про себе, що юдеями, та ними не є, але вони зборище сатани. Не бійся нічого, що треба терпіти. Ось, диявол буде декого з вашої в темницю, щоб спокусити вас, і будете мати біду десять день. Будь вірний до смерті, і дам тобі вінець життя "(Одкр. 2: 9-10)

Господь мій знав все, що мені треба було пройти і винести. Ці слова принесли мені величезну підбадьорення!

Мені згадалося пророцтво брата Дзена, і біль залишила мене. Один поліцейський став розпитувати мене: "Як тебе звуть? Звідки ти? Скільки з тобою людина? Де вони тепер? Говори! Говори правду!" Наблизившись до мене, він повторив з більшою загрозою, ніж раніше: "Говори правду. Якщо обдуриш, живцем з тебе шкуру спущу! "

Раптом у мене всередині все похололо: я зрозумів, що мої брати і сестри в небезпеці: вони все ще в зборах і ось-ось можуть бути схоплені. Тепер я думав тільки про одне - як підняти тривогу, щоб попередити їх про небезпеку.

Святий Дух тут же мені нагадав історію про царя Давида, який прикинувся перед Авимелехом божевільним, що вигнав його, і той пішов. І тут я закричав гучним голосом: "Я людина з неба! Мій будинок в євангельському селі! Мене звуть Ранкова Зірка! Отця мого - рясне благословення! Моя мати Віра, надія, любов!"

Поліцейські почали люто штовхати мене, а потім потягли за ноги. Вони кричали: "Що за дурниці ти верзеш !? А ну відповідай, звідки ти і хто твої товариші?"

Я вказав на схід і відповів: "Вони там в селі". І знову закричав: "Я в руках кобовцев!"

Поліцейські, нагороджуючи мене синцями і шишками, веліли вести мене до своїх товаришів. "Відведи нас до них, інакше ми з тебе шкуру спустимо живцем!" - Зловісно загрожували вони.

Гнаний поліцейськими, я голосно кричав: "Мене схопили кобовци! Мене схопили кобовци! Звідки мені знати, де йде збори ... я людина з неба! Я не від світу цього!"

Я кричав все голосніше і голосніше, сподіваючись, що мої співробітники, почувши мій голос, врятуються перш, ніж їх схоплять.

З того дня віруючі в Китаї (я тоді ще не знав про це) стали називати мене "людина з неба". Я не просив називати себе цим ім'ям, адже як людина я всього лише немічний посудина, але після цього арешту став відомий як "людина з неба".

Почувши мій крик, багато братів і сестер замість того, щоб бігти, вийшли з будинку побачити, що ж зі мною відбувається! Вони турбувалися про мене більше, ніж про свою безпеку.

Коли я повів поліцейських по сніжних заметах до села на схід, вони зупинили мене і почали вимагати: "А ну-ка швидше вкажи на молитовний будинок! Виведи нас туди!"

Як би змішавшись, я закричав: "О, так це не те село. Я помилився! Мої товариші знаходяться в іншому місці!"

Тут мене звалили і стали бити ногами. І знову поліцейських шейкер пройшовся по мені, приголомшуючи електрошоком. І не бути мені серед живих, якби не захист від Господа.

Кілька братів і сестер непомітно пробиралися за нами на деякій відстані. Побачивши ж, як мене почали бити, вони від прикрості стали молитися. Тільки тоді поліцейські і помітили їх.

Мені зовсім не хотілося піддавати своїх друзів небезпеки, і я знову закричав: "Я людина з неба .. Я не знаю, де збори .. Я не знаю нікого з тих, що слідують за нами. Людина з неба не стане Юдою! Я знаю лише одного Пана ".

Нарешті, брати і сестри зрозуміли, що я попереджаю їх, і швидко розбіглися. Коли до поліцейських дійшло, що я водив їх за ніс, вони просто роздратувався. Чотирьох служителів і мене заштовхали в причіп трактора, який пригнали, щоб доставити нас в повітовий центр Вуян. Нас зв'язали однією мотузкою як худобу, ведений на бійню. Стоячи в кузові трактора, я співав на повний голос:

Кров, а не ялин спочатку ллється -

Після очищення благодать дається!

Хрест Голгофський перш - Трійця потім.

Буду співати осанну, стоячи під Хрестом!

Кров Христа вимиє - Бог простить мене,

Ллється кров Ісуса - їй очищений!

У поліцейській дільниці нас кинули в холодну камеру. Температура була нижчою нуля. Тут не топили, а я був без пальта його з мене стягнули і закинули в замет ще в селі. Ми тремтіли всім тілом, руки і ноги клякнули від холоду. Ми були майже без свідомості, захололі наручники впивалися в опухлі зап'ястя.

Я став бити наручниками по дверях і металевої решітки вікна. Озирнувшись навколо, я побачив в кутку камери зламаний дерев'яний ящик. У ньому виявився старий барабан. З гуркотом б'ючи по ньому наручниками, я заспівав тремтячим голосом Пс. 150:

Хваліть Бога в святині Його,

Хваліть Його на могутнім Його небозводі.

Хваліте Його за чини могутні Його,

Хваліть Його за могутню величність Його.

Хваліте Його звуком трубним,

хваліть Його на арфі та гуслах.

Хваліть Його з бубнами та з танцями,

хваліть Його на струнах і органі.

Хваліть Його на цимбалах дзвінких,

хваліть Його на цимбалах гучних.

Кожну особу та хвалить Господа!

Алілуя!

Чим більше я співав, тим більше радість переповнювала мене. Ставши на ноги, я прославив Господа. Поступово оніміння рук і ніг пройшло, і мені було вже не холодно. Четверо братів, ставши навколішки, молилися про Китай. У затюремном світі стогнав пронизливий вітер, а в нашій камері були чутні плач і стогін заступницьку молитов.

Барабанний бій і мій спів дратували охоронців, але їм було лінь заборонити мені, оскільки для цього треба було залишити теплі ліжка.

Всю ніч ми втішали і зміцнювали один одного. Подібно Сідраху, Мисахом та Авед ми знали, що там, де Дух Господній, там свобода, все одно в крижаній чи тюремній камері або в печі, розжареної вогнем. Хвала Господу!

На ранок охоронці відкрили двері камери і вивели нас у двір. Тут все було завалено снігом. Знявши наручники з чотирьох братів, вони сказали: "Ви заберете з двору весь сніг. А цьому божевільному" людині з неба "наручників ні знімемо. Вчора вночі він влаштував шум і своїм співом і барабанним боєм не тисну нам спати"

Старший охоронець, помахуючи шейкером перед моїм носом, сказав: "Тепер твоя черга не спати!" Він наказав мені встати перед ним на коліна. Я голосно заперечив: 2 Ніколи не встану перед тобою на коліна. На коліна я встаю тільки перед моїм Богом! "

Тоді він зарозуміло заявив: "Я - твій Бог! Якщо ти встанеш переді мною на коліна, я тут же звільню тебе".

Я не стримався і відповів: "Іменем Ісуса, не ти мій Бог! Ти просто земної поліцейський. Мій Бог перебуває на небі, і я людина з неба".

Бог благословляє всю мою родину | Долиною смертної тіні
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати