Головна

Я бедняжечка

Життєвий план. Вона проводить життя в ролі Жертви, яка чекає свого Спасителя. Її батьки робили за неї все, тому що вона дівчинка (а дівчатка вважаються безпорадними), і тим самим підірвали її впевненість зробили її абсолютно залежною і повністю підконтрольною їм. Спершу вона бореться з цим, але з часом відмовляється від боротьби і здається. Вона вирішує, що батьки мали рацію і що вона дійсно безпорадна вона виходить заміж за видатної людини, часто - за свого психіатра, який грає роль Татка - Спасителя маленької безпорадної дівчинки. Вона не отримує погладжувань за те, що відчуває себе добре і постійно знаходиться в депресивній позиції, тому що їй дають погладжування, тільки коли їй погано. Тому погладжування, які вона отримує, віддають гіркотою і виявляються малопоживним.

Вона переживає стан близькості, коли вона сама грає роль Дитину, а навколишні знаходяться в ролі Батьків, але дуже рідко бере участь в рівних близьких відносинах. Так як у неї є дозвіл вести себе по-дитячому, вона буває по-дитячому спонтанної і по-дитячому безпорадною, а крім того, уміє винахідливо «божеволіти». Батьки навчили її тому, що легше отримати бажане від інших людей, якщо поскаржитися їм на свої нещастя, тому вона робить все, щоб підтримувати образ Жертви. Вона проводить багато часу, скаржачись на свої нещастя і намагаючись спровокувати оточуючих допомогти їй. Вона зберігає переконаність в тому, що є Жертвою, раз по раз провокуючи інших робити для неї те, чого вони зовсім не хотіли робити, після чого вони переслідують її (висловлюючи своє роздратування). Її чоловік отримує погладжування за те, що грає роль Доброго Папи безпорадною дочки, сексуальні погладжування як знак захоплення їм і, нарешті, погладжування в якості чоловіка-мученика, коли вона остаточно втратить голову. Вона пручається порятунку, сходячи з розуму, влаштовуючи чоловікові публічні сцени і викликаючи в оточуючих сумнів в його компетентності і як чоловіка, і як терапевта.

Вона закінчує повною нездатністю адекватно функціонувати і виявляється або в залежності від чоловіка, який тиранить її, або в психіатричній клініці.

Контрсценарій. Цей сценарій виглядає відмінно, коли вона тільки що вийшла заміж за свого Сера Галахепа і він так чудово піклується про неї, що виникає ілюзія, ніби вона знайшла своє щастя.

Заборони і приписи:

¦ не дорослий;

¦ роби те, що говорять батьки;

¦ Не думай.

Рішення. Ще маленькою, коли її примушують не слухати свої почуття і свою думку, вона вирішує, що батьки краще знають, що їй потрібно.

Міфічна героїня. У дитинстві вона любила читати казки «Попелюшка» і «Сирітка Енні».

Тілесний компонент. У неї слабкі м'язи і порушена координація рухів, найчастіше широко відкриті очі і здивоване або сумний вираз обличчя.

ігри:

¦ «Подумайте, який жах!»;

¦ «Дурочка»;

¦ «Зроби для мене що-небудь».

Роль терапевта, передбачена сценарієм. Він грає роль Спасителя, і, коли вона зривається після короткого періоду прогресу, він перетворюється в Переслідувача, каже, що вона не хоче лікуватися, і ставить їй діагноз «шизофренія».

Антитеза. Вона відмовляється від легкого шляху, тобто від поведінки Жертви і від гри «Зроби для мене що-небудь». Вона вирішує, що їй пора вирости, починає розвивати свого Дорослого і піклуватися про себе сама. Вона починає приймати погладжування за доросле, відповідальну поведінку, за прояв сили і відмовляється приймати погладжування за виконання ролі Жертви. Вона перестає отримувати задоволення від покаліченого, депресивного Я-образу. Вона усвідомлює, наскільки її обмежує роль Жертви, і тому приймає рішення виконувати самій принаймні п'ятдесят відсотків необхідної роботи з порятунку в тому випадку, коли їй дійсно потрібна допомога. Вона отримує владу над своїм життям. Вона працює зі своїм тілом, щоб розблокувати свою енергію, і навчається карате, щоб відчувати себе безпечно на вулиці. Вона просить, щоб до неї зверталися не "Сюзі» (її перше ім'я), а «Джоан» (її друге ім'я).

Жінка за спиною чоловіка | неприваблива красуня


Програмування чоловіків і | Структурний аналіз чоловічої ролі | Структурний аналіз жіночої ролі | Статеві ролі і сім'я | Статеві ролі і відносини | Змова статевих ролей | Боротьба зі статевими ролями | Глава 14 Найбільш поширені | Або Жінка на службі сім'ї | штучна жінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати