На головну

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ | МЕТОДИЧНА СХЕМА | ІМІДЖ ЯК НАУКОВА ПОНЯТТЯ | ТИПИ ІМІДЖУ | Іміджірованія ЯК ФОРМА самопрезентації | Факторіальною ТЕОРІЇ самопрезентації | П'ять відмінностей людей з високим показником по самомоніторингу щодо людей з низьким показником | ПРИНЦИПИ іміджірованія | ГЛАВА II | Я-КОНЦЕПЦІЯ |

ЗОВНІШНІЙ ОБЛІК І СТАТЕВА самоідентичності

1. В кінці цих етапів, а також на подальших етапах зовнішній контроль повинен бути епізодичним - на вимогу якого навчають або при наявності у нього систематичних помилок.
  2. зовнішній
  3. ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
  4. Зовнішній вигляд ділової людини
  5. Зовнішній вигляд, дизайн.
  6. Зовнішню позику - 559 млрд. Дол
  7. Зовнішній і внутрішній світ людини.

Результати дослідження фізичної привабливості, яка тісно пов'язана зі станом психічного здоров'я індивіда, свідчать фізична привабливість для жінок, більш значима, ніж для чоловіків. У соціальному плані приваблива жінка може розраховувати на більший виграш від виробленого нею враження, ніж привабливий чоловік.

Дослідження говорять також про те, що стереотипу мужності відповідає мезоморфних тип, а стереотипу жіночності - ектоморфний.

Мезоморфний тип статури вважається ідеальним типом чоловічої фігури і асоціюється з культурним еталоном.

Ектоморфний тип жіночої фігури відповідає ідеальному образу жіночого тіла. Це пояснюється стереотипним уявленням, згідно з яким стрункість - ознака зовнішньої привабливості жінки. За аналогією легко прийти до висновку, що сексуально-рольові риси жіночності асоціюються саме з ідеальним чином жіночого тіла.

Зі сказаного, однак, не випливає, що тип статури індивіда обов'язково впливає на формування його позитивної «Я-концепції» і що люди реагують один на одного відповідно до стійкими стереотипами.

Методика визначення «Я-КОНЦЕПЦІЇ»

Людина живе серед людей і протягом всього свого життя відчуває їх вплив. У нас звучать голоси близьких, які ми запам'ятали з дитинства, я голосу своїх учителів і багатьох інших зустрілися нам в житті людей. Уявлення про добро і зло, оцінка вчинків і обставин, наші погляди і судження склалися в контакті (або ж в суперечці, конфронтації) з іншими. Коли звучать в нас голоси перебивають один одного, неузгоджені і суперечливі, нам важко прийняти рішення і взагалі зрозуміти себе.

Може скластися неправильна життєва програма, яка не усвідомлюється, в яку людина свідомо не вносить корективи. Люди живуть як би з чужого голосу - і це неправильно. Ще неправильнее не хотіти нічого про це знати. Ті, хто не хочуть нічого в собі змінювати, все одно не зможуть не змінитися, хоча б тому, що час змінює нас, не питаючи ні ради, ні дозволу.

Вправа «Моє самосприйняття» (по Р. Бернсу)

Погляньте на схему (Схема 1). Які з наведених характеристик Ви можете віднести до себе? Відзначте, які з них, на Ваш погляд, найбільш стійкі для Вас?

Мене це радує  Мені це байдуже  Мені це не приємно
 Я щасливий      
 У мене нічого не ладиться      
 Я тугодум      
 Я незграбний      
 Я зануда      
 Я невдаха      
 Я сумлінну      
 Я обманщик      
 Я інтроверт      
 Я фантазер      
 Я оптиміст      
 Я людина надійна      
 Я дратівливий      
 Я хороший друг      
 Я схильний настрою      
 Я товариський      
 Я релігійний      
 Я розумний      
 Я слабкий      
 Я необачний      

Тепер розподіліть виділені характеристики по трьом стовпцях, що виражає Ваше ставлення до власних якостей

Чи багато знайшлося характеристик, які Вас задовольняють? Будемо сподіватися, що більшість. Якщо це так, то у Вас висока самосприйняття. Мета цього заняття - проаналізувати свій психологічний портрет, визначити, що Ви про себе знаєте і як до себе ставитеся.

Вправа «Я-реальне»

Мета цієї вправи - показати можливості самоісследованія і розширити уявлення про себе.

1. 1. Задайте собі питання: «Хто я?» і запишіть 10 перших прийшли в голову відповідей.

2. 2. Уявіть собі значимого людини для Вас, яку характеристику він дав би Вам? Запишіть 10 відповідей.

3. 3. Зіставте і порівняйте відповіді 1-го і 2-го пунктів.

Вправа «Я-ідеальне»

Мета цієї вправи - дослідити свій минулий досвід, виявити втрачені можливості, знайти способи їх реалізації тощо

Задайте собі питання: «Ким би я міг стати, якщо реалізував би всі свої можливості?» І запишіть 10 відповідей.

|
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати