На головну

Ф. Шиллер | Батьки маніпулюють дітьми | Діти маніпулюють батьками | Учні маніпулюють вчителями | Вчителі маніпулюють учнями | Приховане управління з боку педагогів | кросворд | ВМІННЯ викликати прихильність до себе | Як долати бар'єри | Стислість сестра таланту |

Починайте з того, що цікавить співрозмовника.

1. А крім того, запам'ятайте!
  2. Більш того, такий віруючий переконаний, що ніякої умисел ворога не зупинить його в здійсненні волі Божої на землі.
  3. Ніби їй не плювати в порядку я, ніби її цікавить ще щось, крім того засвоїв я повідомлену мені інформацію, і чи виконала вона свою роботу належним чином.
  4. В межах вулиць Олексія Толстого, Ленінградської, Степана Разіна, Венцека.
  5. В межах вулиць Червоноармійської, Галактіоновской, Льва Толстого, Молодогвардійській.
  6. Важліва Умова продуктивного запам'ятовування -осмісленість, розуміння того, что є его предметом.
  7. Вать його. Більш того, при підготовці до публікації тексту ру-

Кожен з нас із задоволенням говорить про себе, про свої справи. Заведіть і ви розмову про те, що цікаво співрозмовника, про його проблеми.

Подивіться на яке вас цікавить очима співрозмовника, викладайте питання так, щоб він відповідав якимось його інтересам.

Багато видатних людей, щоб підтримати розмову з співрозмовником з цікавого того питання, спеціально готувалися, читали відповідну літературу.

Найчастіше вимовляєте його ім'я. Людині приємно чути своє ім'я, по батькові. Коли ми хочемо переконати когось, ми мимоволі і досить часто вимовляємо його ім'я.

Вимовляти ім'я слід не скоромовкою, а з почуттям і в тому ж темпі, в якому йде розмова. Це один із проявів поваги до людини. Незабиваніе імені (особливо після давнього і нетривалої розмови) - це своєрідний комплімент.

Багато видатних людей пам'ятали величезна кількість імен. Лев Толстой, наприклад, довгі роки пам'ятав імена та по батькові всіх тих, хто хоча б раз відвідав його в Ясній Поляні. А відвідувачів було багато. Цезар пам'ятав імена кожного з тисяч своїх легіонерів.

Кожна людина хоче залишити свій слід на Землі і жити в пам'яті людей. Однак роблять це по-різному. Художник пише картини, політик проводить політичні реформи, а той, кого можна назвати Товариш Ніхто, дряпає на історичній пам'ятці: «Сдесь був Коля».

Звучання його імені робить позитивний вплив на слухача.

Провели експеримент; на виробничій нараді кожен повинен був підкреслено звертатися до опонентів по імені-по батькові. Порівняння з іншими нарадами того ж складу показало, що спірні питання знаходять позитивне рішення значно швидше: нерідко нам потрібно не стільки наполягти на своєму, скільки побачити, що оточуючі до нас прислухаються і ми для них щось значущий.

Щоб пам'ятати велику кількість імен, ділові люди виробили надійний засіб. Складається воно в тому, що записи з іменами людей регулярно переглядають. Якщо немає часу зробити це вдень, доводиться робити це ввечері, найкраще незадовго до сну. Приємніше, звичайно, почитати на ніч що-небудь більш захоплююче, але мистецтво (в тому числі і спілкування) вимагає жертв.

Чотири прийому запам'ятати ім'я:

1) відразу ж, як почули, повторити його вголос (наприклад: «Дуже приємно, Іван Васильович»);

2) асоціювати з іменами-батькові відомих вам людей або історичних особистостей. Така асоціація допомагає навіть тоді, коли вам доводиться взяти ім'я одного персонажа, а по батькові - іншого;

3) проговорити ім'я-по батькові кілька разів про себе, якщо вголос "не вдається сказати;

4) зробити собі установку на запам'ятовування імені-по батькові.

Не беріться радити, поки вас про це не попросять. Не дарма з приводу рад є безліч жартів типу: «Легше дати 100 рад, ніж виконати один з них»; «До цих б радам ще одна порада, як їх виконати»; «Хто вміє робити, той робить, а хто не вміє - той вчить».

У тих випадках, коли у вас дійсно просять поради, потрібно бути дуже обачним, бо погана порада може назавжди зіпсувати відносини. Однак нерідко люди запитують ради тільки для того, щоб утвердитися в уже прийняте рішення. Тому, перш ніж радити, необхідно краще розібратися в ситуації, для чого доцільно використовувати прийоми рефлексивного слухання.

Чи не перебивайте співрозмовника. Більшість з нас грішать цим недоліком. Чоловіки перебивають частіше, ніж жінки. Керівники перебивають частіше, і не тільки в спілкуванні з підлеглими, але ив побуті. Уважно слухаючи, ми як би віддаємо пріоритет думкам мовця перед своїми (прихований комплімент). Навпаки, перебиваючи, ми як би говоримо: «Послухай краще мене, мої думки цінніше твоїх. А все, що ти хочеш сказати, я і так знаю ».

Якщо все ж перебити довелося, то допоможіть потім співрозмовнику відновити хід думок, перерваний вами.

Як правильно будувати розмову зі співрозмовником | Комплімент як універсальний прийом заручитися підтримкою співрозмовника
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати