На головну

ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО масштабність мислення ВИГІДНО ЗАВЖДИ І В УСЬОМУ! | | | КОРОТКЕ РЕЗЮМЕ | ГОВОРИТИ ПРО ЛЮДЕЙ? | СТВОРІТЬ ВСТАНОВЛЕННЯ | ХОЧЕТЕ ЗАРОБИТИ? | ІСТОРІЯ ПЕРША. | ІСТОРІЯ ДРУГА. | |

ПРИДБАЙТЕ ЗВИЧКУ ДІЯТИ

1. Будемо діяти разом
  2. Діятиме належним (влаштовує вас) чином.
  3. Діяти наміром, а не силою
  4. Діяти, передбачаючи майбутнє
  5. Запам'ятайте: людина повинна викреслити зі свого життя звичку звинувачувати оточуючих.
  6. Ми можемо діяти, не знаючи, що ми робимо

Візьміть на озброєння вісім ключових принципів:

1. Будьте актіваціоністом. Будьте діячем, а не неробою.

2. Не чекайте ідеальних умов. Їх не буває. У майбутньому на вашому шляху обов'язково зустрінуться труднощі і проблеми: вирішуйте їх у міру їх виникнення.

ЯК ПЕРЕТВОРИТИ ПОРАЗКА В ПЕРЕМОГУ

Будь-який соціальний працівник скаже, що серед жителів американських нетрів є люди різного віку, релігійних переконань, рівня освіти, вихідці з самих різних соціальних шарів. Тут є і люди похилого віку, і підлітки. Зовсім неписьменних дуже мало, є навіть люди з вищою освітою. Одні мають сім'ю, інші самотні. Але у всіх бідолах, які опустилися на дно суспільства, є одна спільна риса: вони переможені, розбиті, здалися. Кожен з них потрапив у важку ситуацію, і ситуація перемогла їх. Всі вони з хворобливою полюванням готові розповідати про цю трагічну ситуацію, про своє особисте Ватерлоо. Тут буде все, що тільки може трапитися з людиною: від «Мене кинула дружина» до «Я втратив все, що мав, і ось я тут» або «Я став ізгоєм у суспільстві». Давайте тепер поїдемо з трущоб в квартал, де живуть містер і місіс Середнячки. Тут теж живуть дуже різні люди, але від них ви почуєте в точності ті ж слова, що пояснюють їх посередній життєвий рівень, якими мешканці трущоб пояснювали свою повну поразку! Глибоко всередині панове Середнячки відчувають себе переможеними. Вони випробували гіркоту поразки, який залишив в душі незагойні рани. Тепер вони живуть надобережного. Вони бредуть по життю, відмовляючись від хвилюючої радості перемог, незадоволені собою. Вони відчувають себе переможеними, але виправдовують свою «посередню» життя долею, яка опинилася сильніше.

Господа Середнячки теж здалися, але здалися щодо «чистим», соціально прийнятним способом.

А тепер піднімемося ще вище і увійдемо в малонаселений світ успіху. І тут нас чекають зустрічі з людьми, що вийшли з самих різних сімей. Серед керівників корпорацій, членів уряду, знаменитих проповідників, провідних фахівців усіх галузей і сфер діяльності є люди, що народилися в бідних і багатих, повних і неповних сім'ях, родом з Півночі і Півдня, з міської, сільської місцевості та навіть з трущоб. Цим людям теж доводилося стикатися з найважчими ситуаціями, які тільки можна собі уявити.

На кожного пана на ім'я Успіх можна знайти точно такого ж пана на ім'я Середній рівень і пана на ім'я Бомж - з точно такими ж соціальним походженням і національністю, рівнем освіти, віком і всім іншим. За єдиним винятком: ці люди по-різному ставляться до поразки.

Коли людина, яку ми назвали пан Бомж, потрапляє в нокдаун, він навіть не намагається встати. Він так і залишається лежати в калюжі. Пан Середній рівень стає на коліна, відповзає в сторону і, пішовши з поля зору, біжить в протилежному напрямку, щоб в подальшому бути захищеним від подібних ударів.

Зовсім по-іншому переносить поразки пан Успіх. Він схоплюється на ноги, витягує з того, що сталося потрібний урок, забуває про удар і йде вперед.

Один з моїх найближчих друзів - виключно успішний консультант в області менеджменту. Коли ви ввійдете в його офіс, ви відчуєте, що ця людина дійсно «на самому верху». Прекрасна меблі, килимові доріжки, зайняті співробітники, важливі клієнти - все говорить про те, що його справа процвітає.

Який-небудь цинік скаже: «Мабуть, тут не обійшлося без великого шахрайства». І буде абсолютно неправий. Обійшлося не тільки без шахрайства, а й без великого таланту, без великого капіталу, без великого успіху. Всі (я з побоюванням вживаю слово «все», так як воно занадто часто означає «частково») - все, що тут було, - наполегливість людини, який не бажає вважати себе переможеним.

За фасадом процвітаючої респектабельної фірми ховається історія людини, в боротьбі прокладав шлях вперед, за перші шість місяців в бізнесі втратив десятирічні заощадження, через відсутність грошей на оренду квартири кілька місяців проживав в своєму робочому кабінеті, в сто разів частіше чула у відповідь «ні », ніж« так », який відмовився від численних можливостей« добре влаштуватися »на роботу, тому що він був відданий своїй ідеї і хотів побачити її в дії ...

Сім неймовірно важких років відокремлювали мого друга від успіху. І за всі ці роки я жодного разу не чув від нього жодної скарги.

- Дейв, я вчуся, - говорив він мені. - У цій сфері висока конкуренція, робити бізнес на нематеріальних речах набагато важче. Але я вчусь.

І він навчився.

Якось у розмові я помітив, що роки невдач, мабуть, дорого обійшлися моєму другові.

- Ні, що ти, - відповів він. - Навпаки, вони дали мені дуже багато.

Візьміть довідник «Хто є хто в Америці». Ви переконаєтеся, що в своєму житті все процвітаючі люди стикалися з труднощами і поразками. Нікому з знаменитостей не вдалося уникнути протидії, нерозуміння, розчарування, тимчасових відступів або особистого нещастя. Почитайте біографії або автобіографії великих людей. І знову ви переконаєтеся, що кожен з них неодноразово переживав поразки.

Або зробіть ось що: дізнайтеся про події життя президента фірми, де ви працюєте, мера вашого міста чи іншого людини, на ваш погляд, яка досягла реального і значного успіху. І ви побачите: на шляху цих людей вставали значні перешкоди.

Неможливо досягти реального успіху, не зіткнувшись з труднощами, опором, втратами. Але можна використовувати біди і неприємності для просування вперед. Статистика говорить, що трапляється одна авіакатастрофа на 16 мільярдів кілометрів польоту. У наші дні літак став на рідкість безпечним видом транспорту. На жаль, аварії все ж трапляються. Коли це відбувається, Управління цивільної аеронавтики США (САА) починає розслідування причин катастрофи. Збирають уламки металу, розкидані по величезній території, опитують свідків і тих, що вижили в катастрофі людей. Фахівці намагаються відтворити умови, при яких сталася аварія. Слідство триває тижні, місяці - до тих пір поки не буде встановлена ??причина катастрофи.

Коли причина знайдена, САА негайно вживає заходів для запобігання подальших катастроф за подібною причини. Якщо причиною катастрофи став дефект конструкції, то він усувається на всіх літаках даного типу. Якщо буде виявлено несправність приладів, проводяться роботи по підвищенню їх надійності. В результаті досліджень САА з'явилися сотні сучасних) надійних літаків.

Так в цивільній авіації поразку мостить шлях до перемоги - до більш безпечним авіаперельотів.

Лікарі використовують свої невдачі для пошуку шляхів до здоров'я і довголіття пацієнтів. Якщо пацієнт помирає з невідомої причини, патологоанатоми проводять розтин, щоб визначити причину смерті. Нові знання про функціонування людського організму допомагають лікарям рятувати життя іншим хворим.

Мій знайомий менеджер відділу торгівлі щомісяця проводить наради працівників відділу, щоб визначити причини великих невдач. При цьому події реконструюються і ретельно вивчаються. В результаті співробітники відділу набувають знання, що дозволяють їм не допустити подібних поразок в майбутньому.

Кращі футбольні тренери до найдрібніших деталей розбирають з членами команди подробиці матчу, відзначаючи всі помилки. Деякі з тренерів навіть знімають хід гри на кіноплівку, щоб футболісти могли побачити свої помилки на екрані і зіграти краще в наступному матчі.

У будь-якій сфері людської діяльності фахівці дотримуються принципу успіху: отримувати користь з кожної невдачі.

Але якщо невдача стосується нас особисто, найчастіше ми відчуваємо таку бурю емоцій, що не здатні винести урок з поразки.

За реакцією студента на незадовільну оцінку викладач дізнається про можливості подальшого успіху цього студента. Кілька років тому, коли я викладав в Державному університеті Детройта, мені довелося поставити незадовільну оцінку студенту випускного курсу. Для нього це стало справжнім ударом. Тепер він стояв перед вибором: залишитися на другий рік, прослухати курс лекцій ще раз, перездати іспит і захистити диплом або ж залишитися без диплома.

Як я і припускав, студент, дізнавшись про провал, був розчарований і розлючений до межі. У відповідь на мої слова про те, що його робота не дотягувала до оцінки «задовільно», він зізнався, що не належав до мого предмету належним чином.

- Але все ж, - запевняв він, - інші оцінки у мене в нормі, погодьтеся? Чи не можна це врахувати?

Я був змушений розчарувати молодої людини: оцінка ставиться за знання конкретного предмета. І пояснив, що університетські правила забороняють змінювати оцінку по будь-якої причини, за винятком виявлення ненавмисної помилки з боку викладача.

Зрозумівши, що вимолити задовільну оцінку не вдасться, студент остаточно розлютився.

- Пане професоре, - сказав він, - я можу вам назвати мінімум п'ятдесят успішних людей з цього міста, не вивчали ваш предмет і навіть гадки не мають про його існування. Що в цьому предметі такого вже важливого, щоб через одного «незадовільно» я залишився без диплома? Слава Богу, - додав він, - що «там» не дивляться на речі так, як ви, викладачі!

Після цієї репліки я зробив паузу секунд на сорок п'ять, не менше. (Я не раз переконувався: коли на вашу адресу летить уїдливе зауваження, кращий спосіб запобігти лайку - зробити довгу паузу.) Потім я сказав студенту: - Ви багато в чому мають рацію. Дійсно, багато, дуже багато успішні люди не мають ні найменшого поняття, про що йде мова в моїх лекціях. Без сумніву, ви можете досягти чималого успіху і без знання мого предмета. За великим рахунком, в масштабах життя ці знання нічого вам не додадуть і не зменшать. Я кажу про знання з предмета, але не про ставлення до предмету.

На здивоване запитання студента я відповів:

- Чи знаєте, «там» будуть ставити вам оцінки точно так же, як і «тут». Там, як і тут, важливо одне: як ви робите свою справу. За роботу, зроблену аби-як, «там» ніхто не буде вам добре платити або підвищувати на посаді. Я знову зробив паузу, даючи студенту можливість поміркувати, а потім сказав:

- Дозвольте мені дати вам одну пораду. Я можу уявити, що ви зараз відчуваєте, як сильно розчаровані. І я нітрохи не в образі, якщо ви злегка сердиті на мене. Давайте подивимося на ваш досвід з позитивного боку. Ви отримали надзвичайно важливий урок: якщо не будеш старанно працювати, нічого не доб'єшся. Запам'ятайте це. Років через п'ять ви погодитеся, що це був самий корисний урок за весь час, проведений в університеті.

Я був дуже радий, коли через кілька днів дізнався, що цей студент записався на повторне прослуховування курсу лекцій на мою предмету. На цей раз він виглядав на іспиті зовсім по-іншому. Після успішного складання іспиту він подзвонив мені, щоб особисто подякувати за добру пораду.

- Я багато чого зрозумів після першого провалу, - сказав він. - Не дивуйтеся, пане професоре, але я навіть радий, що в перший раз не здав.

Поразка можна перетворити в перемогу. Вийміть з поразки урок, зробіть необхідні висновки, а потім озирніться на свою невдачу і посміхніться.

Старі любителі кіно ніколи не забудуть великого актора Лайонела Беррімора. У 1936 році Беррімор зламав стегно. Перелом НЕ зрісся. Здавалося, з акторською кар'єрою покінчено назавжди. Так думали багато, але тільки не Беррімор. Трагедія стала однією зі сходинок до ще більшого акторської успіху. Протягом 18 років, незважаючи на сильні, безперервні болі, він успішно зіграв десятки ролей, сидячи в інвалідному кріслі.

15 березня 1945 року вибух міни назавжди засліпив солдата по імені Колвін Вільямс. Це було у Франції. Але інвалідність не завадила йому стати священиком. Після закінчення університету (між іншим, з відзнакою), він сказав, що сліпота, на його переконання, «стане гідністю в моїй роботі. Я не зможу судити про людей по їх зовнішності. Отже, у мене не буде упереджень. Завдяки сліпоти, я не зможу відштовхнути людини тільки через те, що мені не сподобається його вид. Я б хотів, щоб люди змогли знайти в мені людину, якій можна довіритися, якому можна відкрити душу ».

Хіба перед нами не чудовий приклад того, як життєва трагедія, гірка поразка перетворюється в перемогу?

Поразка - всього лише стан розуму, і не більше.

У мене є знайомий, давно і успішно діє на ринку цінних паперів. Він ретельно оцінює перспективу інвестицій, виходячи зі свого великого досвіду.

Якось він сказав:

- П'ятнадцять років тому, коли я вперше спробував вкласти гроші в акції, пару раз я крупно прогорів. Як і всі новачки, я хотів швидко розбагатіти, але замість цього швидко збіднів. Але я знав, що економіка на підйомі і ретельно продумана покупка акцій принесе в майбутньому більше прибутку, ніж будь-яке інше вкладення грошей. Я тепер вважаю, що мої перші фінансові втрати - частина оплати за навчання, - розсміявся мій знайомий.

Я знаю безліч людей, в аналогічній ситуації надійшли зовсім інакше. Зробивши одну-дві невдалих інвестиції, вони не стали аналізувати свої помилки і робити з них висновки, а прийшли до абсолютно невірного висновку про ринок цінних паперів: вони вирішили, що не варто брати участь в азартній грі, де рано чи пізно програє кожен.

Прямо зараз вирішите, що будете отримувати користь з кожної невдачі. Коли наступного разу вдома або на роботі ваші справи підуть не кращим чином, заспокойтеся

і визначте причину проблеми. Так ви уникнете повторення однієї і тієї ж помилки.

Поразка - це цінність, якщо витягти з нього урок.

Цікаві ми все ж істоти! Перемогу ми повністю відносимо на свій рахунок. Ми хочемо, щоб про наш тріумф знав весь світ, щоб всі дивилися він нас і говорили: «Он бачиш, хто йде? Він зробив те-то і те-то ».

А ось провину за нашу поразку ми з такою ж легкістю приписуємо кому-небудь іншому. Продавець звинувачує покупців в зниженні обсягу продажів. Начальник відділу звинувачує в виробничих невдачах службовців або начальників інших відділів. Дружини звинувачують чоловіків, а чоловіки - дружин, якщо справи в родині не ладяться.

Звичайно, в нашому складному світі може статися і так, що інші приносять нам шкоду. Але правда і те, що не рідше, якщо не частіше, ми самі шкодимо собі. Наші поразки стають наслідком наших власних помилок і недоліків.

Р. Стівенс, зірка «Метрополітан-опера», в одному з інтерв'ю ( «Readers Digest», липень 1955 роки) зізналася, що в найважчий момент свого життя вона отримала дуже цінну пораду. На самому початку творчої кар'єри Стівенс програла на конкурсі оперних виконавців. Невдача дуже засмутила молоду співачку.

- Мені так хотілося почути, що мій голос звучав краще, ніж у інших конкурсанток, що журі поставилося до мене несправедливо, що для перемоги мені не вистачало потрібних зв'язків, - згадувала співачка.

Але викладачка не стала лестити своїй вихованці. Вона сказала:

- Моя дорога, наберися мужності і визнай свою невдачу.

- Як би мені не хотілося пожаліти себе, - продовжувала Стивене, - ці слова весь час звучали в моїх вухах.

Всю ніч вони не давали мені спати. Лежачи без сну в темноті, я думала, де допустила помилку і що потрібно зробити, щоб перемогти наступного разу. Мені довелося визнати, що діапазон мого голосу вимагає шліфування, що я повинна краще вивчати іноземні мови, що мені слід вивчити більше різних партій.

Далі в інтерв'ю співачка сказала, що визнання своїх помилок допомогло їй не тільки досягти успіху на сцені, а й поліпшити свій характер, позбувшись багатьох неприємних рис.

Конструктивна самокритика необхідна. З її допомогою ви зміцнюєте свою особистість і досягаєте більшої ефективності, а значить, просувається до успіху. Навпаки, звинувачувати інших - вчинок деструктивний. Навіть якщо ви доведете, що в ваших бідах винен хтось інший, це нічого вам не дасть.

Будьте самокритичні, але тільки конструктивно. Чи не тікайте від власних недоліків. Що роблять в таких випадках професіонали? Знаходять власні помилки і недоліки, а потім виправляють їх. Саме це - ознака справжнього професіонала.

Зрозуміло, не намагайтеся шукати свої помилки лише для того, щоб мати привід сказати: «Ну ось, ще один доказ того, що я - невдаха». Дивіться на них як на ще один шлях до більшого успіху.

Великий Елберт Хаббард якось сказав: «Невдаха - це людина, яка вчинила помилку, але не здатний витягти з неї вигоду».

Часто ми в наших невдачах звинувачуємо злу долю. В Америці в таких випадках кажуть: «Ось так і шльопається м'яч». Тобто нічого не поробиш, раз лихо вже сталося. Зупиніться і подумайте: м'ячі не шльопаються з незрозумілих причин. Траєкторія руху м'яча залежить від трьох умов: від самого м'яча, від того, як його кидають, і від поверхні, про яку він ударяється. Чи не рука долі, а строгі фізичні закони пояснюють, як «шльопається» і відскакує м'яч!

Ви можете собі уявити, щоб представники цивільної авіації опублікували в газетах повідомлення подібного роду: «Нам дуже шкода, що сталася авіакатастрофа, але нічого не поробиш»? В цьому випадку ви б вирішили, що пора міняти всю службу цивільної авіації. Або уявіть, що доктор говорить родичам хворого: «Мені дуже шкода, але я не знаю, що сталося. Щось з ним не те ». Наступного разу ця людина і вся його рідня звернуться до іншого лікаря.

Дивлячись на помилки з точки зору «що сталося, те сталося, нічого не поробиш», ми нічому не навчимося. Ми ризикуємо в аналогічній ситуації повторити ту ж саму помилку. Якщо футбольний тренер, чия команда програла суботній матч, скаже футболістам: «Гаразд, хлопці, програли так програли, нічого не поробиш», - то цим він ні на крок не просуне команду до перемоги в наступному матчі.

Орвілл Хаббард, один з найяскравіших і шанованих представників місцевої влади в США, займав пост мера міста Дирборна, штат Мічиган, протягом сімнадцяти років поспіль. Але, за десять років до того як Хаббард був обраний мером в перший раз, він цілком міг би піти з політики, пославшись на невезіння. Перш ніж стати багаторічним переможцем, Хаббард тричі програв вибори на посаду мера міста, тричі - на виборах сенатора штату, один раз - на виборах в Конгрес США.

Невдачі стали для Хаббарда елементом політичної освіти. На власному гіркому досвіді він навчився дуже багато чому і в результаті став одним з найпопулярніших політиків в органах місцевої влади.

Якщо ви програли, не лайте долю, а вчіться. Досліджуйте свої помилки. Безліч людей так і йдуть по життю, пояснюючи своє незавидне існування «жорстокістю долі», «труднощами долі», «гіркою долею» або просто «такою долею».

Ці люди, ставши дорослими, залишаються по-дитячому незрілими і хочуть, щоб їх пожаліли. Самі того не усвідомлюючи, вони не помічають можливості стати сильніше, впевненіше, значніше.

Престаньте звинувачувати долю. Це не зробить ваше життя краще ні на йоту.

У мене є один знайомий письменник, літературний критик і консультант. Якось у розмові зі мною він почав говорити про письменницьку працю:

- Скільки молодих людей, охочих стати письменниками, не належать до цього бажання серйозно. Вони раз спробують, переконаються, що тут потрібно працювати і працювати, і здаються. Мені дуже важко з такими людьми. Вони шукають легкого шляху, а його просто немає! Я не хочу сказати, що в письменницьку працю досить однієї тільки наполегливості і працелюбності. Якраз недостатньо. Зараз я консультую одного письменника-початківця. Він написав шістдесят дві розповіді, але жоден з них не взяли до друку. Він дійсно хоче стати письменником і багато працює, але він не вміє вчитися на своїх помилках. Він виробив один жорсткий формат і не відходить від нього ні. на крок. Сюжети, герої, стиль - все однотипно. Немає навіть спроби експерименту з чим-небудь іншим. Я намагаюся переконати його спробувати інші підходи. Здібності у нього є, і якщо він не буде боятися експериментувати, то знайде видавця для своїх творів. А якщо буде продовжувати в тому ж дусі, як зараз, то його і далі чекатимуть одні відмови.

Хороший рада, чи не так? Наполегливість - це добре, але це лише одна із складових частин перемоги. Можна здійснювати одну спробу за іншою знову і знову і постійно терпіти невдачу, до тих пір поки до впертістю не додасться бажання експериментувати.

Едісона прийнято вважати одним з найбільш працьовитих винахідників. Відомо, що він провів тисячі експериментів, перш ніж винайшов електричну лампочку. Зверніть увагу: Едісон проводив »ксперіменти. Для винаходу лампочки одного завзяття недостатньо. Необхідно завзятість в поєднанні з винахідливістю

Наполегливості та експеримент - ось формула перемога.

Нещодавно я прочитав статтю про те, як геологи шукають нафту. Перед тим як пробурити свердловину, проводиться ретельне дослідження гірських порід, і все одно сім з восьми свердловин виявляються порожніми. Нафтові компанії проявляють наполегливість у пошуках нафти, але не бурять свердловини де попало і на будь-яку глибину, і припиняють роботу на свердловині, якщо все свідчить про відсутність в цьому місці нафти, і переходить на інше.

Безліч честолюбних і наполегливих людей йдуть по життю, не досягаючи великого успіху, тому що вони не вирішуються випробувати нові підходи. Тому тигр до тримайтеся мети, не відходьте від неї ні на крок, по які бийтеся лобом в одну точку. Якщо наполегливі спроби не дають результату, спробуйте інший підхід.

У людей з бульдога наполегливістю, здатних yхватіть і не відпускати, є суттєві задатки для досягнення успіху. Потрібно тільки навчитися експериментувати, і тоді у них буде все для досягнення мети. Нижче наведені дві пропозиції з розвитку винахідливості:

1. Скажіть собі: «Вихід Є». Думка подібна магніту. Як тільки ви скажете собі: «Я розбитий. З цією проблемою не впоратися », - то відразу ж ця думка притягне інші негативні думки і кожна з них буде доводити, що ви переможені.

Якщо ж ви будете вірити, що проблему можна вирішити, то ця думка притягне позитивні думки і вони поспішать в ваш мозок, щоб допомогти вам знайти рішення. Це дуже важливо - вірити в те, що вихід є!

Жодному сімейного консультанта не вдасться врятувати сім'ю, якщо хоча б один, а частіше за все обоє не вважають за можливе налагодити щасливе спільне життя.

Психологи і соціальні працівники знають, що алкоголік приречений на алкоголізм, до тих пір поки він сам не повірить, що зможе впоратися з хворобою.

Щороку тисячі людей починають власну справу. Через п'ять років лише деякі з них залишаться в бізнесі. Більшість з невдах скажуть: «Занадто багато конкурентів. Нам залишалося тільки піти. У нас не було іншого вибору ». Проблема цих людей в тому, що вони, стикаючись з труднощами, думають тільки про поразку - і тому виявляються переможеними.

Коли ви вірите, що вихід є, ви автоматично перетворюєте негативну енергію ( «давайте кинемо цю справу, підемо назад») в позитивну ( «не можна здаватися, потрібно йти вперед»).

Будь-яка проблема, будь-яка складність стає непереборною лише тоді, коли ви впевнені в її нездоланності. Але можливо притягнути до себе рішення вірою в їх існування. Перестаньте думати: «Це неможливо». Не дозволяйте собі навіть подумки вимовляти цих слів. 2. Відійдіть трохи назад і почніть нову спробу зі свіжими силами. Іноді ми стоїмо так близько до вирішення проблеми, що не можемо розгледіти нові підходи і нові шляхи до її розв'язання.

Нещодавно мій знайомий інженер-конструктор приступив до розробки принципово нової споруди з алюмінію. Кілька днів тому я при зустрічі запитав його, як йде робота над новим будинком.

- Неважливо, - відповів він. - Мені здається, влітку я занадто мало відпочивав. Краще б я більше возився в саду і менше думав про роботу. Раніше я в таких випадках завжди відходив на якийсь час від проблеми, щоб в голову прийшли свіжі ідеї. Ви навіть уявити собі не можете, як багато конструкторських ідей приходить мені в голову в ті хвилини, коли я просто сиджу під яблунею, поклавши шланг для поливу на траву!

На прес-конференції журналісти запитали президента США Ейзенхауера, чому він так часто виїжджає на вихідні. Відповідь Ейзенхауера буде доброю порадою для всіх, хто хотів би максимально використовувати свої творчі здібності: «Не думаю, що будь-яка людина, будь він главою компанії" General Motors "або президентом США, буде працювати краще, невідривно сидячи за столом і втупившись на гору паперів . Президент країни повинен постійно тримати свій розум вільним від несуттєвих дрібниць і мислити самостійно ... щоб приходити до більш ясним і розумним рішенням ».

Один мій колишній колега по роботі регулярно, раз на місяць, на три доби їде з міста разом з дружиною. Триденний відпочинок освіжає його думки і збільшує ефективність роботи.

Коли ви стикаєтеся з перешкодами, не кидайте всю затію, а зробіть перерву, щоб освіжити думки. Це дуже просто - прогуляйтеся, ляжте подрімати, послухайте музику або самі зіграйте що-небудь мелодійне. Дуже часто після такої перерви рішення приходить до вас ніби саме по собі.

У важкі хвилини буває дуже важливо побачити гарне в поганому. Один молодий чоловік розповідав мені, як він зосередився на пошуку позитивних сторін в своє звільнення з роботи:

- Я працював у великій фірмі і отримав повідомлення про звільнення. Це був час економічного спаду, і багатьох не найцінніших працівників тоді звільняли. У мене була не дуже висока зарплата, але в порівнянні з тими умовами, в яких я виріс, я жив зовсім непогано. Кілька годин я відчував себе огидно, а потім вирішив, що моє звільнення - подарунок долі. Немає лиха без добра! Адже робота мені зовсім не подобалася. Залишся я там, я так і сидів би на одному місці, не просунувшись ані на крок. А так у мене з'явився шанс знайти роботу до душі. І дійсно, пройшло не так багато часу, і я знайшов набагато більш цікаву і високооплачувану роботу. Нічого кращого, ніж те звільнення, зі мною не траплялося!

Не забудьте, що в будь-якій ситуації ви бачите лише те, що очікуєте побачити. Ви впораєтеся з поразкою, коли побачите в ньому хорошу сторону. Якщо ви дивитеся незамутненим поглядом, то все, що б не трапилося, дійсно на краще.

РЕЗЮМЕ

Різниця між успіхом і провалом - у ставленні до труднощів, помилок, промахів, несхвалення і інших неприємних ситуацій.

П'ять способів перетворити поразку на перемогу:

1. Вивчайте свої промахи. Виймайте з них уроки, щоб перемогти наступного разу.

2. Будьте конструктивно самокритичні. Шукайте свої недоліки, слабкості, недоробки і працюйте над їх виправленням. Це - шлях до професіоналізму.

3. Перестаньте звинувачувати долю. Вивчайте кожну невдачу, щоб визначити її причину. Перекладаючи провину на долю, ви не зробите своє життя ні на йоту краще.

4. Поєднуйте наполегливість з винахідливістю. Чи не відступайте від мети, але не бийтеся головою об кам'яну стіну. Пробуйте нові способи вирішення проблеми, експериментуйте.

5. Пам'ятайте, що в будь-якій ситуації є свої плюси. Знайдіть їх. Це кращий засіб для перемоги над зневірою.

Рости разом ЗІ СВОЇМИ ЦІЛЯМИ

Всі великі і малі винаходи, медичні відкриття, технічні новинки, ділові успіхи, перед тим як стати реальністю, виникли в чиїхось головах. Навколо Землі обертаються штучні супутники. Вони з'явилися не в результаті випадкового винаходу, а тому, що вчені задалися метою підкорити космос.

Мета - це місце призначення. Це більше, ніж просто мрія: це мрія в поєднанні з дією. «Ой, ось якби ...!» - Це не мета. Мета завжди чітка і ясна: «Я працюю над цим, я прагну до цього».

Чи не станеться абсолютно нічого, не буде зроблено жодного кроку вперед, до тих пір поки не буде поставлена ??мета. Не маючи мети, люди просто бредуть по життю, як бродяги, ніколи не знаючи, куди йдуть, і тому нікуди не приходять.

Цілі необхідні для успіху, як повітря для життя. На успіх неможливо «напоротися», не повідомивши мети, як неможливо прожити без повітря. Ви повинні твердо знати, куди хочете потрапити.

Дейв Мехоні починав з 25 доларів в тиждень, працюючи у відділі листів рекламного агентства. У 27 років він став віце-президентом агентства, в 33 - президентом компанії «Good Humor Company». Ось що він говорить про цілі: - Важливо не те, де ви перебуваєте зараз або де були раніше, а то, куди хочете потрапити.

Важливо не те, де ви 6ули раніше і де перебуваєте зараз, а то, куди хочете потрапити.

Прогресивне підприємство формулює цілі на де-сять-п'ятнадцять років вперед. Керівні працівники постійно продумують, якою має бути їхня фірма через десять років, і відповідно будують подальшу роботу. Потужність нових заводів розраховують, виходячи не з сьогоднішніх потреб, а з розрахунком на п'ять-де-сять років вперед. Дослідники ведуть роботу над новими розробками, які зможуть з'явитися на ринку тільки через десять років або навіть більше.

Сучасні підприємства і фірми не довіряють своє майбутнє нагоди. А ви?

Кожен з нас може і повинен планувати як мінімум на десять років вперед. Саме зараз ви повинні сформувати образ людини, яким хочете стати через десять років, якщо дійсно хочете стати таким. Пам'ятайте: це надзвичайно важливо! Точно так же, як будь-який бізнес, в якому не приділяють належної уваги плануванню, буде виглядати по-іншому (якщо вціліє взагалі), так і людина, не здатна ставити довгострокові цілі, просто загубиться в житті, як тисячі й тисячі до нього. Не ставлячи цілей, ми не можемо рости.

Дозвольте для прикладу поділитися недавнім досвідом. Буквально минулого тижня до мене прийшов молодий чоловік (назвемо його Ф. Б.) і попросив допомогти вирішити його кар'єрні проблеми. Він закінчив університет чотири роки тому і ще не був одружений. Виглядав він інтелігентним і вихованим.

Ми поговорили про те, чим він зайнятий в даний час, про його навчання в університеті, про схильність і інтересах, про батьків. Потім я запитав:

- Ви просите допомогти вам змінити роботу. Яку роботу ви шукаєте?

- Загалом-то, - відповів він, - за тим я і прийшов до вас. Я не знаю, чим хотів би зайнятися.

У свою біду мій клієнт був далеко не самотній. Це дуже поширена проблема. Але в той же час я розумів, що просто порекомендувати молодій людині пройти співбесіду з кількома можливими роботодавцями недостатньо. Метод проб і помилок - не найкращий для вибору професії. Імовірність випадково наштовхнутися на правильний вибір дорівнює одному до кількох десятків. Мені треба було допомогти Ф. Б. зрозуміти, що йому, перш ніж почати шлях до трудової кар'єри, необхідно усвідомити, куди рухатися. Тому я сказав:

- Давайте подивимося на вибір професії з іншого боку. Чи можете ви описати мені, яким ви уявляєте себе через десять років?

Ф. Б. занурився в роздуми і нарешті сказав:

- Мені здається, я хочу того ж, що і всі: цікаву високооплачувану роботу і затишний будинок. Правда, я не дуже багато думав про це.

Я переконав молоду людину, що в його ситуації це цілком природно.

- Знаєте, що нагадує мені ваше ставлення до вибору професії? - Сказав я. - Людину, яка підійшла до віконця авіакаси і сказав: «Дайте мені квиток». Але ніхто не зможе продати йому квиток, поки він не встановиться у напрямку. Так і я не можу допомогти вам знайти роботу, поки не дізнаюся ваш напрям. Тільки ви можете вказати його.

Ці слова завантажили Ф. Б. в глибокі роздуми. Після цього ми аж дві години розмовляли, але не про достоїнства різних професій, а про постановку цілей. У результа-

ті, як мені здалося, Ф. Б. засвоїв головний урок в плануванні трудової кар'єри: перш ніж вирушити в дорогу, необхідно знати, куди ви хочете потрапити.

Дійте, як прогресивна корпорація: плануйте заздалегідь. У певному сенсі слова ви теж одиниця бізнесу. Ваша «продукція» - талант, навички та здібності. Ви хотіли б удосконалити свою «продукцію», щоб вона придбала максимальну вартість? Для цього необхідно попереднє планування. Ваші дії складаються з двох етапів. По-перше, чітко уявіть в зорових образах своє майбутнє в трьох областях: робота, будинок і соціальні відносини. Поділ вашому житті на три сфери запобіжить плутанину і зіткнення думок, допоможе вам поглянути на всю картину в цілому.

По-друге, вимагайте від себе чітких, однозначних відповідей на наступні питання: «Що я хочу зробити за своє життя?», «Ким хочу стати?», «Що мені потрібно, щоб відчувати себе задоволеним?».

Щоб вам було легше відповідати на ці питання, скористайтеся нашим тестом.

ЯКИМ Я БАЧУ СЕБЕ ЧЕРЕЗ 10 РОКІВ: десятирічний ПЛАН

А. Робота: десять років потому

1. Який рівень доходів я хочу мати?

2. Яку ступінь відповідальності я хочу взяти на себе?

3. Який ступенем впливу я хочу мати? Б. Будинок: десять років потому

1. Який життєвий рівень я хочу забезпечити собі і членам моєї родини?

2. В якому будинку я хочу жити?

3. Як я хочу проводити відпустку?

4. Яку фінансову підтримку я хочу надавати! своїм дітям на початку їх самостійного життя? '

В. Соціальні відносини: десять років потому

1. Яких друзів і знайомих я хочу мати?

2. В які соціальні групи я хочу увійти?

3. Яку роль я хочу грати в житті району, в якому я живу?

4. Що гідного я хочу зробити для людей? Кілька років тому мій маленький син попросив мене допомогти йому побудувати будку для нашої Арахіскі, чарівного і тямущого цуценя незрозумілою породи, улюблениці сина. Він так наполегливо переконував мене, що цуценяті необхідний свій власний будинок, що я погодився і ми приступили до справи. Але так як сума моїх з сином теслярських навичок дорівнювала нулю, то з-під наших рук вийшло виріб відповідної якості.

Незабаром після завершення «будівництва» до нас завітав мій близький друг. Побачивши плоди нашої праці, він запитав:

- Це що, собача будка?

Я кивнув. Тоді він вказав на наші помилки (тільки на деякі помилки з безлічі) і сказав:

- Чому у вас не було креслення? У наш час без креслення навіть собачу будку не побудуєш.

Представляючи своє майбутнє, будь ласка, не обмежуйте себе. Людей в наш час оцінюють за масштабами їх мрії. Ніхто не досягає більшого, ніж хоче досягти. Так що уявляйте своє майбутнє великим, дуже великим.

Нижче я привожу слово в слово уривок з життєвого плану одного з учасників моїх тренінгів. Зверніть увагу, яку яскраву картину намалював автор. Коли він писав ці рядки, він напевно бачив себе в майбутньому.

«Моя мета - придбати заміський ділянку. Будинок буде в типовому для південних штатів стилі - двоповерховий особняк з білими колонами. Ділянка ми обнесена огорожею. Може бути, у нас на ділянці буде ставок або навіть

два - ми з дружиною любимо рибалити. Десь на задвірках будинку у нас буде псарня для наших доберманів. І ще, я завжди мріяв про довгу звивистій дорозі, по обидва боки обсаджена деревами.

Але я знаю, що житло не обов'язково стає будинком. Я зроблю все, що зможу, щоб наш будинок був чимось більшим, ніж просто місце для їжі і сну. Зрозуміло, ми не забудемо про Бога і протягом усіх років будемо присвячувати частину часу церковної діяльності.

Десять років по тому я хочу мати можливість повезти свою сім'ю в кругосвітню подорож. Я хочу, щоб це відбулося ще до того, як діти виростуть і розлетяться хто куди. Якщо не вийде знайти час, щоб об'їхати навколо світу за один раз, то ми розіб'ємо його на чотири або п'ять відпусток і кожен раз побачимо різні частини світу. Природно, все це залежить від того, як підуть мої справи в бізнесі, тому я буду працювати щосили, щоб виконати всі ці плани ».

Цей план був написаний п'ять років тому. Тоді у мого учня було два магазинчика дешевих товарів, тепер - п'ять, і він вже купив ділянку землі для свого заміського маєтку. Він просувається точно до наміченої мети. Три перераховані вище сфери життя тісно переплетені. Кожна з них в тій чи іншій мірі залежить від інших. Але серед них є одна, від якої найбільшою мірою залежать інші. Це сфера роботи. Тисячі років тому найщасливішим в сімейному житті і самим шановним серед одноплемінників, печерних людей, був кращий в племені мисливець. За великим рахунком, з тих пір нічого принципово не змінилося. І рівень життя нашої родини, і повагу співгромадян в значній мірі залежать від нашого успіху на роботі.

Не так давно Фонд досліджень в області менеджменту Мак-Кінсі провів широкомасштабне дослідження з метою визначити необхідні для роботи на керівних посадах якості. Було опитано люди, що займають передові позиції в бізнесі, урядової сфері, науці і релігії. Знову і знову дослідники отримували один і той же відповідь, висловлений в різних формах, але єдиний по суті: головне якість для керівника в будь-якій області - всеперемагаюче бажання рухатися вперед.

Джон Уонамейкер говорив: «Людина здатна зробити багато лише тоді, коли він за все себе віддає справі, заради якого працює».

Бажання - сила, якщо йому слідувати. Нездатність слідувати своїм бажанням, робити те, що хочеться робити найбільше, веде до сумній і посередньої життя.

Коли я був студентом університету, зі мною вчився один хлопець, постійний автор статей в університетській газеті. Якби мене запитали, хто міг би стати талановитим журналістом, я б вказав на нього. Коли він був уже на останньому курсі, я якось запитав його:

- Слухай, Ден, що ти думаєш робити після університету? Підеш в журналістику?

Ден подивився на мене і відповів:

- Да ти що? Журналістика мені дуже подобається, робота в нашій газеті для мене була справжнім задоволенням. Але стати журналістом в дні, коли їм гріш ціна? Ні, голодувати я не збираюся.

Цілих п'ять років я не зустрічався з Деном і нічого не чув про нього. І ось одного разу я випадково зустрів його в Новому Орлеані. Ден працював помічником директора по персоналу в фірмі з виробництва електроніки. Ми розговорилися, і Ден зізнався, що незадоволений своєю роботою:

- У мене високий оклад, я працюю в чудовій фірмі, моє становище цілком стабільно у всіх відносинах, але серце моє не лежить до всього цього. Я так шкодую, що після навчання не пішов працювати до видавництва або газету!

Дену нудно на ненависній роботі, до чого він відноситься цинічно. Ніколи він не досягне великого успіху, якщо не знайде в собі сили піти зі своєї теперішньої роботи і зайнятися журналістикою. Для успіху людина повинна підходити до справи з душею і серцем, але неможливо віддати душу і серце тому, чого не бажаєш по-справжньому.

Якби Ден пішов своїм бажанням, він цілком зміг би досягти професійних вершин в галузі засобів масової інформації, заробляти більше грошей і відчувати себе набагато більш задоволеним життям, ніж на своїй теперішній роботі.

Знаєте, що відбувається, коли ви переключаєтеся з того, що не подобаються, на те, що любите по-справжньому? Ви відчуваєте такий приплив сил, який міг би відчути десятирічний автомобіль, коли на нього поставлять пятісотсільний двигун.

Бажання є у всіх. Всі ми мріємо про те, щоб зайнятися улюбленою справою. Але лише деякі з нас поступаються своїм бажанням. Решта ж вбивають його. Для вбивства бажання (а значить, успіху) люди використовують п'ять видів зброї. Необхідно знищити їх - вони небезпечні!

1. Самоприниження. Вам напевно десятки разів доводилося чути від знайомих і друзів: «Я хотів би стати лікарем (або художником, або начальником відділу, або почати свій бізнес), але у мене все одно нічого б не вийшло», «Мені не вистачає мізків», « чи не було сенсу і намагатися »,« Мені не вистачає освіти і / або досвіду »... Скільки молодих людей цим старим як світ способом вбили свої мрії і бажання!

2. «Стабілізатори». Коли людина говорить: «У мене зараз цілком стабільне положення», - він вбиває свої бажання і мрії зброєю стабільності.

3. Конкуренція. «У цій області не проштовхнутися від конкурентів», «В цій сфері бізнесу люди вже стоять один у одного на головах» - такі репліки швидко вбивають бажання.

4. Батьківський диктат. Сотні разів мені доводилося чути від молодих людей: «Я хотів би зайнятися зовсім іншою справою, але батьки були проти, і я повинен робити те, чого хочуть вони». Я вірю, що більшість батьків не навмисно поводяться зі своїми дітьми, як диктатори, вибираючи за них професії. Всі батьки хотіли б бачити життя своїх дітей успішною. Якби дочка або син терпляче пояснили батькам, чому вони вважають за краще іншу професію, якби батьки вислухали своїх дітей, то тертя між ними не виникало б, тому що мета і батьків, і їхніх дітей одна і та ж - успіх.

5. Відповідальність за сім'ю. «Ех, якби я зважився змінити своє життя п'ять років тому, все було б зовсім по-іншому. А тепер я не можу, у мене сім'я ». Ця фраза- приклад «сімейного» зброї в дії.

Необхідно знищити ці знаряддя вбивства бажань! Викиньте їх геть! Не забувайте, що є тільки один спосіб працювати в повну силу, рухаючись вперед з максимальною швидкістю: займатися тим, що ви хочете робити. Поступіться своїм бажанням, і у вас з'явиться сила, енергія, ентузіазм і жвавість думки. Навіть здоров'я після цього стане краще.

Знайте, що поступитися своїм бажанням ніколи не пізно.

Переважна більшість по-справжньому успішних людей працюють набагато більше стандартних 40 годин в тиждень. Але ви не почуєте від них скарг з цього приводу. Успішні люди повністю зосереджені на цілі, і це дає їм енергію.

Я підкреслюю: коли ви поставили мету і працюєте заради її досягнення, енергія зростає в багато разів. Мільйони людей могли б знайти нове джерело енергії, якби вони вибрали для себе мету і віддали б для її досягнення всі, що у них є. Мета - ось засіб від нудьги. Вона може вилікувати навіть хронічні захворювання.

Давайте подивимося на цю проблему трохи глибше. Поступившись своїм бажанням і віддавшись досягненню мети, ви отримаєте прилив фізичних сил, енергії та ентузіазму, необхідних для цього. Але це ще не все. Ви отримаєте щось не менше цінне, а саме «автопілот», необхідний для прямого просування до мети.

Дивно, але це так: мета, глибоко укорінена в розумі, має здатність тримати людину на вірному шляху до її досягнення. І це не пусті слова. Ось що відбувається при цьому. Коли ви поступаєтеся своєму бажанню, воно проникає в підсвідомість і починає впливати на нього. Підсвідомість завжди знаходиться в рівновазі, а свідомість - немає, за винятком тих випадків, коли воно діє в унісон з підсвідомістю. Якщо немає повної згоди свідомості з підсвідомістю, людина сумнівається, бентежиться, відчуває себе невпевнено. Але коли мета вбудовується в підсвідомість, ви автоматично починаєте діяти правильно. Ваша свідомість в цьому випадку здатне до чіткого, прямому мисленню.

Як приклад уявімо собі двох людей, назвемо їх Том і Джек. (Ви виявите їх риси серед ваших знайомих.) Том і Джек в чому схожі, крім одного: у Тома є мета, у Джека - немає. У Тома є абсолютно чіткий образ того, яким він хоче стати: через десять років він бачить себе віце-президентом корпорації.

Том «здався» своєї мети, і вона, проникнувши глибоко в підсвідомість, звідти подає команди: «роби так», «не роби так, це тобі не допоможе або зашкодить». Мета постійно говорить: «Я - образ твоєї бажаної майбутньої реальності. Щоб я стала реальністю, ти повинен робити те-то і те-то ».

Мета не керує Томом за допомогою розпливчастих загальних фраз. Що б він не робив, вона вказує йому конкретний напрямок. Коли Том купує костюм, мета підказує йому вірний вибір. Мета підказує Тому, як знайти кращу роботу, що сказати на діловій конференції, що робити в разі конфлікту, що читати, яку позицію зайняти. Якщо Том відхилиться від курсу, його «автопілот», що знаходиться в підсвідомості, попередить його і вкаже шляхи повернення на вірний курс.

Мета, яка живе всередині Тома, зробила його надчутливий до численних різноманітних факторів, що впливає на нього.

Тепер подивимося на Джека. У нього немає мети, немає і «автопілота». Йому так легко розгубитися і збитися з курсу. У нього немає чіткої особистої політики дій, він коливається і діє навмання. Рухаючись без мети, він неминуче потрапляє в глибоку колію сумній посередності.

Я попросив би вас прямо зараз перечитати історію Тома і Джека ще раз, щоб прочитане глибоко відклалося в пам'яті. Озирніться навколо. Подивіться на тих, хто стоїть на самому верху, про яку б сферу діяльності не йшлося. Всі ці люди, всі без винятку, повністю віддаються своєї мети. Життя людей, які досягли успіху в обраній сфері діяльності, сконцентрована навколо мети.

Здайтеся своєї мети. Саме здайтеся, поступіться їй. Нехай вона опанує вами і дасть вам «автопілот», який поведе вас до досягнення мети.

Час від часу кожен з нас може прокинутися суботнім ранком без всяких планів в голові, без будь-якої «порядку денного», написаної чи уявної, де б чітко було вказано, куди йти і що робити. У такі дні ми практично нічого не встигаємо зробити. День проходить безцільно, і ми навіть раді, коли він нарешті закінчується. Але коли у нас є план на день, ми встигаємо зробити те, що хотіли.

Цей досвід, з яким всі ми стикалися, дає нам важливий урок: щоб щось зробити, ми повинні це запланувати.

Ще до Другої світової війни наші вчені побачили потенційну міць, приховану в атомі. Але в ті дні було ще мало відомо про те, як розщепити атом і вивільнити цю приховану міць. Коли США вступили у війну, вчені задумалися над створенням атомної бомби. Були створені спеціальні програми «мозкового штурму», що переслідують одну-єдину мету - створити атомну бомбу. Результат вже став надбанням історії. За кілька років зосереджених зусиль бомба була створена. Її застосування поклало кінець світової війни. Але без «мозкового штурму» розщеплення атома сталося б як мінімум на десять років пізніше, якщо не більше. Ставте цілі, якщо хочете отримати результати. Наша розвинена система промисловості безнадійно загрузла б у болоті, якби керівники промислових підприємств не встановлювали конкретні, з чітко визначеними датами і строками плани виробництва. Будь-начальник відділу продажів знає, що обсяг реалізації зростає, коли кожен співробітник отримує чіткий план продажів. Викладачі університетів встановлюють крайній термін здачі рефератів, курсових і дипломних робіт, щоб всі студенти здавали їх вчасно. Отже, якщо ви прагнете до успіху, встановлюйте цілі: граничні терміни, конкретні дати і обсяги. Ви досягнете результату лише тоді, коли у вас буде план. Як стверджує доктор медицини Джордж Берч, що вивчає фактори, що впливають на тривалість людського життя, наше довголіття залежить від багатьох чинників: від ваги, спадковості, харчування, способу життя, наявності шкідливих звичок і факторів стресу. «Але, - каже Берч, - найшвидший спосіб покласти край життя - вийти на пенсію і нічого не робити. Щоб залишитися в живих, кожній людині потрібно зберігати інтерес до життя ».

У кожного з нас є вибір. Вихід на пенсію може стати початком або кінцем. «Є, спати, гойдатися в кріслі-гойдалці» - така формула життя на пенсії діє ефективніше за будь-отрути. Для тих, хто бачить вихід на пенсію кінцем цілеспрямованої життя, він незабаром стає кінцем життя взагалі. Якщо у людини немає мети, йому стає нема чого жити і він швидко згасає.

Але можна поступити з точністю до навпаки, пішовши ні пенсію зі словами: «Я беруся за справу прямо зараз, без зволікання». Лью Гордон, один з моїх найближчих друзів, вчинив саме так. Кілька років тому він пішов на пенсію з посади віце-президента найбільшого банку Атланти. Цей день став для мого друга «відправною точкою». Він вирішив зайнятися бізнес-консультуванням.

Тепер він обслуговує численних клієнтів і виступає з лекціями по всій країні. Один з його проектів - участь у створенні «Pi Sigma Epsilon», швидко зростаючої організації, що об'єднує професійних торгових працівників і менеджерів з торгівлі. Кожен раз, коли я зустрічаю Лью, мені здається, що він молодіє. Йому за шістдесят, але душею він не старше тридцяти. Мало хто отримують від життя стільки, скільки ця літня людина, що відмовився «мирно щипати траву» на старості років. Лью Гордон нічим не нагадує своїх ровесників, старих буркотунів, шкодують себе через солідного віку. Цілі, тільки цілі можуть утримати людину в цьому житті там, де безсилі лікарі. У пані Д., матері мого однокурсника, лікарі виявили рак, коли синові було всього два роки. За три місяці до цього вона овдовіла. Лікарі не обіцяли нічого хорошого. Але Д. вирішила не здаватися. Вона дуже хотіла побачити, як її син після закінчення університету буде вести справи в магазинчику, що залишився їй після смерті чоловіка. Вона пережила безліч операцій, і кожен раз хірурги говорили: «Вам залишається ще кілька місяців».

Мати мого однокурсника так і не вилікувалася від раку, але «кілька місяців» розтягнулися на цілих двадцять років. Вона побачила, як син отримує університетський диплом. Через шість тижнів вона померла.

Палке бажання володіє такою потужністю, що здатне відтягнути неминучу смерть на цілих двадцять років. Нехай цілі допоможуть вам жити довше. Жодні ліки в світі, і ці слова підтвердить ваш лікуючий лікар, не зможе повернути людину до життя так, як це зроблять полум'яне бажання і тверда мета.

Людина, що бажає досягти максимального успіху, повинен чітко усвідомити, що прогрес йде крок за кроком. Коли будують будинок, кладуть одну цеглину за іншим, а не все відразу. Чемпіон з футболу виграє одну гру за іншою, а не весь чемпіонат відразу. Число покупців в магазині зростає поступово. Будь-яке велике досягнення - сума маленьких досягнень.

Відомий журналіст і письменник Ерік Сіврейд зізнався ( «Readers Digest», квітень 1957 роки), що кращим радою, який він отримав за все своє життя, був «принцип наступної милі». Пропоную вам уривок з цієї статті. «Під час війни я служив у десантних військах. Одного разу трапилося так, що нас скинули з кволого армійського літака над гористими джунглями на бірмансько-індійського кордону. Попереду нас чекав кидок в цивілізовану Індію, двісті кілометрів по горах під серпневим тропічним сонцем і зливами.

В першу ж годину я поранив ногу, а до вечора на обох моїх ногах зяяли рани, що кровоточать розміром з п'ятидесятицентова монету. Чи міг я витримати двісті кілометрів? Чи могли інші - а деяким з моїх однополчан було навіть гірше, ніж мені? Всі були впевнені, що це неможливо. Але ми змогли дошкандибав геть до того пагорба, а потім і до села, де зупинилися на нічліг. Так ми пройшли весь шлях ...

Коли я залишив роботу і стабільний дохід, щоб цілком присвятити себе роботі над книгою обсягом в чет верть мільйона слів, я не допускав навіть думки про те, яка величезна робота мені належить, інакше, боюсь, я цілком міг би відмовитися від книги, що стала згодом моєї професійної гордістю. Я намагався думати ні про наступну сторінку і тим більше не про наступну глині, а лише про наступному абзаці. Так, протягом півроку, я писав книгу абзац за абзацом, і книга "написалась" сама собою.

Багато років тому я почав писати щоденні статті і матеріали для радіо. До теперішнього часу я написав понад дві тисячі статей. Якби в той час мені доводилося підписати контракт на написання 2000 статей, я б відмовився. Я прийшов би в розпач від цієї величезної цифри. Але мене просили написати одну статтю, потім ще одну, потім ще ... Так я і робив ».

Еріку Сіврейду допоміг принцип «наступної милі». Цей же принцип допоможе і вам.

«Крок за кроком» - найраціональніший спосіб досягнення будь-якої мети. Найефективніший з усіх відомих мені способів кинути палити, який допоміг не одному з моїх знайомих, - це метод «година за годиною». Замість того щоб намагатися досягти своєї головної мети - свободи від шкідливої ??звички - відмовою від куріння раз і назавжди, людина вирішує не курити протягом години. Коли годину проходить, курець просто продовжує своє рішення не курити ще на одну годину. Пізніше, коли потреба в тютюні зменшується, період утримання збільшується до двох годин, через якийсь час - до одного дня і так далі. Зрештою мета буде досягнута. Той, хто намагається покінчити з курінням раз і назавжди, зазнає невдачі, тому що «на годину» - це легко, а «назавжди» - неймовірно важко.

До будь-якої мети потрібно рухатися крок за кроком. До найвищим постам йдуть від одного підвищення, нехай навіть незначного, до іншого. Кожна проповідь для священика, кожна лекція для доцента, кожен експеримент для вченого, кожна ділова конференція для бізнесмена - можливість зробити ще один крок вперед до великої мети.

Іноді може здатися, що хтось досягає успіху відразу, але варто лише дізнатися про життя таких «улюбленців долі», як стає ясно, що миттєвого успіху передувала серйозна робота в минулому. Справжній же «щасливчик», на якого слава звалилася без солідної попередньої роботи, втрачає її так само легко, як і набуває. Успіх будується точно так же, як прекрасна будівля, - з цегли, кожен з яких сам по собі здається незначним і нічого з себе не представляє.

Тому почніть свій шлях до вершини успіху ось з чого: наступне завдання, яке вам потрібно виконати, яким би незначним воно не здавалося, вважайте кроком в потрібному напрямку. Перед тим як що-небудь зробити, задавайте собі питання: «Чи допоможе мені це просунутися в потрібному напрямку?» Якщо ні, то відійдіть назад; якщо

да, то дійте.

Зрозумійте, що до успіху не можна прийти одним великим стрибком, а тільки крок за кроком. Дуже добре складати місячний план досягнень.

Уважно вивчіть себе і вирішите, що конкретно ви хочете в собі поліпшити. Нижче пропонується зразок такого плану. Розділивши всі пункти плану по групах, напишіть, що ви збираєтеся зробити за найближчі 30 днів. Коли 30 днів пройдуть, звірте результати з планом і складіть план на наступний місяць. Постійно працюйте над дрібницями, щоб бути у формі для великих досягнень!

ДЕННИЙ ПЛАН самовдосконалення

За термін з сьогоднішнього дня до__я повинен (повинна):

I. Позбутися від наступних звичок (приклади):

1. Відкладати на потім.

2. Використовувати негативні слова ( «Я не можу»).

3. Дивитися телевізор більше 60 хвилин в день.

4. Пліткувати.

II. Придбати такі звички (приклади):

1. Вранці не виходити з дому, не навівши себе в порядок.

2. Складати ввечері план на наступний день.

3. При кожній можливості робити людям заслужені компліменти і говорити добрі слова.

III. Підвищити свою цінність в очах підлеглих наступними способами (приклади):

1. Більше сприяти розвитку і вдосконаленню моїх підлеглих.

2. Більше дізнатися про компанії, в якій працюю, і про її клієнтів.

3. Внести три пропозиції щодо поліпшення роботи мого підприємства.

IV. Підвищити свою цінність в очах членів моєї сім'ї наступними способами (приклади):

1. Висловлювати подяку за все, що робить для мене дружина (чоловік), за те, що раніше вважалося само собою зрозумілим.

2. Один день в тиждень влаштовувати що-небудь особливе для всієї родини.

3. Одна година в день цілком і повністю присвячувати спілкуванню з сім'єю.

V. Сприяти своєму професійному та особистісному зростанню наступними способами (приклади):

1. Дві години в тиждень проводити за читанням літератури по моїй професії.

2. Прочитати одну книгу по психологічної самодопомоги та самовдосконалення.

3. Познайомитися і налагодити контакти з чотирма новими людьми.

4. Проводити 30 хвилин в день в тихому, спокійному роздумі.

Наступного разу, коли ви побачите врівноваженого, доглянутого, ясно мислячого, продуктивно працюючої людини, нагадайте собі, що він не народився таким. Він став таким в результаті цілеспрямованих щоденних дій. Придбання бажаних звичок і позбавлення від небажаних - справа не одного дня, а щоденної праці.

Створіть свій власний 30-денний план вдосконалення прямо зараз.

Дуже часто доводиться чути: «Я розумію, що дуже важливо працювати над досягненням мети, але що робити, якщо обставини порушують мої плани?»

І дійсно, в наше життя втручаються найрізноманітніші чинники, над якими ми не владні. Людина може потрапити в дорожню аварію, може трапитися важка хвороба або смерть одного з членів його сім'ї або ж просто робота, за якою він полював, може перестати існувати.

Тому важливо твердо запам'ятати принцип: будь готовий шукати обхідні шляхи. Якщо дорога, по якій ви їдете, перекрита в одному місці, ви ж не будете стояти і чекати, поки відкриється проїзд, і не повернете додому? Дорога перекрита - це значить, що до місця призначення не можна проїхати по цій дорозі. Ви просто знайдете іншу і поїдете туди, куди вам потрібно.

Коли воєначальники складають план захоплення міста, вони малюють кілька альтернативних планів. Якщо трапиться щось, що зробить неможливим реалізацію плану А, то вони будуть діяти згідно з планом Б. Ви спокійно сидите в літаку і не хвилюєтеся, навіть якщо аеропорт призначення не приймає: ви знаєте, що у льотчиків є запас палива, для того щоб посадити літак на запасному аеродромі.

Дуже рідко буває так, що людина досягає великого успіху, ні разу не скориставшись обхідним шляхом. Найчастіше йому доводиться йти в обхід не раз і не діа. Немає необхідності змінювати мета, якщо ми змушені йти в обхід. Ми просто вибираємо іншу дорогу.

Вам, може бути, доводилося чути від знайомих: «Ох, як шкода, що в такому-то році я не купив такі-то акції. Тепер у мене була б купа грошей ».

Говорячи про вкладення грошей, люди зазвичай мають на увазі акції і облігації, нерухомість і інші види власності. Але найвигідніше вкладення грошей - інвестиції в себе, тобто витрата грошей на те, що підвищує силу думки і кваліфікацію.

Стан прогресивного підприємства через п'ять років буде в значній мірі залежати не від того, що воно буде робити через п'ять років, а від сьогоднішніх інвестицій. Прибуток приходить тільки з одного джерела - інвестицій.

Це слід твердо засвоїти кожному з нас. Щоб отримати прибуток, щоб отримати надбавку до нормального доходу в наступні роки, щоб досягти поставлених нами цілей, ми повинні інвестувати гроші в себе. Ось два види інвестицій, які принесуть вам пристойний прибуток в майбутньому:

1. Освіта. Хороша освіта - це найкраща форма вкладення грошей, яку тільки можна собі уявити. Але давайте уточнимо, що мається на увазі під словом «освіта». Деякі думають, що освіта вимірюється кількістю років, проведених в навчальних закладах, або кількістю дипломів, сертифікатів і вчених ступенів. Але успіх не обов'язково залежить від цього. Ралф Дж. Кордайнер, глава компанії «General Electric», висловлює ставлення вищого бізнес-керівництва до утворення так: «Двоє з наших найвидатніших президентів, Вільсон і Коффин, ніколи не вчилися в коледжі. З сорока наших членів правління дванадцять не мають університетських дипломів, хоча у нас є і власники докторського ступеня. Нас цікавить професіоналізм і компетентність, а не дипломи ».

Диплом або науковий ступінь можуть допомогти вам знайти роботу, але не гарантують просування по службі. «Бізнес зацікавлений у професіоналізмі, а не в дипломах». Інші розуміють освіту як кількість інформації, відкладене у мозку. Але «освіта як запам'ятовування» далеко не відведе. Ми все більше і більше залежимо від книг і машин, що зберігають інформацію. Якщо ми вміємо робити тільки те, що може і машина, то від нас немає ніякого толку.

Справжнє утворення, до якого має сенс вкладати гроші, сприяє розвитку вашого розуму. Рівень освіти людини визначається тим, наскільки добре розвинений його розум, тобто наскільки продуктивно він мислить. Освіта - це все, що сприяє поліпшенню нашого мислення. Відповідно, отримати його можна з різних джерел і різними способами. Але для більшості людей найбільш ефективним джерелом освіти залишаються коледжі та університети.

Якщо ви до цих пір не цікавилися можливістю отримати освіту, то вас чекають приємні сюрпризи. Навчальні заклади пропонують найширший вибір курсів і спеціальностей, в тому числі вечірню і заочну форму навчання. Ви здивуєтеся, коли дізнаєтеся, хто ходить після роботи на заняття: не порожні хвальки, а талановиті люди, багато з яких вже займають солідні відповідальні посади. В одній вечірній групі, де я недавно викладав, в числі 25 студентів були власник 12 магазинів роздрібної торгівлі, два фахівця з державної закупівлі продовольства, чотири дипломованих інженера, полковник авіації і ще кілька людей, що мають такий же високий статус.

Мета цих людей - не диплом сам по собі (але великим рахунком, це не більше ніж аркуш паперу), а розвиток розуму. Саме розвиток розуму, то, у що вони вклали гроші, принесе в майбутньому прибуток.

При цьому не забудьте, що освіта, особливо вечірній - це зовсім недорого! За суму від 75 до 150 доларів ви отримуєте право ходити на заняття один раз на тиждень протягом цілого навчального року. Порівняйте цю суму з вашим загальним річним доходом, а потім задайте собі питання: «Невже моє майбутнє не варто цієї незначної суми?»

Чому б не прийняти рішення про інвестування в освіту прямо зараз? Завдяки навчанню ви відчуєте себе прогресивним, молодим, енергійним, будете йти в ногу з життям. Крім цього, ви познайомитеся з іншими людьми, які прагнуть до успіху, як і ви.

2. Джерела ідей. Навчання надає вашому розуму форму, робить його гнучким і рухомим, здатним адекватно реагувати на нові ситуації і вирішувати проблеми. Джерела ідей служать подібним цілям: вони дають поживу розуму і матеріал для конструктивного мислення.

Існує безліч джерел ідей. Щоб мати постійний приплив свіжих ідей, можете, наприклад, щомісяця купувати одну книгу, стимулюючу ваше мислення, і підписатися на два журнали. Так, витративши невелику суму грошей і трохи часу, ви завжди будете в курсі найсвіжіших ідей.

Якось я випадково почув розмову двох молодих людей.

- Я не можу дозволити собі підписатися на «Wall Street Journal», річна підписка коштує двадцять доларів, - сказав один.

Другий, напевно більше налаштований на досягнення успіху, відповів:

- А я думаю, що не можу дозволити собі не підписатися.

Вчіться у процвітаючих людей - вкладайте гроші в себе!

|
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати