Головна

Людина - зброя. 3 сторінка

  1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

На жаль, у повсякденному житті негативний самонавіювання несвідомо використовується людьми значно частіше. Взяти хоча б всілякі наші хвороби, які ми спочатку собі придумуємо, а потім ними хворіємо. Найголовніше для успішного самонавіювання - це чітке і яскраве визначення установки. Найменша його розпливчастість, найменша неконкретність - і програма не спрацює. Виконуються тільки чіткі програми, які людині неважко уявити, легко уявити і усвідомити. Будь-розпливчастість визначення завдання ставить під сумнів можливість її виконання.

Ще одна суттєва обставина. У той момент, коли ви проводите якесь самонавіювання, у вас не повинно бути сильного бажання домогтися позитивного результату. В іншому випадку саме це бажання може стати головною перешкодою, основною перешкодою до його досягнення. В ідеалі під час виконання техніки самонавіювання ви повинні бути абсолютно беземоційну і байдужі. Щоб цього домогтися, можна використовувати знову-таки самонавіювання.

Ви даєте собі установку, 'Я байдужий, беземоціонален. Я -сверхчеловек. Ніщо в цьому світі не може вивести мене з рівноваги. Мене оточує біологічна маса, призначення якої

- Виконувати мою волю. Якщо біологічна маса проявляє по відношенню до мене агресію, то вона піддається знищенню. Будь-який біологічний об'єкт, який виявив агресивні устремління в мою адресу, підлягає знищенню. Я в це вірю твердо, свято, непорушно.

Потім ви входите в стан порожнечі і домагаєтеся реального відчуття цієї установки. Вона повинна закріпитися в вашому тілі, у вашій свідомості, в вашій волі, у вашій нервовій системі - в усій вашій психіці. Коли ж це станеться, то початкова словесна установка перетвориться для вас в незаперечну істину.

Повторюю: ви є те, що самі про себе думаєте. Якщо ви відчуваєте себе героєм, то ви - герой. Якщо ви відчуваєте себе слабкою безвольною твариною, нездатною за себе постояти, то не допоможуть вам ні могутні м'язи, ні мозолі на кулаках.

Самонавіювання є наріжним каменем всієї системи Бойова машина. Якщо ви зуміли усвідомити для себе його механізм, якщо ви випробували самокодування і переконалися, що дійсно здатні вселяти собі певні стани, емоції і можливості, значить, сміливо можете рухатися далі. У вас вийде все. Якщо ж освоїти самонавіювання виявилося вам поки не під силу, то не впадайте у відчай. Але переходити до вивчення наступного матеріалу не слід, бо тоді він залишиться для вас фантастичним і недосяжним, хоча і цікавим. Краще спробуйте розібратися, що заважає вам при самокодування, і по-експериментуйте ще.

Самонавіювання, або самокодування - думаю, остання назва більш правильно - це по суті зомбування себе на собі самому. Напевно, багато хто чув про зомбі, про прийоми та способи зомбування - хімічних, гіпнотичних та інших. Зомбування завжди має на увазі підлеглість комусь, - якоїсь особистості, спільноти, які виходять за межі самого зомбованої. Самонавіювання - це зомбування себе на самого себе, підпорядкування себе самому собі.

Самокодування є нормальний спосіб спілкування зі своїм тілом. Це - вміння віддавати йому накази, вміння підпорядковувати його своїй волі. Тіло людини - це унікальний і надзвичайно досконалий механізм. Але для того, щоб навчити його діяти спонтанно, вільно і адекватно ситуації, спершу потрібно його підкорити. Само по собі тіло ліниво. Воно не бажає себе обтяжувати, не визнає ніяких вправ. Значить, необхідно його підпорядкувати. А зробити це можна лише за допомогою самокодування. І тільки тоді, коли ваше тіло повністю підкориться вашому духу-розуму, істинними для вас стануть слова Чена Чжунвей: Тіло це піхви для клинка духу ». Ви відчуєте, що тіло - лише машина, інструмент для реалізації програм, закладених у неї духом-розумом.

З цього самого моменту всі ваші дії, пов'язані з самокодування, стануть надзвичайно ефективні. Всі ваші установки, спрямовані на вдосконалення ваших фізичних параметрів, на підвищення силових можливостей і швидкості реакції, на поліпшення цілого ряду інших характеристик тіла, будуть виконуватися неухильно.

Спочатку тіло людини нав'язує свою волю його духу-розуму. Останній змушений вирішувати завдання, щоб наситити голодне тіло і забезпечити йому комфорт. Якщо ви засвоїли механізм самонавіювання, то легко і вільно можете змінити цю схему підпорядкованості. Тепер не тіло диктує вам свою волю, але ви змушуєте тіло бездоганно вам служити. Тепер ваше тіло - машина, відмінний апарат для реалізації програм духу-розуму, або ж, за висловом Чена Чжунвей, піхви для клинка духу ». До речі, шостий патріарх чань (китайська гілка буддизму) Хуей-Нен висловився приблизно в тому ж дусі: Тіло - підставка для світлого дзеркала. Світле дзеркало спочатку чисто.

Біблійний тезу про створення людини за образом і подобою Божою, ймовірно, має на увазі не тіло людини, але його психіку і нервову систему. Самонавіювання - це єдиний спосіб підпорядкувати свою нервову систему розуму, а тіло - нервовій системі. Таким чином, вибудовується взаємна ланцюжок підпорядкованості, на вершині якої - дух-розум. Трохи пізніше, продовжуючи вивчення стану порожнечі, ми повернемося до питання про втручання розуму в різні функції організму. Поки ж вам необхідно чітко усвідомити для себе наступну схему: вашому духу-розуму підпорядкована ваша нервова система; вашій нервовій системі підпорядковано все тіло. Ця система підпорядкованості повинна бути максимально жорсткою.

ГЛАВА 2. разгонка І ГАЛЬМУВАННЯ ПСИХИКИ

Нерідко якась дія, яку ми неодноразово виконуємо в різний час, суб'єктивно сприймається нами не однаково. Інший раз нам здається, що воно триває надто довго і змушує нас докладати неабияких зусиль. А іншим разом, коли ми перебуваємо в іншому психо-емоційному стані, нам здається, ніби той же дію ми виробляємо швидко і чітко, просто граючи. В даному випадку суб'єктивна оцінка ступеня складності цієї дії цілком і повністю залежить від рівня нашої психічної активності. Графічно це можна показати так:

Де F - похідна функція від альфа і гамма ритмів мозку, тобто психічна активність; Т - час; 1 - звичайний рівень психічної активності людини; 2 - разгонка і гальмування психічної активності тренованого людини, або ж підйом і падіння активності психіки при вживанні хімічних препаратів.

Психічна активність - це якась похідна функція від альфа і гамма ритмів мозку. Її важче визначити теоретично, ніж практично відчути в самому собі. Що ж це таке? У кожної нормальної людини вона зазвичай знаходиться в межах якоїсь амплітуди коливань. Однак в стресових ситуаціях вона може підніматися значно вище цих меж. Такий стан називають по-різному, - гіпервозбужденіе, стан афекту і т.д., - але суть його незмінна - позамежна разгонка людської психіки.

Коли тендітна жінка кинулася напереріз вантажному автомобілю, під колесами якого опинився її дитина, напевно в той момент вона перебувала в стані, межує з безумством. Активність її психіки піднялася далеко за межі звичайного людського рівня. Але що таке цей нормальний людський рівень психічної активності? З точки зору медиків, норма - це якийсь діапазон, за верхньою межею якого починається маніакальна фаза психічного розладу, за нижнім - депресивна. Але визнати це хворобою можна лише в тому випадку, якщо людина втратила контроль над ступенем активності своєї психіки. У той же час, розігнана психічна активність дозволяє людині витримувати немислимі фізичні навантаження, демонструвати чудеса сили, швидкості, спритності і багато-багато іншого.

Одного разу я розмовляв зі своїм старим знайомим, з людиною, близько двадцяти років виконував оперативну роботу в системі МВС. Я запитав його: Скажи, кого найважче брати: спецназівців, каратеістов, може бути, не самих законослухняних громадян з неабияким табірним досвідом?>

Мій товариш знизав плечима: «Так, немає. Цих брати якраз не так вже й складно. Найважче - наркомана після дози. Ось цього, не покалічивши, не взяти. Тут доречно пояснити, що деякі наркотичні препарати

- ЛСД, сіллуцілін, морфін, героїн, мескалін і ін. - Мають властивість значно піднімати психічну активність. У той час як алкоголь, транквілізатори, різні снодійні її гасять. Пригадайте, як дон Хуан Матус на початку навчання постачав Кастанеду плодами особливого кактуса, в якому якраз і міститься наркотична речовина, жене психічну активність.

Повторюю, чим вище психічна активність людини, тим більшою мірою він може реалізувати свої потенційні можливості, в тому числі - м'язові. У звичайному стані людина здатна задіяти останні лише на 10-20 відсотків, але на піку психічної активності - на значно більшу величину.

З іншого боку, якщо тільки і робити, що розганяти свою психіку, то в кінці кінців можна догодити в маніакальну фазу і заробити психічне захворювання. Отже, одночасно потрібно вчитися і гальмувати її. Трохи пізніше я детально зупинюся на техніках того і іншого - і розгону і гальмування психіки. А поки я розповім вам такий випадок.

На початку перебудови один мій колега по спорту не відразу знайшов своє місце в новому житті і тимчасово влаштувався працювати санітаром у якусь московську елітну психічну клініку. Це був майстер спорту з боротьби, чолов'яга двох метрів ростом і за сто тридцять кілограмів вагою. При своїх значних габаритах він, не дуже напружуючись, міг на перекладині виконати поспіль десять виходів силою. Загалом, вже працюючи в клініці, він одного разу мені поскаржився:

- Нічого не розумію. Один псих - маленький, дохлий, щуплий - виривається з рук і все тут. А я його втримати не можу - сил не вистачає.

Я засміявся:

- Можу тобі сказати, чим саме він хворий.

- Чим? - Здивувався мій товариш.

- У нього маніакально-депресивний психоз, маніакальне фаза.

Потім був класичне запитання:

- А звідки ти знаєш? Як ти дізнався?

Так, дуже просто. У маніакальній фазі психозу значно розкріпачуються м'язові можливості людини за рахунок підйому активності його психіки.

Отже, щоб істотно збільшити свою могутність, вам необхідно виходити за межі норми психічної активності, максимально розганяючи свою психіку і, в той же час, не дозволяючи їй вислизнути з-під вашого внутрішнього контролю.

Взагалі, вміння довільно розганяти й гальмувати активність своєї психіки дає людині багато переваг. Він легко може, наприклад, уникнути пристрасті до алкоголю, або ж позбутися від такого, якщо воно вже виникло.

Що є алкоголь для людини? - Перш за все, це - зовнішнє гальмування психіки. Так ось, якщо людина, яка вжила навіть значну дозу спиртного, починає розганяти свою психіку, то він не вип'є. З іншого боку, він може придушити в зародку будь-яке прагнення випити, швидко загальмувавши свою психічну активність. Точно так же він може позбутися і від пристрасті до транквілізаторів. Дійсно, якщо людина здатна сама загальмувати психіку, то навіщо вони йому потрібні? Відмовитися від застосування психотропних речовин теж не так вже й складно, коли людина може за власним бажанням істотно розганяти психічну активність. Більш того, навіть коли вас штучно садять на голку », ви маєте шанс успішно протистояти впливу наркотику, протиставляючи штучного розгону гальмування своєї психіки. Спираючись на власний чималий досвід спортивних поєдинків, так само як і на досвід фізичних конфліктів з різними особами, я зробив один висновок: в реальній сутичці краще зустрітися з володарем чорного пояса або звання майстер спорту, ніж з людиною, який більшу частину свого життя провів на закритих просторах. Звичайно, за умови, що там він займав не останнє положення. Бо, щоб в тих місцях вижити й утвердитися, потрібно вміти розгойдувати свою психіку.

Цю техніку називають зеківська кураж. Людина входить в напівбожевільне стан, бризкає слиною, сипле невиразні уривчасті загрози. Судячи з зовнішнім симптомів, він перебуває в полуманіакальной фазі психозу. А це означає, що він перестає логічно мислити. Його больова чутливість дуже низька. У цьому стані зупинити його майже неможливо - хіба що якимось чином викликати у нього сильний струс мозку або нанести йому іншу серйозну черепно-мозкову травму. У всіх інших випадках ця людина буде рухатися, діяти, трощачи все на своєму шляху. Природно, такий противник видається мені куди більш серйозним і небезпечним, ніж найбільш підготовлений спортсмен.

Отже, найголовніша зброя бійця - це вміння швидко розганяти свою психічну активність. Але, розганяючи її, дуже важливо не переступити одну рису. За якимось ледве помітним порогом ви перестаєте контролювати свої дії і повністю подібні до Берсерк вікінгів.

Якщо ви будете постійно тренувати розгонку психіки, то незабаром зможете дуже легко вводити себе в напівбожевільне стан, коли на губах виступає піна, а очі застилає червонуватий туман. Саме в цьому стані людина здатна стрімко рухатися, трощачи всі перепони, коли його діями керує єдина програма - руйнування. Згадаймо древнеиндийский культ Шиви - великого руйнівника світобудови. Багатоликий і багаторукий зі зловісним тризубом, танцює він свій божевільний танець.

Або ж героїчні перекази вікінгів. Воїн в припадку бойового безумства кидався вперед, трощачи ряди ворогів. Неможливо було його зупинити ані мечем, ані стрілою, бо він рухався занадто швидко.

Невразливість - теж наслідок свідомого божевілля. На разгонке психіки прискорюється ваше сприйняття. У цьому стані дуже легко ухилитися від удару, ухилитися від кинутого ножа. Деякі вікінги вміли ухилятися навіть від стріли, що летить. Пізніше я розповім про одну дивовижну техніку, що дозволяє йти від пострілу з близької відстані. Вона базується на тому ж самому принципі - на позамежному підйомі психічної активності.

Розгін психічної активності має на увазі максимальну напруженість, підлозі безумство. Надзвичайно важливо вміти в такому стані діяти осмислено. Причому діє вже не розум, а безпосередній але рефлекси тіла.

Бойові рефлекси таяться в кожному з нас. Подібно моєму шановному колезі Олексію Костянтиновичу Бєлову, я глибоко переконаний, що чудово боротися може будь-яка людина, -сильний, слабкий, товстий, худий, жінка, старий, підліток,-кожен чоловік може бути великим воїном. Вся суть стану воїна - це висока разгонка психіки. З двох суперників завжди перемагає не найсильніший, найспритніший, або тренований, але той, хто може сильніше розігнати психічну активність. Звідси випливає дуже важливий висновок: фізична сила нічого не вирішує - ніколи, ніде і ні в чому.

Якось в розмові зі мною чудовий майстер ножового бою вимовив таку фразу: «Якщо б мені довелося вибирати супротивника між величезним чолов'яга, збройним великим двосічним ножем, і тоненькою рухомий істеричкою з шилом в руці, повір, чесне слово, я б вибрав першого .

І це вірно. Груба сила не вирішує нічого. Мало що значить і швидкість, бо по справжньому високу швидкість і стрімкість може повідомити вашим діям лише разгонка психічної активності. Адже не випадково навіть малорухливі в звичайному житті, мляві, ледачі люди, будучи в стані внутрішньої зведеним, рухалися і діяли значно швидше тренованих підготовлених спортсменів. Таких випадків відомо багато.

Тепер ми підійшли до найголовнішого питання: як потрібно розганяти свою психічну активність.

Проведемо невеликий тренінг. Сядьте на стільці вільно, не схрещуючи руки і ноги. Втім, можете стояти або прийняти якусь іншу позу - через певний час ви повинні навчитися розганяти й гальмувати свої психіку в будь-якому положенні і в будь-який час. Отже, постарайтеся згадати свій стан, коли ви були зведені, як сталева пружина, напружені до межі. Бути може, тоді вас охопило сказ або ж ви були просто неймовірно збуджені. Але емоції відлиньте. Сидіть без будь-яких емоцій. Просто відчуйте, як ви починаєте розганятися, згадуючи цей стан.

Відчули? - Добре.

Тепер згадайте свій стан, коли ви смертельно втомилися, Втомилися настільки, що прагнете лише кудись доповзти, повалитися, закрити очі і відключитися від усього. Яскраво згадайте цей стан: вам потрібно лише кудись доповзти і закрити очі. Стоп. Відчули, як ви провалюєтесь в якесь заціпеніння?

Отже, ви можете керувати станом своєї психічної активності, згадуючи себе в будь-яких обставинах. Але, діючи так, ви можете досягати лише тих меж активності, до яких ви вже колись наближалися. Як же піти далі? Як вийти за межі цих станів? Відповідь проста: за допомогою того ж самокодування - розганяючи (або гальмуючи) свою психіку. Ще раз згадайте той стан, коли ви були зведені, напружені до межі. Тепер увійдіть в стан порожнечі і підсильте його, - це саме взвинченное стан, - ще підсильте його, і ще ... Продовжуйте розганяти, зводити себе зсередини. Сильніше, ще сильніше ... роздувають, розганяйте себе! Відчуйте, як ваші м'язи починають легко сіпатися, немов по ним проходить струм. Гарненько відчуйте цей стан.

Тепер знову згадайте стан, коли ви до межі втомилися, коли у вас залишалося лише одне бажання - доповзти кудись і заснути. Увійдіть в стан порожнечі, відчуйте, як все більше і більше гальмується ваша психіка. У вас вийшло?

І в тому і в іншому випадку ми користувалися технікою аналогового самокодування. Щоб навчитися впевнено розганяти й гальмувати свої психіку, зазвичай буває достатньо двох-трьох годин занять.

Звичайно, не у всіх відразу ж виходить однаково добре і те й інше дію. Одним легше дається разгонка психіки (як правило, ці люди мають переважно сугестивному здібностями), іншим - гальмування (такі люди зазвичай мають гарні здібностями сприйняття, іноді вони природжені медіуми).

Тепер про допоміжних способах розгону і гальмування психіки. Можете уявити, що навколо вас реве і бушує полум'я. Яскраво, чітко уявіть собі це полум'я навколо вас. І всередині вас - теж полум'я. Полум'я струмує по вашим жилах. Полум'я клекоче у ваших грудях. Полум'я вирує у вашій голові. Увійдіть в порожнечу і реалізуйте яскраве чітке відчуття, що реве бурхливого полум'я - полум'я всередині вас і навколо вас. Стоп. Ви відчули, як сама по собі розганяється ваша психіка. Освоївши цю вправу, ви зможете ще швидше розганяти свою психічну активність, майже миттєво досягати будь-якої її ступеня.

Уявіть собі дзеркальну гладь озера. По ній пробігає легка брижі. Поступово вона зникає. Залишається лише чиста рівна гладь. Відчуйте це озеро, безтурботно-спокійне. У ньому відбиваються сонце і небо. Відчули, як починаєте гальмуватися?

Отже, ще дві-три години тренування, і ви навчитеся миттєво зводитися й настільки ж швидко гасити збудження. Врахуйте, робота зі своєю психікою - процес творчий і, отже, індивідуальний. Завжди шукайте способи дії, найбільш прийнятні саме для вас. Наприклад, у кого-то легше викличе гальмування психіки картина засніженого поля, в іншого розгонку краще простимулює образ стрімкої гірської лавини.

Майбутнім бійцям я рекомендував би ще один непоганий прийом розгону психіки. Кому доводилося діяти в фізичному конфлікті, той, можливо, пригадає якесь дивне стан: вам раптом починає здаватися, що все навколо вас рухаються повільно і мляво, і тільки ви стрімкі і швидкі. Якщо ви добре запам'ятали цей стан, то можете знову і знову викликати його і посилювати за допомогою самонавіювання. Тут найкраще працює поєднання аналогового і прямого самокодування. Знову і знову викликайте в собі і посилюйте це стан. Тоді, в разі силового конфлікту, ви зможете значно підвищити швидкість свого сприйняття і реакції, а також прискорити власні

Застосовуючи самокодування для розгону психічної активності ні в якому разі не інтроверсіруйте себе - не закривайте очі не абстрагуйтеся від навколишнього світу. Навпаки, нехай сприйняття ваших органів почуттів буде загострене до межі. Як допоміжний фактор розгону психічної активності ви можете також використовувати формулу аутотренінгу Мої м'язи - сталева пружина, переконуючи себе ні з чим не порівнянну силу і легкість власної мускулатури, її надзвичайну гнучкість, здатність до миттєвого вивільнення м'язових зусиль. До речі, це - теж закон: чим вище разгонка вашої психіки, тим швидше ви можете вивільнити всі м'язові зусилля тіла. Особисто я нерідко користувався для самонастроювання формулою Моє тіло - сталева пружина, яскраво і чітко уявляючи собі це і домагаючись від самого себе внутрішньої віри.

Тепер ви навчилися розганяти свою психіку. Але високої психічної активності повинні відповідати і нервова система, і система сухожиль. Щоб їх підготувати, треба регулярно виконувати деякі специфічні вправи.

Тому, хто орієнтований на сутичку, битву, немає сенсу качати мускулатуру. Великі закріпачені м'язи зовсім не збільшують шанси на перемогу, а навпаки, ускладнюють її. Вам необхідно щодня виконувати ряд вправ.

Це не займе багато часу, але дозволить вам постійно тримати себе в ідеальній формі.

Отже, перша вправа. Станьте прямо, опустивши руки. Ноги злегка розсунуті. Різкими рухами від ліктя почніть трясти кисті рук. Пальці і самі кисті розслаблені і бовтаються абсолютно вільно. Незабаром ви помітите, як починають тремтіти і бовтатися м'язи передпліч. Виконуйте вправу два-три хвилини. Після цього ви відчуєте, що ваші кисті стали чіпкими, легкими і дуже міцними. Коли це відчуття ослабне, знову виконайте цю вправу. Його можна виконувати кілька разів на день. Наступна вправа. Злегка понаклоняться голову вправо-вліво. При цьому особа звернено вперед. Потім різким рухом, направляючи підборіддя вгору, виверніть голову вліво. Знову понаклоняться голову з боку в бік. Тепер різким поворотом виверніть голову вправо. Ви можете почути легкий хрускіт. Це стають на місце міжхребетні диски. Виконайте вправу кілька разів в ту і іншу сторону.

Тепер перейдемо до суглобової гімнастики, яку, на мою думку, дуже важливо щодня виконувати кожній людині, яка бажає розвинути і зберегти рухливість суглобів. Візьміться правою рукою за останню фалангу великого пальця лівої руки і різко смикніть її. При цьому теж може почутись хрест. Проробіть це по черзі з усіма пальцями. Тепер захопіть всі пальці відразу і дерните так, щоб почувся хрускіт в зап'ять-стьі. Потім візьміться за зап'ястя і потягніть руку так, щоб хруснуло в лікті. Нарешті, повністю розслабте плече і, викидаючи розминати руку вперед як би прямим ударом, одночасно дерните її іншою рукою, щоб надати руху додаткову силу. Нехай теж злегка хрусне плече. Ця суглобова гімнастика, яка виконується регулярно, дозволить вам підтримувати руки в потрібній формі.

Аналогічні вправи слід виконувати і з ногами. Це, звичайно, трохи складніше. Тут вже кожен пристосовується сам відповідно до особливостей свого тіла. Потім обов'язково повинна слідувати розминка тазостегнового суглоба і розминка хребта. Подібних вправ придумано багато, і я залишаю їх вибір на ваш розсуд. Хочу лише підкреслити, що вони куди важливіше багатьох силових вправ. Це і зрозуміло. Якщо провідність ваших нервових стовбурів висока, то все тіло буде повністю слухняно вашої волі.

Тепер вам потрібно навчитися використовувати всі групи м'язів окремо. Спробуйте виконати наступну вправу. Підніміть долоню. Щільно притиснувши вказівний палець до середнього, а мізинець до безіменного, розведіть середній і безіменний пальці так, щоб вийшла буква "V" (вказівний палець залишається притиснутим до середнього, а безіменний до мізинця). Знову з'єднайте пальці. Тепер одночасно відводите в сторони мізинець і вказівний палець, залишаючи з'єднаними безіменний і середній. У цьому положенні пальці утворюють латинську

Поробіть поперемінно обидва рухи. Напевно, ви переконаєтеся, що це не так легко, як здавалося спочатку.

Поставте долоню прямо - (це положення кисті відомо адептам військових мистецтв під назвою рука-спис). Тепер зігніть мізинець одночасно в двох суглобах. Так, щоб, якщо дивитися з ребра долоні, він утворював букву П. При цьому всі інші пальці повинні залишатися випрямленими. Тепер виконайте те ж саме з безіменним пальцем, із середнім, з вказівним. Зізнайтеся, що це не так вже й легко.

Потім попробуте напружити зап'ясті, залишаючи м'язи передпліччя і біцепс розслабленими. Тепер напружте окремо від інших м'язів згиначів стегна. Загалом, вам доведеться навчитися напружувати і розслабляти всі свої групи м'язів окремо. Досягнення цього буде свідчити про достатній оволодінні вами своїм тілом. І знайте, якщо всі ці вправи ви будете виконувати легко, вільно, без найменшого напруження, то це буде означати, що в стані розгону ваша психіка зможе безпосередньо передавати команди нервовій системі. Інакше кажучи, ви будете діяти абсолютно ефективно.

ГЛАВА 3. невразливим

Я називаю невразливістю здатність людського тіла

протистояти впливу вогню і спека, не постраждати при

падіннях, не отримувати серйозних ушкоджень при жорстких ударах

твердими предметами, тупими або гострими, а також уміння йти

від ножів і куль, що летять в нього з близької відстані. В принципі

все це не так вже й складно. Причому в кожному конкретному випадку

використовуються свої алгоритми.

Отже, розглянемо перший алгоритм невразливості, що відноситься до невразливості механічної. Нас вчили в школі, що сила дії дорівнює силі протидії, і, отже, жоден об'єкт, існуючий в цьому найкращому зі світів, неможливо жодним чином пошкодити, якщо тільки він - цей об'єкт - не робить опору. Візьміть здоровенний сокиру і спробуйте їм розрубати м'яку пухову подушку. Або ж киньте на бите скло поліетиленовий пакет, наполовину заповнений водою. Він, мабуть, що і пакет і подушка залишаться неушкодженими. Тепер киньте на ті ж скла той же пакет, тільки насипте в нього 'попередньо рівно стільки ж землі або піску. Пакет неодмінно порветься, і вміст посиплеться з нього. В чому причина? Ударом ножа ви можете пробити навіть товсту дошку, але спробуйте їм же проткнути якусь легку невагому тканину, підкинуту в повітря. У вас нічого не вийде. Бо неможливо пошкодити щось таке, що не робить опору.

При всіляких падіннях діє той же самий принцип. Всі звичайні бойові школи - від вільної боротьби до карате - вчать, падаючи, групуватися. Давайте розберемося, чи правильно це. Напевно, багатьом з моїх читачів доводилося коли-небудь, будучи в стані сильного алкогольного сп'яніння, можливо, десь падати, або скочуватися зі сходів по сходах, а то і вступати у фізичний конфлікт і приймати серйозні удари на тіло. Тоді постарайтеся пригадати, що, перебуваючи в цьому блаженному стані, ви чомусь не отримали цілком заслужених ушкоджень. Повірте, це не випадковість, але закономірність. Коли ви досить п'яні, вас майже неможливо травмувати. Там, де твереза ??людина неодмінно отримав би серйозні пошкодження, п'яний відбувається легкими забоями, а ще частіше - одним переляком. В чому причина? Так в тому, що розум перестав контролювати ваші дії. Сильне алкогольне сп'яніння гальмує функції кори головного мозку, і ініціативу захоплює підкірці, тобто рефлекси. Запам'ятайте, ваше тіло розумнішим і сильнішим за вас. Розум - це кволий вершник на могутньому коні, причому цей кінь є ваше тіло.

Тіло саме знає, як йому впасти, не отримуючи ушкоджень. І лише розум змушує людину в страху стискатися, групуватися, напружувати м'язи. При цьому разом з твердістю тіло знаходить і крихкість. В результаті розбиваються суглоби, ламаються кістки, травмуються м'язи, що стали жорсткими.

Напрошується висновок; якщо вже доводиться падати, то потрібно повністю розслабитися і дозволити тілу впасти плазом. Той, кому доводилося непритомніти, знає, що при цьому не буває ніяких пошкоджень. Чому? Перш за все, тому, що повністю розслаблене тіло знає саме, як йому впасти, щоб не травмуватися, і відмінно вміє це робити. Отже, щоб по-справжньому навчитися падати, потрібно позбутися від нашого першого і найголовнішого противника - від страху. Приберіть його з допомогою самонавіювання. Для цього можна використовувати, скажімо, таку формулу: Страху немає. Зі мною нічого не може трапитися. Я - надлюдина.

В кінці книги я запропоную вам ще кілька дуже ефективних формул самонавіювання, які допомагають перемогти страх і підпорядкувати тіло духу-розуму, які по справедливості можна назвати заклинаннями або молитвами надлюдини.

Загалом, тим або іншим способом ви вселяє собі повну відсутність страху, абсолютна байдужість до того, що має статися. Ви переконуєте себе, що ваше тіло - машина, керована духом-розумом і повністю йому підпорядкована; машина, підвладна вашої волі. Тіло повністю підпорядковане вам. Як не боїтеся ви, що погнеться викрутка у вас в руці, коли ви викручуєте особливо тугий шуруп, так і не повинні ви боятися травмувати тіло. І лише тоді, коли ви навчитеся зберігати до нього повну байдужість, коли зможете залишатися цілком розслабленими, тільки тоді ви будете падати легко і вільно, не отримуючи травм і не відчуваючи болю.

Людина - зброя. 2 сторінка | Людина - зброя. 4 сторінка


Людина - зброя. 1 сторінка | Людина - зброя. 5 сторінка | Людина - зброя. 6 сторінка | Людина - зброя. 7 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати