На головну

Розчитування.

Фонетична розминка.

Дощ, як хлопчик по стежині:

Туп - ... - ... .

І гуркоче грім у небі:

Го - ... - ... .

Блискавиця б'є по хмарі:

Бу - ... - ... .

Дзюркотить вода у річці:

Хлюп - ... - ... .

Розчитування.

а) Гра "Річечка слів".

-А річечка собі тихенько хлюпоче, утворюючи нові й нові слова.

Пограємось на невеличких хвильках.

го вки сно ки кунь лі вид

пу ло кра пір о лі я ра

- Поскачемо по гребенях хвильок - почитаємо склади, що зверху, а тоді опустимось нижче - почитаємо склади, що внизу.

- А тепер, мов рибки, попливемо по хвилях: прочитайте слова.

ІІ. Повідомлення теми і мети розділу.

Сьогодні ми починаємо розділ із красномовною назвою " Я хочу сказати своє слово". Він достатньо великий, у ньому можна виділити три частини. Перша - це твори, в яких привертається увага до такої якості творчої людини, як уміння побачити незвичайне, уяви. Другий блок - твори, в яких розкривається, як же здійснюється цей процес к творчості. Третя частина - твори, форма яких заохочує дітей повправлятися у римуванні, придумати закінчення казок.

Опрацювання вірша Тамари Коломієць

"Задзвонив синенький дзвоник".

Читання віршика ученицею:

Кожній квітці навесні

Кольорові сняться сни.

Кульбабі сняться золоті,

Тюльпану - сни червоні.

І дуже - дуже голубі -

Дзвіночку лісовому.

1. Читання вірша учителем.

2. Робота над змістом твору.

а) Читання вірша учнями напівголосно.

- Де можна знайти "сто казок"?

Діти повторно читають вірш "ланцюжком".

( Керує учень з останньої парти )

б) Відповіді на запитання

- Яка комаха згадана у вірші ? З ким його порівнюють?

- Що він несе малятам ? Чи доніс він казки ?

- Де ховаються казки? Хто зможе їх відшукати у траві? Подумайте, чому вони у шапках- невидимках?

ІІІ. Опрацювання оповідання Валентина Струтинського "Жива казка".

1. Бесіда.

- Ви знаєте багато казок, умієте добре читати. А чи можете побачити казку, диво навколо себе? Чи можете уявити, наприклад, розмову коника і дзвіночка? А почути пісеньку річки, розмову рибок?

Але ви повинні пом'ятати, що: "І найменший колосок має власний голосок". І щоб почути цей голосок природи , побачити живу казку ви повинні бути спостережливими і уважними; використовувати свої знання, уяву і фантазію.

Почути те, чого раніше не чули, побачити те, що ховається у "шапці - невидимці", сказати там своє слово, де раніше мовчали, допоможе новий розділ читанки, який так і називається " Я хочу сказати своє слово".

А зараз послухайте, які незвичайні події вдалося побачити одному хлопчику на березі незвичайної річки..

2. Читання казки учителем.

- Що вам сподобалось у творі? Чому?

Завдання 1 | Повторне читання твору учнями в парах.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати