Головна

ТОВСТІ - ТОНКИЙ

  1. Дуже тонкий світ
  2. Кмітливий наймитів і ТОВСТІ БОГАЧ
  3. Товстий коаксіальний кабель
  4. Тонкий лід зими

Тупає Мишко по лісі, з ноги на ногу перевалюється. Навколо ліс шумить, а йому не страшно. Поруч мама-ведмедиця така велика, така сильна.

Увійшли вони в ліщина. Внизу дрібні горіхи ростуть. Їх ведмежа не хоче їсти. А самі спілі, великі високо ростуть, маленькому Мишко не дотягтися. Стрибав-стрибав, сопів-сопів малюк і надумав по стовбуру до верху дістатися. Тільки обхопив гілку лапами, шум, тріск піднявся! Звалився ведмежа в яр, вдарився об пеньок і зірвали.

Спустилася в яр ведмедиця, стала докоряти сина: "Ти що це придумав? Навіщо лізти на гілку зібрався? Або не бачиш, яка вона тонка?"

"Як це - тонка?" - Не зрозумів Мишко.

"Ех ти, маленький дурненький! - Зітхнула ведмедиця. - Дивись, стоять поруч осика і липа. У осики стовбур тонкий. А у липи?"

"А у липи великий!" - Впевнено заявив Мишко.

"Не великий! Потрібно говорити: товстий. Зрозумів? І запам'ятай, що лазити можна тільки по товстому дереву".

"Як же я дізнаюся, товсте дерево або тонке, якщо поруч не буде осики?" - Насупився ведмежа.

"На перших порах спробуй обхопити стовбур дерева лапами, - порадила мама-ведмедиця. - Чи не обхватиш - значить, товсте дерево. Лізь сміливо, не бійся. Обхват - значить, тонке, краще не лізь. І дерево даремно зламаєш, загубиш, і сам впадеш, ушибешься ".

"От спасибі! - Радісно гаркнув Мишко на все горло. - Я давно помітив одне дерево, на ньому бджоли вулик спорудили. Вже воно-то, точно, вище і товщі осики буде. Тепер я доберуся до меду!"

Спробувала було ведмедиця зупинити сина, та куди там! Втік ведмежа, не догнати.

На наступний день Мишко сумно брів по лісу, весь покусаний бджолами -від верхівки до п'ят. Сонечко світить, пташки щебечуть, а йому весь світ не милий. Глядь - а на галявині серед високої трави і квітів заєць лежить.

"Гей, косою, загоряєш?" - Запитує ведмежа.

"Та ні, ніколи, цікаву книгу читаю!" - Відгукнувся зайчик.

Підійшов Мишко, ліг поруч, дивиться - вірно, книга, та така велика.

"Не велика, а товста! Вчися висловлюватися точніше!" - Поправив заєць.

"Товста? - Перепитав Мишко і зіщулився, згадавши дерево з вуликом. - А я товсте не люблю! Як на мене б краще тонке!"

"А ти хоч читати щось вмієш?" - Підозріло втупився на співрозмовника заєць.

"Вчуся! - Похмуро зізнався Мишко. - Ходжу в лісову школу до сови. Тільки вона мене частіше лає, ніж хвалить".

"За що ж?" - Поцікавився заєць.

"Те просплю, то книжку вдома забуду. І писати не вмію. Лапа у мене товста, а ручки і олівці такі тонкі, ось і ламаються часто", - поскаржився ведмежа.

"Ех ти! - Зітхнув заєць. - На тебе не догодиш: то товсте для тебе погано, то тонке не подобається. Вчися! Навчання - світло, а невчення - тьма".

"Як це?" - Не зрозумів Мишко, озирнувся, а зайця слід вже давно прохолов.

ШИРОКИЙ - УЗКИЙ | ДОРОСЛИЙ - ДИТИНА


Пропоновані вашій увазі маленькі казки були апробовані батьками і гувернерами в повсякденній роботі з дітьми старше трьох років. | ВЕЛИКИЙ МАЛЕНЬКИЙ | ВИСОКИЙ НИЗЬКИЙ | КРУПНИЙ - ДРІБНИЙ | ДОВГИЙ - КОРОТКИЙ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати