Головна

Кросворд

  1. Відповіді на кросворди
  2. Кросворд
  3. Кросворд
  4. Кросворд
  5. Кросворд
  6. Кросворд
                     
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                   
                     
                       
                     
                     
                       
                     
                       
                     

По горизонталі:

2. Розумове розчленування цілого на частини або відокремлення окремих якостей цілого.

4. Судження, умовиводи людини про той чи інший предмет, явище, вираження свого ставлення до нього.

6. Процес опосередкованого й узагальнюючого пізнання предметів і явищ об'єктивної дійсності в їх істотних властивостей.

По вертикалі:

1. Усвідомлення вищої досконалості, те, що є метою діяльності.

3 Розумове об'єднання частин предметів або окремих сторін явищ, їх ознак, якостей.

5. Судження, умовиводи людини про той чи інший предмет, явище, вираження свого ставлення до нього.

7. Процес цілеспрямованого, систематичного формування особистості, зумовлений законами суспільного розвитку, дією багатьох об'єктивних і суб'єктивних факторів.

Відповіді:

По горизонталі:По вертикалі:

2. Аналіз. 1.Ідеал.

4. Погляди. 3. Синтез.

6. Мислення. 5. Світогляд.

7. Виховання.

2.5 Критерії оцінювання навальних досягнень учнів

Рівні компетенції Бали Критерії
І Початковий Учень може розрізняти об'єкт вивчення (трудове виховання дитини у сім'ї) і відтворити деякі його елементи.
Учень фрагментарно відтворює незначну частину навчального матеріалу, має нечіткі уявлення про поняття працьовитість, виявляє здатність елементарно викласти думку.
Учень відтворює менше половини навчального матеріалу; з допомогою вчителя виконує елементарні завдання.
II Середній Учень знає близько половини навчального матеріалу, здатний відтворити його відповідно до тексту підручника або пояснення вчителя, розповісти про розумове виховання молоді.
Учень розуміє основний навчальний матеріал, здатний з помилками й неточностями дати визначення понять розумове виховання молоді та визначити його зміст.
Учень виявляє знання і розуміння основних положень про розумове виховання. Відповідь його правильна, але недостатньо осмислена. 3 допомогою вчителя здатний аналізувати, порівнювати, узагальнювати та робити висновки щодо розумового виховання молоді, його значенням та змістом. Вміє застосовувати знання при розв'язуванні педагогічних ситуацій за зразком.
III Достатній IV Високий Учень правильно, логічно відтворює навчальний матеріал, розуміє основоположні теорії і факти щодо розумового виховання. Вміє наводити окремі власні приклади на підтвердження певних думок, застосовує вивчений матеріал у стандартних ситуаціях, частково контролює власні навчальні дії.
Знання учня є достатньо повними, він вільно застосовує вивчений матеріал у стандартних ситуаціях, уміє аналізувати, встановлювати найсуттєвіші зв'язки трудового виховання дитини у сім'ї та у подальшому трудовій праці, робити висновки, загалом контролює власну діяльність. Відповідь його повна, логічна, обґрунтована, але з деякими неточностями.
Учень вільно володіє вивченим матеріалом, застосовує знання в дещо змінених ситуаціях, уміє аналізувати і систематизувати інформацію щодо трудового процесу у сім'ї, щодо задач,які поставлені перед дитиною у трудовому вихованні, використовує загальновідомі докази у власній аргументації.
Учень володіє глибокими і міцними знаннями, здатний виконувати їх у нестандартних ситуаціях. Самостійно визначає окремі цілі власної навчальної діяльності, критично оцінює нові факти, явища, ідеї.
Учень володіє узагальненими знаннями з предмета трудове виховання дитини у сім'ї, аргументовано використовує їх у нестандартних життєвих ситуаціях, уміє знаходити джерело інформації та аналізувати її, ставити і розв'язувати проблеми. Визначає програму особистої пізнавальної діяльності; самостійно оцінює різноманітні життєві явища і факти, виявляючи особисту позицію щодо них.
Учень має системні, дієві знання щодо процесу трудового виховання дитини у сім'ї, виявляє неординарні творчі здібності у навчальній діяльності, вміє ставити і розв'язувати проблеми, які можуть виникнути при неправильному вихованні до праці, самостійно здобувати і використовувати інформацію, виявляє власне ставлення до неї. Розвиває свої обдаровання і нахили.

 

2.6 Педагогічні ситуації

Ситуація 1

Зауваження.
«У вас дивна манера робити зауваження на уроці, - говорила завуч молодій вчительці. - Ось наприклад: «Гриднін, грецький профіль Березовецької, звичайно, гідний уваги, але не на уроці». «Сергієнко, ти ризикуєш замучити до смерті сусідку своїми інтелектуальними розмовами».
- Що ж тут кримінального? - заперечила вчителька. - Бачте, - продовжила вона голосно, щоб її чули всі присутні в учительській, - я не вважаю за потрібне загравати з учнями, опускатися до їх рівня. Може, я помиляюсь. Але душевний контакт на уроці - це, даруйте, маніловщина. У когось такий контакт можливий, але я думаю, що він лише заважає на уроці. Він перевантажує стосунки додатковими емоціями й послаблює вчительську вимогливість.
1. Проаналізуйте розмову завуча з учителькою. Хто з них має рацію?
2. Яка ваша думка? Які педагогічні вимоги мають бути в основі зауважень учителя на уроці та його стосунків з учнями?

Ситуація 2

Портрет.
Я побоювалася семикласників. Особливо хлопчиків. Високі, широкоплечі акселерати, вони здавалися могутніми поруч зі мною. Серед семикласників особливим авторитетом користувався Васько - жартівник, дотепник, задирка.
Одного разу я дала письмову роботу зі стилістики: описати, не називаючи імені, портрет відомої всьому класу людини так, щоб усі здогадалися, хто саме описаний. Коли діти закінчили писати, сусід Васька, змовницьки блиснувши очима, запропонував:
- Нехай Васько читає.
- Нехай, -погодилась я.
Васько піднявся і серйозно, я б сказала, проникливо почав читати... В людині з некрасивим обличчям, переляканими очима, копицею волосся, червоними плямами на шиї я впізнала... себе! Нічого не пропустив пильний погляд Васька: ні випнутого підборіддя, ні родимки на мочці вуха, ні ледь піднятої трикутником лівої брови... І хоч я, не відриваючись, дивилася на Васька, я відчула, як всі втупили в мене погляди, чула зростаюче пожвавлення класу, вловлювала шепіт схвалення на адресу Васька. Хотілося крикнути: «Замовчи!», затупати ногами, вигнати геть з класу злого хлопчину та його захоплених друзів, хотілося впасти головою на вчительській стіл, сховати обличчя від цих всевидющих очей, вибігти...
«От аби вчителькою була не я, а інша, мудра й відважна людина...», - думала я. Васько закінчив читати.
Я сказала, повільно цідячи слова в зацікавлену напруженість класу:
- Що ж, Василю, ти створив правдивий портрет людини з відразливою зовнішністю, точно підмітив усі її риси, в яких ви без особливих труднощів упізнали знайому вам особу. За роботу ти, Васю, заслужив оцінку «п'ять».
Потім додала:
- Однак я, мабуть, необачно зробила, давши вашому класу таке завдання...
- Ні, - раптом спалахнув Василь. - Ви - не необачно... - Це я... це я... і він поспіхом став рвати свій зошит.
Ми всі мовчки проводжали очима шматочки, що падали на підлогу.

Ситуація 3


Оцініть поведінку вчителя в цій ситуації. Сашко Панасенко вчиться слабенько - на трійки. Сьогодні він добре вивчив урок, відповів правильно, і вчитель поставив йому «п'ять». Яка радість - перша відмінна оцінка! Та вчитель забув поставити її в журнал. Наступного дня, підійшовши до вчительського столу, де лежав відкритий журнал, Сашко побачив, що його оцінки нема. І тут виникла ідея.
Після уроків він попросив дозволу занести журнал в учительську. Вийшовши в коридор, десь в кутку сам поставив собі «5». Але його п'ятірка виявилася не схожою на ті, що ставить учитель. Учитель здогадався. «Тепер я знаю, хто ставить зайві оцінки» , - сказав він. Хлопчик зізнався, що поставив собі оцінку, і дуже почервонів, обіцяючи, що більше ніколи робити цього не буде.

2.7 Вислови видатних педагогів

Неможливо виростити повноцінну людину без виховання в ній почуття прекрасного.

 



Система наукових знань. | Висновок
© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати