Головна

Хід роботи

1. A. Порядок виконання роботи
  2. I Актуальність дипломної роботи
  3. I. 10. Опишіть принципову схему установки і хід виконання лабораторної роботи.
  4. I. Лабораторні роботи
  5. I. Цілі і завдання виконання курсової роботи
  6. I. Мета та завдання ВИПУСКНИЙ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ
  7. I. Мета і завдання роботи.

За допомогою шпателя взяти невелику кількість солі. У порцелянову чашку налити 3 - 5 мл спирту, спирт підпалити і внести в полум'я сіль, постукуючи шпатель, щоб крупинки солі поступово падали в полум'я.

Визначити колір полум'я.

У звіті:

- Постійте діаграму енергетичних рівнів ймовірних переходів зовнішнього електрона атома (рис. 1.1)

Мал. 1.1. Діаграма енергетичних рівнів ймовірних переходів зовнішнього електрона атома.

Е*, еВ

ДЕ1 ДЕ2 ДЕ3 ДЕ4 ДЕ5

- Обчисліть значення ДЕ (еВ) і довжину хвилі, використовуючи дані таблиці 1.1.

ДЕ1 = Е*6 - Е*1,

? = 1240,8 / ДЕ

- Визначте відповідно до таблиці 1.2, яка забарвлення відповідає довжинах хвиль.

Таблиця 1.2. Значення довжин хвиль у видимій області спектра

?, нм  колір
 <390  невидимий
 390 - 410  фіолетовий
 420 - 450  синій
 470 - 530  зелений
 540 - 580  жовтий
 580 - 610  помаранчевий
 620 - 780  червоний
 > 780  невидимий

- Приведіть експериментальні дані в формі таблиці 1.3:

Таблиця 1.3.

№ ДЕ  ДЕ  ДЕ, еВ  ?, нм  оптичний спектр  Результати досвіду (спостережуваний колір полум'я)

- Визначте збіг розрахункової довжини хвилі зі значеннями довжин хвиль, відповідних спостерігається кольором полум'я.

- Зробіть висновок про перехід зовнішнього електрона атома.

Контрольні питання до лабораторної роботи «Будова атома».

1. У чому суть подвійної природи мікрочастинок.
  2. Що відбувається з енергією електрона при його переході з нижчого на вищий енергетичний рівень?
  3. Від якого джерела (в вашому досвіді) електрони набувають надлишкову енергію?
  4. Що відбувається з енергією електрона при його переході з більш високого на більш низький енергетичний рівень?
  5. Скільки енергії виділяється (або поглинається) при переході електрона з 3 на 6 енергетичний рівень?
  6. Визначте довжину хвилі ? світла, що випускається атомом водню при його переході з енергетичного рівня n = 5 на енергетичний рівень з n = 3.
  7. Напишіть електронну формулу іона:
 варіант
 елемент  Al3+ S2 K+  Cl-  Mg2+  Br-  Zn2+ I-  Cu2+  Sn2+  Fe2+  Ti4+  Co2+  Bi3+  In3+
  1. Напишіть значення чотирьох квантових чисел для валентних електронів атома:
 варіант
 елемент  Ag  Tl  Pm  Zr  Ta  Pb  At  Hf  Ce  Co  Sb  Ni  Hg  Pd  Tc

Теоретична частина. | Історія соціології - це наука про Виникнення, основні етапи розвитку и історичні форми, напрямки знань про суспільство, Суспільні отношения и отношения между людьми.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати