На головну

Неправильне розуміння значення словоформи. Омоформи. | Помилкова смислова зв'язок слів. | Помилкове смислове роз'єднання слів. | точність мови | стислість мови | логічність мови | необхідна різноманітність | Коректура як один з етапів підготовки тексту до друку | техніка коректури | Правила застосування коректурних знаків |

Нарощення відмінкові закінчення

1. Далі - проблема артриту. Якщо ви пам'ятаєте, ми вже говорили про курячий хрящ і желатин. 85% артритів викликано остеопорозом суглобових закінчень кісток.
  2. Поняття нарощення і дисконтування у фінансових операціях.
  3. Правопис закінчень прикметників, дієприкметників.
  4. Прочитайте пропозиції. Знайдіть помилки, пов'язані з вживанням прийменниково-відмінкових сполучень, виправте. Напишіть пропозиції правильно.
  5. Вживання відмінкових форм кількісних числівників
 падіж  Однина  Множина
 називний  5-й том  5-е поверхи
 родовий  5-го тому  5-х поверхів
 давальний  5-го тому  5-м поверхами
 орудний  5-м томом  5-ми поверхами
 прийменниковий  5-му томі  5-х поверхах

У римських цифрах нарощення не ставлять: VII конференція, Людовик XIV.

Нарощення числівників в складі складних слів: 15-хвилинну перерву, 50-річний період (невірно: 15-хвилинний, 50-ти річний).

Десяткові дроби не розбивати пропуском: (Невірно: 1,).

цитати

Цитати або укладають в лапки, або виділяють шрифтом:

Діти пишуть: «Мама мила раму».

Ви не повинні говорити: Я прийшов, Але: Мені здається, що я прийшов.

Цитати, виділені з тексту, не укладаються в лапки:

Читаючи рядки «Євгенія Онєгіна»:

Мій дядько самих чесних правил,

Коли не в жарт занедужав ...

ми розуміємо...

Після вечері мати тихо попросила:

- Дівчатка, вимийте посуд, я щось втомилася ...

В цитаті другого ряду (Текст в лапках, що знаходиться всередині тексту, який вже в лапках) повинні використовуватися лапки іншого накреслення, ніж лапки, що застосовуються в основному тексті. Інакше кажучи, вкладені лапки повинні бути іншими:

Михайло Веллер пише: «... Геніальність Пушкіна позначилася зовсім не в тому, що він в" Євгенії Онєгіні "такого написав!»

Якщо з технічних причин неможливий набір лапок іншого малюнка, лапки одного малюнка поруч не повторюються:

«Цигани» мої не продаються зовсім », - нарікав Пушкін.

Цитата починається з великої літери:

- Після двокрапки в середині фрази, якщо і в джерелі вона (цитата) починалася з великої літери (текст цитується з початку пропозиції):

Він голосно сказав: «Є хто вдома? ..»

- Якщо цитата починає собою пропозицію (навіть якщо її перші слова опущені):

«... І нікому руку подати», - читаємо ми.

- Якщо цитата починається з власної назви (навіть якщо її перші слова опущені):

Цікаві характеристики Гете, дані йому жінками: «... Шарлотта Шиллер сказала ...»

Цитата починається з малої літери:

- Якщо цитата включена в середину фрази, в кінець фрази, в її синтаксичний лад, що не після двокрапки, що не починається з власної назви:

Гете говорив, що «вищий сенс зречення в тому ...»

- Якщо цитата починається ім'ям прозивним і перші слова опущені, цитата варто в середині фрази (як після двокрапки, так і без нього):

Веллер пише: «... взагалі російська критика мала на увазі ...»

Лапки не можна відбивати від укладених в них слів.

Розділовий знак після цитати, яка закінчується знаки питання та оклику, не ставиться (після лапок).

Якщо після цитати слід примітка в дужках, То точка ставиться після примітки.

якщо всередині цитати пропуск, То його замінюють відточити.

Цитату-епіграф в лапки не укладають, ім'я автора або назву джерела, як правило, виділяють курсивом. Після тексту епіграф ставиться необхідний розділовий знак. Після підпису до епіграфа крапку не ставлять.

Коли коректор працює вже не з гранками, а з оригінал-макетом, стає важливим розташування тексту на смузі. Зокрема, правильність переносів. Важливо відстежити переноси не тільки з рядка на рядок, а й з одного стовпчика на інший, з однієї сторінки на іншу.

інструментарій коректора | Правила переносів
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати