Головна

3 сторінка | 4 сторінка | 5 сторінка | 6 сторінка | 7 сторінка | 8 сторінка | 9 сторінка | 10 сторінка | 11 сторінка | 12 сторінка |

1 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Олександр Сухочев

Гоа-синдром

Олександр Сухочев

Гоа-синдром

Бо велика частина персонажів і подій цієї книги придумані автором, проте будь-які збіги з реальністю не є випадковими і пояснюються тільки явищем синхронізації.

Те Moses Family

01.

- Де цей чортовий Пепе? - Пол нервово запалив ще одну сигарету. - Кинеш тут палити ... Скажи, навіщо ти зв'язався з цими нігерами? Чому вони змінили час зустрічі? У мене погане передчуття ... Кидали вони все ...

Марк подивився на Пола і витягнув з його рота сигарету.

- Чи не правда, дуже дивно: спочатку ти починаєш курити, щоб довести всім, що ти - чоловік, - Марк зробив глибоку затяжку, затримав дим у легенях, ніби смакуючи аромат Davidoff, - а потім ти кидаєш курити, щоб знову довести, що ти - чоловік, але вже самому собі.

Марк розламав сигарету навпіл і викинув у відкрите вікно машини.

- Якого біса ти робиш? - Пол повернувся назад, зачепивши головою дзеркало заднього виду.

- По-перше, не я зв'язувався з нігерами, а вони зі мною. По-друге, не з нігерами, а з Нігерією, а по-третє, - писок і сиди, чекай, поки вони не приїдуть, у них ще є п'ятнадцять хвилин, і до цього вони жодного разу не кидали ... Я піду огляді .

- Може, я краще косяк зверну? - Пол дістав з бардачка пакет і кинув його на приладову дошку. - А що це у тебе на рукаві написано?

Пол ткнув пальцем в лейбл на футболці Марка і прочитав:

- Pepe Jeans, London. Ти що, приколюєшся наді мною? Ти знаєш, скільки ніггер зараз проживають в Англії? Дванадцять Міллі-о-онов!

- Чи не ніггер, а нігерійців.

- Та вони там з усією Африки! Ніг-ге-ри!

- Не переживай, в Росії на Далекому Сході китайців набагато більше. І ніхто не ходить їх лупити арматурами і залізними ланцюгами. Цивілізовані люди - сім'ї заводять, дітей народжують. А майка - це випадковість. Я її останній раз одягав в клубі «Біблос» на Бейт Текстиль.

Марк вийшов з припаркованого прямо перед воротами церкви «джипсі».

... Три роки тому перше, що він зробив, коли приїхав в Гоа, - купив цю машину, а потім, кинувши сумку з речами в кабіну, поїхав на ній шукати недороге житло недалеко від моря. Як в Росії всі дороги ведуть до Москви, так і тут, на маленькому клаптику узбережжя Аравійського моря, всі дороги ведуть в Арамбол. Це для тих, хто вилітав з Тель-Авіва. Марк був з їх числа. Дуже швидко він відкрив ресторанчик на кам'яних скелях Арамбол-бич - вечорами в «Маркус» збиралися балдеющіе нероби з Хайфи і відриваються у відпустці без генерала Арона сержанткі підрозділи АОИ. Чилам ходив по колу, в центрі якого сидів гітарист з довгими дредами. Крізь дим гашишу під переливи струн розносилися «Last hippie standing» і «No woman, no cry". Вони губилися в безперервних розмовах на івриті, мові, який об'єднував більшу частину відвідувачів ресторану Марка. Кожен захід сонця він проводжав разом з вірними синами і дочками Ізраїлю. Коли по BBC передали, що Ясір Арафат помер у французькій клініці, все дружно прикурити то, що було в руках: Чилам, Джойнт, пляшечки, - випустили хмару диму і сказали: «Бом!» [1]

Пол в той момент допивав своє пиво за барною стійкою «Маркуса». Красуню, яку він шукав на Арамболе, знайти не вдалося, таксі, на якому він приїхав на самий північ Гоа, помчало, як тільки була оплачена поїздка в обидва кінці. Він облазив весь пляж і все село в пошуках адреси, написаного на серветці ізраїльтянку, але про місце під назвою «Buddha Spirit» ніхто не знав.

- Щоб тебе рознесло, стерво, - Пол проклинав її і себе за те, що повівся на цю дівку. Його манчестерські друзі з Зеленої вулиці шумно кричали перед телевізором: «Man U! Man U! »- І плескалися пивною піною в Кандоліме, а він дивився на ріжуть око навіть на екрані червоно-білі інтер'єри BBC, розуміючи, що єврейка просто над ним посміялася. У той момент він щиро шкодував Ясіра і весь палестинський народ.

... Від цих роздумів його відключив Марк, простягнувши Чилам. Пол затягнувся і з подивом почав спостерігати, як розтягується час: через якийсь його кількість прийшла Етель. Вона пройшла крізь ряди пластикових стільців, заповнені нерухомими тілами, - поки йшла, по черзі зупинялася у кожного, нахилялася і цілувала в ліниво підставлену щоку.

До того моменту, коли вона підійшла до Марка і поцілувала його в губи, немов поставивши фінальний акорд, інтерес до неї у Пола вже пропав - то, що він покурив, було цікавіше. Крізь важкі напівопущені повіки він побачив, як Етель попрямувала в його бік з величезною запаленою люлькою, і, зрозумівши, що другого разу не витримає, голосно зомлів на піщану підлогу. Останнє, що він чув у той вечір, - розмова Марка з чорним хлопцем про якість Buddha Spirit і Manali cream.

На наступний ранок перше, що побачив Пол, прокинувшись від головного болю, - велику коричневу плитку, що лежить прямо перед його очима. На шоколад вона була не схожа, а в пам'яті сплив той самий чорний хлопець. Він постійно втрачав півкіло гашишу, знаходив його, через кілька хвилин знову втрачав і нишпорив руками по піску, періодично перевертаючи тіло Пола з боку на бік. Останній раз, схоже, він не зміг знайти навіть тіло англійця. Засмутився, напевно ...

- Buddha Spirit, значить ... І що мені з тобою робити? - Запитав Пол у плитки, а голос Марка, дуже швидко опинився поруч, відповів: - Я знаю, що ми з ним зробимо.

З тих пір Пол і Марк живуть по сусідству, а Етель, залишивши тієї ночі однакові синці на шиї кожного з них, помахала рукою з вікна виїжджає таксі і більше в полі зору хлопців не потрапляла. Як конкретно з'явився синець на шиї, Пол згадати не зміг, а Марк просто відмовчувався.

З Buddha Spirit все і почалося.

Церква Святого Ентоні стоїть на перехресті доріг в центрі Сіоліма. Пластиковим хрестом вона гордо дивиться туди, де заходить сонце, згадує, напевно, часи, коли в гирлі річки Чапора стояли на рейді португальські вітрильники, несучи вахту у форту з однойменною назвою. Через три століття біля форту з'явився російський ресторан «Баба Яга», а по сусідству з церквою на Сіолімском перехресті відкрилися ринок, торговий центр, футбольне поле, кілька десятків крамничок і фаст-фуд «SiolChin». Смак рису, курки і соусу, які були єдиним найменуванням в меню забігайлівки, западає в пам'ять настільки, що кожен раз, проїжджаючи повз, Марка поривало зупинитися і набити шлунок до відвала. Так, щоб поворухнутися потім було складно.

- Курку мені, - зрозумівши, що найкраще, що він може зробити за п'ятнадцять хвилин, - це поїсти, Марк зайшов в «SiolChin» і сів за столик біля вікна, Пол залишився в машині, місцеву їжу він на дух не переварював.

Індієць, який прийняв замовлення на курку, нарешті зловив її і закричав з заднього дворика:

- Цілу ?! Або половину ?!

- Половину.

Голова курки полетіла в кошик, а обезголовлена ??птах, вирвавшись з рук свого ката, полетіла так, як тільки може мріяти курка. Досягнувши пікової висоти, вона почала планувати на землю, але останній політ не відбулася птиці перервав індієць, піймавши її в повітрі за лапи зі спритністю вікеткіпера [2] збірної Індії по крикету. У лічені секунди тушка курки залишилася без пір'я і потрухів і, хтось ударив по ній навпіл, була віддана вогню.

- Чи не кошерно, між іншим, - Марк спробував заступитися за свою вечерю, а точніше - виправдати побачене кровопролиття. - Але що поробиш ... Карма ...

На вузькому перехресті серед людей, дерев'яних кіосків, припаркованих мотоциклів і снують біля фаст-фуду собак намагалися роз'їхатися два величезних автобуса. Вони, кожен зробивши рівно полповорота, застрягли так, що будь-який почав рух обов'язково зачіпав або іншого, або тендітні будови торгових точок. З вікон автобусів висунулися голови - одні дивилися на дорогу, інші - на фінал Кубка Тата по телевізору через вікно забігайлівки.

Через те ж саме вікно, але з іншого боку, Марк дивився на розгортається перед ним театр. Автобуси перекрили всі чотири дороги так, що крізь простір між ними міг проїхати тільки мопед. Одночасно рвонувши з двох сторін, самі прудкі в результаті натикалися на таких же, що рухаються назустріч. І теж застрявали, роз'їхатися удвох між автобусами не виходило. Кількість автомобілів, мопедів, мотоциклів, людей і корів стрімко зростала, хтось посигналив, і, немов по команді, грянула какофонія клаксонів всіх мастей і тональностей. Ініціативна група вихідців з Карнатаки [3] намагалася розрулити ситуацію, водії автобусів намагалися розрулити свої будівлі $. Ті, хто не дивився по телевізору крикет, жестами і покрикувань намагалися розрулити нерозуміння між водіями та ініціативною групою. Навколо всього, що відбувається щільним кільцем стояли спостерігають і співчуваючі.

Дуже швидко з'явилася поліцейська машина. З неї вийшли троє чоловіків у світло-коричневій формі, з блискучими буквами GP замість погонів. Ініціативна група перестала проявляти ініціативу, а всі інші навперебій почали розповідати кожному з трьох офіцерів, в чому заковика і яка ситуація, що склалася в дійсності.

Насправді ж два автобуса закрили від очей Марка його джип з Полом і пакетом, а джип поліцейських з'явився дуже недоречно. Шанс, що, розібравшись зі складною логічної завданням, поліцейські потім звернуть увагу на припаркований біля церкви Suzuki Gipsy, був один з сорока тисяч, але ці цифри щільно сиділи в голові Марка. Інстинктивно він напружився і почав спостерігати за поліцейськими.

Ті, під неугавні оркестр клаксонів і бурхливої ??розмови натовпу, що застрягла в пробці, намагалися пояснити один одному кращий спосіб виходу з ситуації, що склалася. Пластиковий хрест церкви Святого Ентоні подивився на ще один захід і загорівся неоновим світлом. Слідом за цим спалахнули лампочки на прилавках і білі пластикові бокси над деякими з них, а ліхтар на високому стовпі огорнув м'яким світлом перехрестя, що став для Марка безкоштовним театром. Під ліхтарним стовпом на фанерному рекламному щиті олійними фарбами були широкоформатні намальовані веселящиеся на вуличному карнавалі люди. Ще пляшка пива і слова «Traffic jam. Goa style »[4].

Восьмирічний хлопчак, втомлений стояти в пробці, притулив велосипед до автобусу і почав писати прямо під ліхтарним стовпом. Водій автобуса дочекався, поки хлопчик застебне ширінку і забере велосипед, голосно посигналив і став повільно їхати вперед. Дах зачіпала гілки дерева, з його зеленої крони на залитий помаранчевим світлом ліхтаря асфальт падали білі квіти. На задньому склі автобуса олійними фарбами був намальований національний прапор і слова «INDIA IS GREAT».

Офіціант-вікеткіпер поставив на стіл залізну тарілку з червоним соусом і червоною від каррі куркою:

- Drinks?

- Ні, так співаємо.

- П'ятдесят рупій.

- Вечеря за долар ... - Марк поклав рожеву папірець на пластиковий стіл і відламав від половини гарячої курки ногу. - Велика країна.

Автобуси, нарешті, роз'їхалися, залишаючи за собою шлейф з падаючих квітів, а серед усього цього пахощів стояв Пол в червоній футболці досі улюбленої команди «Manchester United». Він не просто стояв, він усім своїм виглядом показував результати чотирьохсотрічної колонізації британцями Індостану.

Він мочився у церковних воріт.

Поліцейська машина зупинилася, і з неї вийшли ті ж троє в тій же коричневій формі.

- Shit! - Прошипів Марк. Він вискочив з фаст-фуду, як п'ятнадцять хвилин назад курка з рук офіціанта, підбіг до Пола і, перш ніж поліцейські підійшли до нього, відважив того запотиличник. - Якби я побачив, що ти тільки що відлив біля Стіни Плачу, я був би набагато спритнішим місцевих копів.

- Це ваш автомобіль? - Один з них посвітив в обличчя Пола ліхтариком, вуличне освітлення не пробивалося через густі гілки дерева.

- Ні, моя, - промінь світла перемістився на обличчя Марка, а два інших заковзали по кабіні «джипсі». Погляди Марка і Пола завмерли на приладовій дошці. Пакет з травою все ще лежав там.

- Ваше водійське посвідчення, - поліцейський був незвично великий, двоє інших, трохи менше, вже знайшли пакет і кинули його на капот машини.

- На відміну від тебе він його зараз сховає, - крізь зуби прогарчав Марк. За всіма законами індійської логіки поліцейські не мали звернути увагу на джип. Але за тими ж законами біля цього джипа стояв білий. І він не просто стояв. Вільною рукою Пол намагався прикурити косяк.

- Це ваш пакет? - Другий промінь світла вдарив у вічі Марка.

- Я думаю, вже ваш.

Поліцейський не погодився з відповіддю і продовжував світити Марку в очі.

- У вас в машині є ще такі пакети?

- Таких немає.

Важкий пакет з грошима впав на капот, і третій жовтий промінь врізався Марку в очі:

- Це ваш пакет?

02.

Двері розсунулися в сторони, і натовп людей вивалила на перон «Павелецькому». Як ртуть вона скла по порожкам в підземний перехід, звуки човгає ніг і котяться на пластмасових коліщатках валіз злилися в какофонію, луною розлітаються під низькими білими стелями. Кожен намагався обігнати попереду йде, ніби від зекономленої хвилини залежить як мінімум доля людства.

Болт не поспішав, до літака було ще години три - досить часу, щоб зупинитися на п'ять хвилин і послухати, - звуки флейти відбивалися від кахельних стін і заповнювали собою простір серед рудих шуб, синіх пуховиків і чорних кожанок.

- Серьога, ну, ти чого зупинився? Ще нікуди не виїжджав, а вже ностальгія замучила? - Динк, один Болта, схопив за ручку його валізу і потягнув до ескалатора.

- Та зачекай ти! - Крикнув Болт, але його почула тільки стоїть неподалік парочка закоханих. На секунду вони перестали цілуватися, подивилися на Сергія як на порушника їх ідилії і продовжили своє заняття, не звертаючи уваги на те, що відбувається навколо.

- Динк, стій! - Болт рвонув з місця, намагаючись не втратити одного з виду. Червоний валізу лавірував десь попереду, Серьога намагався розштовхати людей і наздогнати Дінка, орієнтуючись на яскраву пляму свого багажу, але щільність руху була досить велика, щоб залишити всі спроби після першого ж разу.

Коли ескалатор підняв Болта наверх, Динк вже стояв в черзі до кас.

- Один квиток на експрес до Домодєдово, - він обміняв купюри на чек і простягнув його Болту. - Підемо, через п'ятнадцять хвилин твоя електричка.

- Та куди ти так поспішаєш? Я що, вже настільки тобі набрид, що намагаєшся сплавити мене куди подалі? А якщо я не повернуся з цієї Індії?

- Теж мені, Афанасій Нікітін ... Куди ти дінешся? - Динк рвонув убік електрички. - Ти валізу будеш здавати в багаж?

- Раптом мене слон затопче або акула загризе ... Афанасій Нікітін дотуда не дійшов, між іншим.

- Шкода! А то там зараз російська мова була б офіційним. І взагалі, слонів в Гоа немає! - Впевнено відповів Динк. - І акул теж! - Майже місяць вони разом збирали в інтернеті інформацію про те, куди полетить Болт. - Так що з валізою?

- З собою візьму. Мені просто стрьомно одному так далеко.

Хлопці вийшли на перон, морозне повітря відразу пробрався під розстебнуту ще в метро куртку і залоскотав шкіру. Динк застебнув блискавку однією рукою і, зупинившись біля вагона, поставив чемодан Болта всередину.

- Я не можу зрозуміти, чого ти ниєш. Їдеш в тепло, білий пісок, синє море. Тусовки, дівчатка ... Все, тримай п'ять, - Динк простягнув Болту руку і зіщулився від холоду. - Приїдеш - все розкажеш, може, я теж туди рвону, коли відпустка буде. Не сумуй, всього два тижні - і знову повернешся в сніг, бруд і сіре небо. Не забувай дзвонити, мені тут дуже цікаво, що з тобою буде.

Болт плюхнувся на перше вільне місце біля вікна і подивився через замерзле скло - Динк не став чекати, поки електричка рушить, і почимчикував в сторону теплого входу в метрополітен.

Вагон швидко наповнювався людьми, серед них було дуже багато іноземців, багато хто вже тричі пошкодували, що приїхали в Москву, - в столиці давно не було таких сильних і тривалих холодів. Шапки-вушанки, куплені на Арбаті, втратили свою сувенірну значимість, і кмітлива молодь стала використовувати їх за прямим призначенням. Десь під хутром і шарфами, обмотаним навколо голови, ховалися обморожені особи - перелякані очі, єдина неприкрита частина тіла, бігали по сторонах, скануючи простір в пошуку більш теплих місць.

Болт ще раз подивився в замерзле вікно і подумки помахав рукою Дінку - той уже їхав в сторону Комсомольській, звідти - на Ярославський і далі сорок хвилин до Королева. Електрички в ту сторону мало нагадували експрес до Домодєдово, думка про те, що протягом двох тижнів не доведеться мерзнути на дерев'яних сидіннях, зігріла Болта, він зручно розвалився в м'якому кріслі і закрив очі.

Через десять годин він перший раз опиниться за кордоном - цей факт викликав трепет, але в більшій мірі переляк, і єдине, що залишалося, - просто змиритися. Це все Динк, він підбив Болта летіти так далеко і так надовго.

Взагалі було незрозуміло, як ці хлопці примудряються дружити. Болт рідко виїжджав з Королева без потреби, його влаштовувала маленька квартира, подарована батьками, робота в магазині сантехніки на Червоних Воротах і приходить вечорами Світу з сусіднього двору. Динк ж, навпаки, постійно знаходився в якомусь русі, працював кур'єром в модному журналі, знав усі новини та плітки столичного бомонду, зароблені гроші витрачав на тусовку і всім своїм виглядом намагався показати, що він, як сам висловлювався, «в темі» .

Напевно, єдине, що Болта і Дінка пов'язувало - це шахи. Коли Світі набридало проводити з Болтом вечора перед телевізором і вона йшла до подруг, тут же приходив Динк, і хлопці до ранку розкладали партії, тренуючи свою кмітливість. Гра супроводжувалася пивом і розповідями Дінка про те, де він був і що бачив. Вісімдесят відсотків історій Болт вважав фантазіями одного, але в тому, що він дійсно був «в темі», сумніватися не доводилося.

Місяць тому, закінчуючи сьому партію з явною перевагою в свою сторону, Болт пересунув по діагоналі «слона», сказав «шах» і раптом згадав, що у нього намічається відпустку. «Гоа!» - Негайно відреагував тоді Динк, ніби поставив «мат», і почав розповідати одному про якийсь фотомоделі, з якої його пов'язували нібито дуже тісні відносини (при цьому Динк багатозначно підморгував і всім своїм виглядом показував, що відносини дійсно були дуже тісні) і яка тусувалася там постійно два-три місяці на рік.

Забувши про шахи, Динк повідав Болту про те, що таке гоа-транс, чим він відрізняється від хауса і хардкору, розповів про те, що таке «справжній опен-ейр», про «паті» в заростях бамбука і про пляж на Рубльовському шосе . Болт дізнався, що в Гоа - найкращий гашиш, розривні екстазі і нереальна кислота, хоча сам ні разу в житті нічого з перерахованого Дінком списку не пробував. І пробувати ніколи не хотів.

Для підтвердження своїх слів Динк включив комп'ютер, заліз в інтернет, показав спочатку для переконливості фотомодель і ... хлопці зависли майже на місяць, збираючи інформацію про Гоа. Вони облазили сотні сайтів, прочитали всі статті на travel.mail.ru, зареєструвалися в декількох форумах і одну ніч провисіли в чаті, спілкуючись з невідомим на ім'я Хоботоff, який раніше там жив і все бачив своїми очима.

Болт дізнався про те, що Гоа - колишня португальська колонія, яка потім стала колонією хіпі. Його заспокоїло, що тепер, за всіма ознаками, Гоа ставало колонією російської, але поїхати туди дикуном, як радив незнайомець з чату, він навідріз відмовився. Більш того, Серьога перейнявся, коли Хоботоff почав розповідати про якийсь північ і про його суттєву різницю з півднем - весь штат був ненабагато більше Москви - але трохи заспокоївся, коли той впевнено написав: «Сам все зрозумієш ... якщо потрібно буде» . Після цього він зник і більше в чаті не з'являвся, лише побажавши наостанок не стати жертвою «гоанськая синдрому». Що це таке і наскільки це заразно, Болт запитати не встиг, а в інтернеті цього поняття просто не існувало. Гоанськая транс, гоанский ром, гоанский захід, гоанский карнавал - двадцять тисяч посилань зі словом «гоанский», і ні в одній про гоанськая синдромі.

Коли Динк відчув, що морально його друг погодився з неминучістю поїздки, він став шукати йому дешеві тури - обдзвонював агентства, приносив стопки журналів; Болт дивувався, чому Динк так намагається його сплавити, і тільки коли почув на пероні «приїдеш - розповіси», зрозумів, що він їде на розвідку. Дінка дуже хотілося туди, але щось його стримувало і не пускало.

Сергій зайшов в будівлю аеропорту і розгубився - він поняття не мав, куди йти і що треба робити, повз нього по блискучому підлозі безшумно проїжджали візка з валізами, цифровий голос постійно сповіщав про початок реєстрацій на рейси в далекі міста і країни, люди хаотично пересувалися, і все це нагадувало Болту кадри з якогось кліпу з MTV.

«Motherfucker!»

Він би ще довго так простояв, якби не побачив, як якась дівчина, дуже схожа на ту саму фотомодель, про яку розповідав Динк, тягнула якогось хлопця за руку і без зупинки говорила, що йому сподобається в Гоа. Болт зрозумів, що єдине його порятунок - йти за ними. Так він дійшов до стійки реєстрації.

Мила дівчина в синій уніформі представилася, що вона з авіакомпанії «Трансаеро», взяла його квиток і почала швидко стукати пальцями по клавіатурі, паралельно спілкуючись з Болтом:

- У Гоа, значить? - Не підводячи очей, запитала вона, по інтонації Серьога зрозумів якийсь підступ в питанні, але не зрозумів, який саме, тому чесно відповів:

- У Гоа ... А що?

- Та ні, нічого, - то вона сама хотіла опинитися на його місці, то вона щось знала, а в силу службового становища не говорила, але хитра посмішка не сповзали з її обличчя. - Що ж вас так всіх тягне туди, немов медом намазано?

- Не знаю, - знову чесно відповів Болт. - Я перший раз туди лечу.

- Удачі, - дівчина поклала посадковий талон на стійку і жестом направила Сергія в бік паспортного контролю.

Там уже не було привітних осіб, навіть дівчина, весь час розповідає хлопцю про те, як в Гоа красиво, чудово і чудово, використовуючи всього одне слово - «пиздато», замовкла і зробила серйозне обличчя, ніби викликалася в районний суд в якості свідка.

Тітонька відкрила паспорт Болта, довго вивчала фотографію в ньому, потім ще довше звіряла її з оригіналом, в кінці кінців плеснула синьою печаткою і тільки потім запитала:

- Яка мета поїздки?

- Відпочинок.

- Знаємо ми цей відпочинок. Кожен третій туди такий їде.

- Який «такий»? - Болт знову нічого не зрозумів, але часу зрозуміти не було, тітонька простягнула його паспорт і голосно крикнула:

- Наступний! - Не те на питання відповіла, не те розмова більше не бажала продовжувати.

Так і не зрозумівши загадкових діалогів з співробітниками аеропорту, Сергій зайшов в зал очікування. Він нагадував майданчик відбіркового туру передачі «Народний артист». Болту здалося, що зараз звідкись з'явиться відеокамера з ведучим, і він почне представляти учасників шоу. Сімейні пари спокійно сиділи на алюмінієвих сидіннях, зрідка обсмикуючи неслухняних дітей, чотири хлопця, схожі на бійців ОПГ з однаковими золотими ланцюгами на зап'ястях вальяжно зайняли цілий ряд, клерки зі своїми подругами, схожими на вчительок початкових класів, обговорювали падіння акцій «Норильського нікелю» і можливості пайових фондів. Старички тихо зітхали, голосячи про авантюризм на старості років, серед рядів, як фрекен Бок, стрибала дівчина і наспівувала про те, що зійшла з розуму і як здорово, що вона їде в Гоа. Парочка, за якою слідував Болт, сиділа в дальньому кутку - дівчина, очевидно, продовжувала розповідати хлопцю, куди він їде, по губах можна було прочитати, що епітетами вона особливо не користувалася, вибравши один, але самий ємний.

- Ти даремно зворотний квиток взяв, - Болт підсів зі спини і став слухати, що вона йому пояснює. - Гарантую, - вона говорила дуже впевнено, - через тиждень ти побіжиш його здавати! Тебе там так розкриє ...

«Що ж це, врешті-решт, за місце, куди я їду? Одні його записали в розряд авантюрних пригод, інші туди, як на свято, а треті взагалі не розуміють, куди і навіщо вони їдуть. І, що найдивніше, їх більшість », - Болт озирнувся навколо ще раз, все заворушилися, почувши оголошення на посадку, і вишикувалися в чергу до коридору. Прямо перед Болтом молода матуся несла на руках свого трирічного сина, малюк через її плеча постійно будував пики і кривлявся так, що Болту стало погано, коли в салоні літака він зрозумів, що опинився замкнутим в одному ряду між ним і ілюмінатором, у якому вночі можна буде побачити тільки відображення все того ж малюка.

Отже - сім годин.

Коли все утрамбували шуби і ручну поклажу, розсілися по своїх місцях і пристебнули ремені, в салоні настала тиша очікування, у кого-то - зльоту, а у кого-то - їжі. Пасажири відкрили вивалюються з спинки столики-полички і почали читати журнали з кошика на тій же спинці.

Притих навіть малюк - все зосередили погляд на колишуться шторках. Після напівпошепки сказаного за ними стюардесою: «Твою мать, знову на дві години. Треба повідомляти пасажирам », - шторки розсунулися і через них з'явилася сама стюардеса. Вона професійно натягнула посмішку, до такої міри милу, що не повірити в образ було складно, і якось запросто і невимушено сказала:

- Шановні пасажири, наш рейс затримується на півгодини через обмерзання. Зараз літак поллють спеціальним розчином, і ми зможемо злетіти, - після цього вона пропала на дві години, потім хвилина в хвилину з'явилася знову через оксамитових шторок - і знову в неї це вийшло зробити все так же запросто і невимушено:

- Шановні пасажири. Коли нам обливали розчином корпус, випадково залили один двигун, тому рейс затримується ще на півгодини.

Всі пасажири салону одним разом вдихнули і важко видихнули. Болт закрив очі, щоб не бачити того, що відбувається, і почув перший обурений отруйно-саркастичний голосок, який верескливо прокричав:

- І скільки на цей раз будуть тривати ваші півгодини?

І понеслося!

- Що ви собі дозволяєте? - По-старечому гордовито.

- Ми за що гроші платимо? - З удаваною багатозначністю.

- Як вам не соромно, тут люди з маленькими дітьми, - по-наставницький, з материнськими нотками ...

Люди заговорили різними голосами і фальшивими інтонаціями, як студенти в театральному інституті на предмет «сценмова»:

- Скільки можна терпіти знущання? - По-жлобськи хамськи.

- Ми будемо скаржитися! - З тужливої ??безнадією.

- Це не лізе ні в які рамки пристойності ... - як на комунальній кухні.

Весь цей потік лайки стюардеса прийняла, простоявши в кам'яній позі з посмішкою на обличчі, - залишалося тільки посміхатися їм, дурням, нерозуміючим, що дві години затримки пройшли виключно для забезпечення повної безпеки їх тривалого польоту і що весь цей час на тридцятиградусному морозі ретельно оглядали двигун , міліметр за міліметром.

Вислухавши все до останнього звинувачення і зауваження, стюардеса ще на секунду взяла паузу і знову ж запросто і невимушено запропонувала самим нетямущим здати квитки, побачила, що більшість людей вже очікували швидше вечері, ніж зльоту, викотила за собою візок з пластиковими квадратними тарілками, обтягнутими тонким поліетиленом, і почала пропонувати вибір з двох варіантів мізерної їжі.

До моменту закінчення вечері літак нарешті був підготовлений до вильоту, набиті шлунки загурчала в унісон двигунів, командир корабля оголосив про зліт, і Москва, що світиться намистом Кільцевій, стала швидко віддалятися, а потім, як тільки літак увійшов в хмари, і зовсім пропала .

03.

Цей момент Лакшмі любить особливо. Після кількох днів затягнуте низькими сірими хмарами небо раптом стає вище. Мокра зелень починає блищати під променями пробився крізь хмари сонця - у великих краплях на бананових листах переливається синьо небес і зелень всього іншого. Зелені пальми з зеленими кокосами, зелені пагони піднявся рису і зелена трава, закрила собою сірий мокрий пісок. Зелена вода в колодязі і зелена цвіль на черепичним даху.

Лакшмі заводить свій скутер і мчить на вершину пагорба. Бризки розлітаються з-під коліс, калюжі всюди, вони з'єднані між собою струмочками, струмками, іншими калюжами - і всі вони теж блищать. Темно-помаранчеві потоки води біжать з вершини назустріч скутеру, залишаючи розводи на асфальті і червоні цятки на джинсах.

Нагорі Лакшмі зупиняється і підходить до краю дороги. Анджуна і Вагатор сховалися десь внизу в пальмових гаях, за ними - океан, над яким низько висять важкі свинцеві хмари, пов'язані з поверхнею тонкими нитками проливного дощу. Але це там, над океаном, а над пагорбом світить сонце - недовго, всього на півгодини, мусони скоро знову прийдуть із заходу.

Але цей момент Лакшмі любить особливо. Під палючими променями вода починає випаровуватися і білою парою підніматися над землею. Краплі, які випали з давноминулих хмар і полетіли вниз, по шляху випаровуються і зависають над землею білим туманом. Тут, на вершині пагорба, Лакшмі бачить, як на її очах все огортається важкої серпанком. Дихати гарячою парою важко, він прилипає до легким - і там залишається.

Алгоритми діагностики в артрології: від синдрому до хвороби | 2 сторінка
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати