загрузка...
загрузка...
На головну

Офіційно-діловий стиль. Загальні правила створення ділового тексту.

1. Common Facilities - спільні кошти
  2. Cтруктура і правила оформлення курсових і дипломних проектів
  3. I розділ. Загальні характеристики організації
  4. I. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА.
  5. I. Загальні положення
  6. I. Загальні положення
  7. I. Загальні положення

1.Складіть пропозиції, характерні для офіційно-ділового стилю, використовуючи такі отименние приводи:

З метою, щодо, на предмет, в силу, в частині, в зв'язку, відповідно, по лінії, протягом, щоб уникнути, на підставі, в рахунок, в порядку.

2. Утворіть стійкі словосполучення, які мають забарвлення офіційно-ділового стилю, додавши до першої групи іменників відповідні прикметники, до другої групи іменників - необхідні дієслова. Складіть фрази з отриманими словосполученнями.

1. Вирок, термін, особа, діти, відповідальність, дії, оборона, повноваження, обставини, злочин, покарання, скарга, посібник, органи, порядок, розгляд.

2. Наказ, контроль, посадові оклади, догану, осуд, помилка, сприяння, порядок, виконання, недоробки, дисципліна, нарада, перебудова, обов'язки, обстеження, заходи.

3. У наведених реченнях знайдіть стійкі дієслівно-іменні сполучення, характерні для офіційно-ділового стилю. Де це можливо, замініть їх дієсловами.

1. Завод завершує освоєння нової моделі трактора. 2. Колектив підприємства взяв зобов'язання подвоїти випуск продукції за рік. 3. Особлива увага на фабриці приділяється необхідності в найкоротші терміни провести освоєння нового обладнання. 4. Робітники заводу висловлюють повну впевненість, що їм вдасться домогтися своєчасного виконання замовлення. 5. Для включення сигналізації необхідно зробити повёртиваніе важеля. 6. За звітний період було проведено обстеження діяльності комбінату.

4. Знайдіть в цих пропозиціях послідовне «нанизування» відмінків. Поясніть, чим викликане це мовне явище (див. Довідку 1, п. 8). Трансформуйте ці пропозиції для усного висловлювання.

1. Направляємо акт перевірки причини протікання підлог душових приміщень побутівок заготівельного цеху заводу для прийняття конкретних заходів по ліквідації дефектів і здачі корпусів в експлуатацію. 2. Для виконання вимоги, усунення відставання виробництва деталей намічені конкретні заходи. 3. Ми повинні поставити питання про виховання населення в справі поліпшення відношення до проведення заходів з озеленення міста. 4. Факт ухилення орендаря від внесення орендної плати підтверджується рішенням арбітражного суду Н-ської області.

5. Дайте відповідь на питання так, щоб Ваш відповідь був фрагментом з будь-якого офіційного документа: оголошення, інструкції, довідки.

1. Шиють чи в ательє пальто з їх матеріалу?

2. Чи можна в метро займатися комерцією?

3. запевнив нотаріус копію документа, якщо у мене немає з собою паспорти?

4. Чи можна їздити в автобусах і тролейбусах в спецодязі?

5. Мені можуть поміняти посвідчення, якщо немає нової фотографії?

6. Прочитайте пропозиції, взяті з розмовної мови. Знайдіть в них канцеляризми і замініть на інші слова, відповідні розмовного стилю мовлення (див. Довідку 3).

1. Я придбала для сина настільну гру. 2. Заводна мавпочка вийшла з ладу.
 3. В одному будинку зі мною проживає відомий поет. 4. В даний момент я готуюся до іспитів. 5. Моя подруга отримала житлоплощу. 6. Ми з дружиною ніколи не конфліктуємо. 7. Я не в курсі цих деталей. 8. У цьому районі огидні кліматичні умови. 9. У нашому зеленому масиві так багато грибів і ягід.

7. Прочитайте пропозиції, взяті з ділових паперів. Знайдіть лексичні помилки, визначте характер і виправте їх (див. Довідку 5).

1. Громадянка Сидорова Н. Ф. звернулася із заявою про розлучення шлюбу. 2. Суперечки нерідко доходили до прямих образ у брехні. 3. Пишіть Ваші ініціали повністю. 4. Ефективність режиму економії багато в чому залежить від того, наскільки лімітуються фінансові витрати. 5. На ввіреній Вам території необхідно ще звести баню для жителів села. 6. Повідомляємо наші реквізити: Москва, 123298. Ул. Народного Ополчення. 7. Сім листом сповіщаємо Вас, що вишепоіменованних документ залучаємо до справи.

8. Прочитайте мовні звороти, взяті з ділової кореспонденції. Запропонуйте більш короткий запис цих оборотів без втрати інформативності.

Абсолютно новий документ; зібрані разом матеріали; триваючі далі інциденти; співпрацювати разом з Вами; кожен окремо вважає, що ...; прикладена при цьому заява; точно збігаються дані; повторіть знову Вашу пропозицію; все ще залишається не вирішеним; я прошу вас.

9. Замініть архаїчні слова і звороти, що зустрічаються в ділових паперах, на сучасні. При скруті зверніться до довідки 5, п. З.

Який; вишепоіменованних; на предмет; при цьому; прошу не відмовити; ввірений Вам відділ; в цьому листі; сім ставленням; справжнім підтверджуємо, що; повідомляємо Вас.

10. Прочитайте пропозиції, взяті з ділових паперів. Знайдіть слова, спотворюють зміст фрази. Визначте характер помилок і виправте їх.

1. Доведеться ще раз обрахувати всі дані. 2. Залишилося затвердити це на зборах. 3. Він відмовив мені під сприятливим приводом. 4. Був проголошений вирок суду.
 5. Це досягалося найбільш неугодними засобами. 6. Він дав мені взаимообразно ... рублів. 7. На заводі виникло нестерпне становище.

12. Прочитайте пропозиції, взяті з різних документів. Знайдіть помилки, пов'язані з лексичної сполучуваністю слів, і виправте їх.

1. Довелося ознайомитися з висновками комісії; проведеної рік тому. 2. Ця проблема з кожним днем ??погіршується. 3. У цьому головне місце пережитого моменту.
 4. Він намагався проголосити на практиці свої ідеї. 5. Колектив заводу прийняв зобов'язання прискорити випуск нової моделі.

13. Прочитайте пропозиції, знайдіть в них помилки. Поясніть характер допущених помилок і виправте їх (див. Довідку б).

1. Ми розглянули питання згідно отриманої заяви. 2. В обговоренні взяв участь завідувач кафедри соціології. 3. Ряд пропозицій проекту розрахунками не підкріплені. 4. У 19 ... році на підприємство було прийнято двадцять один фахівець. 5. У наше підприємство розподілені на роботу молоді фахівці випуску 19 ... року. 6. У зв'язку з попередньою домовленістю висилаємо Вам необхідні документи. 7. Ми визнаємо про те, що проект верстата невдалий.
 8. Інститут клопоче про постійну прописку в Москві співробітнику Петлак А. І.
 9. Взявши без дозволу це обладнання на складі, у нього почалися неприємності з начальством. 10. Зарплата була виплачена п'ятистам сорок двом робітникам. 11. Робітники, що допустили брак, отримали догану.

14. Оформіть вступну частину заяви: від кого і кому воно адресоване. Що стосується труднощів при написанні закінчень прізвищ см. Довідку 6, п. 2.

1. Від кого подано заяву?

(Костянтин Живаго; Булат Окуджава; Микола Жерех, Сергій Жук, Михайло Фоменко, Євген Криса; Петро Горло.)

2. Кому адресовано заяву?

(Наталія Сєдих, Антоніна Венда; Марія Міцкевич; Світлана Карась; Анна Шевченко; Олена Ремесло.)

15. У цих пропозиціях знайдіть фразеологічні звороти. Відзначте випадки ненормативного або помилкового вживання фразеологізмів. Поясніть характер допущених помилок (див. Довідку 7).

1. Соціальне страхування в області зараз знаходиться нижче будь-якої критики. 2. Комісія відзначає, що положення на будівництві загрожує і потребує негайного втручання вищих органів. 3. Уміння дивитися прямо в очі фактів приходить з досвідом, з упевненістю в своїх силах. 4. Бригадир давно махнув на ті прикрі неполадки, про які говорили на зборах. 5. Майстер не раз запевняв збори, що зробить все по силі можливості, однак порядки залишилися колишніми. 6. Кожен порушник повинен твердо засвоїти, що йому не зійде навіть найменший відступ від статуту і закону. 7. Такий керівник будь-якого саботажника підведе під ярлик. 8. Йому довелося проковтнути цю гірку пігулку.

16. Напишіть заяви, використовуючи форму і мовні кліше, представлені в довідці 12:

а) з проханням дозволити вам академічну відпустку;

б) з проханням прийняти Вас на роботу;

в) з проханням вислати Вам матеріал для дисертації.

17. Напишіть довіреність, використовуючи матеріал довідки 12 і вживаючи слова офіційно-ділового стилю: подавець, справжній, засвідчується, належна сума, після закінчення і ін.

18. Знайдіть помилки, допущені автором заяви. Відредагуйте текст.

Директору автобази № 2

від Никифорова Л. Н.

Заява

Товариш директор, до вас звертається шофер автобази Никифоров Л. Н. з такого питання.

Дуже прошу Вас звільнити мене на час від роботи на далеких рейсах. Я зараз проходжу лікування в поліклініці; довідку можу уявити. Дуже прошу не відмовитися в моє прохання і підписався.

Никифоров Л. Н. 2 березня 200 ... р

19. Знайдіть і виправте помилки в оформленні довіреності. Відредагуйте текст.

Доручення

Я, Шевчук Л. А., довіряю моєму чоловікові Шевчук І. С. отримати мою зарплату за першу половину грудня. У зв'язку з тим, що я перебуваю в лікарні.

16 грудня +19 ... року

Л. А. Шевчук

20.Складіть автобіографію і резюме (Ви 20 років по тому).

Поняття про АСУ | Офіційно-діловий стиль
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати