Головна

Зараз на сайті

1. А хто такі арії? Розмов на цю тему зараз багато. Як і спекуляцій.
  2. А зараз - кілька слів про Оскара Уайльда. Роки життя (1845-1900).
  3. А зараз? Зараз ти не боїшся? - З надією запитав він. Хоча я і не сказав нічого точно, не конкретизував, про що я говорю, він мене зрозумів, він зрозумів, про що мова.
  4. А ... я ... я не ... одне слово ... - я повільно відсунувся від нього, намагаючись усвідомити, що я зараз зробив.
  5. Батюшка. З євреями зрозуміло. Але зараз багато змішаних шлюбів. Не зрозуміло, єврей людина чи російська. Що в цьому випадку.
  6. Вступ до СОТ дозволить легше, ніж зараз, вивозити капітали за кордон і вкладати їх не в нашу економіку, а в економіку іноземних, насамперед західних, держав. 1 сторінка
  7. Вступ до СОТ дозволить легше, ніж зараз, вивозити капітали за кордон і вкладати їх не в нашу економіку, а в економіку іноземних, насамперед західних, держав. 2 сторінка

All Rights Reserved 2015
 2010: Додати

Матеріал з Вікіпедії

Буровий розчин (Англ. drilling fluid, drilling mud; ньому. Spulung, Bohrschlamm, Spulflussigkeit) - Складна багатокомпонентна дисперсна сістемасуспензіонних, емульсійних і аерованих рідин, що застосовуються для промивання свердловин в процесі буріння.

Використання бурових розчинів для буріння свердловин запропоновано вперше в 1833 році французьким інженером Фловілем, який, спостерігаючи операцію канатного буріння, при якій апарат буріння натрапив на воду, зауважив, що фонтануюча вода дуже ефективно видаляє буровойшлам зі свердловини. Він винайшов апарат, в якому передбачалося закачувати воду під бурову штангу, звідки бурової шлам вимивався водою на поверхню між бурової штангою і стовбуром свердловини. Принцип залишився незмінним до сих пір.

зміст

[Прибрати]

· 1 Призначення

· 2 Склад бурових розчинів

o 2.1 Властивості і їх регулювання

o 2.2 Сировина

· 3 Звернення бурового розчину в свердловині

· 4 Різновиди

· 5 Примітки

призначення

При циркуляції в свердловині буровий розчин:

· Створює протитиск поровому тиску;

· Очищає вибій від вибуренной породи;

· Формує фільтраційну кірку на стінках свердловини, зміцнюючи таким чином нестійкі відкладення. Зменшує вплив фільтрату бурового розчину на породи роз'єднанням разбуріваемих пластів і відкритого стовбура;

· Транспортує вибуреного породу зі свердловини і утримує її в підвішеному стані після припинення циркуляції;

· Передає гідравлічну енергію на забійний двигун і долото;

· Попереджає осипи, обвали та ін .;

· Забезпечує якісне розкриття продуктивних пластів;

· Забезпечує змазує і антикорозійне дію на буровий інструмент;

· Охолоджує і змащує долото;

· Забезпечення охорони навколишнього середовища;

· Запобігає можливість виникнення ускладнень при бурінні (диференційний прихват, поглинання, нафтогазопроявами і т. П.);

· Забезпечення інформації про геологічному розрізі.

Склад бурових розчинів

У практиці буріння застосовують бурові розчини на водній (технічна вода, розчини солей і гідрогелю, полімерні, полімер-глинисті і глинисті розчини), вуглеводневої (вапняно-бітумний розчин, инвертная емульсія) і аерованих засадах.

При бурінні в хемогенних відкладах застосовують соленасиченого глинисті розчини, гідрогелі, у разі можливого осипання і зсувів стінок свердловини - інгібовані розчини, під дією високих температур - термостійкі глинисті розчини і розчини на вуглеводневій основі, які ефективні також при розкритті продуктивних пластів і при розбурюванні теригенних і хемогенних нестійких порід.

При бурінні в умовах, що характеризуються аномально високими тисками, застосовують обтяжені бурові розчини, в неускладнених умовах - технічну воду, полімерні безглинистих і полімер-глинисті розчини з низьким вмістом твердої фази.

буферні рідини | Властивості і їх регулювання

Колоїдно-хімічні властивості бурових розчинів | Основні властивості дисперсних систем | Основні параметри бурових розчинів | Матеріали для приготування бурових розчинів | Хімічні реагенти для обробки бурових розчинів | Вибір типу бурового розчину для буріння свердловин | Утилізація відходів буріння | Частина 2 Тампонажні розчини (ТР) | Освіта цементного каменю | Деформації цементного каменю |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати