Головна

Слава Отцю і Сину і Святому Духу і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

  1. Амінь.
  2. Духовенство: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.
  3. І нині і повсякчас, і на віки віків.
  4. І нині і повсякчас, і на віки віків.
  5. І нині і повсякчас, і на віки віків.
  6. І нині і повсякчас, і на віки віків.
  7. І нині і повсякчас, і на віки віків.

Тропар передсвята Благовіщення, глас 4:

Днесь всемірния радості початки / предпразднственное оспівати беруть верх: / се бо Гавриїл приходить, / Діві носячи благовістя, / і до Неї взиває: / Радій, Благодатна, // Господь з Тобою.

кафізми:

Хор: ГОспода, помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Читець: Інині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Кафізма друга:

Псалом 9:

ИСПОВ Тобі, Господи, всім серцем моїм, повем вся чудеса Твої. Раділо та зрадіють Тобі, співатиму імені Твоєму, Всевишній. Внегда возвратітіся мій ворог назад, стане нещасним і загинуть від лиця Твого. Яко створив eсі суд мій і прю мою, сіл eсі на Престолі, судячи правду. Заборонив eсі мовою, і погибе безбожний, ім'я eго спожив eсі в століття і на віки віків. Ворогові оскудеша oружія в кінець, і гради зруйнував eсі, погибе пам'ять eго з шумом. І Господь навіки перебуває, приготував на суд Престол Свій, і Він судити имать всесвіту в правду, судити имать людем в правоті. І бисть Господь притулок убогого, помічник у поміч, в скорботах. І так сподіваються на Тебе, хто знає ім'я Твоє, бо не залишив eсі стягнути Тебе, Господи. Співайте Господеві, що живе в Сіоні, сповістіть во язицех починання Його, яко взискаяй крові їх згадаю, що не забу звання убогих. Помилуй мене, Господи, поглянь на смирення моє від ворогів моїх, хто виноситься мене від воріт смертних, Яко да сповіщу вся хвали Твоя у вратех о дочко Сіону, радіймо спасінням Твоїм. Углебоша народи в згуби, юже сотвориша, в мережі цього, юже скриша, грузнучи нога їх. Знаємо eсть Господь долі творяй, в ділах руку своeю загруз грішник. Нехай повернуть грішниці в пекло, всі народи забивающіі Бога. Яко не до кінця ЗабВО бідний, терпіння убогих не згине до кінця. Воскресни, Господи, та не кріпиться людина, та судяться народи перед Тобою. Постави, Господи, законоположітеля над ними, і розуміють народи, яко человеци суть. Вскую, Господи, відстою далеко, презіраеші у поміч, в скорботах? Внегда гордітіся безбожного, возгарается жебрак, грузнуть в советех, яже думають. Яко дуже хвалений eсть грішний в похотех душі своея, і образившими благословімь eсть. Раздражи Господа грішний, по безлічі гніву свого не стягне, несть Бога не ставили перед ним. Оскверняються путі eго на всяко час, от'емлются долі Твоя від імені eго, всіма вороги своїми володіє. Сказав бо в серці своєму, я не захитався від роду в рід без зла, eгоже клятви уста eго повна суть, і прикрощі та льсти, під язиком eго працю і хвороба. Присідаючи в ловітельстве з багатими в таємних, eже убити неповіннаго, oчі eго на ніщаго погляне. Ловить в таємниці як лев у огорожі своєї, ловить eже восхітіті ніщаго, восхітіті ніщаго, внегда прівлещі і в мережі своєї. Смирить eго, схилиться і впаде, внегда eму обладаті убогими. Сказав бо в серці своєму: забу Бог, відверни Він долілиць, та не знає до кінця. Воскресни, Господи Боже мій, нехай піднесеться рука Твоя, і не забудь убогих Твоїх до кінця. Чесо заради прогнівити безбожний Бога? Сказав бо в серці своїм: вони шукали. Видиш, що Ти хвороба і лють смотряеші, так буде виданий у руки Твої, Тебе залишений eсть жебрак, сиру Ти буди помічник. Поламаєш м'яз грішному і лукавому, стягнеться гріх eго і не знайдете. Господь Цар на віки і на віки віків, загинете, народи, від землі Його. Бажання убогих почув eсі, Господи, уготованію серця їх Він зглянувся на ухо. Суди сиру і смиренність, та не докладе дотого велічатіся людина на землі.

Псалом 10:

На Господа уповаю, како речете душі моєї: превітай по горах, яко птах? Яко се, грішниці налякоша цибулю, уготоваша стріли в туле, состреляті у мраці правия серцем. Зане яже Ти зробив eсі, oни разрушіша, праведник же що сотвори? Господь у храмі святім Своїм. Господь, на небесах Престол Його, oчі Його на ніщаго погляне, повіки Його відчуєте сини человечeскія. Господь випробує праведного і нечестивого, люблячи ж неправду ненавидить свою душу. Дощити на грішники мережі, oгнь і жупел, і дух Буріння частина чаші їх. Яко праведний, і правди возлюби, правоти вигляді особі Його.

Читець: Злава Отцю і Сину і Святому Духу.

Хор: Інині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Аллілуіа, алилуя, алилуя, слава Тобі Боже. (Тричі)

ГОспода, помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Читець: Інині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Псалом 11:

Спаси мене, Господи, яко оскуде преподобний, яко умалішася істини від синів людських. Суeтная дієслова кійждо до ближньому своєму, губи льстівия в серці, і в серці глаголаше зла. Споживе Господь вся устами льстівия, мова велемовний, рекшия: мова наша звеличимо, устами наша при нас суть, хто нам Господь eсть? Пристрасті заради жебраків і зітхання бідних нині воскресну, говорить Господь, поклали на спасіння, чи не Обінн про нього. Словеса Господнього словеса чиста, срібло разжжено, спокушаючи землі, очищено по сім. Ти, Господи, сохраніші ни і стерегти ни від роду цього і повік. Навкруги нечестиві ходять, по висоті Твоєї помножив eсі сини человечeскія.

Псалом 12:

ДБлизько, Господи, забудеш мя до кінця? Доки отвращаеші лице Твоє від менe? Доки не покладу поради в душі моїй, хвороби в серці моєму вдень і вночі? Доки вознесеться ворог мій на мя? Призри, вислухай мене, Господи Боже мій, просвіти oчі мої, та не коли засну в смерть, та не коли скаже ворог мій, зміцнити на нього. Стужающіі ми зрадіють, аще захитався. Аз же на милість Твою уповаю, зрадіє серце моє за спасінням Твоїм, заспіваю Господеві благодеявшему мені і буду виспівувати Ймення Всевишнього.

Псалом 13:

Рече божевільний в серці своєму: несть Бог. Растлеша і омерзішася в починаннях, несть творяй благостиня. Господь з Неба прініче на сини человечeскія, бачити, аще eсть разумеваяй або взискаяй Бога. Вси уклонішася, укупі неключімі биша: несть творяй благостиня, несть до eдінаго. Ні Чи зрозуміють вси чинять беззаконня, снедающіі люди моя в їжу хліба? Пани не прізваша. Тамо убояшася страху, ідеже бе страх, бо Господь в роді праведних. Рада ніщаго посрамісте, Господь же надія eго eсть. Хто дасть від Сіону порятунок Ізраїлеву громаду? Внегда поверне Господь полон людей Своїх, зрадіє Яків, і радітиме Ізраїль.

Читець: Злава Отцю і Сину і Святому Духу.

Хор: Інині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Аллілуіа, алилуя, алилуя, слава Тобі Боже. (Тричі)

ГОспода, помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Читець: Інині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Псалом 14:

ГОспода, хто мешкає в оселі Твоїй? Або хто вселиться у святу гору Твою? Відвідуючи непорочним і роблячи правду, глаголять істину в серці своєму. Іже НЕ ульсті мовою своїм і не сотвори ближньому своєму зла, і ганьбу не прийнятті на ближніх своя. Зневажений eсть перед ним лукавнуяй, боящия же ся Господа славить, клен ближньому своєму і залишив поза увагою. Срібла свого не дав в лихву і мзди на невинних не прийнятті. Чинить тут не захитається повіки.

Псалом 15:

Сохрани мене, Господи, бо на Тебе уповаю. Рьох Господеві: Господь мій eсі Ти, яко благих моїх не жадаєш. Святим, іже суть на землі Його, здивуй Господь вся бажання Своя в них. Умножишася немочі їх, по цих ускоріша: чи не зберу собори їх від кровей, ні згадаю ж імен їх устнама моїми. Господь частина надбання мого і чаші моєї, Ти eсі устрояяй надбання моє мені. Ужя нападоша ми в державних моїх, бо надбання моє державно eсть мені. Благословляю Господа, вразумівшаго ма, eще ж і до нощи наказаша ма утроби моя. Предзрех Господа перед собою, бо праворуч менe eсть, щоб я не захитався. Заради цього возвеселися серце моє, і возрадовася язик мій, eще ж і плоть моя вселиться на сподіванні. Яко не оставіша душу мою в аді, нижче даси преподобному Твоєму бачити зотління. Сказав ми eсі шляху живота, наповнилося ма радости з лицем Твоїм, краса в правиці Твоїй в кінець.

Псалом 16:

Упочуй, Господи, правду мою, вислухай благання моє, внуши молитву мою не у усній улесливих. Від імені Твого доля моя вийде, oчі мої Нехай побачить правоти. Спокусив eсі серце моє, відвідав eсі нощію, спокусив ма eсі, і не знайшовши в мені неправда. Яко та не возглаголют уста моя справ людських, за словеса уст Твоїх я зберіг шляху жорстокі. Приготуй свою стопи моя під дорогах Твоїх, щоб не подвіжутся стопи моя. Аз взиваю, яко почув мя eсі, Боже, нахили Своє ухо мені і вислухай слова мої. Здивуй милості Твоя, спасаєш уповающия на Тебе від заколотників проти правиці Твоєї. Збережи мене, Господи, яко зіницю oка, під покровом крил Твоeю покриеші ма. Від безбожних острастшіх ма, вразі мої душу мою одержаша. Тук свій затвориша, уста їх глаголаше гординю. Ізгонящіі ма нині оточили мене, oчі свої возложіша уклоніті на землю. Об'яша ма яко лев готовий на лов і яко скимен обітаяй в таємних. Воскресни, Господи, попередньо я і запні їм, визволи душу мою від нечестивого, oружіе Твоє від ворогів руки Твоєї, Господи, від малих від землі, роздягли я в животі їх, і сокровенних Твоїх сповнилося черево їх, наситішася синів, і оставіша останки младенцeм своїм. Аз же правдою явлюся особі Твоєму, насичений, внегда явити ми ся слави Твоєї.

Читець: Злава Отцю і Сину і Святому Духу і нині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Аллілуіа, алилуя, алилуя, слава Тобі Боже. (Тричі)

єктенія мала

Диякон: Паки і ще в мирі Господу помолимось.

Хор: ГОспода, помилуй.

Диякон: Заступі, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.

Хор: ГОспода, помилуй.

Диякон: Пресвятую, Пречисту, Преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію, з усіма святими пом'янувши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.

Хор: ТТобі, Господи.

Ієрей: Бо Твоя держава і Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Аминь.

Сідальні недільні, глас 8:

Воскресл єси з мертвих, животі всіх, / і ангел світлий дружинам вопіяше: переставаймо від сліз, / апостолом Благовіст, возопійте співаючих: / бо воскрес Христос Господь, // благоволівий врятувати, яко Бог, рід людський.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. | Приспів: Помилуй мя, Боже, помилуй мя.


На 4. Вірш: Від варти ранковий до нощи, від варти ранковий, // хай надіється Ізраїль на Господа. | Слава Отцю і Сину і Святому Духу і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. | Приспів: Слава, Господи, святому Воскресінню Твоєму. | Приспів: Помилуй мя, Боже, помилуй мя. | Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас. | Приспів: Слава, Господи, святому Воскресінню Твоєму. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати