загрузка...
загрузка...
На головну

ПРОПАГАНДА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

1. A) Опис життя перших переселенців Миколою Михайловичем Пржевальським
  2. I. Держава і право. Їх роль в житті суспільства.
  3. III. санітарно - освітній - формування здорового способу життя.
  4. XII. ДВИГУНИ ПСИХИЧЕСКОЙ ЖИТТЯ
  5. XIII. ЛІНІЯ ПРАГНЕННЯ ДВИГАТЕЛЕЙ ПСИХИЧЕСКОЙ ЖИТТЯ
  6. Акторство в життя
  7. Альбер Камю (1913 - 1960) зробив головною проблемою своєї екзистенційної філософії проблему сенсу життя.

Гігієнічне навчання і виховання військовослужбовців, пропаганда здорового способу життя є складовою частиною профілактичної роботи, що проводиться медичною службою Збройних Сил Російської Федерації і являє собою процес формування у військовослужбовців свідомого ставлення до збереження та зміцнення свого здоров'я, дотримання санітарних правил і норм, охорони навколишнього природного середовища.

Пропаганда здорового способу життя є одним з напрямків діяльності медичної служби, що представляє собою систему заходів, спрямованих на підвищення рівня медичної культури військовослужбовців, цивільного персоналу ЗС, членів сімей військовослужбовців.

Сукупність гігієнічних норм і правил, що реалізуються в укладі життя людини, складає поняття здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя, як і здоров'я, поняття комплексне, яке включає соціальні, економічні, біологічні, медичні, етичні, психологічні аспекти.

Роль військового лікаря в формуванні здорового способу життя відрізняється специфічністю впливу на здоров'я людини, тому не може бути упущена або компенсована будь-якою іншою діяльністю. Процес формування здорового способу життя - гігієнічне виховання - не короткочасним захід, а широке суспільне явище, розвиток і стимулювання якого - одна з функцій держави та її інститутів, що вимагає в силу своєї масштабності істотної уваги і витрат. Основними засобами формування гігієнічного свідомості, понять здорового способу життя є пропаганда, просвіта та гігієнічне навчання. Ефективність цих методів багато в чому залежить від рівня суспільної свідомості та культури. Як показує досвід, названі методи найбільш ефективні тоді, коли реалізуються на індивідуальному рівні.

Основними завданнями медичної служби за цим напрямком діяльності є:

пропаганда законодавства РФ з питань охорони здоров'я в країні;

пропаганда медичних і гігієнічних знань;

пропаганда здорового способу життя, мобілізація особового складу на свідоме виконання вимог статутів, наказів, інструкцій, спрямованих на збереження і зміцнення здоров'я та фізичного розвитку особового складу;

вдосконалення знань і закріплення практичних навичок з надання самодопомоги і взаємодопомоги при травмах і захворюваннях.

Обов'язковою умовою ефективності цієї роботи є її цілеспрямованість, плановість і безперервність проведення. Вона планується на рік (за періодами навчання військ), на кожен місяць і узгоджується з командуванням.

Тематика гігієнічного навчання і виховання військовослужбовців, пропаганди здорового способу життя визначається: завданнями військ, особливостями навчально-бойової діяльності особового складу, контингентом учнів, особливостями військового праці, крайової патологією, захворюваністю особового складу військових частин гарнізонів і населення, санітарним станом частини, порою року і кліматично характеристиками регіону.

При плануванні і проведенні заходів по гігієнічного навчання і виховання, пропаганді здорового способу життя особлива увага приділяється посадовим особам, відповідальним за виконання гігієнічних нормативів при продовольчому та речове забезпечення, торгово-побутовому і банно-пральне обслуговування військовослужбовців. При цьому необхідно використовувати дані гігієнічного аналізу показників стану здоров'я особового складу військових частин.

Гігієнічне навчання і виховання військовослужбовців, пропаганда здорового способу життя проводиться з широким використанням засобів масової інформації - преси, радіо, телебачення та ін., У всіх медичних підрозділах, частинах і є службовим обов'язком всього медичного складу. З метою залучення медичного складу до участі в цій роботі встановлюється обов'язковий мінімум робочих годин для різних категорій (кількість годин на місяць): для начальника медичної служби частини - 2 години, для лікарів військового ланки - 4-6 годин; для лікарів лікувально-діагностичних підрозділів - 2 години; для середнього та молодшого медичного персоналу -4 години.

Гігієнічне навчання і виховання військовослужбовців, пропаганда здорового способу життя здійснюється у формі проведення консультацій, лекцій, індивідуальних і групових бесід з використанням наочних посібників та технічних засобів виховання. У кожному медичному пункті, лазареті і лікувальному закладі повинні широко використовуватися наочні засоби агітації - плакати, фотовиставки. Для найбільш ефективного проведення пропаганди гігієнічних, медичних знань і здорового способу життя повинні бути широко використані університети і факультети здоров'я, організовувані медичною службою при окружних (гарнізонних) будинках офіцерів та клубах частин (з'єднань).

У всіх частинах з прибулим поповненням повинен проводитися вступний санітарно-гігієнічний інструктаж, в зміст якого необхідно включати наступні питання: коротка санітарно-гігієнічна характеристика частини, військової професії, значення основних профілактичних заходів, що проводяться в частині, профілактичних оглядів, диспансеризації, щеплень та ін. Крім того, повинні бути освітлені спеціальні питання з гігієни і фізіології військової праці, роз'яснено значення загальнооздоровчих заходів по зміцненню здоров'я військовослужбовця: виконання правил особистої та громадської гігієни, розпорядку дня і регламенту службового часу, загартовування, заняття фізичною підготовкою і спортом.

Гігієнічне навчання і виховання військовослужбовців, пропаганда здорового способу повинні проводитися не тільки з усім особовим складом підрозділу, але і з окремими групами військовослужбовців (які відстають з бойової підготовки, тривало і часто хворіючих, працівниками харчування, водопостачання, шоферами, перукарями та іншими

фахівцями).

Організація гігієнічного навчання і виховання військовослужбовців, пропаганда здорового способу життя у військовій частині здійснюється начальником медичної служби військової частини у взаємодії з заступником командира військової частини з виховної роботи, в медичних військових частинах, установах і підрозділах - командиром (начальником) медичної військової частини, установи, підрозділи або його заступником. Начальник медичної служби частини зобов'язаний планувати цю роботу, враховувати тематику, вживати заходів до забезпечення наочними та методичними матеріалами, проводити інструктаж керівників, читати лекції, підтримувати зв'язок з місцевими центрами здоров'я та іншими установами служби формування здорового способу життя: будинком офіцерів гарнізону, базою кінопрокату, начальником клубу частини (установи), заступником командира частини, заступником начальника установи з виховної роботи, а також з установами та громадськими організаціями, що займаються пропагандою гігієнічних, медичних знань і здорового способу життя.

Попередня   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   Наступна

ДІЯЛЬНОСТІ | МЕДИКО-статистичного обліку | ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОГО обліку та звітності | ДАНИХ ПРО ЗДОРОВ'Я ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ | Рівень, структура і середня тривалість одного випадку | ЧАСТИНИ У мирний час | Глава 10. УПРАВЛІННЯ МЕДИЧНОЇ СЛУЖБОЮ ЧАСТИНИ У мирний час | СЛУЖБИ ЧАСТИНИ | Заходи, що виконуються начальником медичної служби військової частини | СЛУЖБИ військової частини |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати