загрузка...
загрузка...
На головну

Комплексна оцінка стану здоров'я школярів досягається використанням 4-х критеріїв, запропонованих НДІ гігієни дітей і підлітків (критерії оцінки здоров'я по С. М. Громбаху).

1. D. Наступні дії і оцінка
  2. I. Контрольні нормативи для оцінки силової підготовленості студентів вузів
  3. I. Теоретичні основи формування артикуляційної моторики у дітей.
  4. I. Технологія організованого спілкування школярів.
  5. I. Етіологія гнійно-септичних захворювань (ДСЗ) у дітей.
  6. II. 7.5. Розвиток уваги у дітей і шляхи його формування
  7. II. Інтервальні ОЦІНКИ.

Оцінка стану здоров'я дається на момент обстеження. Гостре захворювання, минулі хвороби, якщо тільки вони не набули хронічну форму, можливість рецидиву, стадія реконвалестенціі (період одужання), ймовірність виникнення захворювання, обумовлена ??спадковістю або умовами життя, не враховуються.

Перший критерій - наявність або відсутність в момент обстеження хронічних захворювань. Визначається при лікарському огляді за участю фахівців.

Другий критерій - рівень функціонального стану основних систем організму. Виявляється клінічними методами з використанням в необхідних випадках функціональних проб.

Третій критерій - ступінь опірності організму несприятливих впливів - виявляється по схильності захворюванням. Про неї судять за кількістю гострих захворювань (в тому числі і загострень хронічних хвороб) за попередній рік.

Четвертий критерій - рівень досягнутого розвитку і ступінь його гармонійності. Для дітей і підлітків цей критерій має особливо велике значення, так як організм їх знаходиться в процесі безперервного зростання і розвитку.

Рівень досягнутого психічного розвитку зазвичай встановлюється дитячим психоневрологом, які беруть участь в огляді.

Рівень і ступінь гармонійності фізичного розвитку визначається антропометричними дослідженнями з використанням регіональних стандартів фізичного розвитку. Досягнутий рівень фізичного розвитку визначається шляхом порівняння з середніми показниками біологічного розвитку для даного віку, а ступінь гармонійності - з використанням оціночних таблиць (шкал регресії).

Комплексна оцінка стану здоров'я кожної дитини чи підлітка з віднесенням до однієї з «груп здоров'я» дається з обов'язковим урахуванням усіх перерахованих критеріїв.

Це угрупування дозволяє проводити порівняльну оцінку стану здоров'я різних контингентів, як на момент обстеження, так і при динамічному контролі, для перевірки ефективності проведених профілактичних і лікувальних заходів.

Відповідно до запропонованої схеми діти і підлітки, в залежності від стану здоров'я, поділяються на такі групи:

Попередня   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   Наступна

Фактори, що визначають здоров'я і хвороба | Середньорічна чисельність населення | Показник дитячої смертності в Росії - 17,8, в США - 9, в Канаді - 7, в Японії - 4. | Критерії оцінки індивідуального здоров'я | Один з провідних геронтологів Росії В. Н. Нікітін вважає, що індивідуальний розвиток є старіння в широкому сенсі. | Наявність хворобливих відчуттів - це сигнали предболезни або хвороби (головні болі, загальна слабкість, запаморочення, відчуття серцебиття, задишка, біль у м'язах і інші ознаки). | Результати проби оцінюються по трехбальной шкалою. | Моделі організації охорони здоров'я | Основні принципи російської системи охорони здоров'я | Охорона здоров'я жінок і дітей |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати