загрузка...
загрузка...
На головну

Передхвороба, хвороба

1. II. Опікова хвороба.
  2. ХВОРОБА - ПОРУШЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОРГАНІЗМУ
  3. Хвороба Альцгеймера, 2 тип (пресенільна форма).
  4. хворобі Бехчета
  5. ХВОРОБА ДАУНА
  6. ХВОРОБА І синдром Рейтера
  7. ХВОРОБА КРОНА

Перехід від здоров'я до хвороби не є раптовим. Між цими станами є ряд перехідних стадій, які не викликають у людини вираженого зниження соціально-трудової активності і суб'єктивної потреби в медичній допомозі.

Сучасний лікар-клініцист, як правило, фіксує хвороба або її відсутність. Однак вже Гален вказував на існування трьох станів: здоров'я, перехідний стан і хвороба.

Здоров'я - це динамічний процес в житті людини. При зниженні його кількості розвивається третій рівень здоров'я (третій стан, преморбідний період або передхвороба) - стан, при якому можливий розвиток патологічного процесу без зміни сили діючого фактора внаслідок зниження резервів адаптації.

Передхвороба - це латентний, прихований період хвороби або стадія функціональної готовності організму до розвитку певного захворювання.

«Тіло здорове, але не до межі; тіло не здорове, але й не більше », так відгукувався Авіценна про цей період, тобто це ще не хвороба, але вже і не здоров'я. У логіко-діалектичний розгляді третій стан, по суті, вміщує в собі і витримує єдність протилежності здоров'я і хвороби.

Авіценна виділяв шість таких перехідних станів. І. І. Брехман визначив третій стан, характеризуючи його як неповне здоров'я, в якому організм може перебувати тривалий час і з якого він може перейти як у здоров'ї (перший стан), так і в хвороба (друге). Третій стан - це не обов'язково загроза переходу в хвороба, а скоріше подарована людині природою в процесі мікроеволюції можливість, час, шанс для відновлення можливостей своїх функціональних систем через певний ступінь напруги механізмів саморегуляції.

Виділяють чотири стану організму:

? з достатніми адаптаційними можливостями;

? донозологическом, коли адаптація реалізується за рахунок більш високого, ніж в нормі, напруги регуляторних систем;

? преморбідноє зі зниженням функціональних резервів;

? зрив адаптації зі зниженням функціональних можливостей організму - це вже стан, при якому ставиться клінічний діагноз. На жаль, стану 2 і 3, коли організм бореться за перехід в стан 1, медиків не цікавлять (швидше за все, в силу завантаженості станом 4 і, можливо, тому, що лікар не має уявлення про те, що треба робити з людиною в перших трьох станах).

Існує і більш конкретна класифікація перехідних станів здоров'я:

? умовне здоров'я;

? функціональні відхилення;

? прикордонні стани;

? хронічні захворювання;

? інвалідність;

? повна втрата функцій;

? смертельний результат.

Ознаки (індикатори) предболезни: загальне нездужання, зниження апетиту, переїдання, печія, запор / пронос, відрижка, нудота, порушення менструального циклу, спазми, головні болі, неприємні відчуття в області серця, м'язові судоми, непритомність, підвищена пітливість, нервовий тик, посмикування, сльозливість без видимої причини, біль в спині, відчуття загальної слабкості, запаморочення, тривожність, занепокоєння, постійне відчуття втоми, безсоння, сонливість, хронічна дратівливість і ін.

У цей період третього стану у людини є всі ресурси, щоб вийти з предболезненное фази за допомогою перегляду свого способу життя. Якщо і далі через неуцтво людини тиск на нормативні кордону адаптації продовжує посилюватися, то резервні можливості захисних систем виявляються вичерпаними. При виснаженні адаптаційних резервів здоров'я настає перехід від кількісних накопичень до якісної зміни, яке називається хворобою.

Хвороба - це життя, порушена в своїй течії пошкодженням структури і функцій організму під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. Хвороба характеризується зниженням пристосування до середовища і обмеженням свободи життєдіяльності хворого.

Згідно з іншим визначенням хвороба - це життєдіяльність організму, яка виражається в зміні функції, а також в порушенні будови органів і тканин і виникає під впливом надзвичайних для даного організму подразників зовнішнього і внутрішнього середовища організму.

Якщо здоров'я і хвороба організмів тваринного світу мають виключно біологічну природу, то здоров'я і хвороба людини включає в себе і соціальний аспект. Соціальний аспект здоров'я і хвороби людини проявляється в порушенні саморегуляції поведінки.

Хвороба - маніфестаціонний процес у вигляді клінічних (патологічних) проявів в стані організму, що відбивається на соціально-економічному статусі людини. Таким чином, хворіти не тільки шкідливо для здоров'я, але і дорого з точки зору економіки. «Хвороба - обмежена в своїй свободі життя» (К. Маркс).

За тривалістю перебігу хвороби поділяються на гострі і хронічні. Перші тривають недовго, а хронічні займають більш тривалий проміжок часу і затягуються на кілька місяців, роки, десятиліття. Іноді гостре захворювання переходить в хронічне. Цьому сприяє недостатньо активне лікування. Виявлення та вивчення причин хвороб служать основою профілактики. Всі хвороби також підрозділяються на інфекційні (заразні) і неінфекційні (незаразні).

Попередня   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   Наступна

Державна освітня установа вищої професійної освіти | ББК 51,204,0 я73 | Загальні правила транспортування постраждалих | ендоекологія | ВСТУП | Оздоровчі доктрини світу. | За ідеальність мети, яку ніколи не досягти; | компоненти здоров'я | Крім того, вводиться ресурс здоров'я - сума доступних коштів для поліпшення потенціалу здоров'я. Зміцнення здоров'я - сили, спрямовані на поліпшення системи балансу. | Стан полома адаптаційних механізмів. |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати