Головна

Мови і сучасні багаторівневі машини

  1. DBASe-подібні реляційні мови
  2. I. індоєвропейських мов
  3. III. ПІДГОТОВКА БОЕВОЙ МАШИНИ ДО ПОДОЛАННЯ ВОДНОЇ
  4. IV. ЗБЕРІГАННЯ БОЕВОІ МАШИНИ
  5. VII. НІГЕРОКОНГОЛЕЗСКІЕ МОВИ
  6. Асинхронні машини (двигуни).
  7. Б. Східна група: нахско-дагестанські мови

1 Додати рядок з товаром TV-тюнерс відповідними числами в першу таблицю "Показники в 1 кварталі" (рис. 12.7).

2 Вставити новий стовпець з ім'ям% реалізації і заповнити формулою Продано * 100 / Отримано. Щоб виводилося 2 знака після коми, в меню Головна \ Осередки (Ctrl + 1), вкладка Число вибрати в полі Числові формати рядок Числовий і встановити Число десяткових знаків - 2;

3 Зробити консолідацію даних за категоріями:

§ встановити курсор до першої комірки області, де буде розташовуватися консолідіpoванная таблиця, наприклад в клітинку A11;

§ виконати команду Дані \ Консолідація;

§ в діалоговому вікні Консолідація вибрати зі списку функцію Сума і встановити прапорці підпису верхнього рядка і значення лівого стовпців;

§ встановити курсор в вікні Посилання та виділити блок осередків A2: Е8 (показники в 1 кварталі);

§ натиснути кнопку Додати, у вікні Список діапазонів з'явиться посилання на виділений діапазон;

§ встановити курсор в вікні Посилання, видалити попередній запис і виділити блок осередків G2: J7 (показники у 2 кварталі);

§ натиснути кнопку Додати, у вікні Список діапазонів з'явиться посилання на виділений діапазон;

§ натиснути кнопку ОК І порівняти результати з рис. 12.7.

Малюнок 12.7 Приклад консолідації даних по категоріях

зміст звіту

1 Назва роботи

2 Мета роботи

3 Зміст роботи

4 Варіант завдання - вихідні і консолідовані таблиці - 6 шт.

5 Письмові відповіді на контрольні питання

6 Висновки по роботі


[1] Якщо виділити обидва стовпчика (А2: В12), то на графіку з'явиться ще одна лінія (пряма) - аргумент х буде побудований як функція від номера рядка.

Мови і сучасні багаторівневі машини

Проблему можна вирішити двома способами. Обидва ці способу включають в себе розробку нових команд, Які більш зручні для людини, ніж вбудовані машинні команди.

ці нові команди в сукупності формують мову, який ми будемо називати Я 1.

вбудовані машинні команди теж формують мову, і ми будемо називати його Я 0. Комп'ютер може виконувати тільки програми, написані на його машинному мові Я 0.

згадані два способи вирішення проблеми різняться тим, яким чином комп'ютер буде виконувати програми, написані на мові Я 1.

перший спосіб виконання програми, написаної на мові Я 1, - заміна кожної команди на еквівалентний набір команд в мові Я 0. У цьому випадку комп'ютер виконує нову програму, написану на мові Я 0, замість старої програми, написаної на Я 1. Ця технологія називається трансляцією.

другий спосіб - Написання програми на мові Я 0, яка бере програми, написані на мові Я 1, в якості вхідних даних, розглядає кожну команду по черзі і відразу виконує еквівалентний набір команд мови Я 0. Ця технологія не вимагає складання нової програми на Я 0. Вона називається інтерпретацією,а програма, яка здійснює інтерпретацію, називається інтерпретатором.

Трансляція і інтерпретація подібні. При застосуванні обох методів комп'ютер в кінцевому підсумку виконує набір команд на мові Я 0, еквівалентних командам Я 1. Різниця лише в тому, що при трансляції вся програма Я 1 переробляється в програму Я 0, програма Я 1 відкидається, а нова програма на Я 0 завантажується в пам'ять комп'ютера і потім виконується.

При інтерпретації кожна команда програми на Я 1 перекодируется в Я 0 і відразу ж виконується. На відміну від трансляції, тут не створюється нова програма на Я 0, а відбувається послідовна перекодування і виконання команд. Обидва ці методу, а також їх комбінація широко використовуються.

Зазвичай набагато простіше уявити собі існування гіпотетичного комп'ютера або віртуальної машини,для якої машинною мовою є мова Я 1, ніж думати про трансляцію та інтерпретації. Назвемо таку віртуальну машину М 1, а віртуальну машину з мовою Я 0 - М 0. Якби таку машину М 1 можна було б сконструювати без великих грошових витрат, мова Я 0, та й машина, яка виконує програми на мові Я 0, були б не потрібні. Можнобило б просто писати програми на мові Я 1, а комп'ютер відразу б їх виконував. Навіть якщо віртуальна машина занадто дорога або її дуже важко сконструювати, люди все ж можуть писати програми для неї. Ці програми можуть транслюватися або інтерпретуватися програмою, написаної на мові Я 0, яка сама могла б виконуватися фактично існуючим комп'ютером. Іншими словами, можна писати програми для віртуальних машин, як будтооні дійсно існують.

Щоб трансляція і інтерпретація були доцільними, мови Я 0 і Я 1не повинні сильно відрізнятися. Це означає, що мова Я 1 хоча і краще, ніж Я 0, новсе ж далекий від ідеалу.

Очевидне рішення цієї проблеми - створення ще одного набору команд, які в більшій мірі орієнтовані на людину і в меншій мірі на комп'ютер, ніж Я 1. Цей третій набір команд також формує мову, який мибудем називати Я 2, а відповідну віртуальну машину - М 2 . Людина може писати програми на мові Я 2, як ніби віртуальна машина з машинним МОВОЮ Я2 дійсно існує. Такі програми можуть або транслюватися на мову Я 1, або виконуватися інтерпретатором, написаним на мові Я 1.

Винахід цілого ряду мов, кожен з яких більш зручний для людини, ніж попередній, може тривати до тих пір, поки ми не дійдемо до потрібного нам мови. Кожен такий мову використовує свого попередника як основу, тому ми можемо розглядати комп'ютер у вигляді ряду рівнів, як показано на рис. 1.1. Мова, що знаходиться в самому низу ієрархічної структури - найпримітивніший, а знаходиться на самому верху - найскладніший.

Між мовою і віртуальною машиною існує важлива залежність. У кожної машини є якийсь певний машинний мову, що складається з всехкоманд, які ця машина може виконувати. По суті, машина визначає мову. Подібним чином мова визначає машину, яка може виконувати всепрограмми, написані на цій мові. Машину, задає певний мовою, дуже складно і дорого сконструювати з електронних схем, але ми можемо уявити собі таку машину. Комп'ютер з машинним мовою C ++ або COBOL був би занадто складним, але його можна було б сконструювати, якщо враховувати високий рівень сучасних технологій. Однак існують вагомі причини не створювати такий комп'ютер: це занадто складно в порівнянні з іншими технічними прийомами.

Комп'ютер з п рівнями можна розглядати як п різних віртуальних машин, у кожної з яких є свій машинний мову. Терміни «рівень» і «віртуальна машина» ми будемо використовувати як синоніми. Тільки програми, написані на Я0, можуть виконуватися комп'ютером без застосування трансляції іінтерпретаціі. Програми, написані на Я 1, Я 2, ..., Я п, повинні проходити через інтерпретатор нижчого рівня або транслюватися на мову, що відповідає більш низького рівня.

Людині, яка пише програми для віртуальної машини рівня п, не обов'язково знати про трансляторах і інтерпретатора більш низьких рівнів. Машина виконає ці програми, і не важливо, чи будуть вони виконуватися крок за кроком інтерпретатором або їх буде виконувати сама машина. В обох випадках результат один і той же: програма буде виконана.

Більшість програмістів, що використовують машину рівня п, цікавляться тільки самим верхнім рівнем, тобто рівнем, який найменше схожий з машинним мовою. Однак ті, хто хоче зрозуміти, як насправді працює комп'ютер, повинні вивчити всі рівні. Ті, хто проектує нові комп'ютери або нові рівні (тобто нові віртуальні машини), також повинні бути знайомі з усіма рівнями. Розглянемо поняття і технічні прийоми конструювання машин як системи рівнів, а також деталі рівнів.



1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

Основні принципи розробки сучасних комп'ютерів | Паралелізм на рівні команд | Осередки пам'яті і їх адреси. | Модульне ОЗУ. | Шини інформаційного обміну. | Символьні термінали. | Символьне кодування інформації. | Інтегральні схеми. | комбінаційні схеми | арифметичні схеми |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати