На головну

завдання

1. I. Аналіз завдання
  2. II. ЗАВДАННЯ ДЛЯ ТИПОВИХ РОЗРАХУНКІВ
  3. III. Виконання завдання
  4. Інструмент контрольно ЗАВДАННЯ для самоперевірки
  5. V. Для вирішення яких завдань психологічної корекції можуть бути використані наступні завдання '.
  6. XI. Проаналізуйте психокорекційні можливості наступного психотехнического завдання '.
  7. Аналітичний спосіб завдання виробничої функції

1. Серед даних слів вкажіть слова, які ви можете використовувати а) в усному мовленні, б) в письмовій мові, в) в усній і письмовій одночасно.

Картопля, дивитися, фиркати, кішка, морда, здуру, галерка, сковорода, молодик, беззавітний, хоронитель, сон, недоучка, переможний, розповісти, розбіжності, діяч, співучасник, навала, збіговисько, трудівник, витівки, потурати.

2. Передайте зміст даних пропозицій засобами усного мовлення.

1) Ансамбль «Віртуози Москви», що приїжджає до нас післязавтра, дасть в Петербурзі всього два концерти. 2) Подорожуючи по пушкінським місцях, я часто зустрічав цікавих людей. 3) Як же ми поїдемо, не купивши квитків? 4) Ми будемо тут ще протягом години. 5) Протягом всього шляху вони не промовили жодного слова. 6) Ми оселилися в цьому п'ятиповерховому будинку. 7) Вам належить з'явитися в призначений час в прокуратуру.

3. Будь ласка, повідомте про свій приїзд в усній і письмовій формі а) друзям; б) в деканат.

4. Попросіть в усній і письмовій формі а) продовжити сесію, б) дати вам академічну відпустку, в) передати важливу інформацію вашим родичам.

5. Знайдіть в текстах мовні особливості усного мовлення: а) лексичні, б) граматичні.

1) Довгий час життя моєї потрапляли в мене пульки і дробинки; звідкись в душу мою, і від них залишалися ранки. І вже, коли життя пішло на спад, ранки ці незліченні стали гоїтися. Де була ранка - виростає думка. 2) Запитувати письменника про «таємниці творчості», мені здається, все одно, що вимагати від козла молока. 3) Людина живе і народжує нове, і від нього залишається назавжди то небувале, що він породжує словом, справою, думкою, поклоном навіть, чи потиском руки, або тільки посмішкою посилається. 4) У кожного яблука на одній і тій же яблуньки таке різне вираз. Є яблуко розумне, визирає з-за листочка випукліной свого лобика, а є нагорі улюблене моє кругле, з круглими часточками, завжди мені зверху весело сміється. І, буває, я йому навіть пальцем погрожу і скажу ... Ні, ні, дякую за язик мій, який рятує мене від важкого мовчання, що викликає мені одного навіть з яблуньки (М. М. Пришвін «Дорога до одного»).

6. Прочитайте уривок з оповідання В. Шукшина «Чудик». Поясніть, чому герою оповідання довелося переписати текст телеграми. Складіть текст «правильної» телеграми за героя розповіді.

В аеропорту Чудик написав телеграму дружині: «Приземлилися. Гілка бузку впала на груди, мила Груша, мене не забудь. Васько ». Телеграфістка, сувора, суха жінка, прочитавши телеграму, запропонувала: «Складіть інакше. Ви доросла людина, не в дитсадку ». - Чому? - Запитав Чудик. - Я їй завжди так пишу в листах. Це ж моя дружина! ... Ви, напевно, подумали ... »-« У листах можете писати що завгодно, а телеграма - це вид зв'язку. Це відкритий текст ».

7. Про які формах мови і їх особливості пишуть А. С. Пушкін і Л. Н. Толстой?

1) Я не люблю писати листів. Мова і голос чи достатні для наших думок, а перо так нерозумно, так повільно, - лист не може замінити розмови (А. С. Пушкін).

2) Пиши 1) начорно, що не обдумуючи місця і правильності вираження думок, 2) раз переписуй, виключаючи все зайве і даючи справжнє місце кожної думки, і 3) раз переписуй, виправляючи неправильності вираження (Л. Н. Толстой).

8. Прочитайте уривок з книги В. В. Налимова «розкидають думки. В дорозі і на роздоріжжі ». Назвіть «прикмети» писемного мовлення. Передайте зміст уривка засобами усного мовлення.

... Що стосується техніки, то вона настає на нас державним кроком. Це свого роду самостійне надлічностное освіту, яка захопила людини, підпорядкувавши його собі. ... Техніка забезпечує зайнятість, а отже, і гроші, і комфорт. Все внеденежное в наші дні втрачає сенс. Семантична насиченість нашої свідомості починає задаватися телевізором і комп'ютером. Один філософ сказав, що «особистість - це ті смисли, якими вона наповнена». Саме так! А що ми бачимо ?! Якщо провести убійствометріческій аналіз фільмів, то домінуючі частоти в ранжируваному списку ключових слів напевно «здобувають» слова, що відносяться до різних форм насильства. Зрозуміло, чому це так. Телебачення орієнтоване на масову аудиторію, це привертає рекламу, остання приносить гроші, а значить, глядача біля екрану треба тримати. Але ж глядач - це в першу чергу людина! І потворні смисли спотворюють його особистість. Руйнування особистості веде до руйнування країни. Стародавні виховували героїв, щоб процвітав народ.

Техніка, будучи самостійною силою, не піддається контролю з боку людини. Вона існує сама по собі, не переймаючись про стан людини, суспільства або Землі. Вона порівнянна з інфекційним захворюванням - носії хвороби теж розвиваються, не піклуючись про своє пристановище.

... Резюмуючи, можна сказати, що розвиток техніки збільшує насильство у всіх проявах життя. Відзначимо, що телевізор і комп'ютер є теж насильство, хоча і приховане. Але оскільки все в житті має межу, тобто межа і насильства.

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

Вступ | Мова і пов'язані з ним поняття | Форми існування мови | завдання | Нормативний аспект культури мови | норми наголоси | АЛЕ! Радий, Рада, Ради | вимова голосних | вимова приголосних | Лінгвістичний (фонетичний) коментар |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати