На головну

зворотні местоімегнія

1. ПОВОРОТНІ І підсилювальної займенник
  2. Особисті (Personal), присвійні (Possessive), поворотні (Reflexive) займенники
  3. Перефразуйте пропозиції, використовуючи зворотні займенники (by myself, by yourself etc.)

Зворотні і підсилювальні займенники утворюються додаванням ударного закінчення -self (у множині -selves) до присвійним займенників my, our, your, особистих займенників (в об'єктному відмінку) him, her, it, them і невизначеному займенника one.

Особа Єдине число Множина

I myself ourselves

II yourself yourselves

III himself, herself, itself themselves

Невизначено oneself -

особиста форма

Невизначено-особиста форма oneself вживається, коли конкретна особа, яка вчиняє дію, невідомо.

Як зворотних займенників всі ці займенники відповідають російської частці -ся (-сь), що приєднується до дієслів для додання їм поворотного значення, а також російським поворотним займенників себе, собі, собою.

Example

They defended themselves bravely.

Вони хоробро захищалися.

Please tell me about yourself.

Будь ласка, розкажи мені про себе.

Let me introduce myself.

Дозвольте представитися.

She was pleased with herself.

Вона була задоволена собою.

Після таких дієслів, як: to wash (вмиватися), to dress (одягатися), to shave (голитися), to behave (поводитися), to bathe (купатися), to hide (ховатися), зворотні займенники опускаються.

Example

I washed, dressed, shaved and had my breakfast.

Я вмився, одягнувся, поголився і поснідав.

Однак в наказовому способі після зазначених дієслів вживаються зворотні займенники.

Example

Children, behave yourselves!

Діти, поводьтеся як слід!

Go and dress yourself!

Іди одягнися!

Зворотні займенники можуть вживатися в значенні підсилюючих займенників, відповідних російським займенників сам, сама, сама, самі.

Example

Please do it yourself, sonny.

Будь ласка, зроби це сам, синку.

I heard it myself.

Я сам це чув.

Коли зворотні займенники вживаються для посилення значення іменника або особистого займенника, то вони можуть стояти в кінці речення або безпосередньо після виділяється слова.

Example

The boy did it himself. = The boy himself did it.

Хлопчик зробив це сам. = Хлопчик сам зробив це.

I heard it myself. = I myself heard it.

Я чув це сам. = Я сам це чув.

Попередня   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   Наступна

Be used to doing smth | Розділ 6.2. | Розділ 6.3. | Розділ 7.1. | Розділ 7.2. | Розділ 7.3. | Розділ 8.1. | Розділ 8.2. | Розділ 8.3. | особисті займенники |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати