На головну

Форми особи і числа.

1. II. Обчислювальні іменники в англійській мові мають форму єдиного (Singular) і множинного (Plural) числа.
  2. II.4.1) Історичні форми одноосібної влади.
  3. III.1.1) Форми кримінального процесу.
  4. IV. 14.5. Форми переживання почуттів
  5. Study the table below and learn the appropriate be-verb forms in relation to personal pronouns. (Вивчіть нижченаведену таблицю і запам'ятайте форми дієслова.)
  6. VII. Особливості носіння предметів форми одягу
  7. Авторитаризм і його форми

Форми особи в дієслові показують, якій особі приписується дія: хто говорить (1-е особа):

читаю, я читав, буду читати, я читав би; співрозмовнику (2-е особа) .: читаєш, ти читав, будеш читати, ти читав би, читай; тій особі чи предмету, про який йде мова (3-е особа): учень (Або ом) читає, читав, буде читати, читав би ..

Три особи розрізняються не тільки в єдиному, але і в множині. В однині показується, що дія приписується одній особі або предмету, а в множині - кільком особам або предметів: читаю - читаємо; ти читав - ви читали; учень (він) читав би - учні (вони) читали б; читай - читайте.

Примітка. Форма 2-ї особи множини вживається в значенні 2-го особи однини при зверненні до однієї особи, тобто.в ввічливому, офіційному зверненні.

В теперішньому і майбутньому часі лічние'форми утворюються за допомогою особистих закінчень, наприклад:

Е д. Ч. М н о ж. ч. Е д. ч. М н о ж. ч.

1-е л. бер-у бер-ем поговорити-ю поговорити-ім

2-е л. бер-ёшь бер-ёте договір-бач поговорити-іть

3-е л. бер-ет бер-ут поговорити-ит поговорити-ят

У зворотних дієслів до особистих закінченнях приєднується суфікс -ся (-сь), наприклад:

В минулому часі дієслово не має особистих закінчень і особи позначаються особистими займенниками: я поговорив, ти поговорив, він поговорив, ми поговорили, ви поговорили, вони поговорили; іліжеопределяются контекстом і обстановкою мовлення, наприклад: Ти поговорив з батьком? - Поговорив (мається на увазі я).

Примітка. В минулому часі дієслово змінюється за родами і числами (див. § 228).

Особисті займенники зазвичай вживаються і при тих формах, які мають особисті закінчення: я беру, ти береш, він бере і т.п.

Попередня   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   Наступна

Схиляння займенників-прикметників. | Схиляння займенників-числівників. | Різниця поєднань не хто інший, як; не що інше, як і ніхто інший, ніщо інше. | Стилістичні властивості займенників і особливості їх вживання. | Значення дієслова, його морфологічні ознаки і синтаксична роль. | Дієслова перехідні і неперехідні. | Класифікація застав. | КАТЕГОРІЯ ВИДУ | Освіта дієслів недосконалого і доконаного виду. | Відмінювання дієслів. Основи дієслівних форм. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати