загрузка...
загрузка...
На головну

Різниця поєднань не хто інший, як; не що інше, як і ніхто інший, ніщо інше.

1. Абсолютно-недійсні (нікчемні) та відносно-недійсні (заперечні) угоди.
  2. абсолютна ніщо
  3. Авторитетна думка. Доручення є не що інше, як договір про представництво (О.С. Іоффе).
  4. У чому полягає відмінність між нормативним актом та іншими правовими актами (зокрема, актом тлумачення норм права і актом застосування норм права)?
  5. Все або ніхто
  6. Державне мито. Збір за використання найменувань «Росія», «Російська Федерація» і утворених на їх основі слів і словосполучень
  7. Дезінфекцію (методи знищення хвороботворних мікроорганізмів);

цілісні поєднання не хто інший, як; не що інше, як вживаються в пропозиціях, де немає іншого заперечення.

Частинка НЕ пишеться окремо: вона не входить до складу займенники, тому після неї можлива перестановка слів хто и інакший: не хто інший - не інший хто, не що інше - ніщо інше, наприклад: Це був не хто інший, якнаш бондарі Вавила. (Т.) Спереду Рейнський водоспад не що інше, якневисокий водяний уступ. (Ж.) цілісні поєднання не хто інший, як; не що інше, як мають значення часток (Саме, просто, тільки) і тому не є членами речення.

сполучення ніхто інший, ніщо інше, як правило, вживаються в пропозиціях, де є вже заперечення, після них не буває союзу як, попереду або позаду може бути вираз з приводом крім. Частинкані пишеться разом: вона входить до складу займенники, наприклад:Ніхто інший, крім вас, цьогоНЕ робить. Крім музики, ніщо інше не займало його. віннічим іншим НЕ цікавився, крім музики. займенники ніхто, ніщо є такими, що підлягають або доповненнями в негативних пропозиціях.

замість інший, інше у всіх перерахованих поєднаннях може бути слово інший, інше: ніхто інший, як; нічим іншим, як; ніхто інший, ніщо інше.

Вправа 238. Спишіть, вставляючи відповідні приводи. Визначте відмінки займенників.

1) Єгор сидів поруч ... мною. 2) Ти завжди був суворий ... мені. 3) Серце ... мені стислося. 4) Вникніть ... все це гарненько. 5) Всі прийнялися реготати ... мною. 6) Згадайте ... мені. 7) Промайнуло ... мною моє дитинство. 8) Він славився ... всьому окрузі гостинністю і привітністю. 9) У темряві я боляче вдарився ... щось.

239. Замініть іменники в дужках займенниками 3-ї особи; де треба, додавайте до займенника н. Визначте відмінки цих займенників.

1) Чи буде буря, ми посперечаємось і поборемося ми з (Бурею). 2) Вранці над (Не ви) Брега натовп купами народ. 3) Під (Вітрилом) струмінь світліше блакиті. над (Вітрилом) промінь сонця золотий. 4) Буре плач (Терека) подібний. 5) У ніг (Рагіма) хлюпало море. 6) З (Онєгіним) подружився я в той час. мені подобалися (Онєгіна) риси.

240. Спишіть, підкреслюючи негативні займенники і ставлячи в них наголоси. Вкажіть відмінки цих займенників.

1) Його ніхто не помітив, ніхто не утримував. (Т.) 2) Через п'ять хвилин нікого не залишилося на вулиці. (М. Г.) 3) Більше чекати не було кого. (М. Г.) 4) Нічого не обходило його [Онєгіна], не помічав він нічого. (П.) 5) Ніхто нічого не дізнався про те, що відбувалося. (Герц.) 6) Мені рішуче приховувати нічого. (Т.) 7) А тепер мені виїхати ні на чому, нікому коней підкувати. (Г.) 8) Їм ні в чому не можна довіряти. (Г.) 9) Чи не на чому відпочити погляду, змученому одноманітністю нескінченної картини. (Гончих.) 10) Ніякими силами і стараннями можна було докопатися, з чого був спартачено його [Плюшкіна] халат. (Г.)

241. Спишіть, вставляючи замість точок е або и.

1) Я гукнув господарів - н ... хто не відповідав мені. Я відправився на двір, і там н ... кого не було. 2) Довго не знаходив я н ... який дичини. 3) Я н ... чого не чув, крім шуму листя. 4) Мені н ... на кого нарікати - сам винен. 5) Подружитися, дійсно зблизитися він н ... з ким не міг. 6.) Обидва вони н ... до чого не мали особливої ??пристрасті або прихильності. 7) Н ... в яку пору року колотівкою не представляє втішного видовища. 8) Справи Чертопханова зовсім під гору пішли. Полювати стало н ... на що, останні грошики перевелися, останні людці порозбігались. Самотність для Пантелея Яремовича настало досконале; н ... з ким було слово перемовитися, не те що душу відвести.

(З творів І. С. Тургенєва.)

242.I. Складіть і напишіть предложеніясо наступними формами негативних займенників:

нічого, нічого, ніким, ні з ким, ніким, ні з ким, ні в кого, ніякі, нічиї, ні з чиєю.

II. Складіть і напишіть пропозиції з наступними формами невизначених займенників:

хтось, з ким-то, кому-небудь, кого-небудь, де-не-які, у декого, дещо, чого-небудь, чим-небудь, про дещо.

243. Напишіть НЕ або ні разом чи окремо, як того вимагають правила.

1) В стрімкий танок пустився (Ні, ні) хто інший, як електрик. (Н О.) 2) (Не, ні) хто інший не вмів робити того, що він умів. (М. Г.) 3) Потрібно, щоб справа ця була доручено (Ні, ні) кому іншому, як першого і кращому акторові-художнику, який знайдеться в трупі. (Г.) 4) (Не, ні) кому іншому цього доручити було не можна. 5) Я цілими днями читав, (Ні, ні) чим іншим займатися не хотілося. 6) Цей провал [в П'ятигорську] є (Ні, ні) що інше, як згаслий кратер. (Л.) 7) Гість був (Ні, ні) хто інший, як наш поважний Павло Іванович Чичиков. (Г.) 8) (Не, ні) хто інший не міг би так вдало виконати цю роботу. 9) Виявилося, що був він [екіпаж] (Ні, ні) що інше, як ресорна легка бричка.

244. За програмою і підручником російської мови для III класу початкової школи встановіть: 1) з якими займенниками знайомляться учні III класу; 2) які правила правопису займенників вони повинні засвоїти.

Попередня   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   Наступна

Правопис числівників. | Невизначено-кількісні слова. | Стилістичні властивості і особливості вживання числівників. | Загальне поняття про займенник. | Класифікація займенників. | Зміна займенників і їх зв'язок з іншими словами. | Особливості займенників-іменників. | Схиляння займенників-іменників. | Особливості займенників-прикметників. | Схиляння займенників-прикметників. |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати