загрузка...
загрузка...
На головну

Правопис родового відмінка множини.

1. II. Обчислювальні іменники в англійській мові мають форму єдиного (Singular) і множинного (Plural) числа.
  2. МАЙБУТНЄ ЧАС ГЛАГОЛА. Підсилювальної займенників. Дієслівні управління відмінку
  3. Взаємно прості числа. Найменше спільне кратне (НОК).
  4. Значення місцевого відмінка.
  5. І множини
  6. Називний відмінок множини.
  7. Корінь з комплексного числа. Основна теорема алгебри

Особливості в освіті форм родового відмінка множини, відмічені в § 142, відображаються в правописі цих форм.

1. Після ц під наголосом пишеться -ів, Без наголосу -їв: отцв, бійців, концв, але: пльцїв.

2. Буква ь ставиться після м'яких приголосних (але не шиплячих): земель, яблуніь, динь. після-ен (якщо е побіжне) буква ь не ставиться: вшня - вшен, псня - псен, готовльня - готую, бйня - бен; за винятком слів: села, бришень, боришень.

3. Наступні групи іменників у родовому відмінку множини чіс..з мають на кінці основи -ий:

а) слова 1-го відмінювання на-і я: млнія - млний, Пртія - пртий, Акція - акЦий,

б) слова 1-го відмінювання на-ья, якщо наголос на кінці: Шална - пустуний, Літні - літуний (З наголосом на кінці вимовляється і пишеться-ів; сім - сімй, Свиней - свинй);

в) слова 2-го відмінювання наи -ье заявлніе - заявлний, Ожрелье - ожерлий (крім рушницю - ружїй).

Вправа 160. Спишіть, поставивши іменники, ув'язнені в дужках, в родовому (або знахідному) відмінку множини.

I. 1) Так! Рука долі мене вела іншим шляхом ... Але нині я впевнений в тому, що бути б міг в краю (Батько) не з останніх (Молодець). (Л.) 2). між (Горець) бранець спостерігав їх віру, звичаї, виховання. (П.) 3) Але Орша вдачею був похмурий; він не любив придворний шум, побачивши трепетних (Підлесник) щипав кінці сивого вусів. (Л.) 4) Литаври гримнули, і скоро на майдан, як джмелі, стали збиратися юрби (Запорожець). (Г.) 5) Бачила я (Молодець), а ти видалити і краше їх душею і особою. (М. Г.)

II. 1) Урожай був рясний, гілки (Яблуня) гнулися до землі під вагою плодів. (М. Г.) 2) За будиночком - запашна черемха, цілі ряди низеньких фруктових дерев, потоплених багрянцем (Вишня) і в блакиті морем слив. (Г.) 3) В одній з (Вежа) під вікном, в глибокому, тяжкому роздуми, окований, Кочубей сидить і похмуро на небо дивиться. (П.) 4) Сидить наречена між подруг: серед ігр та (Пісня) їх дозвілля проходить. (Л.) 5) Чи не він сам від мирних (Рілля) мене в дрімучий ліс заманив? (П.) 6) Гілки квітучих (Черешня) дивляться мені в вікно, і вітер іноді засинає мій письмовий стіл їхніми білими пелюстками. (Л.) 7) Путівців шляхом люблю скакати у возі і, поглядом повільним пронизує ночі тінь, зустрічати по сторонах, зітхаючи про нічліг, тремтячі вогні сумних (Село). (Л.)

161. Спишіть, поставивши слова, ув'язнені в дужках, в родовому відмінку множини.

1) Спалахи (Блискавка) ставали все рідше. 2) Чулися глухі залпи (Знаряддя). 3) Вітер з виттям виривався з (ущелина). 4) Квіти водяних (Лілія) пишно біліли розпустилися пелюстками. 5) Я прочитав кілька (Стаття) про радіо. 6) Свист ласточек-(Літунів) лунав високо в небі. 7) Вчора ми набрали (Конвалія). 8) Рідко зустрінеш таких (Говорун), як наша сусідка Власьевна. 9) Ця подорож була повно (Небезпека і несподіванка). 10) У залі стояли ряди (Лава). 11) Солдати йшли без нічого, без (шинель и рушницю). 12) У кінці літа вже не почуєш птахів- (Співуча). 13) Ми пішли за ним без (Заперечення).

Попередня   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   Наступна

Значення місцевого відмінка. | Типи відмін. | Перше схиляння. | Друге схиляння. | Третє схиляння. | Категорія одухотвореності-бездушності; її граматичне вираження. | Зауваження про розрізненні омонімічних відмінкових форм. | Букви про і е в відмінкових закінченнях після шиплячих і ц. | Називний відмінок множини. | Особливості в освіті множини, пов'язані з суфіксами. |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати