Головна

Розділи курсу російської мови

  1. I. Розділи курсу
  2. IV. ОСВІТА СЛІВ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ТА МОВНА КУЛЬТУРА
  3. V. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ НОРМ РОСІЙСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО МОВИ
  4. VI.8. ВЖИВАННЯ ФОРМ РОСІЙСЬКОГО ГЛАГОЛА
  5. VIII.2. ФУНКЦІОНАЛЬНІ СТИЛІ СУЧАСНОГО РОСІЙСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО МОВИ
  6. Акцентологические норми російської мови
  7. Американська експедиція російського флоту в 1863 - 1864 рр.

З різними сторонами російської мови нас знайомлять наступні розділи мовознавства:

Ф о н е т і до а (грец. phonetike від phone - звук) - вчення про звукових буд мови. Одним з практичних застосувань фонетики є о р ф про е п і я (грец. orthos- правильний і epos - слово) - наука про правильну вимову.

З фонетикою тісно пов'язана і г р а ф і до а - вчення про зображення звуків мови буквами (від грец. grapho - пишу).

З Олово про б р а з о в а н і е - наука про способи і засоби творення нових слів, а також про будову (складі) наявних слів.

Г р а м м а т и к а (грец. grammatike) - наука про ладі мови. Вона складається з двох розділів: морфології та синтаксису.

М о р ф о л о г і я (Morphe - форма, logos - вчення) - розділ граматики, що вивчає словозміна та граматичні розряди слів (частини мови), наявні в даній мові.

З і н т а к с і з (грец. syntaxis - складання) - розділ граматики, що вивчає пропозиції і поєднання слів у реченні.

На основі граматики розроблені російська орфографія і п у н к т у а ц і я.

Про р ф о г р а ф і я (грец. orthos - правильний і grapho- пишу) - сукупність правил правопису.

П у н к т у а ц і я (лат. punctum - точка) - сукупність правил вживання розділових знаків.

Л е к с і к о л о г і - (грец. lexis - слово і logos - вчення) - вчення про словниковому складі мови і фразеологія (грец. phrasis - вираз) - вчення про стійких висловлюваннях, які використовуються в даній мові.

С т і л і з т і до а - вчення про засоби мовної виразності та умови їх використання в мові - і до у л ь т у р а р е ч і - розділ мовознавства, що вивчає практичну реалізацію в мові літературних норм.



Попередня   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   Наступна

ПЕДАГОГІЧНУ ОСВІТУ | РОСІЙСЬКА МОВА | ISBN 5-7695-0464-1 | Російська мова. Місцеві діалекти і літературна мова. | Мова усна і письмова. | Російська мова - національна мова російського народу. | Значення російської мови як засобу міжнаціонального і міжнародного спілкування. | Лексичне і граматичне значення слів. | Пряме і переносні значення слова. | Омоніми. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати