На головну

Дієслово і дієслівні форми

1. A) смисловий b) допоміжний с) дієслово-зв'язка d) модальний
  2. B) одночасність з дією дієслова - присудка - пасив
  3. II. Прочитайте слова і визначте частини мови (дієслова, іменники,
  4. II.4.1) Історичні форми одноосібної влади.
  5. III.1.1) Форми кримінального процесу.
  6. Irregular Verbs (Неправильні дієслова)
  7. IV. 14.5. Форми переживання почуттів

Вправа 89.Вживайте дані в дужках дієслова у формі 1-ї особи однини. Якщо від дієслова форма 1-ї особи однини не утворюється, замініть її описовим зворотом.

1. (Боятися), що якщо я не (встигнути) підготуватися до колоквіуму, то (опинитися) в неприємному становищі. 2. Я неодмінно (переконати) вас в помилковості вашої позиції. 3. Я (їхати) в Сочі, (сподіватися), що на кілька днів (притулитися) у знайомих. 4. Буду посилено тренуватися і обов'язково (перемогти) свого супротивника в наступному матчі.

Вправа 90. Вживайте дані в дужках дієслова у формі теперішнього (або простого майбутнього) часу. Відзначте стилістичні особливості можливих варіантів форми.

1. (Метатися) хвилі юрбою розлюченого, (плескати), (клекотіти) і (стогнати) (А. Фет). 2. Ілля зупиняється, виймає хустку і (махати) матері. 3. Він (шмагати) щосили коня і мчить щодуху. 4. Вітер трохи (коливати) жорстке листя слив. 5. Стеців фіранка трохи (колихатися) від вітру. 6. Поки кістка собака (гризти), її не слід пестити, і неосяжного ні (могти) ніхто рішуче осягнути (В. Курочкін). 7. Сільські баби (полоскати) білизна у річці. 8. (Сипати) черемха снігом (С. Єсенін) .9. Гуси боляче (щипати) зазівався хлопчиська. 10. Всі речі в чемодан ні (влазити). 11. Як спритно він (лазити) мотузяною драбиною!

Вправа 91. Вживайте дані в дужках дієслова в наказовому способі.

1.Якщо мені скажуть: "(їхати)!", - Я обов'язково поїду. 2. Обов'язково (міряти) одяг перед покупкою. 3. Не (пхати) паперу глибоко в ящик. 4. Коли читаєш книгу, ні (тріпати) її. 5. Буде важко, ні (хникати). 6. Завтра (лягти) спати раніше.

Вправа 92. Перепишіть, вставляючи пропущені букви.

1.Пестрие сукні, свічки удв..івалісь в дзеркалах. 2. Всі його сили сосредот..чівалісь на устремлінні до слави. 3. Переговори про регламент турніру уполном..чівалісь вести капітани команд. 4. Ліси обусл..влівают клімат. 5. До вечора зазвичай подит..жівалісь результати праці. 6. Не можна миритися з недоробками в житловому будівництві і узак..нівать їх. 7. Я зрозумів, що осп..рівать думку директора неможливо.

Вправа 93. Визначте, чим викликана двозначність в цих пропозиціях.

1.При виїзді з міста у пунктів ГИБДД автомашини нерідко зупиняються. 2. Щосуботи любителі народної пісні збираються в клубі. 3. Загони міліції направляються в Чеченську республіку. 4. Перепрошую, можна пройти?

Вправа 94. Утворіть всі форми причастя (дійств. І страдат. Застав наст. Часу і дійств. І страдат. Застав минулого. Часу) від дієслів читати и прочитати.

Вправа 95. Вкажіть, які помилки допущені в освіті дієприкметників. Виправте їх.

1. Ми будемо раді закордонним гостям, пріедущім до нас. 2.В репертуарі театру, откроющего новий сезон 5-го жовтня, кілька п'єс молодих авторів. 3. Буде споруджено пам'ятник, увековечащій славу русского оружия. 4. Розвідники, спробуйте перейти кордон в цьому місці, будуть виявлені. 5. Письменник викриває поміщиків, які жорстоко поводяться з мають у них кріпаками. 6. У вечірньому повітрі чувся запах расцвевшей бузку. 7. У залі не раз спалахували гарячі, довго гучні оплески.

Попередня   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   Наступна

Частушка, черемха, частка, щадити, щетина, щелкунчик, залізо, жакет, шедевр, шістсот, шоколад, цілющий, цемент. | наголос | узагальнюючі вправи | лексична норма | Вправа 58. | лексична сполучуваність | мовне надмірність | пароніми | фразеологія | Узагальнююче вправу |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати