Головна

фразеологія

1. III.6. Російської фразеології І виразності мовлення
  2. Лексика і фразеологія
  3. Загальне поняття про фразеології. З лексикою найтіснішим чином пов'язана фразеологія.
  4. Російська фразеологія
  5. фразеологія
  6. фразеологія

Вправа 69. Визначте значення фразеологізмів.

Притча во язицех, ахіллесова п'ята, альфа і омега, дамоклів меч, Піррова перемога, книга за сімома печатками, Содом і Гоморра, воскурять фіміам, фініта ля комедія, шерше ля фам, де факто, ідея фікс, терра інкогніта, персона грата, танталові борошна, сізіфова праця, латану свитку, синя панчоха, прокрустове ложе, Сцилла і Харибда (між Сциллою і Харибдою), лебедина пісня, потрапити як курей в ощип, хороша міна при поганій грі, можновладці, нічтоже сумняшеся, вавилонське стовпотворіння, Валтасаров бенкет , глас волаючого в пустелі, єгипетські кари, поцілунок Іуди, манна небесна, співати а капела, альма матер, карт бланш, статус кво, сапіенті сат (sapienti sat), аб ово (ab ovo), Урбі ет орбі (urbi et orbi) , альтер его (alter ego), мементо морі (memento mori).

Вправа 70. Визначте, в чому полягає помилка у вживанні фразеологізму.

1. Ми спізнилися на літак. Але у кожної медалі є зворотний бік: ми сіли на поїзд і за розмовами не помітили, як доїхали. 2. Охоронне агентство "Легіон" надійно охороняє вас. Пам'ятайте: ім'я нам легіон! 3. У нашій установі клієнту завжди раді: адже до нас йому дорога закрита. 4. Винуватець торжества виголосив тост, в якому він подякував присутнім гостей і наказав довго жити. 5. Автори публікацій намагаються схопити сучасне життя за живе. 6. Він потрапив до в'язниці, а вона віддала Богові душу: прийняла постриг і стала черницею. 7. Над жителями Камчатки постійно висить дамоклів меч залякування в очікуванні землетрусу. 8. У цих «дбайливих» батьків діти сплять на якихось прокрустове ложах. 9. Смішить глядача драматург не один, а в компанії з прекрасними акторами, яким палець в рот не клади, а дай тільки посмішити. 10. Ми повинні проводити реформи в області держбезпеки і робити це на блакитному оці!

Вправа 71. Відновіть фразеологічні звороти, перекручені в цих пропозиціях.

1. Що тут гріха таїти, гроші, надіслані поштою, йдуть довго. 2. Сир-бор в основному розвернувся через наміри міської влади закрити стадіон. 3. Почувши несподівану звістку, ми не знали, як реагувати, у нас буквально очі полізли на потилицю. 4. Скрепя душу ми зібрали речі і рушили в дорогу. 5. Мене хочуть зробити точкою спотикання. 6. Давайте говорити правду в очі. 7. Важка праця механізатора завчасно веде його в могилу. 8. Вона не повірила йому ні на грам. 9. Іван Сергійович відчував себе до вечора більш-менш. 10. Коли я дізнався, що в будівлі збережуть булочну, у мене душа відлягло. 11. В основі партія поставила два питання. 12. Думаю, що до цього документа доклав лапу не один бюрократ. 13. Багато пенсіонерів зараз просто тягнуть лямку. 14. Мені здається, він послужив вам ведмежу послугу. 15. Не мудруючи довго, наведу цитату зі звіту, складеного після закінчення рейду. 16. Всі зрозуміли, що ці слова і сльози є фіговим прикриттям авантюристки.

Попередня   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   Наступна

Сучасний словник іншомовних слів. - М .: Російська мова, 1999. С.61. | Тлумачний словник російської мови з включенням відомостей про походження слів / Відп. ред. Н. Ю. Шведова. - М .: Азбуковник, 2008. С. 956. | Біріх А. К., Мокієнко В. М., Степанова Л. І. Словник російської фразеології: історико-етимологічний довідник. - СПб .: Фоліо-прес, 1999. С. 556-558. | Частушка, черемха, частка, щадити, щетина, щелкунчик, залізо, жакет, шедевр, шістсот, шоколад, цілющий, цемент. | наголос | узагальнюючі вправи | лексична норма | Вправа 58. | лексична сполучуваність | мовне надмірність |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати