Головна

пароніми

1. III. 5. СЛОВА-паронімів І ТОЧНІСТЬ МОВИ
  2. пароніми

Вправа 66. Складіть словосполучення чи речення з наведеними нижче паронимами.

Небезпечний - боязкі; уявити можливість - надати можливість; одягнути - надіти; технічне виконання - технічне виконання; злий - злісний; відряджений - відрядження; Явний - виразний; факт - фактор; стати - встати; емігрант - іммігрант; ванна - ванна; одинарний - ординарний; посвітити - присвятити.

Вправа 67. Виберіть потрібне слово з даних в дужках.

1. Ми не зрозуміли, чому він так вчинив, і не вважаємо його дії (логічний, логічний). 2. Він звик працювати без надриву (методично, методично), чітко виконуючи всі (методичні, методичні) рекомендації. 3. Прошу (уявити, надати) мені чергову відпустку. 4. Заключний етап аналізу - визначення (оборотлівие, оборотності) і ефективності операцій. 5. Думаю, що ваші плани не можуть вважатися (реалістичний, реалістичний). 6. Верховенство права і закону - загальний і (головний, заголовний) принцип правової держави. 7. Я збираюся (уявити, надати) свою роботу на конкурс. 8. Я подивився ваш (фактичний, документальний) матеріал і знаходжу його не дуже (документальний, фактичний).

Вправа 68. Знайдіть випадки неправильного вибору члена паронимической пари слів. Проведіть заміну.

1. Але ми не зламалися, не піддалися, а головне, оберегли людей. 2. Журналіст досі в ув'язненні: його духовний стан викликає тривогу. 3. Рішучість вчинків президента перестала шокувати громадськість. 4. Голова Комітету Держдуми з праці і соціальної політики зустрів з деякою роздратованістю критику на адресу свого комітету. 5. Ми живемо в одному будинку, але на різних поверхах. 6. На галявині ми побачили високий земельний пагорб. 7. Знавець у всьому, він все ж був невігласом в живопису. 8. Виправте мене, якщо я помилюся. 9. Курка висиджує яйця. 10. Зараз спостерігається буйний ріст нашої кінематографії.

Попередня   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   Наступна

Словник сучасної російської літературної мови: в 17 тт. - М., Л .: Изд-во АН СРСР, 1963. Стбц. 1144-1147. | Сучасний словник іншомовних слів. - М .: Російська мова, 1999. С.61. | Тлумачний словник російської мови з включенням відомостей про походження слів / Відп. ред. Н. Ю. Шведова. - М .: Азбуковник, 2008. С. 956. | Біріх А. К., Мокієнко В. М., Степанова Л. І. Словник російської фразеології: історико-етимологічний довідник. - СПб .: Фоліо-прес, 1999. С. 556-558. | Частушка, черемха, частка, щадити, щетина, щелкунчик, залізо, жакет, шедевр, шістсот, шоколад, цілющий, цемент. | наголос | узагальнюючі вправи | лексична норма | Вправа 58. | лексична сполучуваність |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати