На головну

узагальнюючі вправи

1. III. Вправи і КЗ, що формують регуляційних-комунікативні вміння на прагматико-репрезентує стадії.
  2. вільні вправи
  3. Лікарський контроль як умова допуску до занять фізичними вправами і спортом
  4. Виконайте вправи.
  5. Виконайте вправи.
  6. Виконайте вправи.
  7. Глава 7. ЗАВДАННЯ І ВПРАВИ

Вправа 54. Розставте наголос в наведених нижче словах.

Найкрасивіше, мигцем, серпневий, бензопровід, бомбардувати, боязнь, (таємна) вечеря, верба, віросповідання, єретик, заголовок, заіржавіти, завидно, дзвонить, знамення, вичерпати, іскра, інструмент, кілометр, кухонний, менеджмент, мізерний, поневіряння, недоїмка , нормувати, металургія, полегшити, довідатися, пліснявіти, пломбувати, підігнутий, передбачити, преміювання, примусити, відсоток, розкупорити, зігнутий, столяр, (мала) частка, український, померлий, спрощений, посилити, факсиміле, клопотати, цемент, черпати, щавель, експерт, сідниці.

Вправа 55. Прочитайте текст, звертаючи увагу на вимову виділених слів.

А.) - Добрий день, Ольга Іллівна. Ви в бібліотеку?

- Так, хочу попрацювати з каталогом. А Ви, Тамара Микитівна?

- Я теж зайнята: У мене багато справ в комп'ютерному класі. Але, може бути, ми зайдемо на хвилинку в кулінарію? Там сьогодні продають кету, мовну ковбасу, сир, сосиски и грейпфрути. Так, і до того ж, там до всіх м'ясних страв докладають гострі приправи, які я люблю.

- Давайте зайдемо, правда, я вчора була в піцерії, Котораянедалеко від Анічкова палацу, і купила піцу, але якщо в кулінарії є фарш, буряк і яйця, я приготую на вечерю тефтелі і салат, а на сніданок - яєчню.

- Дивіться, буфет ще працює! Нам пощастило! вип'ємо кава с бутербродами. А можна і торти купити. Який великий вибір тортів!

- Дійсно! Куплю цей, з какао и кремом.

- Візьміть інший, він смачніший і красивіше.

- Мабуть, Ви рацію.

Б.) Новини економіки і політики

- Ізраїль підтвердив намір продовжити мирні переговори з метою забезпечення миру на Близькому Сході.

- В результаті складних маневрів літаки найманців змогли бомбардувати військовий об'єкт противника. Уряди низки країн засудили інцидент і висловили співчуття сім'ям загиблих.

- Очікується скликання чергового з'їзду. необхідно поглибити и зміцнити починаються позитивні процеси в політичному житті країни.

- У Москву з США прибутку експерти ФБР.

- З'ясувалося, що цю аферу здійснила одна неплатоспроможна фірма. Тим самим вона безнадійно скомпрометувала себе.

- Вибори з'явилися тестом на політичну зрілість і виявили характерні тенденції в політичному розвитку країни.

- Після всебічного аналізу експертної комісії і вироблення взаємоприйнятної позиції по обговорювалося питань відбулося підписання договору.

- Прибулі на саміт лідери європейських країн обговорили актуальні політичні проблеми.

В.) - Робіть бізнес з нами. Наші товари конкурентоспроможні! Різноманітність послуг фірми приємно здивує зайнятих людей!

- Розмір нашого статутного фонду - понад 100 млрд рублів. виплата дивідендів виробляється кожен квартал.

- Товар зі складу продається в роздріб і оптом. для оптових покупців суттєві знижки.

- Грошові засоби акціонерів вже працюють у всіх ключових галузях економіки.

- У фонді працюють провідні фахівці з маркетингу. знаючи кон'юнктуру ринку, вони купують пакети акцій великих промислових підприємств, нафтопроводів и газопроводів.

- Ці курси спеціалізуються на мовної підготовці та перекладах практично на всі мови світу.

- Видавництво запрошує до співпраці оптових покупців на принципах взаємовигідних договірних відносин.

Попередня   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   Наступна

РОСІЙСКA МОВА СЕРЕД ІНШИХ МОВ СВІТУ | РОСІЙСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МОВУ | РОСІЙСКИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ МОВУ | мовна норма | Юридичний енциклопедичний словник / М. О. Буянова [и др.]; відп. ред. М. Н. Марченко. - М .: Изд-во Проспект, 2006. С. 691-692. | Словник сучасної російської літературної мови: в 17 тт. - М., Л .: Изд-во АН СРСР, 1963. Стбц. 1144-1147. | Сучасний словник іншомовних слів. - М .: Російська мова, 1999. С.61. | Тлумачний словник російської мови з включенням відомостей про походження слів / Відп. ред. Н. Ю. Шведова. - М .: Азбуковник, 2008. С. 956. | Біріх А. К., Мокієнко В. М., Степанова Л. І. Словник російської фразеології: історико-етимологічний довідник. - СПб .: Фоліо-прес, 1999. С. 556-558. | Частушка, черемха, частка, щадити, щетина, щелкунчик, залізо, жакет, шедевр, шістсот, шоколад, цілющий, цемент. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати