Головна

II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 10 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Мал. 5. Детермінація професійного становлення особистості

Під професійним становленням особистості прийнято розуміти становлення як процес прогресивної зміни особистості під впливом соціальних впливів, професійної діяльності і власної активності, спрямований на самовдосконалення і самоздійснення. Становлення обов'язково передбачає потребу в розвитку і саморозвитку, можливість і реальність її задоволення, а також потреба в професійному самозбереженні.

Рух особистості в просторі і часі професійного праці отримало назву професійного становлення.

У попередньому розділі ми вели мову про любителів, які зробили істотний внесок у науку або мистецтво, що проявили себе в тій чи іншій сфері діяльності не слабкіше інших професіоналів. І все-таки слід погодитися з психологами в тому, що вирішальне значення в становленні особистості належить провідній діяльності. Визнання лічностнообразующей функції провідної діяльності неминуче призводить до виділення в безперервному процесі становлення особистості періоду, пов'язаного з вибором, підготовкою до виконання і виконанням дорослою людиною одного типу діяльності - професійної. Перетворення професійної діяльності в провідну залежить від соціально-економічних відносин, соціальної ситуації, позиції особистості. Цей період займає більшу частину життя людини. Щастя, здоров'я, задоволеність життям, фізичне і психічне здоров'я у багатьох визначаються задоволеністю змістом професійної діяльності, ставленням до неї особистості, рівнем професійних досягнень. Це теорія. Її критерій - практика. Пропонуємо шановному читачеві поміркувати над траєкторіями кількох доль ряду відомих людей. Візьмемо акторів театру і кіно. Кого-кого, а вже їх-то знає майже вся країна.

6.1. Траєкторії творчих доль

Борис Андрєєв.У 1941 році, коли війна вже почалася, відомий радянський актор Борис Андрєєв виявився в ресторані за одним столиком з якимось начальником та його підлеглим. Підпилий сусід, дізнавшись актора, ляпнув щось про «артистів, відсиджуватися в тилу», за що тут же отримав від Андрєєва удар такої сили, що полетів під стіл. Через мить слідом за своїм начальником пішов і його ад'ютант. Все було б нічого, але жертвою кулаків Андрєєва виявилися генерал НКВД і його підлеглий. Актора відразу ж заарештували, звинуватили в контрреволюційній діяльності і засудили до розстрілу. Однак знайшовся якийсь сміливець, який доповів про подію Сталіну, знаючи, що Андрєєв його улюблений артист. Актора негайно ж відпустили ( «Червоний шлях», 2003, №12).

Вія Артмане.Вона народилася через чотири місяці після смерті батька, надірвав на важкій роботі. У 10 років матері довелося «влаштувати» її на роботу - пасти корів. П'ять років ходила по полях з лозиною за стадом.

Мати хотіла, щоб професія дочки була солідніше, вмовляла йти в юристи. Але Алида поїхала в Ригу і поступила в драматичну студію при Художньому театрі імені Я. Райніса.

Після розпаду СРСР життя Вії Артмане стала дуже непростий. Ставлення до неї в незалежній Латвії було майже ворожим: її звинувачували в тому, що вона складалася кандидатом в члени ЦК компартії, знімалася в Росії. Вона пішла з театру, в якому пропрацювала п'ятдесят років, в Ризький молодіжний театр. Будинок, в якому Артмане прожила більше сорока років, передали колишньому власнику, залишивши актрису без житла. В результаті - два інсульти й інфаркт. Їй пропонували переїхати в Москву, але вона залишилася на батьківщині. Після гнівної статті її сина «Скільки коштує Вія Артмане?» Заслуги актриси почали визнавати. Їй надали квартиру. У 1999 році вручили премію за «Внесок в мистецтво театру і кіно» зі словами: «Ваш вік актриси є видатним, яскравим шляхом зірки, який може дати багато і іншим». У Вії Артмане син - відомий композитор, дочка - художник. Зараз вона майже не знімається і рідко виходить на сцену ( «Російська газета», 2004, №44).

Віра Васильєва.Без любові до професії і до глядачів жити не можу. Інших секретів немає. Люблю публіку і театр. І мені дуже сумно, якщо, виходячи на сцену, актор або актриса викликають жалість, якщо глядачі дивляться на них і говорять: «Ой, вона ж ще недавно була зовсім не така!». Намагаюся з останніх силоньок зробити на публіку враження. Нехай краще думають: ну і що, і в такому віці можна жити ( «Комсомольська правда», 2004, №152).

Тетяна Дороніна.Нині самовідданість не значиться серед цінностей «нової Росії». Як і безкорисливість, чуйність, товариство, колективізм, доброта, взаємодопомога. Або, скажімо, співчуття до слабкого і ображається, приниженому і ображеному. Затверджуються патологічний індивідуалізм і вовча жорстокість, користолюбство і холодний розрахунок.

Театр Тетяни Дороніної і сама вона як особистість в театрі і суспільстві всьому цьому протистоять. Протистояти нелегко. Тому що пануючими стали сили руйнування і розтління. Ось її почуття, що виплеснувся в гранично щирою книзі «Щоденник актриси»: «Душе боляче ... За землю, на якій ми живемо, за людей, які живуть в борошні, за старих, яких женуть натовпами в величезну загальну могилу, за дітей, яких продають, калічать, вбивають, кидають в сміттєві баки. Статистика, опублікована у пресі, повинна б привести до тями наших правителів. Але азарт, з яким рвуть на частини нашу лагідну і нерозділене Батьківщину, не має аналогів в історії людства. Божевілля руйнування ... Порушені всі моральні принципи, закони совісті, закони єства ... »(« Правда », 2004, №103).

Олена Драпеко.Раніше я намагалася впливати на життя, розмовляючи з людьми на мові художніх образів. На жаль, настав такий час, коли треба було пряме втручання. І я вирішила зайнятися політикою. У цій справі у мене великий досвід. Всі роки, поки була артисткою, паралельно працювала, в громадських організаціях. Десять років в Центральному комітеті профспілки працівників культури займалася питаннями охорони праці в сферах поліграфічної промисловості, бібліотечної справи, кінематографії. Понад двадцять років була членом правління Союзу кінематографістів і віце-президентом Гільдії акторів Радянського Союзу. Я працювала в той важкий час, коли руйнувалася система кінематографа, мої колеги залишалися без роботи і засобів до існування ( «Червоний шлях», 2004, №64).

Зінаїда Кирієнко.Зінаїда не відразу прийшла в мистецтво: спочатку було навчання в планово-фінансовому технікумі, потім - сельхозтехникум. Але потім вирішила спробувати щастя у ВДІКу. З шестисот абітурієнтів відібрали сімнадцять. Вона виявилася серед тих щасливців, яких взяли на свій курс Сергій Герасимов і Тамара Макарова.

Але після блискучих успіхів у фільмах, які принесли їй величезну популярність і любов глядачів, вона десять років практично не знімалася. Однак роль Єфросинії Дерюгіної в дилогії Євгена Матвєєва "Любов земна" і "Доля" змусила глядачів знову заговорити про талановиту актрису. За цю роботу вона була удостоєна Державної премії СРСР і звання народної артистки РРФСР.

Сьогодні Зінаїда Михайлівна працює в Театрі-студії кіноактора, часто їздить з концертами по Росії, країнам СНД. Вона знайшла і своє нове амплуа - виконавиці старовинних романсів, народних пісень і сучасних музичних творів ( «Червоний шлях», 2003, 17 вересня).

Володимир Івашов.Народний артист, що випробував світову славу в студентському віці після блискучого виконання своєї першої ролі - Альоші Скворцова у фільмі Григорія Чухрая «Балада про солдата».

Після розвалу СРСР настав крах і в радянському кінематографі. Володимиру Івашову і багатьом іншим артистам, які залишилися вірним своїм переконанням, не стали пропонувати гідні ролі, а колишні фільми, в яких вони грали, закинули на полицю. Щоб якось вижити, матеріально забезпечити сім'ю, довелося Володимиру Сергійовичу поміняти професію. Він пішов працювати на будівництво, в міцні морози брав участь в монтажі заводських корпусів. А ще робив своїми руками меблі, підробляв на розвантаження вагонів ...

Можна уявити собі, що відчував народний артист, раптом опинився незатребуваним, ніби як зайвим у своїй сфері. На одностайну думку друзів, подібні переживання вкоротили віку Володимиру Івашову. Одного разу після нічної зміни на будівництві він відчув нездужання. Відкрилася стара виразка шлунка з кровотечею, довелося терміново лягати в лікарню. За спогадами сестри, коли в приймальному відділенні у Івашова запитали професію, він назвався «робочим». На цей раз врятувати його лікарям не вдалося ( «Червоний шлях», 2004. 15 вересня).

Тамара Макарова.«Я часто думала, що моє життя могла б скластися зовсім по-іншому ... Виросла я в козачому полку, розквартированому в Царському Селі. Папа був полковим ветеринарним лікарем. Царське Село - літня резиденція царської сім'ї! Далеко не всім дозволялося там селитися. Все наше життя була строго регламентована. А я росла шибеником і мріяла про сцену. Найбільше любила грати «в козаки-розбійники» і «в театр». Але з балетної школи мене взяли: навчилася танцювати, витончено триматися - чого ж ще. З мене мріяли зробити «справжню панянку». Видали б заміж за офіцера, і була б я «полковий дамою». Звичайно, і в цьому житті була своя принадність. Але скільки б я втратила, якби залишилася «в полку»! Якби не сталася революція! Якби одного разу я не опинилася в положенні чоловічка, якого кинули в воду і наказали: «Пливи!». На моє щастя ми «попливли» разом з Сергієм Апполінаріевічем ... »(« Червоний шлях », 2002 28 серпня).

Юрій Назаров.Я інтелігент у третьому поколінні. Один дід був інженером водного транспорту на Іртиші. Інший - топографом. Батьки - енергетики. У мистецтво мене, як то кажуть, привів мій шкільний друг, нині відомий письменник Віктор Іванович Лихоносов. Ми разом брали участь в драмгуртку. Після закінчення середньої школи він спокусив мене поїхати з Сибіру до Москви вступати до театрального училища. Вийшло так, що я вчинив, а він ні.

Свого часу я, як то кажуть, ходив в люди. Після першого курсу училища перервав навчання і поїхав на цілину. У Казахстані влаштувався різноробочим, потім був прохідником, лебідчики, бетонщиком, та ким тільки не був, будував залізниці і мости. Мотивація моя така: як я зможу грати сучасника, якщо не знаю його життя? До того ж у чому завжди внутрішній конфлікт російського інтелігентського сина? Ідеали світлі, але відчуття власної неповноцінності, те, що не дотягуєшся до них, нічого не вмієш, нічого не знаєш. Ось я і прагнув таким чином подолати свої неповноцінність, недосконалість. Через два роки, набравшись життєвого досвіду, повернувся в училище ( «Праця», 2003, 7 серпня).

Сергій Никоненко.Крім сім'ї та кінематографа є в житті Сергія Никоненко і ще одна важлива справа, якій він віддає мало не більшу частину своїх сил і часу. Це Есенинский культурний центр, який створений в Москві за ініціативою актора. Захоплення Єсеніним прийшло до Никоненко після того, як він зіграв його у фільмі Сергія Урусевського «Співай пісню, поет!». Перерва купи старих будинкових книг, Никоненко знайшов адресу квартири, яку Єсенін часто відвідував. Виявилося, що знаходиться вона в будинку, в якому народився і до сих пір живе сам актор. За допомогою мерії квартира була відреставрована, привезені цінні експонати, пов'язані з життям поета. І тепер сам артист проводить там екскурсії (причому безкоштовні), будучи одночасно і зберігачем, і гідом цього музею ( «Червоний шлях», 2003. 17 вересня).

Анатолій Папанов.На серце Папанов ніколи не скаржився і холодної води не боявся, навіть в жовтні спокійно купався. Надіне зазвичай свою улюблену кепочку, щоб ніхто не дізнався, і поїде на велосипеді: сім кілометрів від дачі до водосховища і назад. Єдине, що часто турбувало Папанова, - поранена в 1942 нога. «Німець мені полпяткі зрізав», - говорив він. Німець йому ще два пальця на нозі відірвав і кістки на ступні снарядом роздробив. Ці кляті кісточки потім періодично відторгалися організмом, та й під зрізану п'яту весь час доводилося щось підкладати. Але глядачі, бачачи на екрані здорового і бадьорого актора, навіть не здогадувалися про його недугу. У ГИТИС Папанов прийшов надходити з паличкою, але пообіцяв викладачам позбутися кульгавості і до останнього курсу так натренував ногу, що на випускному навіть затанцював. Ще обіцяв над промовою попрацювати, але, як не старався, нічого не вийшло - прикус у нього був неправильним. Пізніше той голос з «вульгарними шиплячими», за який його так лаяли викладачі, став фірмовим - папановське.

Тетяна Пельтцер.Не маючи диплома про вищу освіту, Тетяна Іванівна була на диво і всебічно освічена. Її першими університетами стали театральні дороги Росії. Подібно героям драматурга А. Островського, вийшла з кімнати вона багато верст «з Керчі до Вологди» і «з Вологди в Керч», ступивши на провінційні сценічні підмостки семи років від роду. ( «У 1911 році в літній сезон міста Катеринодара».) І першим учителем її став батько - чудовий російський актор і режисер Іван Романович Пельтцер ( «Червоний шлях», 2004, 9 червня)

Тетяна Самойлова.Фільм «Летять журавлі» зробив Тетяну Самойлову мегазіркою, як сказали б сьогодні. «Летять журавлі» донині є єдиним нашим фільмом, що отримав в Каннах «Золоту пальмову гілку». Через 10 років після виходу фільму «Летять журавлі» Самойлова знімається в ще однієї легендарної стрічці - «Анна Кареніна».

Після виходу фільму на екран про Самойлової знову заговорили. Чи могла вона припускати, що і ця щаслива смуга її життя незабаром закінчиться? Слава і благополуччя залишилися в минулому, в сьогоденні - безгрошів'я, самотність, хвороби. Втім, сама Самойлова намагається не опускати руки. «Мене ж іноді впізнають. І знаєте, як цілують! Шалено! Особливо бабусі. Я підгодовую їх - приношу булки, помідори. Вони дякують, плачуть. І я разом з ними »(« Червоний шлях », 2004, 19 травня).

Інокентій Смоктуновський.Біографія Інокентія Смоктуновського - краща відповідь на питання, з чого складається акторський досвід, де черпає він знання життя.

Курська дуга. Фронтовики знають, що це означає. Він був там. Дніпровський плацдарм; фронтовики пам'ятають, що це означає. Він був там. Житомирська область. Оточення, полон. Він втік з колони в Кам'янець-Подільській області. Конвоїр міг би і не стріляти - стояли холоду, там далеко не йшли. Лісом, ярами рухався він до того самого місця, де знепритомнів. І сьогодні стоїть село Дмитрівка, і жива та жінка, що підібрала і обігріла його. Всі ці обставини дали такий досвід, який, очевидно, найкраще можна виразити в серйозній драмі.

Олексій Баталов.Завжди здається, що попереду - сила-силенна часу. Шістдесят хвилин. Двадцять чотири години. Триста шістдесят п'ять днів. І ось вже дивишся - пройшов ще один рік. Один рік для епохи - крапелька, а для єдиної людського життя - не так уже й мало. А з наших єдиних життів складається рік, доля, історія Батьківщини (Олексій Баталов // Клуб, 1975, №20)

У всіх згаданих долі є щось спільне. Всі ці люди відчули на собі переваги «соціалістичного способу життя». Практично нікого з них доля не балувала. Їх творчі успіхи (а для кого-то і творче довголіття) пояснюються не тільки професійними знаннями, вміннями і навичками, а й гражданственностью, чіткої моральної позицією, невпинним пошуком, неповторною загартуванням волі і характеру.

Для Б. Андрєєва, А. Папанова і І. Смоктуновського своєрідною життєвою школою стала Велика Вітчизняна війна.

Ю. Назаров не тільки вмів «грати обличчям і м'язами» на екрані, але знав робітничі професії, стояв біля верстата. Чи не звідти стійкість, терпіння, наполегливість в оволодінні акторською професією? Для будь-якої корисної діяльності любов до справи - Важлива умова успішного оволодіння професією. Цю точку зору поділяє В. Васильєва. І з нею важко не погодитися. Привертають громадянська позиція Т. Дороніної, громадська активність Е. Драпеко, С. Никоненко. Їх участь в суспільно-корисній діяльності - той самий дилетантизм (аматорство), який робить їх більш відомими, впізнаваними не тільки на екрані або на сцені, а й у житті. Наведені приклади переконують нас в тому, що талант і освіта - це дві сторони, дві грані обдарованої особистості (Т. Пельтцер), а шлях до улюбленої професії кіноактора лежить не тільки (і не відразу!) Через ГІТІС або ВДІК (З. Кирієнко) .

У кожного з кіноакторів своя творча, а значить, і життєва доля. Інакше могла скластися вона у Т. Самойлової. Якби не певні обставини політичного характеру, куди більше в мистецтві зробили б В. Артмане і передчасно пішов з життя В. Івашов.

6.2. Вихід особистості на ринок

Вивести товар на ринок не так просто. Продати партію виробів куди простіше, ніж створити політичну партію і залучити до її платформі увагу людської маси. Відкрити пункт прокату культспортінвентаря набагато легше, ніж «прокатати» по країнах Близького Зарубіжжя Хор Турецького. Мало яке товар вдається продати, що називається, з коліс, як це траплялося в дориночной Росії, не без підстави названої сатириком «країною загального дефіциту». Повільне зростання обсягів продажів маркетологи пояснюють декількома причинами: затримка росту і розширення виробничих площ: техніко-технологічні збої і неполадки; запізніле доведення товару до споживача, небажання клієнтів змінювати звичні для них норми поведінки в зв'язку зі зверненням до нового товару; незначне число покупців, готових задовольнити будь-які потреби пропонованим способом; занадто висока ціна, встановлена ??товаровиробником на товар і ін.

На даному етапі маркетинг повинен стати інструментом формування попиту і стимулювання збуту. Проводиться активна інформаційно-рекламна діяльність, пропонуються різні способи реалізації, варіюється ціна, здійснюється посилена презентація товарного асортименту і ін.

Для особистості на етапі виходу на ринок важливо якомога швидше зайняти лідируючі позиції, звернути на себе увагу публіки, потенційних споживачів. Для політика таким «проривом до популярності» може стати перемога на виборах (Б. Нємцов, М. Євдокимов, М. Саакашвілі), для співака і / або музиканта - лауреатство в престижному міжнародному конкурсі (Д. Хворостовський, В. Рєпін, М. Басков), для артиста кіно - перша успішна роль (Л. Гурченко, В. Івашов, Т. Самойлова), для космонавта - перший політ (Ю. Гагарін, В. Терешкова).

Свої способи «прорватися до популярності і слави» у спортсменів (успішний виступ в чемпіонаті світу), художників (перша персональна виставка), письменників (перший роман чи повість, гаряче зустрінуті читачами), вчених (відкриття, визнане науковим співтовариством), лікарів (унікальна операція, яку раніше ніхто не робив) і ін.

Прокинутися знаменитим, звичайно, заманливо. Але - як бути, якщо ти - на жаль - не геній, якщо доля поки що нема уподобання до тебе, якщо на вподобаному тобою сегменті ринку вже «тусуються» конкуренти? Що робити в таких випадках?

Працювати. Вчитися. Безперервно вдосконалювати свою майстерність. Бути в гущі подій суспільно-політичного життя. Згадати про свої «підкріплення». Подбати про імідж. І діяти. Діяти!

Вихід фахівця в ринковий простір - не завжди тільки його особиста справа. Як правило, поруч виявляється хтось зацікавлений в його, спеціаліста, професійному зростанні і розвитку. Перші кроки на вибраному поприщі - це період професійної адаптації.

Професійна діяльність - це соціально значуща діяльність, виконання якої вимагає спеціальних знань, умінь і навичок, а також професійно обумовлених якостей особистості. Залежно від змісту праці (предмета, мети, засобів, способів і умов) розрізняють види професійної діяльності. Співвіднесення цих видів з вимогами, що пред'являються до людини, утворює професії.

професія - Соціально цінна область програми фізичних і духовних сил людини, що дозволяє йому отримувати замість витраченого праці необхідні кошти для існування і розвитку.

Зміни, які відбуваються з особистістю в процесі підготовки, оволодіння професійною діяльністю і її самостійного виконання, призводять до становлення особистості як фахівця і професіонала.

Спеціаліст - Це професійно компетентний працівник, що володіє необхідними для якісного і продуктивного виконання праці знаннями, вміннями, якостями, досвідом та індивідуальним стилем діяльності.

професіонал - Працівник, що володіє крім знань, умінь, якостей і досвіду також певною компетенцією, здатністю до самоорганізації, відповідальністю і професійної надійністю. Професіонал здатний виявити проблему, сформулювати завдання і знайти спосіб її вирішення. Професіонали складають основу партиципаторной організаційної структури підприємства, установи, націленої на розвиток.

Після закінчення навчального закладу настає стадія професійної адаптації. Соціальна ситуація докорінно змінюється: нова система відносин в різновіковому виробничому колективі, інша соціальна роль, нові соціально-економічні умови і професійні відносини. Провідною діяльністю стає професійна. Однак рівень її виконання, як правило, носить нормативно-репродуктивний характер.

професійна активність особистості на цій стадії різко зростає. Вона спрямована на соціально-професійну адаптацію - освоєння системи взаємовідносин в колективі, нової соціальної ролі, придбання професійного досвіду і самостійне виконання професійної праці (34, с. 30,31, 45).

У радянських трудових колективах (виробничих, наукових і т.д.) існувала досить струнка система роботи з молодими кадрами. Особлива увага приділялася вихованню творчої молоді, перш за все - у сфері культури і мистецтва. В умовах ринку ця система істотно деформувалася, сьогодні робота з молодими кадрами будується на дещо інших засадах. На перше місце часто ставиться не творче зростання фахівця, а можливість добре на ньому заробити.

Про це докладно і переконливо розповів в роботі «Маленькі секрети великого шоу-бізнесу». В. Коновалов. У шоу-бізнесі, - зазначає автор, - у кожного продюсера свої схеми по створенню зірок. Цікаво, що мова йде про «розкрутці» естрадної зірки, що, здавалося б, доречно було робити по відношенню до готового фахівця. Але, виявляється, що формування особистості фахівця-професіонала і «створення зірки» - це не одне і те ж. Підготовка фахівця у ВНЗ мистецтв - справа, в общем-то, багатьом знайоме: лекції, семінари, індивідуальні заняття, спів в хорі (гра в оркестрі), творчі покази, заліки, іспити ... ну, практика, нарешті. І ось уже перед нами дипломований співак, музикант, професіонал. Але не зірка! Зіркою йому ще тільки належить стати. Ось тут-то і приходить на допомогу продюсер.

Ось одна зі схем «розкрутки»:

1. Початкова позиціонування.

2. Прослуховування виконавця і визначення його реального рівня.

3. Підписання договорів.

4. Збір вихідних даних про виконавця і складання його нової історії.

5. Визначення стилю і формування образу артиста.

6. Написання розгорнутого плану промо-акції.

7. Написання прес-релізу.

8. Фотосесія.

9. Вибір хіта.

10. Запис синглу.

11. Тестування синглу на радіо.

12. РR-кампанія.

13. Зйомки кліпу.

14. Розміщення кліпу на МТV безкоштовно.

15. Якщо кліп не взяли:

- Варіант 1: платне розміщення на Муз-ТВ;

- Варіант 2: тендер на сценарій, вибір режисера, зйомки нового кліпу.

16. Развоз по іншим ТВ-каналах.

17. Сайти в Інтернеті, статті, відео, МРЗ.

18. Обробка і розсилка в регіони на ТБ і радіо.

19. Інформаційне агентство IntегМеdiа: розсилка в ЗМІ.

20. Заява та позиціонування артиста на ТБ, радіо, в ЗМІ.

21. Вибір другої пісні-хіта.

22. Радіотестірованіе другої пісні.

23. Тендер на сценарій і режисерів.

24. Зйомки другого кліпу.

25. Розміщення кліпу на МТV.

- Через 10 днів - Муз-ТВ і інші ТВ-канали, регіони;

Використовуйте Інтернет, реклама МРЗ.

26. Участь у ток-шоу на ТБ і фестивалях.

27. Топ-новини про виконавця:

- ТВ, радіо;

- InterMedia.

28. Запис альбому:

- інформаційна підтримка;

- пошук спонсорів;

- Тендер між дистриб'юторами;

- переговори з рекорд-компанією.

29. Концерти і тури по клубах столиці.

30. Переговори з промоутерами в регіонах.

31. Визначення місця і підготовка до презентації альбому:

- Складання гостьового списку;

- Укладення договорів з рекорд-компанією, спонсором;

- Підготовка і проведення уїк-ендів на радіо.

32. Укладення договорів з дистриб'юторами.

33. Проведення прес-конференції та презентація альбому.

34. Розсилка CDв регіони на радіо.

35. Підписання договорів з промоутерами.

36. Тур по країні і ближньому зарубіжжю.

37. Розподіл прибутку (45, с. 98-99).

Що й казати, не всякий молодий спеціаліст витримає такий марафон. Але робиться це, на жаль, не для професійної адаптації і тим більше не для творчого зростання і розвитку. Робиться це, перш за все, заради прибутку! Так що молодий фахівець в шоу-бізнесі - це інструмент отримання прибутку, а зовсім не художник або майстер, покликаний задовольняти високі культурно-естетичні потреби співвітчизників.

6.3. Етап професійного зростання

етап зростання - Це піднесення особистості, подальше її професійне і громадянське становлення. Тут нам без допомоги психолога, мабуть, знову не обійтися.

Освіта, професійні знання і вміння, загальні і спеціальні здібності, соціально значущі і професійно важливі якості складають професійний потенціал розвитку фахівця. Реалізація потенціалу залежить від багатьох факторів: біологічного організації людини, соціальної ситуації, характеру професійної діяльності, активності особистості, її потреби в саморозвитку та самоактуалізації. Але провідним чинником професійного становлення особистості є система об'єктивних вимог до неї, детермінованих професійною діяльністю, в процесі виконання якої і виникають нові властивості і якості. Зміна або перебудова способів її виконання, зміна ставлення до провідної діяльності обумовлюють стадиальность розвитку особистості.

У професійному становленні також велике значення мають соціально-економічні умови, соціально-професійні групи і активність самої особистості. Суб'єктивна активність людини визначається системою стійко домінуючих потреб, мотивів, інтересів, орієнтації і т.п.

Багато що залежить від самої особистості, від її ставлення до професійної праці. Виконуючи ту чи іншу роботу, певним чином ставлячись до неї, особистість відтворює в собі нові властивості і якості. У процесі професійного становлення вони об'єднуються вже наявними властивостями, а також між собою, утворюючи комплекси якостей (34, с. 33-34).

Отже, в психологічному плані дуже важливий професійний потенціал особистості, Оскільки не всяка особистість може прогресувати в сфері професійної діяльності. Дуже важливо підкреслити, що від адміністрації організації (підприємства, фірми, установи) багато в чому залежить, чи стане особистість рости і розвиватися, або, домігшись певного професійного рівня, стане спочивати на лаврах.

На етапі зростання продажів виявляється не завжди виразний вододіл між фахівцями, які досягли «стелі професіоналізації», і фахівцями, здатними на подальший творчий ріст. У будь-якому випадку людина наближається до стану певної стабільності: робота, в цілому, йде успішно; фахівець затребуваний, його цінують, поважають, просувають; багато однолітки-конкуренти залишилися позаду, а невдахи взагалі топчуться на місці; зарплата досить висока, видається регулярно, в сім'ї - матеріальний достаток; поступово розширюється географія професійного визнання, коло ділового спілкування; робота як і раніше захоплює, думки про зміну професії або переході на іншу посаду не виникає.

Стабілізація професійної діяльності призводить до формування нової системи відносин особистості до навколишньої дійсності і до самої себе. Ці зміни ведуть до утворення нової соціальної ситуації, а сама професійна діяльність характеризується індивідуальними лічностносообразнимі технологіями виконання. настає стадія первинної професіоналізації і становлення фахівця. Подальше підвищення кваліфікації, індивідуалізація технологій виконання діяльності, вироблення власної професійної позиції, висока якість і продуктивність праці призводять до переходу особистості на рівень професіоналізації, на якому відбувається становлення професіонала.

Попередня   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   Наступна

II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 1 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 2 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 3 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 4 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 5 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 6 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 7 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 8 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 12 сторінка | II. Розміщення прийнятих замовлень в часі і просторі. 13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати