загрузка...
загрузка...
На головну

Правопис часток

1. Suspended particles - зважені частинки
  2. Uml; Попередня фільтрація від зважених пилових і аерозольних часток.
  3. Вплив форми частинок і гранулометричного складу металевого порошку на процес ущільнення
  4. Рух частинки в просторі із заданою потенційної енергією
  5. Класифікація звукових хвиль у напрямку коливань частинок
  6. КОНЦЕПЦІЯ атомізму І ЕЛЕМЕНТАРНІ ЧАСТИНКИ
  7. Координатний спосіб опису руху частинки

Вправа 106.Поясніть вибір частки НЕ або ні.

1. Кого не питали про Миколу, все відгукувалися про нього добре. 2. Кого не питали сьогодні, той буде опитано завтра. 3. Де я тільки не бував! 4. Де я не бував, так це в Австралії. 5. Де б я не бував, я завжди тужив про будинок. 6. Яких дивовижних звірів я не бачив в зоопарку! Бачив всіх, і навіть таких, про які раніше нічого не знав. 7. Куди не глянеш, скрізь вода. 8. Дощ не припинявся ні на хвилину. 9. На небі ні зірочки. 10. Не можу я заперечити вам.

Вправа 107.Перепишіть речення, розкриваючи дужки. Поясніть злите або роздільне написання частки ні.

I. 1. Настала осінь з (не) помер дощами, (не) просихає дорогами, з (не) пролазить брудом. 2. Різноманітність трав в наших луках (не) чи бачили. 3. (Не) скошені луки так запашні, що з (не) звички паморочиться і важчає голова (Пауст.). 4. На мої питання він відповідав (не) Брежнєв, (не) рідко зупиняючи на мені свій (не) доумевающій погляд. 5. Ми (не) спроста заговорили про поїздку: (не) далекий був той час, коли нам (не) минуемо доведеться збиратися в це (не) легке подорож.

II. 1. Від (не) погоди піти не вдалося. (Не) Настя з дощем і вогкістю захопило подорожніх на самому перевалі. (Не) достаток продовольства змушував їх поспішати. 2. Мчать хмари, в'ються хмари, (не) відімкою місяць висвітлює сніг летючий (П.). 3. Скромний квітка (не) забудка любить тінь і вологу. 4. (Не) щастя трапилося (не) очікувано. 5. Зближенню нашому заважало одне (не) доразуменіе.

III 1. На дворі (не) істовствовала буря, через заметіль не можна було виїхати в поле. 2. Зла стара завжди (не) долюблівала сусідку, а тепер (не) взлюбила і її молоду (не) звістку. 3. Ще з вечора мені (не) здоров'я, і ??я (не) доумевал: що б це могло бути, звідки це (не) домагання? 4. Якщо вам (не) до душі моя пропозиція, (не) треба себе (не) воліть, відмовтеся брати участь в цій роботі.

IV. 1. (Не) припинялася заметіль (не) давала можливості просуватися вперед. 2. В (не) освітленій частині парку було прохолодно. 3. (Не) доставлене лист повернуто відправнику. 4. Експедиція йшла по (не) дослідженим горах Паміру.

V. 1. У Уссурійської тайзі водиться чорний заєць, до сих пір ще (не) описаний (Арc.). 2. Човен наближалася до того місця, де (не) захищене від вітру море кипіло і кидалося в темряві (Кор.). 3. Після теплих днів (не) очікувано стало знову холодно, і (не) встигли отцвесті лісові квіточки зблякла. 4. Ліс (не) відразу надягає золотий осінній убір. (Не) всі дерева жовтіють одночасно; ще (не) зворушені фарбою осені, весело зеленіють високі стебла трав. 5. (Не) засіяні, а лише розорані поля оточували нас.

Попередня   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   Наступна

Суфікси іменників | Відмінкові закінчення прикметників | Суфікси прикметників | Правопис кількісних і порядкових числівників | Правопис негативних і невизначених займенників | Правопис особових закінчень дієслів | Правопис суфіксів дієслів | Освіта і правопис дієприкметників | Злите, дефісное написання прислівників і роздільне написання наречних поєднань | Правопис прийменників |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати