загрузка...
загрузка...
На головну

Правопис негативних і невизначених займенників

1. II. Метод невизначених коефіцієнтів.
  2. VI.7. ВАЖКІ ВИПАДКИ вживання займенника
  3. Групи займенників в англійській мові.
  4. Завдання нелінійного програмування. Метод невизначених множників Лагранжа
  5. Зауваження до відміни іменників (тип zena) і до відміни прикметників і присвійних займенників
  6. Значення займенників. Співвідношення займенників з іншими частинами мови
  7. Зміна займенників і їх зв'язок з іншими словами.

Вправа 75.Перепишіть, розкриваючи дужки і вставляючи замість питальних негативні займенники. Поставте в займенниках наголоси.

Зразок: У лісі не знайшли нічого: ні красноголовців, ні білих грибів.

1. У лісі не знайшли (Чого?): ні красноголовців, ні білих грибів. 2. (Що?) не ворушився: ні трава, ні листя дерев. 3. Ні дуба, ні їли, ні сосни - (чого?) Не зустрінеш в цій місцевості. 4. Ні драмгуртком, ні техкружком - (Чим?) не цікавився мій товариш. 5. Ні небезпеки, ні труднощі - (Що?) не лякає туристів. 6. Стояв такий туман, що ні будинків, ні дерев - (Чого?) не було видно. 7. (Чим?) не можна було заспокоїти одного: ні ласкою, ні співчуттям, ні привітним словом.

Вправа 76.Перепишіть, вставляючи пропущені букви і розкриваючи дужки (вибираючи частку НЕ або ні). Поставте наголоси на негативних займенниках.

1. (Не, ні) хто не зустрів приїхали. 2. (Не, ні) якого листи я (Ні, ні) від кого не отримував. 3. Йому (Ні, ні) до кому було піти. 4. Цьому самотній людині поговорити (Ні, ні) з ким, але він і не шукає (Ні, ні) чиїй дружби. 5. Йому не хочеться (Ні, ні) з ким зустрічатися. 6. Бібліотека була закрита, і повернути книгу було (Ні, ні) кому. 7. Хто (То) вночі постукав у мої двері. Це був (Ні, ні) хто інший, як мій товариш. (Не, ні) хто інший не став би мене будити. 8. Сталося що (То) несподіване. 9. Не було (Ні, ні) яку можливість їхати далі. 10. Вдалині виднілися якісь (То) руїни; це було (Ні, ні) що інше, як зруйнована старовинна вежа. 11. (Не, ні) у кого було запитати, коли приїде мій друг. (Не, ні) на чому і (Ні, ні) ніж було написати йому записку, та й (Ні, ні) з ким було б її передати. 12. Відставати (Ні, ні) кому не хочеться. 13. Останнім в строю туристів йде (Ні, ні) хто інший, як інструктор. 14. Про це треба говорити (Ні, ні) з ким іншим, як з директором. 15. (Не, ні) скільки хвилин мовчали. 16. Мене (Ні, ні) скільки не турбувала думка про від'їзд.

Вправа 77. Користуючись негативними займенниками (з наголосом на НЕ), Замініть дані нижче пропозиції більш короткими і напишіть їх.

Зразок: Не було нікого, до кого б я могла зайти до початку занять. - Мені нема до кого зайти до початку занять.

1. Немає нікого, з ким би він міг піти в театр. 2. Не було нікого, хто б сходив до бібліотеки за книгами. 3. Тут немає нічого, чого б слід було радіти. 4. Тут немає нічого, над чим потрібно було б сміятися. 5. З саду були винесені всі лави, і не було нічого, на що можна було б навіть присісти.

Попередня   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   Наступна

Голосні О - Е (Е) після шиплячих | невимовні приголосні | подвійні приголосні | Правопис префіксів | Складні іменники | Складні прикметники | Відмінкові закінчення іменників | Суфікси іменників | Відмінкові закінчення прикметників | Суфікси прикметників |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати