Головна

Характеристика основних типів патології населення в кінці XX століття

  1. A. Характеристика Фінансової діяльності підприємства
  2. Cedil; Наведена характеристика насоса
  3. D - попит, V - рівень доходів в середньому на душу населення, Q - кількість продукції
  4. D) найбільш страждають від акціонерної спекуляції є недостатні класи населення, що несуть торговому справі свої останні заощадження (Г. Ф. Шершеневич).
  5. Divide; Характеристика трубопроводу
  6. I. Загальна характеристика міжнародних відносин в Новий час.
  7. II. ЗАВДАННЯ ДЛЯ ТИПОВИХ РОЗРАХУНКІВ
 Показники, основні    Тип патології  
 характеристики здоров'я  неепідеміческій (економічно розвинені країни)  проміжний (недостатньо економічно розвинені країни)  епідемічний (країни, що розвиваються)
 Рівні загальної смертності (на 1 000 населення)  НАЙНИЖЧІ (8-12)  середні (13-16)  Високі (17-20 і більше)
 Рівні смертності немовлят (на 1000 народжених живими)  низькі (6-15)  середні (16-30)  Високі (30-60 і більше)
 Середня очікувана тривалість життя (роки)  висока (65 75 і більше)  середня (50-65)  низька (40-50)
 Тип вікової структури населення  регресивний  стаціонарний  прогресивний
 Темпи старіння населення (питома вага осіб старших 60 років,%)  значні (15-20)  помірні (5-10)  низькі (нижче 5)
 Захворювання, які займають провідні місця в структурі смертності  хронічні неепідеміческіе  хронічні епідемічні  інфекційні

Демографічну ситуацію в Україні протягом останнього десятиліття характеризують як незадовільну.

Про різке погіршення демографічної ситуації в Україні свідчать такі дані:

за період з 1987 по 1998 рр. - Народжуваність скоротилася в 1,7 рази;

за 6 років з 1991 по 1998 рр. померло на 1,9 млн. осіб більше, ніж народилося.

Україна серед інших країн має відносно високі рівні загальної і смертності немовлят.

Серед причин, які обумовлюють погіршення демографічної ситуації в Україні в 90-х роках, вчені відзначають:

- Економічну дестабілізацію;

- Зниження життєвого рівня переважної більшості населення;

- Деградацію соціальної сфери;

- Катастрофічне погіршення стану навколишнього середовища;

- Загострення криміногенної обстановки.

Варто зазначити, що вплив на демографічну ситуацію - в напрямку підвищення народжуваності і зниження смертності населення і особливо смертності немовлят, а також збільшення тривалості життя - є важливою складовою частиною соціальної політики нашої держави.

У доповіді-звіті за результатами роботи над проектом "Українська ініціатива зі охорони здоров'я", виконаним фахівцями Міністерства охорони здоров'я у співпраці з Державним комітетом статистики та Національною академією наук в 1996-1997 рр., За участю Кабінету Міністрів України та за сприяння ЮНІСЕФ, Світового банку, Всесвітньої організації охорони здоров'я пропонуються такі рекомендації щодо поліпшення демографічної ситуації:

1. Забезпечення більшої прив'язки до вирішення демографічних проблем усіх напрямків соціально-економічної політики, в першу чергу в галузі заробітної плати, приватизації, житлової та податкової політики.

2. Посилення соціального захисту материнства і дитинства з впровадженням відповідної допомоги на рівні не нижче граничної грошової межі малозабезпеченості.

3. Сприяння жінкам у вирішенні проблем працевлаштування для успішного поєднання їх професійної діяльності з материнством.

4. Вжиття заходів, спрямованих на поліпшення умов утримання та виховання дітей в навчально-виховних закладах.

5. Створення нової моделі дошкільного дитячого закладу в кількох регіонах України (Київ, Харків, Одеса, Чернівці).

6. Створення системи моніторингу бездомних дітей.

Контрольні питання

1. Визначення поняття "здоров'я" з точки зору індивідуального теоретичного, практичного та популяційного підходів.

2. Медичні показники здоров'я населення.

3. Провідні групи чинників, які впливають на здоров'я населення.

4. Що таке демографія, її основні розділи?

5. Які показники належать до демографічних?

6. Які показники характеризують природний рух?

7. Джерела вивчення показників природного руху.

8. Показник "демографічного навантаження". Методика розрахунку.

9. Методика визначення загального і спеціальних показників народжуваності.

10. Фактори, які впливають на рівень народжуваності. Тенденції, характерні для показника народжуваності в Україні.

11. Загальні і спеціальні показники смертності. Методика розрахунку.

12. Причини смертності в різних групах населення.

13. Смертність немовлят в Україні, її вікові особливості.

14. Причини і фактори, які впливають на формування рівня смертності немовлят.

15. Перинатальна смертність. Методика розрахунку показника.

16. Що розуміють під середньої очікуваної тривалістю життя? Показники в Україні та інших країнах.

17. Характеристика сучасної демографічної ситуації в Україні.



Попередня   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   Наступна

Механічний рух населення | Природний рух населення | народжуваність | смертність | материнська смертність | смертність немовлят | Показник за даний місяць * 1000 | Мертвими перших семи днів * 1000 | На 1000 народжених живими). | Середня очікувана тривалість життя |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати