На головну

GRAMMAR

1. Ex. 2. Fill in the blanks with one of the following words. Mind your grammar.
  2. Ex. 2. Fill in the blanks with one of the following words. Mind your grammar.
  3. Ex.2. Fill in the blanks with one of the following words. Mind your grammar.
  4. Ex.2. Fill in the blanks with one of the following words. Mind your grammar.
  5. Ex.2. Fill in the blanks with one of the following words. Mind your grammar.
  6. Ex.2. Fill in the blanks with one of the following words. Mind your grammar.
  7. Ex.2. Fill in the blanks with one of the following words. Mind your grammar.

Модальнідієслова і їх еквіваленти.

Модальнідієслова показують ставлення мовця до дії, вираженої інфінітивом. Наприклад, порівняйте:

You can speak English. Ви можете (вмієте) говорити по-англійськи.

You must speak English. Ви повинні говорити по-англійськи.

You may speak English. Ви можете розмовляти англійською. (Вас зрозуміють.)

Як бачимо, в одному і тому ж реченні зміна модального дієслова змінює сенс всього пропозиції, т. Е. Змінюється ставлення до дії, вираженої інфінітивом.

Модальні дієслова не мають форм в усіх часах, для цього вживаються їх еквіваленти (замінники).

Питальні і негативні пропозиції з модальними дієсловами будуються без допоміжних дієслів: Can you help me? - Yes, I can. - No, I can not. Ви можете допомогти мені? - Так. - Ні.

До основних модальним відносяться дієслова:

can - могти, бути в змозі, could - минулий час

передбачає наявність фізичної, розумової та інших можливостей, що дозволяють зробити що-небудь:

I can swim. - Я можу (я вмію) плавати.

I could translate this text.- (Я міг, був в стані) перевести цей текст.

В майбутньому у дієслова can є замінник - конструкція to be able to (бути в змозі що-небудь зробити): I shall be able to help you when I am free. - Я зможу допомогти тобі, коли звільнюся.

may - мати можливість, отримати дозвіл (робити що-небудь),

might - минулий час

May I help you? - Можна вам допомогти? - Yes, you may. - Так можна.

В майбутньому часі у модального дієслова may є замінник - конструкція to be allowed to (отримати дозвіл зробити що-небудь).

Чи не will be allowed to take the book. Йому дозволять взяти книгу.

must - повинен, зобов'язаний.

You must write it down now. - Ви повинні написати це зараз.

Замінниками дієслова must є дієслова to have to і to be to, які мають деякі додаткові відтінками значення. Дієслово to have to означає повинність, викликане обставинами, вимушену необхідність, в той час як дієслово to be to - повинність, пов'язане з розкладом, планом або заздалегідь зробленої домовленістю.

She had to stay at home. - Вона змушена була (їй довелося) залишитися вдома.

The train was to arrive at 8 in the evening. - Поїзд повинен був прибути о 8 вечора. (За розкладом).

Після модальних дієслів і деяких їх еквівалентів інфінітив вживається без частки to.

Замінниками модального дієслова must є також модальнідієслова ought to, should (в значенні ради, рекомендації, докору) і shall (запитується дозвіл на вчинення дії).

You should enter the Institute. Вам слід вступити до інституту (рекомендація, рада),

У поєднанні з перфектний інфінітивом дієслово should висловлює жаль про невиконану дію і перекладається «слід було б».

You should have helped them. Вам слід було б допомогти їм. (Але ви не зробили цього).

Shall I read? Мені слід читати?

Модальний дієслово would може мати такі

значення:

1) Ввічлива прохання. Would you help me? He допоможете ви мені?

2) Повторюваність дії в минулому. Чи не would often help me. Він, бувало, часто допомагав мені.

3) Стійке небажання здійснювати будь-які дії. Чи не would not listen to me. Він ніяк не хотів слухати мене.

Модальний дієслово need - «потрібно, треба» вживається, в основному, в негативних пропозиціях. You need not do it now. Вам не потрібно робити це зараз.

Exercise 6.7. Analyse the use of modal verbs and translate the following sentences:

1. Who can answer my question?

2. Nobody could translate this text.

3. He ought to do this task at once.

4. Must I attend this meeting? - No, you need not.

5. You should have shown your notes to the teacher.

6. I asked him, but he would not listen to me.

7. They should visit her, she is in the hospital.

8. Last summer we would often go to the country.

9. Your son can do this work himself.

10. Would you tell me the way to the station?

11. Your friend might have informed us.

12. May I leave for a while? - Yes, you may.

13. She should be more attentive at the lessons.

14. You need not come so early.

Exercise 6.8. Insert necessary modal verbs:

1. I ... not go to the theatre with them last night, I ... revise the grammar rules and the words for the test. 2. My friend lives a long way from his office and ... get up early. 3. All of us ... be in time for classes. 4. When my friend has his English, he ... stay at the office after work. He (not) ... stay at the office on Tuesday, Thursday and Saturday and ... get home early. 5. ... you ... work hard to do well in your English? 6. «... we discuss this question now?» «No, we ... We ... do it tomorrow afternoon.» 7. I'm glad you ... come. 8. «... you ... come and have dinner with us tomorrow? »« I'd love to. »9.« Please send them this article. »« Oh, ... I do it now? »

Exercise 6.9. Translate into English using modal verbs:

1. Ми обов'язково повинні писати диктант сьогодні? - Так, завтра ми будемо вчити нові слова. 2. Вчора мені довелося відповісти на всі ці листи. 3. Віктора теж запросити на обід? - Так, зробіть це, будь ласка. 4. Вам довелося залишитися вдома, тому що була погана погода? 5. Ви обов'язково повинні прийти і подивитися нашу нову квартіру.- Із задоволенням. 6. Я радий, що мені не довелося закінчувати цю роботу вчора. 7. Я не люблю пізно лягати спати, але іноді мені доводиться. 8. Чи можна мені піти погуляти зараз? - Ні, не можна. Ти повинен скоро лягати спати. 9. Вам слід відвідати вашого друга. Він учора не прийшов на урок. 10. Чому ти не прийшла? - Я не могла, я повинна була допомогти мамі по дому. 11. Вам не потрібно йти в бібліотеку, у нас багато книг вдома, і ви можете взяти будь-яку, яку хочете.

UNIT 7

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   Наступна

ABOUT MYSELF | MY WORKING DAY | Порядок слів у спеціальному питанні | MY ACADEMY | MY HOME TOWN | RUSSIA IS MY HOMELAND | GRAMMAR | Roads and Railways | HIGHER EDUCATION IN THE UK | MY FUTURE PROFESSION |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати