Головна

ситуація взаємодопомоги

  1. I. СУЧАСНА МОВНА СИТУАЦІЯ
  2. А. Ситуація міжнародного правопорушення
  3. Б) надлишок - це ситуація, коли обсяг пропозиції, перевищує величину попиту. Прояв: чергу продавців.
  4. Б. Ситуація міжнародного злочину
  5. Безпека життєдіяльності при надзвичайних ситуаціях
  6. У зонах бойових дій і надзвичайних ситуаціях
  7. У Росії другої половини 1990 - початку 2000 рр. ситуація була скоєно інший.

Оля і Митя ровесники, вони виросли в одному будинку і ось уже сьомий рік разом ходять в школу. Якось раз в звичайнісіньке ранок вони, як завжди, йшли в школу. Недалеко від школи їм зустрівся незнайомий широкоплечий, засмаглий, в лихий кашкеті моряк далекого плавання. Він відразу сподобався і Оле і Миті. Мабуть, моряк зауважив увагу хлопців, тому що спочатку забарився крок, потім дружньо усміхнувся і нарешті сказав:

- Вибачте мене, міледі! Перепрошую, сер! Мені здається, у дами втомилися руки. Якщо дозволите, я донесу портфель. - І перш ніж хлопці зрозуміли, що до чого, загадковий моряк узяв з Оліним рук портфель і попрямував поруч.

Всю решту шляху до школи моряк весело і невимушено розмовляв і жартував з хлопцями. А перед самими дверима він вручив Олін портфель Миті, козирнув їм і зник. У самій шкільній двері хлопці зіткнулися з Витькой Ко-совим і Андрієм Карповим.

- Ха, - закричав Вітька, - ви тільки подивіться на цю парочку! Ти що, Митька, віслюк? Або вона хвора? Або ти найнявся?

- Почервонів! Почервонів! Почервонів! - Закричав Андрій. - Вітька, ти тільки подивися, який він червоний!

Митя жахливо зніяковів і насправді відчайдушно почервонів. Але тут на виручку хлопчику прийшла Оля. Як ні в чому не бувало, вона сказала:

- Прошу, сер, не звертайте увагу. Ми запізнюємось.

І Митька згадав раптом того веселого моряка. Ні, моряк нізащо не віддав би в такий момент портфель Оле. І в Миті заговорила гордість. Він рішуче ступив вперед, відчинив шкільні двері, пропустив Олю і зло Вітька, Андрію і всьому білому світу допоміг дівчинці зняти пальто.

- - Дякую, сер, - підіграла йому Оля і помчала в клас.

В про п р про з и і з а д а н і я

1. Проаналізуйте ситуацію з позиції Олі, з позиції Миті, з позиції їх однокласників, з позиції вчителя.

2. Що таке гордість у людини? У чому вона проявляється?

3. Які виховні прийоми продемонстровані в даній ситуації?



Попередня   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   Наступна

Ситуація вибору, що приводить до невдачі | Ситуація вибору критеріїв оцінки праці педагога | Ситуації пред'явлення вимог | Ситуації пред'явлення вимоги-приниження | Ситуація приведення прикладу | Ситуації звинувачення - відчуття нещастя | Ситуації довіри-брехні | Ситуації підпорядкування і впливу середовища | ситуації переконання | ситуації ризику |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати