На головну

Ситуації підпорядкування і впливу середовища

1. I. 3.2. Залежність психічних функцій від середовища і будови органів
  2. SWOT-аналіз як метод вивчення зовнішнього середовища
  3. Абіотичні фактори середовища
  4. Адміністративне, підприємницьке, кримінальну та інше законодавство як джерело права навколишнього середовища
  5. Активність регуляторного (вищого) відділу нервового центру залежить від стану робочого відділу, який отримує афферентную інформацію і від зовнішніх стимулів середовища.
  6. Аналіз впливу використання матеріальних ресурсів на обсяг продукції.
  7. Аналіз і оцінка впливу собівартості на величину прибутку від продажів.

З і т у а ц і я 1

Таня сиділа на краю дивана. Єдине, чого їй хотілося, так це швидше піти. Таня дуже хотіла потрапити на цю вечірку, всі хлопці говорили про це. Вона сподівалася, що вдасться весело провести час в компанії, але тепер їй було нестерпно нудно. Кімнату заповнив дим, огортаючи особи сміялися і жартували, хоча мова багатьох здавалася невиразною і перекрученою. Дехто з хлопців час від часу виходили в далеку кімнату, іноді з ними йшли дівчата. Таня не знала, чим вони там займаються, тільки все це здавалося дивним. Інші пили вино і пиво.

- Ей, Таня, - покликала її однокурсниця. - Випий, розслабся, струсіть. Таня неохоче взяла з рук Ані банку пива і зробила великий ковток. Пиво залоскотало їй горло.

Поруч проходив симпатичний молодий чоловік. Він вже давно привертав її

увага. Він взяв її руку.

- Ви Таня? - Запитав він тихо.

- Так! - Відповіла вона, задоволена, що її дізналися.

Після цієї зустрічі вечірка стала здаватися їй все ж непоганий. Спочатку вони базікали про різні дрібниці, а потім Олександр запросив її в іншу кімнату.

Задоволена, Таня пішла за Олександром. Вона відчувала, що пиво вдарило їй в голову, у неї трошки паморочилося в голові, але їй хотілося бути з Олександром.

У кімнаті витав якийсь дивний, незнайомий запах. Олександр представив Таню своїм друзям. Вони, здавалося, не помічали дівчину, але її торкнула турбота хлопця. Потім йому передали якусь дивного вигляду сигарету. Вона була вдвічі менша за звичайну. Олександр задоволено зітхнув і подякував свого приятеля. Він глибоко затягнувся.

- Дуже добре, - сказав він і простягнув Тані сигарету.

- Що це? - Запитала вона. В кімнаті пролунав сміх ...

- Ти впевнений, що їй тут місце? - Запитав один ІЕ хлопців.

- З нею все в порядку, - впевнено відповів Олександр. - Ну спробуй. Це марихуана, не бійся, ти відчуєш себе відмінно.

Таня дуже злякалася. Як вона могла піти на це? Вона знала, що їй не слід цього робити ... але Олександр їй дуже подобався. Він ніколи навіть не подивиться на неї знову, якщо вона не спробує.

- В чому справа? - Запитав Олександр. - Спробуй хоча б, все її курять, не може вона бути такою шкідливою.

- Просто поднеси її до губ і вдихни, затягніть, - порадила одна з дівчат.

- Давай, спробуй ... тобі сподобається, - умовляли її все в один голос. Таня взяла сигарету і зробила першу затяжку.

В про п р про з и і з а д а н і я

1. У чому сила впливу середовища на людину?

2. На яку людину середовище надає сильний вплив?

3. Дайте оцінку поведінки Тані.

4. У чому педагогічний сенс цієї історії?

З і т у а ц і я 2.

Влітку сім'я Діми переїхала в новий мікрорайон на інший кінець міста. Старі друзі були далеко, один-два рази з'їздив, але якось не так виходило спілкування, як раніше. Нових друзів в школі він поки ще не набув - до першого вересня залишалося ще два тижні.

Якось увечері, гуляючи по двору, він познайомився з хлопцями набагато старше себе, а потім охоче проводив з ними залишилися дні канікул.

- Нічого, почнеться навчання - у нього час не буде вільного з ними гуляти. Та й товариші з'являться, - заспокоював отець стривожену мати.

Однак навчальний рік почався, а Діма ще більше прив'язався до своїх сумнівним дружкам, став прогулювати уроки і цілі навчальні дні і, що найстрашніше, долучатися до паління і спиртних напоїв. На всі вимоги батьків він відповідав:

- Да я такий! А що я можу з собою зробити? Мені з ними добре! Залиште мене в спокої.

В про п р про з и і з а д а н і я

1. Проаналізуйте поведінку батьків Діми.

2. Що б ви зробили на місці його батьків?

3. Що і хто може допомогти Дімі в цій ситуації?

Попередня   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   Наступна

Ситуація стимулювання до самостійності вирішення конфліктів | Ситуації стимулювання до самостійності прийняття рішень і дій | Ситуація стимулювання до самовиховання | ситуація суперництва | Ситуація вибору, що приводить до невдачі | Ситуація вибору критеріїв оцінки праці педагога | Ситуації пред'явлення вимог | Ситуації пред'явлення вимоги-приниження | Ситуація приведення прикладу | Ситуації звинувачення - відчуття нещастя |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати