Головна

ПЕДАГОГІКА ЯК НАУКА

  1. II етап (середина XVII ст. - Середина XIX ст.) - Психологія як наука про свідомість
  2. III етап (середина XIX ст. - Середина XX ст.) - Психологія як наука про поведінку
  3. IV етап (з середини XX ст. По теперішній час) психологія як наука, що вивчає факти, закономірності та механізми психіки
  4. Адвокатське право як наука і її місце в системі інших правових наук
  5. Американська наука в ХХ столітті
  6. Арабомовна наука і психологія
  7. Артем'єв І. Е. Ринки технології в світовому господарстві. - М .: Наука, 1992.

Відомо, що будь-яка галузь знань формується як науки лише за умови виділення специфічного предмета досліджень.

Предметом педагогіки як науки є педагогічний процес. Тобто процес навчання і виховання людини як особлива функція суспільства, реалізована в умовах тих чи інших педагогічних систем. Тільки при виділенні навчання і виховання в особливу суспільну функцію, коли виникли спеціальні виховні установи і навчальні заклади, в рамках яких педагогічний процес став не тільки предметом спеціальної організації, а й предметом осмислення, аналізу, прогнозування та цілеспрямованого дослідження, можна говорити про зародження науково педагогічного знання.

Педагогіка як наука являє собою сукупність знань, які лежать в основі опису, аналізу, організації, проектування і прогнозування шляхів вдосконалення педагогічного процесу, а також пошуку ефективних педагогічних систем для розвитку і підготовки людини до життя в суспільстві.

Історичний розвиток науково-педагогічного знання проходить кілька етапів:

1. Зародження педагогічних ідей в руслі філософських вчень.

2. Формування педагогічних поглядів і теорій в рамках філософсько-педагогічних творів.

3. Перехід від гіпотетичних і утопічних теорій до концепціям, заснованим на педагогічній практиці і експерименті.

У працях і епосах давньогрецьких, римських, візантійських, східних філософів і мудреців (Платона, Аристотеля, Плутарха, Геракліта, Сенеки, Квінті-ліана, Варлаама, Іоанна Дамаскіна, Авіценни, Конфуція) можна знайти безцінні думки про виховання і освіту.

Демокріт писав: «Добрими людьми стають швидше від вправи, ніж від природи ... виховання перебудовує людину і створює природу».

Сократ бачив вірний шлях прояви здібностей людини в самопізнанні:

«Хто знає себе, той знає, що для нього корисно, і ясно розуміє, що він може і чого він не може». У пошуках істини багато хто керується сократовским тезою: «Я знаю, що я нічого не знаю».



Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

Підручник нового століття | А. А. РЕАН | ВСТУП | ВИТОКИ ПОХОДЖЕННЯ «ПЕДАГОГІКИ» І ЕТАПИ ЇЇ РОЗВИТКУ | Педагогіка - наука про цілеспрямоване процесі передачі людського досвіду і підготовки підростаючого покоління до життя і діяльності. | Педагогіка є наукою про сутність, закономірності, принципи, методи і форми навчання і виховання людини. | Основні категорії педагогіки | Педагогіка є наукою про сутність, закономірності, принципи, методи і форми навчання і виховання людини. | Культуру можна назвати "пам'яттю світу і суспільства" ». | Глава II. ВИХОВАННЯ ЛЮДИНИ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати