На головну

Формування уявлень про множинність і одиничності предметів (з 3 до 5 років)

1. II. Зміна уявлень про предмет психології
  2. III. санітарно - освітній - формування здорового способу життя.
  3. IV. 15.3. Вольові якості особистості та їх формування
  4. V. 18.6. формування здібностей
  5. VI. Суспільно-історична природа психіки людини і її формування в онтогенезі
  6. VII. Особливості носіння предметів форми одягу
  7. А. Гільдебранд і його вчення про художньому зорі як продукті зоровий уявлень

З дітьми проводяться вправи або гри, в яких показується, що безліч складається з окремих елементів. Дітям показують, як утворюється безліч і як безліч розбивається на окремі елементи.

Для початку береться безліч однорідних предметів. Акцентується увага на словах: «Скільки?», «Багато», «Один», «Жодного».

Наприклад: діти збирають листя, вихователь відбирає однорідні листя за кількістю дітей і каже:

- У мене багато листя. - Скільки у мене листя? (Багато.)

- Я роздаю по одному. Тобі один, тобі один, тобі один. Листя ставати все менше і менше. У мене не залишилося жодного. Скільки у тебе листя? (Один.) Скільки у мене? (Жодного.)

- Я збираю листя: один у тебе, один у тебе, один у тебе. У мене стає листя все більше і більше. Знову у мене багато листя. Скільки у мене листя? А скільки залишилося у тебе?

Така вправа проводиться з різними видами предметів кілька разів.

Пізніше це завдання вирішується за неоднорідними множинами. У 5 - 6 років дітям показується, що групувати предмети можна за різними ознаками, не беручи до уваги несуттєві ознаки.

Наприклад: предмети різного кольору і різної форми. Діти повинні порахувати предмети названої форми. Зазвичай діти відраховувати окремо предмети кожного кольору. Вихователь вчить брати до уваги лише заданий ознака, не звертаючи увагу на інші. Наприклад: порахувати, скільки синіх фігур (треба порахувати і кола, і квадрати).

Попередня   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   Наступна

Основні ідеї кількісної і порядкової теорій натурального числа | нумерації | системи числення | Відносини між множинами | Операції над множинами | Відносини між елементами безлічі. властивості відносин | Розбиття множини на класи | Уявлення про безліч об'єктів | Розвиток у дітей діяльності рахунку | Розвиток поняття числа |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати