загрузка...
загрузка...
На головну

Значення і завдання фізичного виховання дітей шкільного віку

1. Any і його похідні мають інше значення в позитивному реченні.
  2. I. ЗАВДАННЯ АРТИЛЕРІЇ
  3. I. Особливості хірургії дитячого віку
  4. I. Теоретичні основи формування артикуляційної моторики у дітей.
  5. I. Мета і завдання дисципліни
  6. I. Етіологія гнійно-септичних захворювань (ДСЗ) у дітей.
  7. II. 7.5. Розвиток уваги у дітей і шляхи його формування

В даний час склалася науково обґрунтована система фізичного виховання, розрахована на залучення до фізичної культури підростаючого покоління. Основа цієї системи - обов'язковий курс фізичного виховання, здійснюваний за державною програмою. Він поєднується з різноманітними формами використання фізичної культури в режимі навчального дня і домашнього побуту, з епізодичними масовими і регулярними фізкультурними заняттями за особистим вибором учнів в своєму колективі фізичної культури, в дитячо-юнацьких спортивних школах та інших позашкільних установах.

Соціально-педагогічне значення фізичного виховання в шкільному віці полягає в наступному:

· Створюється фундамент гармонійного фізичного розвитку, зміцнення здоров'я, фізкультурної освіти і виховання, накопичуються передумови для успішного оволодіння виробничо-трудовими, військовими та іншими спеціальними руховими діями;

· Підтримується поточна фізична та розумова працездатність, що забезпечує успішність у навчальних заняттях, а в перспективі - ефективність будь-якої суспільно корисної діяльності;

· Раціонально організується дозвілля дітей, елементи фізичної культури впроваджуються в побут поступовим залученням до спортивної діяльності;

· Послідовно підвищується моральна, інтелектуальна, естетична і трудова культура підростаючого покоління.

Фізичне виховання - один із напрямів діяльності загальноосвітніх і спеціальних шкіл, складова всієї системи виховання, навчання, освіти і оздоровлення дітей 6-17 років. Специфіка педагогічного процесу фізичного виховання визначається:

- Переважним впливом на рухові здібності людини;

- Безпосереднім створенням оздоровчого ефекту.

Завдання фізичного виховання дітей шкільного віку:

1) Зміцнення здоров'я, підвищення рівня життєдіяльності, опірності організму несприятливих впливів зовнішнього середовища.

2) Підвищення функціональних можливостей організму до безпечного або належного рівня, формування рухових умінь, навичок, розвиток фізичних якостей.

3) Повідомлення знань в галузі фізичної культури і навчання прикладному їх використання для вдосконалення свого організму.

4) Формування мотиваційних установок на фізичне і духовне самовдосконалення людини.

5) Формування світогляду, етичне і моральне виховання.

Приватні методичні завдання окремих процесів фізичного виховання випливають з основних (загальних) завдань і формуються конкретно з урахуванням статі, віку, стану здоров'я, рівня фізичної підготовленості, періоду або етапу реального педагогічного процесу, умов його проведення і т.д.

Попередня   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   Наступна

Суб'єктивні показники самоконтролю | Об'єктивні показники самоконтролю | Загальна характеристика валеології як наукової і навчальної дисципліни | Спосіб життя і здоров'я | Рухова активність і здоров'я | Поняття про методи відновлення | Лекція 8 | Вікова періодизація дітей дошкільного віку | Завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку | Засоби фізичного виховання і форми фізкультурних занять з дітьми дошкільного віку |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати