На головну

Шіфтограмма І.В. Сталіна 8 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 10 сторінка
  5. 11 сторінка
  6. 2 сторінка
  7. 3 сторінка

1950-1960 р.р. - Дослідження Безнін М.А. селянської родини Нечорнозем'я. Основним висновком дослідження є факт руйнування відтворення селянської родини-двору внаслідок негативного ходу демографічного розвитку.

1960 р Дослідження сімей Р.І. Сіфман. Висновок - відбувається зниження рівня багатодітності і переході до малодетности [303].

1960 р Доктор педагогічних наук, тифлопедагог Володимир Сергійович свердла випустив у світ підручник "тифлотехніки", призначений для тифлопедагогів, реабілітаційних працівників і розробників реабілітаційної техніки.

Делегація Товариства взяла участь в роботі Міжнародної тіфлопедагогіческой конференції в Лейпцигу.

В кінці 50-х - початку 60-х рр. розвернувся другий етап дискусії про предмет соціальної психології і взагалі про її долю в радянському суспільстві. Цьому сприяло дві обставини. По-перше, все розширюються запити практики. Рішення економічних, соціальних і політичних проблем вимагало більш пильної аналізу їх психологічної боку. По-друге, відбулися зміни і в загальній духовній атмосфері суспільства. Деяке пом'якшення ідеологічного преса і почалася "відлига" дозволили зняти клеймо "буржуазності" з соціальної психології (також, втім, як і з соціології) і обговорювати її подальшу долю. Важливо й те, що встановилися контакти з зарубіжної наукою, і це зумовило знайомство вчених з ситуацією в області світової соціальної психології.

У 1957 р Ананьєв говорив про необхідність комплексних досліджень, про синтез усіх знань про людину. Ці ідеї хвилювали його, коли він писав статті «Людина як загальна проблема сучасної науки» (1957), «Про систему вікової психології» (1957). Ідеї ??Ананьєва випередили свій час і в ту пору не були оцінені колегами. Лише через роки вчені усвідомили цінність комплексного і системного підходів в сфері людинознавства - у міру розвитку системних ідей і самих наук про людину. Початок комплексних досліджень в школі Ананьєва співпало із загальним підйомом психологічної науки, пожвавленням в країні в період «відлиги». У 1959 р в ЛДУ була створена перша в СРСР лабораторія інженерної психології, яку очолив учень і співробітник Ананьєва, Б.Ф. Ломов.

Основний фокус практичної соціальної роботи

Призначення і оформлення посібників, пенсій, медичне обслуговування, виховна робота з дітьми та молоддю.

особистості:

1. Сталін Й.В. - Генеральний секретар ЦК КПРС СРСР (до 1953 р)
  2. Маленков Г.М. - Голова Ради Міністрів СРСР (1953 - 1955 р.р)
  3. Хрущов Н.С. - Перший секретар ЦК КПРС СРСР (1953 - 1964 р.р.)

У цей період розвиток всіх державних сфер, в тому числі і соціальної, формується під впливом партійної ідеології, курс якої встановлював безпосередній керівник партії. Маленков хоча і не займав посади керівника партії, але період його керівництва країною відзначений як поворот до людини, переорієнтації економіки в соціальну сферу.

1. Сухов А.Н. - Народний комісар соціального забезпечення (1943-1952 р.р.)
  2. Муравйова Н.А. - Міністр соціального забезпечення (1952- 1961 р.р.)

Ми не можемо виділити творів даного періоду, які надали б вплив на розвиток соціальної політики в країні. Швидше, книги, що вийшли в ці роки, є відображенням відбуваються в країні соціальних перетворень, реформ. Наприклад, в середині 50-х років багато книг, присвячених розвитку профспілкової діяльності, історії профспілкового руху в СРСР. До кінця 50-х років, у зв'язку з прийняттям закону про пенсії, видається багато літератури, в якій роз'яснюється порядок призначення, обчислення і виплати пенсій.

Дослідження, що проводяться вченими, були також підпорядковані партійної ідеології, і більшість ідей були її відображенням.

додаток

Надання соціальної допомоги на селі

Матеріальну допомогу самотнім людям похилого віку та інвалідам, повністю втратили працездатність, сиротам надавала також колгоспна каса громадської взаємодопомоги, яка могла створюватися в кожній сільгоспартілі. Метою її діяльності було надання допомоги своїм членам в разі каліцтва, одержаного на роботі в колгоспі, у зв'язку з вагітністю та пологами, хвороби і т.д., дітям, які залишилися без батьків, інвалідам, які потребують в протезуванні, а також членам каси, господарство яких постраждало в результаті стихійних лих. Каси громадської взаємодопомоги колгоспів могли спільно утримувати колгоспні будинки престарілих та інвалідів, куди поміщалися непрацездатні, не мають близьких родичів, що можуть здійснювати за ними догляд. У Вологодській області в 1940-1950-х рр. був один будинок престарілих колгоспників в Вожегодском районі, розрахований спочатку на 25, пізніше на 40 місць. Будинок пристарілих колгоспників, як свідчать звіти органів соціального забезпечення, відчував чимало проблем. Зазначалося, що колгоспники жили в "непридатних для зимовий умов приміщеннях", де "температура вночі доходить до нуля", не вистачало одягу і взуття. Колгоспні каси взаємодопомоги фінансували лише 50% витрат будинки престарілих, інші доходи формувалися за рахунок ведення цими установами власного підсобного господарства. Важкі умови побуту приводили до того, що в будинку для літніх людей колгоспників в 1950-і рр. проживали лише 11 чоловік, хоча потребували сторонньої допомоги було набагато більше. Вивчення роботи з ліквідації та попередження жебрацтва на початку 1950-х рр., Проведене районними відділами соціального забезпечення Вологодської області, показало, що люди похилого віку та хворі люди, часто самотні (як правило, у віці старше 70 років - найстаршій "жебракуючої" було 103 роки ) були змушені "збирати шматки". У кожному районі області таких налічувалося від десятка до півсотні людей.

Важливою подією в частині уніфікації принципів соціального забезпечення колгоспників, робітників і службовців стало поширення на селян системи державного соціального страхування. Соціальне страхування, тобто система матеріального забезпечення в разі хвороби, тимчасової непрацездатності, народження дитини і т.д., починала складатися на селі в 1950-і рр. Спочатку державна система соціального страхування поширювалася лише на голів колгоспів, обраних з числа фахівців і практиків. З 1950 р їм дозволялося в період роботи на посаді голови колгоспу складатися членами профспілки з усіма правами. У 1958 р при реорганізації МТС право на окремі види державного соціального страхування було збережено за механізаторами і фахівцями, які перейшли на роботу в колгоспи. Особливий розвиток в післявоєнний період отримала частину соціального страхування, яка забезпечувала політику поступального відтворення населення. До середини 1960-х рр. діяло положення Примірного Статуту сільгоспартілі 1935 р яким передбачалася можливість полегшення роботи вагітних і годуючих жінок, звільнення їх від робіт за місяць до пологів і на місяць після пологів зі збереженням за ними змісту на ці два місяці в половинному розмірі середньої вироблення ними трудоднів. Особливий режим виплати допомоги по соціальному страхуванню створювався для багатодітних матерів і малозабезпечених сімей. Державна допомога багатодітним матерям у вигляді виплати допомоги була встановлена ??постановою ЦВК і РНК СРСР від 27 червня 1936 року "Про заборону абортів, збільшення матеріальної допомоги породіллям, встановлення державної допомоги багатодітним, розширення мережі пологових будинків, дитячих ясел і дитячих садів, посилення кримінального покарання за неплатіж аліментів і про деякі зміни в законодавстві про розлучення ". Цією постановою передбачалася виплата щорічної допомоги матерій, які мали шістьох дітей, при народженні сьомого і кожну наступну дитину, а також одноразової та щорічної допомоги матерям, які мали десять дітей, при народженні кожної наступної дитини. Серією Указів Президії Верховної Ради СРСР 1944 р і 1947 року була збільшена державна допомога багатодітним і одиноким матерям. Одноразова допомога по законом 1947 виплачувалося при народженні третьої дитини в розмірі 200 руб., Четвертого - 650 руб. і т.д. Найвищий розмір одноразової допомоги виплачувався матерям, які мають десять дітей, при народженні кожної наступної дитини - 2500 руб. Щомісячна допомога багатодітним матерям виплачувалися, починаючи з другого року народження дитини, до досягнення нею п'ятирічного віку і становили від 40 до 150 руб. в місяць.
 Державна допомога одиноким матерям на утримання і виховання дітей становило від 50 руб. на одну дитину до 100 руб. - На трьох і більше дітей.
 Видавалося це посібник до досягнення дітьми дванадцятирічного віку. До середини 1960-х рр. піклування про людей похилого віку і непрацездатних колгоспників лягало на плечі колгоспів, то з 1965 р в систему соціального забезпечення селян вторгається держава. Включення колгоспників в систему державного соціального забезпечення і соціального страхування працювало в напрямку динамічного зближення їх соціального статусу з робітниками і службовцями [304].

Бюджет радянської людини в 1920-і - 1950-і роки.

"Члену Президії ЦК КПРС і Голови Президії Верховної Ради СРСР товариша Ворошилову К.Е.

Члена КПРС - Маханько Семена Опанасовича, що проживає в гір. Дрогобичі (УРСР), Васильєва, 20, кв. 10

Не знаю, як буде зрозуміло і оцінений мій лист, оскільки я з 1926 року виховуюся комсомолом і партією, тому вважаю своїм партійним і громадянським обов'язком повідомити Вам про нездорові висловлюваннях робітників і службовців матеріальними і духовними умовами життя, а звідси всілякими наріканнями на КПРС і Радянський уряд. Дійшло вже до того, що робітники і службовці по всьому Радянському Союзу відкрито говорять, що "нам тільки обіцяють поліпшення матеріальних умов життя, але в дійсності ці умови весь час погіршуються і в порівнянні з 1923-30 рр. Погіршені в кілька разів, а проти 1940-1947 рр.- не менше, ніж в два рази "і т.д.

За період з 1926 р і до теперішнього часу я за родом служби та роботи проїхав від Західної Білоруської кордону до рр. Владивостока, Магадана і далі до Північного Льодовитого океану, потім служив в Сибіру, ??а з 1949 р перебуваю в м Дрогобичі, тобто знову на Західній, але вже Українському кордоні. З 1926 р я був робочим, службовцям і військовослужбовцям, в зв'язку з чим, знаючи матеріальні умови робітників і службовців по всьому СРСР і, прислухаючись з 1947 р до щоденних нездоровим висловлювань матеріальними умовами робітників і службовців, вважаю, що ці висловлювання заслуговують на увагу і реагування. На підтвердження цього я не буду далеко ходити за прикладами, а наведу особисто себе. У 1926-29 рр., Будучи робочим лісової промисловості, я отримував зарплату 30 руб. в місяць. На цю зарплату я жив дуже добре і допомагав своїм батькам. У 1929 р працював секретарем сільради і отримував 34 рубля на місяць. Це була сама низькооплачувана посаду службовця. На цю зарплату - 34 руб. в місяць я жив теж добре, тому що харчування, квартплата, опалення, освітлення, прання білизни і всі інші послуги мені на двох чоловік обходилися всього лише 10 урб. в місяць, а на інші 24 рубля ми вдвох непогано одягалися, тому що промтовари теж були дешеві, а відрахування з зарплати на позику і ін. були не більше 4-х рублів на місяць. У 1930 році я працював райстатістіком і отримував зарплату 65 руб. в місяць, а потім став працювати зав. районним військовим відділом з окладом 125 руб. в місяць. Ця моя зарплата спочатку 65 руб. і потім 125 руб. в місяць дорівнювала вартості 2-3 коровам, тому що корова до 1930 року коштувала від 30 до 50 рублів. Як тоді, так і тепер вартість худоби визначається цінами на продукти і промтовари, тому в подальшому, для зручності, я буду робити порівняння з вартістю корови. Значить, в 1929-30 рр. на зарплату 65-125 руб. в місяць я міг прогодувати сім'ю в 4-5 чол. і пристойно її одягнути і взути. У ті 1926-1930 рр. слюсарі і токарі отримували зарплату по 101 руб .: в місяць, а їх учні по 40 руб. У інженерно-технічних працівників зарплата була значно вище. Значить зарплата учнів слюсарів і токарів дорівнювала вартості однієї корови і на цю зарплату вони непогано жили і одягалися з сім'ями в 3-4 чол., Не кажучи вже про токарів, слюсарів, інженерно-технічних працівників і ін., Зарплата у яких була значно вище . Після того, як у нас був побудований соціалізм, тобто з 1937 р матеріальне становище робітників і службовців погіршився, але знову-таки до початку війни 1941 року, а вірніше, до грошової реформи 1947 р воно було краще ніж тепер, а саме: в 1940 - 1941 рр. корова коштувала від 300 до 500 руб. тобто самий низькооплачувану робочий отримував зарплату рівну вартості однієї корови і на цю зарплату робітник і службовець міг непогано прожити з сім'єю в 3 - 4 людини. Тепер візьмемо матеріальну забезпеченість робітників і службовців в 1955 -1956 рр. Їх зарплата, в основному, залишилася та ж, що і була в 1941 -1947 рр., Тобто від 300 до 1000 руб., а корова коштує не 300 - 500 руб., а 3.000-5.000 руб., в зв'язку з чим реальний життєвий рівень робітників і службовців став нижче на 2.700-3.000 руб., а в порівнянні з 1926-1930 рр. ще нижче. Ось приклад: зарплата пом. прокурора Дрогобицької області як була в 1940 - 1941 рр., так і зараз залишилася 950 руб. в місяць, але в порівнянні з 1926 - 30 рр. і 1940 - 47 рр. вона нічого не коштує і витрачається наприклад у мене на:

Прибутковий податок _______ 76 руб.

Позика ________ 95 руб.

Квартплата ________ 76 руб.

Опалення (газ) ________ 100 руб.

Газета "Правда" (без неї не можна) ___ 6 руб.

Ремонт взуття на 4-х чоловік ____ 30 руб.

Театр, хоча б один раз на місяць подешевке в 6 руб. квиток на 4 чол. ____ 24 руб.

За навчання дочки в муз.школу (вона ж повинна розвиватися всебічно, маючи батька з вищою освітою) _____ 100 руб.

Я палить, тому потрібно хоча б найдешевші сигарети з 1.р.40 к. І сірники _____ 45 руб.

10. Ніяк не обходишся без захворювань, тому на сім'ю витрачаєш не менше _____ 50 руб.

Разом за місяць _____ 756 руб. 76 коп.

Таким чином, від моєї такої номінально великий зарплати залишається на харчування 4-х чоловік сім'ї, одяг і взуття всього лише 193 руб. 24 коп. Однак це тільки при грубому підрахунку, але в дійсності від зарплати не залишається нічого, тому що то на ремонт взуття, то на ліки, то на опалення, то на підручники дітям, то на мило, то на автобус і т.п. витрачаєш грошей значно більше, а на харчування, придбання одягу та взуття не залишається ні копійки. Як бачите, на одну людину в день потрібно 13 руб. тільки для того, щоб він не добре харчувався, а лише підтримував своє існування, позбавляючи себе булочних виробів, ковбас, фруктів, свіжих овочів, кухлі пива в вихідний день і т.п. А на місяць на таке мізерне харчування на одну людину потрібно 390 руб., Тоді як від моєї такої великої зарплати на харчування, одяг і взуття на 4-х чоловік не залишається нічого, в той час як у мене має залишатися тільки на мізерне харчування 4 х осіб не менше 1500 - 1800 руб. і ось тільки в цьому випадку моя реальна заробітна плата могла підійти хоча б на 50% до рівня 1940 - 47 рр., не кажучи вже про рівень 1926 - 30 рр. Таким чином, якщо в 1940 - 47 рр. на зарплату в 950 руб. я міг непогано жити з родиною 4 - 5 чол .., а в 1926 - 30 рр. на 65 - 125 руб. зарплати з такою ж сім'єю міг жити в два рази краще, то в даний час моєї зарплати вистачає тільки на оплату позики, прибуткового податку, малосімейного податку і на досить мізерні духовні потреби (газети, кіно, радіо і т.д.). Це я привів свої матеріальні і духовні умови життя при наявності зарплати 950 руб. в місяць. А як же живуть десятки мільйонів робітників, службовців, шоферів, лікарів, вчителів, фельдшерів, інженерів, техніків, агрономів, слідчих, працівників торгівлі, прокурорський працівників, судів і т.д., які отримують від 300 до 800 руб. в місяць і мають такі ж сім'ї, як і моя? Багато мільйонів з них живуть дуже добре, купують найдорожчі бостонові костюми, драпові пальто, шерсть, шовкові і креп-жоржетовие сукні, золотий годинник і т.п., а деякі навіть і автомашини. А за які ж гроші? Так за ті, що займаються спекуляцією гостродефіцитних товарів і продуктів, відкритим і прихованим грабунком безпосередніх виробників матеріальних благ і самої держави (а як це відбувається, можна тільки розповісти, а не описати).

Зараз всюди задають питання, як могло статися, що з 1929 р у нас промислове виробництво зросло в 20 разів, а матеріальні умови життя за цей час погіршилися в 4 - 5 разів, тоді як таке зростання промисловості виробництва мав би в кілька разів збільшити і матеріальне становище робітників і службовців, а у нас весь час відбувається зворотний рух до гіршого, тому що продукти і промтовари нема на що купувати. А взяти наприклад відвідування театрів і кінотеатрів. По всьому Радянському Союзу (можливо крім Москви) драмтеатри, музкомедії, оперні театри та ін. Щомісяця і щороку знаходяться в дефіциті - "горять". І це не тому, що у нас вони дуже спектаклі, або люди не люблять мистецтво, а тому, що у них не вистачає грошей на придбання квитків. З цих причин вони навіть в кіно рідко ходять і тільки на ті картини, про які говорять, що вони хороші, а про які говорять, що вони "непогані", то взагалі не ходять. Часто можна почути і такі розмови, що навіть під час війни 1941 - 45 рр. і до грошової реформи 14.ХII-47 м жити було значно легше, ніж зараз, хоча вже з 1947 р і вироблено зниження цін 7 разів, тому що до реформи вони за картками забезпечувалися продуктами і промтоварами за цінами 1940 - 41 рр., тобто нижче теперішніх в 3-4 рази, а то і більше.

У зв'язку з цим я переконливо прошу Вас призначити час і викликати мене до себе на прийом, де я викладу Вам докладно про всіх ненормальностях і шляхи їх усунення.

Член КПРС Маханько [305].

"Будівля в'язниці знаходиться в самому центрі міста... "

"Головному редактору" Правди "тов. Л.Ф. Ільїчову.

Вважаю за потрібне повідомити Вам про наступне.

У ряді міст Західної України спостерігається не зовсім правильне розміщення тюремних будівель. Так, наприклад, в Тернополі велике, в кілька поверхів будівлі в'язниці знаходиться в самому центрі міста, його вікна виходять на головну вулицю. На біду, поруч з будівлею в'язниці немає інших великих будівель і воно дуже недобре виділяється на тлі решти після війни пустирів і руїн. Питання про переведення в'язниці на околицю піднімався обласними організаціями в зв'язку з перспективою створення в Тернополі вищого навчального закладу, який можна було б розмістити в будівлі, де розміщується в'язниця. Але з вузьковідомчих інтересів Тернопільське обласне управління МВС не погоджується на переклад в'язниці і вона височіє в самому центрі міста.

У Львові в'язниця знаходиться майже в самому центрі міста - на розі вулиць ім. Сталіна і Коперника. Львівські обласні та міські організації домагалися переведення в'язниці на околицю, але вузьковідомчі інтереси і тут взяли верх. Справа в тому, що ця в'язниця знаходиться неподалік від управління МГБ і управління не хоче через це змінювати її місце розташування. Передбачалося перейменування вулиці Сталіна, в зв'язку з тим, що на ній знаходиться в'язниця, але справа з перейменуванням заглохло.

Будівля інший в'язниці знаходиться поблизу Краківського базару, тобто біля місця майбутнього центру міста. Від цієї в'язниці зовсім недалеко до оперного театру та центральної магістралі Львова - вул. Першого травня. Очевидно, що розташування і цієї в'язниці не зовсім зручно.

При в'їзді до Львова, з боку Москви і Києва, з вікна вагона відкривається вид на в'язницю і табір, які знаходяться нижче полотна дороги по обидва її боки. Видно тюремні будівлі, групи ув'язнених, дротяні загородження і т.д. Цією дорогою ходять потяги з Чопа на Москву і з Москви в Чоп, тобто тут можуть проїжджати і проїжджають пасажири з Чехословаччини, Угорщини, Австрії і т.д.

Я вважаю таке розміщення таборів та тюрем поблизу дороги не зовсім бажаним і доцільним.

Подібне невдале розміщення тюремних будівель є і в деяких інших містах Західної України.

М.Одінец - Кореспондент "Правди" по Львівській області.

14 червня 1952 р. "

"Заступнику голови Ради міністрів Союзу РСР товариша Л. П. Берія

У місті Чаплигін, Рязанської області, з 1942 р знаходиться дитяча колонія МВС СРСР. Вихованці - дівчата, в більшості своїй 16 - 17-річного віку. Детколонія розташована на центральній вулиці міста, в самому його центрі, і займає цілих квартал. Все це місце обнесено дощатим парканом з колючим дротом нагорі. Одне це створює досить непривабливий вигляд.

Але найголовніше те, що вихованці детколоніі поводяться потворно. Вони паскудними словами обзивають проходять повз громадян, виражаються нецензурними словами.

Навколо детколоніі розташовані початкова школа, школа глухонімих дітей, агрономічна школа і вчительських інститут.

Детколонія разлагающе діє на учнів, на молодь. Діти постійно бачать поведінку вихованців детколоніі, чують їх потворні вигуки, тужливі пісні.

Батьки учнів, громадяни міста висловлюють невдоволення і обурення перебуванням детколоніі в місті, в центрі шкіл і навчальних закладів.

У грудні 1951 року на районної партійної конференції делегати звинувачували Райков ВКП (б), що він не вживає заходів до переведення детколоніі з міста, мириться з тим, що вона разлагающе діє на молодь.

Ми розуміємо державну значимість детколоніі, де перевиховуються неповнолітні злочинці, привчаються до праці, багато з них стають потім до лав активних будівників комунізму.

Але разом з тим вважаємо неправильним розташування детколоніі в центрі міста і просимо ВАС дати вказівку відповідним органам перемістити детколонію з міста Чаплигіна в інше місце.

Секретар Чаплигінского РК ВКП (б) І. Бобровський.

20 березня 1952 року ".

З пошти Ворошилова 1956 р

На початку вересня 1956 року на ім'я Ворошилова надійшла скарга інваліда Герасимова з Клину. У своїй скарзі він використовував скорочення Моос - Московський обласний відділ соціального забезпечення.

"Голові Президії Верховної Ради СРСР товариша Ворошилову Клименту Охрімовичу

Гор. Клин, будинок інвалідів

Наша партія, наша держава, нам людям похилого віку і стара надали посмертний спочинок і визначили нас на повне державне забезпечення, але спокою ми абсолютно ніякого не маємо, нам його не дає адміністрація будинку. У нас бійки, скандали, пиятика, крадіжки та ін. Та ін. Дисципліни як серед персоналу, а також серед інвалідів абсолютно ніякої не існує, розміщують по палатах кому не лінь і не рахуючись хто який і як себе веде, ставлять без розбору, т . Е. разом лежачих з ходячими, що є неприпустимим, а коли директору Корнєєва говориш, що потрібно підбирати людей і погоджувати це питання з котрі живуть, то тільки чуєш що не ваша справа, а що ж ми хіба батраки, притискають і не дають ніякого спокою, адже ми живемо тут до смерті і нам потрібен спокій. Але його не дають. Багато у нас в будинку неподобств. Співробітників директор підібрав багато своїх. Співробітники, зокрема, сестра-господиня - рідна директора, плутається з інвалідами, а також і ін. Моос про це знає, але щось ніяких заходів не вживається, тільки на нашому домі залишається повісити червоний ліхтар. Була у нас з Міністерства соцзабезпечення, з Моос часто бувають, але заходів не приймають, три-чотири дні побудуть і їдуть, навіть і зборів з нами не проведуть. Директор дозволив візникові купити двох поросят і годувати нашим хлібом ..., що ж виявилося - виростили двох поросят по 7-8 пудів, візник з директором по одному розділили, а зараз купили ще двох поросяток. Ніхто не давав права адміністрації будинку притискати нас, гарчати як на звірів. Просимо Вас змусити їх припинити всі неподобства, а їх багато, і дати до смерті спокій. Герасимов Михайло Пилипович, кімната № 46

Багато у нас вдома безладу і безгосподарності, миють у лазні нас в місяць раз, а то і більше не миємося. Ні білизни нижнього, а особливо верхніх сорочок, ні столового посуду (тарілок), немає столових ложок, не буває часто гарячої води в лазні, а в вбиралень холодної води, і в умивальниках часто не буває і вмиватися нічим, по тижнях не вмиватися, часто доводитися з чайником ходити за водою в колонку. Просимо прийняти будь-які заходи до нашої адміністрації. Поскаржитися нікому, секретар парторганізації зам. директора, він секретар і він адміністратор - нікому скаржитися.

Герасимов ".

27 серпня 1956 радянський уряд заборонив громадянам, що тримає худобу, використовувати як корм для худоби хліб, крупу та інші продукти з державних і кооперативних магазинів. В першу чергу це постанову вдарило по мешканцях міст і робітничих селищ.

"Климент Єфремович!

Я від душі і серця вітаю Вас і Ваше постанову про накладення податку на громадянське міське і приміське населення. Продуктів в магазині було багато, але і багато їх йшло худобі. Вже в даний час продуктів в магазині ще побільшало. Ось ще на пташок потрібно було б. Теж саме виходить, а яєчка йдуть на базар, за ціною базарної.

Климент Єфремович! А ще це вже багато розвелося артілей, комбінатів з випуску пластмасових виробів: дитячих іграшок, особливо гребінців, гудзиків, гребінців і т.д. Гребінець коштує 10 рублів. "Осел" дитяча іграшка 12 рублів в магазині. На кожній вулиці в рідкісному дворі їх не виявиш ці "шарашки", як їх називають в народі. Звичайно, пластмасові вироби продукція дуже проста, але і дуже прибуткова державі. Я працюю на Ризькому електроламповий завод ось і порівнюю. Адже освітлювальна лампочка коштує в середньому рубля півтора, але вона набагато складніше з випуску, хоча порівняти з дитячою іграшкою "осів", яка коштує 12 рублів і на яку йде кілька грамів пластмасового порошку. Я, звичайно, маю на увазі місто Ригу.

Якщо анулювати всі ці "шарашки", які складаються з 15 - 20 осіб. Зібрати всі це хитре обладнання організувати великий комбінат по випуску пластмасових виробів. Великі доходи отримуватиме тільки держава. Скільки таких артілей в місті Ризі? А скільки в них засідає представницьких осіб на скромних окладах 400 - 600 рублів? Роз'їжджають на власних машинах "Перемога" і т.д. Я, наприклад, заробляю 800 рублів, та дружина 500 р. ми третій рік збираємося купити хороший радіоприймач, а ще не купили. Так, пластмасові вироби дають великий прибуток державі, але ще більше доходу отримують від цього "трутні". Одного разу я йшов по вулиці Леніна і випадково ткнувся в двері, де побачив двох жінок і чоловіка, що сидять в дуже тісному, зовсім темної при світлі кімнаті і збирали вуджу після виливки ходять "черепах" - дитячу іграшку, яка коштує 4р.50 к. В магазині. Я запитав, де ж Ваше начальство? Начальство знаходиться на дачі на узбережжі, до нас приїжджають дуже рідко. Всього три людини робочих, абсолютно темна кімната, кубатура її метрів 9 Не більше. "Начальник цеху", який має власну "Перемогу" оклад 400 рублів. Таких не може цікавити скромний оклад, цікавить зв'язок з продавцями тільки. Є і так. Робочих 15 осіб, які працюють за даним. А скільки з них сидять? Наладчик, майстри, бригадири, наладчики, технологи. А що власне випускають? Звичайно, гудзики. Коли один великий комбінат може незліченні кількість найменувань випускати під державним контролем. Таким же самим шляхом випускається багато жерстяних виробів. Більшість це знову ж дитячі іграшки. Штампована "Перемога" коштує 16 рублів, але всі ці вироби вони не йдуть далі ризьких магазинів, тому що їх мало випускають. Хоча кількість робочих, які випускають ці вироби, їх буде більше нашого заводу. Наші освітлювальні лампочки надходять в усі куточки Радянського Союзу. Далі незважаючи на те, що вони набагато складніше з випуску. Моя пропозиція. Анулювати всі ці темні куточки, де випускається на чийсь погляд, пластмасові та бляшані вироби. Зібрати всі обладнання. Побудувати два великих комбінату. По випуску пластмасових і з випуску жерстяних виробів, які могли б забезпечити своєю продукцією не тільки міста Латвійської РСР, а все і віддалені райони Радянського Союзу. Тоді, безумовно, і продукція набагато краще буде випускатися під контролем, як це і є, наприклад, у великих підприємствах. А то виходить так: нароблять, наштампують самі і здають в магазин. Що здають? Скільки здають? Це вже питання. Ось поки і все Климент Єфремович. Хотілося як краще розповісти і пояснити, але якось не виходить. Якщо що грубо я висловився, прошу вибачте.

Рига 5, проспект Вієстура, дом.7, квартира 7.

Догадов Микола Михайлович ".

"Здрастуй дорогий і улюблений наш товариш Ворошилов!

Шлю Вам найкращі побажання в Вашому житті, а також у праці.

Я, Єрмолаєва Людмила Артемівна народилася в 1940 р 7 червня в місті Ростові-на-Дону. Прошу Вашого дозволу зареєструвати мене з Чередниченко Олегом Михайловичем. Він народився в 1937 році в м Ростові-на-Дону. Я напишу Вам все своє горе і якщо Ви, як улюблена моя мати зрозумієте моє горе, Ви зробите те, про що я не тільки прошу, а навіть благаю Вас зі сльозами на очах. Я скінчила 7 класів. Коли мені було три роки, близько нас жив Алік, я з ним була нерозлучна подруга, грала з ним в пісок і т.д. Він без мене не сідав за стіл, мати його завжди бігала за мною, звати мене їсти, коли я з ним буду їсти тоді і він буде. Але з часом все змінилося. Мені скоро буде 16 років, піде 17-й рік, а йому 19 років. Вони купили будинок в Батайську і забрали на кілька днів мене до себе. Моя мама лежала в лікарні. Якби Ви знали, як мені важко писати, але немає. Я зберу всі останні сили і напишу. Незважаючи на те, що я не винна, що це насильно зроблено було, мені дуже соромно і мати мене прокляла. Зрозумійте хоч Ви, змилуйтесь наді мною. Ви тільки можете спокутувати мій гріх і врятувати мені життя. Це було так. Його батько пішов на роботу, мати пішла на базар, дуже рано і не взяла мене, хоча я і просила взяти мене з собою, вона сказала: "Спи, на базар далеко дуже йти, а йти треба пішки". Коли вони пішли, він закрив двері на ключ. Скрутив мені назад руки і зробив не ту вже Люду, що була раніше. Я кричала, що було сили, але нічого не допомогло, ніхто мене не чув. Коли його мати прийшла, я плакала, а він сказав їй: "Мама, я негідник, це я зробив, тому що я її люблю і не хотів, щоб вона була чия-небудь, крім мене". Після цього я стала вагітна. Його мати повела мене до лікаря і зробили аборт. Вони, також і я не сказали моїй мамі, бо вона вийшла з лікарні і була ще хвора. Зараз, звичайно, вона знає все. Тепер він хоче зареєструватися зі мною, так як ми любимо один одного. Йому восени йти в армію, він хоче виправдати мою чесність, також свою провину. Але невже Ви не дозволите, невже у Вас серця немає до мого горю. Якщо нас зареєструють, то його мати бере мене до себе. Ми живемо дуже бідно, іноді на хліб грошей немає, а це буває часто. Тато мій рідний пропав безвісти на фронті. За нього я нічого не отримую. Мама моя і вітчим інваліди, мають II групу інвалідності, їх контузило в війну, але визнали захворювання з дитинства. Пенсію вони не отримують. Папу всюди звільняють за скороченням. Мама працює щосили, але отримує в охороні дуже мало. Вона у мене хвора, їй не можна важкого піднімати, але вона це робить, тому що це змушує її, щоб ми не були голодні і тому вона часто лягати в лікарню, щоб підтримати її у нас немає коштів. Я ходжу до людей мити підлогу, вдома я роблю все, все на мої плечі налягла. Тепер я прошу нас зареєструвати. Від вашого дозволу залежить моє щастя, також моє життя. Але якщо Ви відмовите, мені не жити на світі. Вся вулиця знає цю історію. Не тільки я, але навіть всі чекають Вашого дозволу зі сльозами на очах. Прошу, будь ласка, не відмовити в моє прохання. Зробити мене щасливою, такою щасливою, якою повинна бути людина Радянського Союзу. Я все зазнала, всі муки, а в житті не бачила нічого хорошого. Ви, дорогий мій товариш Ворошилов цим врятуєте мені життя. Поки до побачення. Тиснемо міцно Вашу руку, дорогий наш товариш Ворошилов.

Попередня   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   Наступна

законодавчі умови | Визнання та затвердження професії | Теоретичне розвиток соціальної роботи | Визнання та затвердження професії | Шіфтограмма І.В. Сталіна 1 сторінка | Шіфтограмма І.В. Сталіна 2 сторінка | Шіфтограмма І.В. Сталіна 3 сторінка | Шіфтограмма І.В. Сталіна 4 сторінка | Шіфтограмма І.В. Сталіна 5 сторінка | Шіфтограмма І.В. Сталіна 6 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати