загрузка...
загрузка...
На головну

Алкоголізм, куріння і наркоманія як медико-соціальна проблема

1. II. Проблема виродженого базисного рішення
  2. Quot; Коли проблема стає проблемою "або особистісні кореляти труднощів юнацького самовизначення
  3. А) Проблема людини в філософії Китаю.
  4. Антропологічна проблема в російської філософії
  5. Антропологічна проблема в російської філософії.
  6. Безпека як проблема дипломатичної практики

Алкоголізм - один з найбільш грізних чинників ризику розвитку різних захворювань. Алкоголізм розглядається як медико-соціальна проблема, що впливає на показники стану здоров'я, захворюваності та смертності. Рівень загальної захворюваності серед зловживають алкоголем в 1, 5 рази вище, переважно за рахунок хвороб системи кровообігу, органів травлення, отруєнь і травм. У структурі загальної захворюваності після хвороб органів дихання у тих, хто п'є займають травми.

В країні рівень алкогольних психозів становить 10, 5 випадку на 100000, а частота поширеності алкоголізму - 115, 3 випадки на 100000 жителів.

Рівень смертності серед систематично питущих в 3 рази вище, ніж серед непитущих. У структурі смертності перше місце займають травми і отруєння, друге - хвороби системи кровообігу, третє - онкологічні захворювання. Зловживання алкоголем скорочує середню тривалість життя на 20 років.

куріння - Один з факторів ризику розвитку важких захворювань. Медико-соціальна значимість куріння проявляється в показниках громадського здоров'я. Воно є причиною виникнення злоякісних новоутворень трахеї, бронхів, легенів, гортані, стравоходу, порожнини рота. З курінням пов'язано 90% захворювань на рак легенів. У курців частіше розвиваються серцево-судинні захворювання, обструктивний бронхіт та емфізема легенів. Так, інфаркт міокарда у курців виникає в 3 рази частіше, ніж у некурящих. Ця шкідлива звичка є причиною багатьох функціональних порушень: розладів пам'яті, уваги, затримки росту і статевого розвитку у підлітків, безпліддя, зниження працездатності. Серед кращих рівень смертності на 70% вище, ніж серед некурящих. Куріння призводить до передчасної смерті, скорочує тривалість життя на 8-15 років.

Наркоманія і токсикоманіяє медико-соціальною проблемою, вони впливають на рівень захворюваності і смертності. Високий ризик зараження ВІЛ-інфекцією у цієї групи населення.

Попередня   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   Наступна

Визначення здоров'я. Основні методи його вивчення. Групи здоров'я | Медико-демографічні показники | Динаміка демографічних показників по Республіці Башкортостан | Показники фізичного розвитку населення | Поняття про захворюваність, поширеність, патологічної ураженості. Джерела і облікові ознаки при вивченні захворюваності | Загальна захворюваність. Основні критерії та показники. Їх медико-соціальна оцінка | Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності. Обліково-звітна документація та оцінка показників. Кратність захворювань. індекс здоров'я | Захворюваність госпіталізованих хворих. | Хвороби системи кровообігу | Злоякісні новоутворення як соціально-гігієнічна проблема |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати