загрузка...
загрузка...
На головну

ОСНОВНІ ВИДИ І ХАРАКТЕРИСТИКИ ГОРІННЯ

1. Amp; 10. Основні напрямки сучасної філософія історії
  2. I Основні інформаційні процеси і їх реалізація за допомогою комп'ютерів
  3. I. Основні і допоміжні процеси
  4. II. 6.4. Основні види діяльності та їх розвиток у людини
  5. II. Основні завдання та їх реалізація
  6. III. Основні етапи міжнародних відносин в Новий час.
  7. III.2.1) Поняття злочину, його основні характеристики.

коефіцієнт горючості

коефіцієнт горючості К є безрозмірним коефіцієнтом і служить для визначення горючості речовини. Розрахований коефіцієнт горючості може бути використаний для наближеного обчислення температури спалаху речовини, а також величини нижнього концентраційного коефіцієнта поширення полум'я.

Коефіцієнт горючості розраховується за такою формулою:

К = 4 n (C) + 4 n (S) + n (H) + n (N) - 2 n (O) - 2 n (Cl) - 3 n (F) - 5 n (Br), Де (1.1)

n (C), n (S), n (H), n (N), n (O), 2 n (Cl), n (F), n (Br) - число атомів вуглецю, сірки, водню, азоту, кисню, хлору, фтору і брому в молекулі речовини.

Якщо коефіцієнт горючості К більше одиниці (До ? 1), То речовина є пальним; при значенні К менше одиниці (К <1) - Речовина негорючее.

Розрахунок коефіцієнта горючості речовин  Приклад 1.1. Розрахувати коефіцієнт горючості аніліну С6Н5NH2 і хлорної кислоти HClO4.

1. У молекулі аніліну

n (C) = 6; n (Н) = 7; n (N) = 1;

К = 4 ? 6 + 7 + 1 = 32 К> 1, отже, анілін - горюча речовина.

2. У молекулі хлорної кислоти

n (Н) = 1; n (Cl) = 1; n (О) = 4;

К = 1 - 2 ? 4 - 2 ? 1 = - 9 К <1, хлорне кислота - негорючий речовина.

Характер світіння полум'я

Характер світіння полум'я при горінні речовин залежить від процентного вмісту елементів в речовині, головним чином, вуглецю, водню, кисню та азоту.

Світіння полум'я пов'язано з наявністю незгорілих розпечених твердих частинок вуглецю С, а також трьохатомних молекул.

Якщо в пальному речовині при термічному розкладанні вуглець не утворюється, то речовина горить безбарвним полум'ям як, наприклад, в разі горіння водню Н2.

При термічному розкладанні речовин з масовою часткою вуглецю менш 50% і містять в своєму складі кисень (більше 30%) незгорілих частинок вуглецю утворюється дуже мало, і в момент утворення вони встигають окислюватися до СО.

СН3ВІН  СО + 2Н2

Такі речовини мають блакитні пламена (полум'я чадного газу СО, метанолу СН3ВІН і етанолу З2Н5ОН).

При горінні речовин, що містять більше 75% вуглецю (ацетилен С2Н2, Бензол С6Н6), В зоні горіння утворюється настільки багато частинок С, що надходить шляхом дифузії повітря не вистачає для повного окислення всього вуглецю.

С6Н6  6С + 3Н2

Чи не окислів у полум'ї вуглець виділяється у вигляді кіптяви, і полум'я при горінні таких речовин буде яскравим і коптять небо.

Якщо кисень в речовині відсутня або його зміст не перевищує 30%, але, в свою чергу, і масова частка вуглецю не дуже велика (менше 75%), то при термічному розкладанні буде виділятися значна кількість частинок вуглецю, але при нормальному доступі повітря в зону горіння вони встигають окислюватися до СО2.

Можлива реакція при термічному розкладанні ацетону:

СН3СОСН3  СО + 2С + 3Н2.

У подібних випадках полум'я буде яскраве, але не закіптюжений.

Зіставляючи значення процентного вмісту вуглецю і кисню в горючих речовинах, можна приблизно судити про характер свічення полум'я (таблиця 1.1.).

Таблиця 1.1. Характер світіння полум'я в залежності від w (С) і w (Н)

Зміст вуглецю вгорючем речовині, w (С)%  Вміст кисню в пальному речовині, w (О)%  Характер світіння полум'я
 <50  > 30  полум'я безбарвне або блакитнувате
 <75  відсутня або <30  полум'я яскраве, що не закіптюжений
 > 75  відсутня або <25  полум'я яскраве, закіптюжений
 Визначення характеру світіння полум'я  Приклад 1.2. Визначити характер свічення полум'я метаналя НСОН, фенолу С6Н5ВІН і пентанол З5Н11ВІН.

1. Масові частки вуглецю і кисню в молекулі метаналя складають:

Мr (НСОН) = 30

w (С) = = 40%; w (О) = = 53%

Масова частка вуглецю <50%, а масова частка кисню> 30%, отже, при горінні метаналя спостерігається блакитне полум'я.

2. Масові частки вуглецю і кисню в молекулі фенолу складають:

Мr (З6Н5ОН) = 94

w (С) = = 77%; w (О) = = 17%

Масова частка вуглецю> 50%, а масова частка кисню <25%, отже, полум'я при горінні фенолу яскраве і закіптюжений.

2. Масові частки вуглецю і кисню в молекулі пентанол складають:

Мr (З5Н11ОН) = 88

w (С) = = 68%; w (О) = = 18%

Масова частка вуглецю <75%, а масова частка кисню <30%, отже, полум'я при горінні пентанол буде яскравим, але не коптить.

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   Наступна

ТЕОРІЯ ГОРІННЯ І ВИБУХУ | Для слухачів заочної форми навчання | Горіння пропану в кисні | Розрахунок обсягу повітря, необхідного для горіння | Розрахунок обсягу і процентного складу продуктів горіння | Розрахунок теплоти горіння | Розрахунок температури горіння | Алгоритм розрахунку температури горіння | ГОРІННЯ газо І пароповітряної суміші | Список розрахункових завдань |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати