загрузка...
загрузка...
На головну

Сон щастя. Чийсь промисел.

1. Її називають також Чжуцзян - Перлова ріка. Це пов'язано з тим, що в гирлі цієї річки здавна існував перловий промисел.

Ех! Хотілося б розповісти, з чого все почалося. Нічого особливого, просто настав день, коли я повинен був з цим зіткнутися.

Початку гри передував один сон, який наснився мені кілька років тому. Чому наступні події я називаю грою? Просто згодом подальша моя життя придбала два незвичних до того якості. Вони висловилися в появі сильного інтересу до життя і відчутті, що навколишній світ далеко не єдиний з тих, що доступні людині. Все це породжувало відчуття участі в якійсь захоплюючій грі. Здогад про різноманіття навколишніх світів згодом переросла в знання, що дало імпульс для більш ретельного вивчення цієї теми. Відкриття і одкровення, які прийшли слідом за цим, я вважаю найважливішими в своєму житті. Розгортаються в цьому розділі події відбулися задовго до написання книги.

Цей сон відрізнявся максимальною реалістичністю сюжету і образів, хоча і не був «свідомим».

Отже, сон. Я їхав в якомусь поїзді і, стоячи в тамбурі вагона, розглядав через відчинені двері навколишній пейзаж. Поїзд проїжджав повз залитого сонцем південного приморського містечка. Раптово виникла думка, що я приїхав. Я приїхав, куди б не лежав на той час мій шлях. Курортний затишок цього місця змусив заворушитися в душі почуття, що викликало рішучість і твердість. Так, я зрозумів, що повинен зійти з поїзда.

У наступну мить, я вже стояв посеред, однією з вулиць цього міста. Подивившись під ноги, я побачив не дорогу, а скоріше лісову стежку, яка, звиваючись, ховалася за одним з поворотів. Але все ж це була скоріше вулиця, тому що на всі боки стояли невеликі будинки теплих кольорів, ледве видні з-за тих, що оточують їх дерев і квітучих кущів. Виникло відчуття, що стежка повинна вести до моря. І я пішов по ній, супроводжуваний радісними пейзажами і запахом неповторного південного повітря. Стежка не тільки звивалася, а й постійно змушувала то спускатися кудись вниз, то підніматися на невисокі пагорби.

Але не сюжет і не відкривається картина була важлива. Відчувалося наростання відчуття свята в душі. З кожною миттю я ставав все більш щасливим. І це не було якоюсь порожньою ейфорією. Слідом за виниклих нізвідки щастям, з'явилося і почуття свободи і якийсь сповненості. Така сповненість виникає тоді, коли раптово стаєш володарем того, про що ти навіть боявся мріяти. Або тоді, коли твоє глибоко заховане знання, що все буде добре, раптом підтверджується найочевиднішим чином.

Ймовірно, вам знайоме це відчуття, коли переповнює щастя не дає можливості бути спокійним і повільно йти або стояти на одному місці. Я більше не міг ходити. Я біг, переповнюваний своїми почуттями. Стежка скінчилася, і я потрапив на старовинну площу цього містечка, на якій побачив прогулюються людей. Незважаючи на свій біг, я помітив наскільки спокійні, граціозні і щасливі ці люди. Помітивши мене, вони абсолютно несподівано починали махати мені руками і радісно кричати: «з приїздом, з поверненням додому!» Чим далі я біг по місту, тим більше, що зустрічається мною, нагадувало якийсь карнавал. Це були вже натовпу радісних людей. Грала весела і урочиста музика. Очі людей, звернені до мене, висловлювали любов і якийсь найбільше щастя. Раптом я відчув, як сильно я сам люблю їх. Моя любов перевищила навіть те відчуття щастя і радості, які здавалися мені вже граничними для людських сил. Я всіх тут знав. Подивившись на людину, я відразу згадував, як його звуть. І кожен зустрічається викликав у мене фрагменти якихось приємних спогадів, а слідом за ними почуття ніжності і любові. Людей було так багато, що я вже не міг бігти. Все переросло в низку обіймів, поцілунків і радісних сліз.

- Ми завжди так зустрічаємо повернулися. Це все для тебе. Ми раді, що ти знову вдома. - Сказала, що підійшла до мене дівчина, і по-змовницьки усміхнувшись, запитала - ти пам'ятаєш мене?

- Ірина! - Скрикнув я, і, піднявши її на руки, закружляв.

Потім ми стояли з нею обнявшись, і я лише відчував дружні поплескування по спині з боку людей, які ходять. А карнавал, здавалося, тільки набирав силу.

- Побігли, викупаємося в море і повернемося, - запропонував я їй.

Ми побігли, а потім полетіли, ледь не зачіпаючи верхівки дерев.

- Як я міг все забути !? Де я був весь цей час !? - Гукнув я, намагаючись бути почутим на тлі звучала музики.

- Тепер це не важливо. Головне, що ти вдома.

Відкрився вид на безкрайнє і дивовижно синє море. І зазвучала інша музика. Весь подальший політ нас супроводжував голос Фредді Меркьюрі, який додав якийсь неймовірний обсяг навколишньому простору.

І раптом картинка почала розсипатися, а вже за мить, я прийшов до тями у своєму ліжку в звичному світі.

«Ні! Який жах! »- Перше, що спало на думку, коли я знову побачив стелю своєї кімнати. Нервова спроба знову заснути ні до чого не привела. Перші хвилини пробудження були схожі на паніку. Але потім я все ж заспокоївся.

Тепер я просто розглядав химерний малюнок старих вицвілих шпалер. Була ніч. Лише світло від вуличного ліхтаря висвітлював частина стіни різким блідим світлом. «Що ж це було?», Твердив я собі, все більше приходячи в себе. І хоча події, щойно пережиті мною були свіжі в пам'яті до найдрібніших подробиць, проте, я вже не сумнівався, що бачив лише сон. «Всього лише сон», твердив я собі, як би заспокоюючи. Неначе наступної заспокійливої ??фразою мала стати: «Кошмар скінчився і тепер все добре».

В голові крутився і не давав спокою якесь питання, який я все не міг сформулювати. Щось важливе хотів я сказати сам собі. Але що? Лише одна туга і підступає знову знайома депресія. Вставши з ліжка, я походив по кімнаті, потім пішов на кухню і, не дивлячись на те, що була ніч, зробив собі кави. Потрібно було вирішити щось важливе. Так, цей сон дуже схожий на якусь реальність. Але ж це ілюзія. Тоді чому я дійсно дізнавався всіх цих людей і ту дівчину Ірину, а тепер не пам'ятаю, що знав їх раніше. Ні. Чи не це головне. Ці питання були занадто дрібними і другорядними.

І в якийсь момент питання все-таки виплив у свідомості. Я зрозумів, про що хотів себе запитати. Виникло відразу декілька питань, об'єднаних одним змістом.

«Чому я ніколи в житті не відчував себе таким щасливим і вільним? Чому ніколи не відчував такої величезної, можна сказати тотальної любові і ніколи почуття, що ти знаходишся вдома не було таким однозначним і безперечним? »

Як всім нормальним людям мені була знайома любов. Та й відчуття щастя було частим гостем в моєму житті. Але випробуване уві сні не можна було порівняти з якимись подіями мого життя. Мене там просто розривало зсередини, неначе мій особистий обсяг не відповідав обсягом сприймаються почуттів. Ніколи не думав, що це можна міряти обсягами.

Що ж це за ілюзія така? Може ілюзія тут, а не там. Або скрізь. Ні, це вже занадто. Та й при чому тут ілюзія чи ні. Важливо, що проживши на той момент свої вже майже тридцять років, я ніколи не відчував нічого подібного.

Стоячи біля нічного вікна, я хоча і дивився на звичний сльотавий пейзаж, хоча і бачив звичну зимову московську погоду, але думками був явно не тут. Раптом з усією очевидністю я зрозумів, що побачене мною не може бути просто сном. Я дійсно там був. Жоден психіатр мені не доведе, що це не так. Плював я на їхні знання про снах, галюцинаціях тощо. Може бути, до сих пір мені снилися тільки сни. Але тільки не сьогодні. Так за великим рахунком і це не важливо. Важливо одне.

Я знаходився там в такому стані і оточенні, за перебування в якому готовий віддати все. Якщо для цього потрібна моя життя, то, будь ласка, беріть. Не хочу я прожити ще тридцять років, і не знати, не відчувати нічого подібного.

Все більше і більше занурюючись в депресію, я не бачив ніякого виходу. Смерть не гарантувала нічого. А раптом обман? Накладу на себе руки, а там нічого немає. Доводилося, як зазвичай витягати себе з психологічної прірви, тим більше що сьогодні намічався робочий день. Цей сон щастя зробив мене нещасною. А може бути справа тут не в нещастя. Просто я глибоко увійшов в якийсь невизначений стан, коли майбутнє не здається вже чимось ясним і однозначним, а зависає в положенні таємниці, загадки. Але невизначеність ця раптом починає супроводжуватися відчуттям дотику до позамежного і нез'ясовно.

Було ще темно, але це була вже ранкова темрява. З'явилися перші звуки. Пищали сигналізаціями, заводилися і від'їжджали від будинку машини. З шумом зливалася вода по каналізаційних стояків. Будинок оживав. Хтось збирався продовжувати боротьбу за виживання, а хтось втілювати російську версію американської мрії. Та й мені пора було струшувати цю раптову нічну нудьгу, тим більше що я належав до тієї групи громадян, які як раз таки борються за виживання. Тоді я це ще вмів. Умів наступити на горло власній пісні і змусити себе продовжити нав'язані і прийняті гри.

Трапляється таке, що за одну добу, а буває, що і за кілька хвилин, відбуваються події, які змінюють весь хід, уклад і сенс колишнього життя. Саме такі добу чекали сьогодні мені.

Сяк-так, відбувши номер на роботі, я йшов по Тверській в напрямку тамтешнього книгарні. Тоді я ще не дуже цікавився всякої там духовністю або різної езотерикою і потрібна мені була нормальна технічна книжка. У той час мої духовні пошуки і здогади обмежувалися відчуттям, як у Neo, коли він ще був в матриці, що зі світом щось не так. А боротьба з подальшим незатишним світовідчуттям зводилася до частого повторення мантри «а кому зараз легко», що приносило полегшення через усвідомлення, що не одному тобі кепсько.

Книжки я так і не знайшов і рухався в бік метро Пушкінська. Вже стемніло, і за скляними вітринами кафе і ресторанів були видні люди, що ховаються від вогкості і вологості московської зими. Напевно, їм там було добре в теплі і якомусь ніякому затишку. Теж чи зайти, подумав я. Але потім представив себе на самоті за столиком, і мені ця перспектива не сподобалася. Гаразд ще, якби я був резидентом якої-небудь розвідки, відсторонено очікують в кафе зв'язкового. Я йшов далі, відзначаючи про себе знайоме почуття самотності в натовпі.

Виходи станції «Пушкінська» з'єднувалися з довгим підземним пішохідним переходом, в якому тоді було розгорнуто широка торгівля кіосковому типу різним ширвжитком з претензією на ексклюзивність. Розрахунок будувався на прогулюються туристів і приїжджих провінціалів, типу мене. Вітрини блищали і горіли різними вогнями і квітами. Наявність строкатою публіки, що поспішає в метро або товпляться біля вітрин, а також шумлива над головою Тверська вулиця, вразливому гостю давали відчуття «справжньої» столичного життя.

Ковзаючи поглядом повз настирливо яскраві вітрини, я несподівано наткнувся на книжкову намет. Я підійшов, і відразу побачив книжку, з назвою «Свідомий сни». З одного боку мені було цікаво, що криється за цим дивним назвою, а з іншого, було просто лінь напружувати мізки всякою нісенітницею. Зітхнувши, я вже відходив від вітрини, як раптом побачив дівчину. Вона стояла біля однієї з вітрин. Я відразу помітив і її саму і її відчужений погляд, погляд людини, яка нічого не збирається купувати. «Щас візьму і познайомлюсь», пролетіла в голові крамольна думка. Але якою б шалений була думка, вона відразу вивела мене з нудьги. І мені це сподобалося.

Я вирішив уважніше придивитися до цієї дівчини. У неї були довгі і густі темні волосся, заплетене в подобу коси, яка якимось химерним чином була зафіксована на голові кульковою ручкою, кінець якої стирчав з зачіски. Але з усього було видно, що це не недбалість якась, а просто феня або прикол для тих, хто розуміє. Але не ця ручка мене цікавила. Їй було не більше вісімнадцяти років. Вона була по справжньому красива, жіночна, добре, але недорого одягнена. Але головне я відчував, що вона самотня. Її зростання було нижче моєї, а точена фігурка притягувала своїм молодим витонченістю.

Я пройшов за нею слідом через все вітрини до виходу з переходу. Потрібно було щось робити. Упускати її я не хотів, а звичні схеми знайомства якось розвалювалися в розумі і здавалися надто примітивними. Потрібен був привід або ситуація, що розташовує до знайомства. Прекрасно розуміючи, що такий привід при знайомстві на вулиці завжди є розкішшю, я просто йшов слідом, сподіваючись на прихід або моменту, або прихід в голові.

Ми піднялися на поверхню. Повільної ходою вона пішла у зворотній бік по відношенню до нашого руху в переході. Спочатку я не надав цьому значення, так як був зайнятий більше своїми проблемами. Але, коли вона знову спустилася в той же перехід і в тому ж напрямку початку обхід вітрин, я раптом багато чого зрозумів, а крім усього іншого то, що шанс з'явився. А ще я зрозумів, що дівчині шалено нудно, нікуди поспішати і в світлі вітрин їй більш-менш комфортно. Відчуженість же в її погляді на вітрини говорила мені про один. У неї немає грошей. В такому випадку краще почати з демократичного Макдоналдса, щоб не сковувати бідну дівчину пропозицією походу в більш дорогий ресторан.

«Я не заподію їй ніякої шкоди», - сказав я собі.

«Дурень», - відгукнувся внутрішній лев, готуючись до стрибка.

Будучи і так людиною зазвичай делікатним, тут я вирішив перевершити себе. Надія була на чистий експромт. Мене не бентежило, що її весь час оточує кілька роззяв, роздивляються вітрини. Але в момент знайомства це могло збентежити її, і я чекав, коли вона виявиться хоча б у відносному самоті. У якийсь момент це сталося.

Усе. Час настав.

Я підійшов, відзначаючи про себе, помітне збільшення гучності і частоти пульсу. Ми зустрілися поглядами. Я з усіх сил випромінював інтелігентність і добродушність.

- Ніколи не бачив кулькових ручок в якості шпильок, - видихнув я неголосно, але впевнено.

У мене був такий вигляд, і сказано це було так, що не виникало ніяких сумнівів, що мене цікавить не ручка, а її власниця. Стало бути, я підійшов знайомитися. Вона все це відчула, озирнулася, відповіла щось невизначене, посміхнулася і втупилася в вітрину. Її усмішка мене істотно підбадьорила. Мені було зрозуміло, що далі слід пройти тест на те придурок я, маніяк, шахрай або все-таки нормальний.

- Ймовірно, тільки люди з дуже густим волоссям здатні заколювати їх таким чином. Знаєте, раніше у жінок були такі пишні зачіски, що в їх створенні застосовували навіть шматки металевої арматури.

Вона хохотнула, продовжуючи дивитися на вітрину, і боязко, як-то по-дитячому відповіла, що у неї там тільки ручка. Ось я і почув голос своєї незнайомки, і він цілком відповідав її милому образу.

- Я підійшов до вас як рятувальника. Мій громадянський обов'язок змусив мене не залишитися осторонь, бачачи, що ви потребуєте допомоги. - Сказав я гранично серйозно.

Вона дивилася на мене розширеними від подиву очима, не знаючи, як реагувати.

- Ви знемагає від нудьги і навіть, по-моєму, самотності. Тому що я не знаю чим ще пояснити те, що ви вже як мінімум другий раз обходьте ці вітрини, - ризикнув я.

Вона невпевнено засміялася, а потім уважно подивилася мені в очі. Не знаю, що вона там побачила, але я в її очах побачив здивування і зацікавленість.

- Так, я спостерігав за вами, не знаючи, як підійти познайомитися. Я Владислав, можна просто Влад.

- Альона, - відповіла вона, зніяковіло посміхаючись, і дивлячись кудись убік.

- Я думав, що такі імена бувають тільки в російських народних казках. Може я не помилявся?

Моє серце просто співало. Вона мені дійсно подобалася.

- Був такий старий мультик, в якому кошеня і щеня забиралися на дах, щоб разом боятися грози. Пропоную разом поскучати. Наприклад, для початку в Макдоналдсі, - запропонував я, - але, щоб випадково не розвеселитися, пропоную спочатку ще раз пройти вздовж наметів.

Ми засміялися і пішли до виходу з підземелля. Куди поділися мої психологічні проблеми. Життя було прекрасне, що дивно. Я ось так просто, з першого заходу познайомився з такою милою і красивою дівчиною, і ось ми вже розмовляємо в кафе.

Ну, загалом, не важливо як відбувалася бесіда. Скажу тільки, що з кожною хвилиною спілкування я все більше відчував себе скоріше її старшим братом, а не тим, ким би мені хотілося. По суті ми так і не знайшли спільних тем, хоча мені було приємно просто поговорити ні про що. Але важливо інше. Це знайомство привело мене в той вечір до зустрічі з дивними на перший погляд людьми. А інформація, отримана від цих людей, стала відправною точкою моїх наступних досліджень і відкриттів.

Ми вийшли з Макдоналдса, маючи на меті для подальшого пересування по Москві. У журналі, присвяченому дозвіллю в місті, Олена прочитала про ювілей якогось розважального клубу, назва якого я чув вперше. Вирішили поїхати туди. Судячи за адресою, він знаходився в центрі Москви. Однак, приїхавши на місце, ми далеко не відразу змогли його знайти. Цілком очікуваною, привабливою вогнями вивіски, я ніде не бачив. Наскоком не вдалося, і ми почали шукати по номеру будинку. За моїми підрахунками це повинен бути або будинок, що стоїть безпосередньо перед нами, або наступний. Однак і тут чекало розчарування. Виходило, що шуканий будинок повинен знаходитися саме між цими двома будинками. Але там нічого схожого на клуб не було. Хіба що в деякому віддаленні стояв якийсь барак, що нагадує сільрада або селищна будівельне управління. Його похмурий обшарпаний вигляд зовсім не відповідав пафосному поняттю про московських клубах. Ми навіть не намагалися підійти до цього бараку. Крім того, він був повністю занурений в тінь і здавався безлюдним.

- Ну що, схоже, в журналі помилка, - сказав я, шкодуючи, що час йде, а ми ще ніде.

- Так нажаль. Що будемо робити. - Сказала вона.

В тоні її голосу прозвучала беззахисність і зворушлива боязкість. Боязкість дівчини, яка опинилася пізно увечері з незнайомою людиною хоча і в центрі Москви, але явно в якійсь глушині.

- Може, я поїду додому, - сказала вона.

- Давай візьмемо таксі та поїдемо в який-небудь інший клуб. Відкривай цей брехливий журнал. Ти його не на розпродажі випадково купила? - Запропонував я.

- Ти що на руки дмеш? Замерзла? Тоді давай спочатку сядемо в машину, а потім вирішимо.

Ми пішли в напрямку дороги, і, проходячи повз того барака, побачили на ньому шуканий номер будинку.

- Та-а-ак, - протягнув я, - знаєш, такий же клуб десять років тому я бачив в центрі села Чвари, чорноземного району. Може це він і є?

- Що ж. Я собі московські клуби інакше представляла. Проводиш мене? Я сюди точно не хочу. - Сказала вона.

- Ти починаєш тремтіти від холоду. Якщо це дійсно розважальний заклад, то давай хоча б зайдемо погрітися, випити кави або чогось іншого. Та й просто цікаво, що там може бути всередині.

Вона знехотя погодилася, і ми почали шукати вхід. Ніякої вивіски не було, але було кілька дверей з усіх боків. З усіх пошарпаних з облупленою фарбою дверей ми вибрали і підійшли до однієї. Відрізнялася вона тим, що була близько трьох метрів у висоту. На ній висіла невелика табличка, де досить дрібними літерами було написано назву клубу.

- Слухай, - тихо сказав я, озираючись на всі боки і намагаючись нагнати таємничості, - Це якийсь закритий клуб. Начебто лондонського клубу мовчунів. Про всяк випадок давай зайдемо мовчки.

- Чи вистачить. - Простогнав вона. - Я дійсно вже боюся.

Довелося досить сильно смикнути дверну ручку, перш ніж двері відчинилися. Пройшовши через три масивних дверей і два колодцеобразних тамбура, ми, нарешті, опинилися на порозі клубу.

- Ой, - вирвалося у Олени.

- Та вже, - підтвердив я.

На перший погляд це був заклад, що називається, на любителя. Найбільше це нагадувало житло, причому не проста, а скоріше притулок африканського чаклуна або якогось шамана. Я навіть подумав, що потрібно знімати взуття. Подивившись на ноги відвідувачів, побачив, що це зайве. Як я надалі зрозумів, працівники клубу дійсно намагалися створити у відвідувачів відчуття специфічного домашнього затишку і спокою. Перший поверх був стилізований під старовинну бібліотеку, з елементами етнічної символіки і загадковими предметами. На стінах висіли величезні і лякаючі дерев'яні маски, а в повітрі пахло якимись індійськими оліями. Не дивлячись на ювілей клубу, людей було не більше п'ятдесяти чоловік, розподілені на дві умовні групи. Перша сиділа в цій бібліотеці, яка насправді являла собою бар. Інша перебувала в релакс на другому поверсі, де під звуки електронної музики, дивилася на величезному екрані красивий жовто-зелений фільм про лісового життя ченців-буддистів.

Всі очікували приїзду, якийсь музичної групи, яка незабаром і з'явилася. Виступ цих музикантів мало відбутися на другому поверсі, куди і затягла мене Олена. Ми чекали, розташувавшись, напівлежачи незрозуміло на що. З'явилися очікувані музиканти. І тут я зрозумів, що знаю цю групу, і мені їх музика не подобається, а, крім того, я відчував вовчий голод. Я запропонував Олені спуститися в бар, але, побачивши її палаючі очі перед готуються виступом, зрозумів, що наші музичні смаки розходяться. Тоді, скориставшись домашньою атмосферою клубу, запропонував тимчасово розійтися по поверхах. Я в бар, вона на концерт. Олена не заперечувала.

Сидячи за столиком в практично порожньому барі, я мимоволі чув розмову двох осіб, що сидять поруч. Спочатку їх розмова не привернув моєї особливої ??уваги, тим більше що мені було про що подумати в зв'язку з моїм новим хвилюючим знайомством. Але потім я зрозумів, що вони говорять про сни, і спогад про моє сьогоднішньому сні мимоволі змусило налаштувати увагу на їхню розмову. Тим більше що це не складно було зробити, так як ця жінка і хлопець були явно трохи напідпитку і говорили голосніше, ніж звичайно. Їх розмова про снах явно відрізнявся від звичного. Якщо зазвичай розмови про сни обмежуються переказом якогось сну з подальшим риторичним питанням «до чого б це?» Або «присниться ж таке», то тут я почув щось малозрозуміле для мене. Ці двоє ділилися один з одним якимось своїм досвідом, пов'язаним зі снами. Причому жінка здавалася людиною, який більше орієнтується в темі, і розмова швидше нагадував якесь навчання, в якому хлопець був тим, хто більше слухає, ніж говорить. Мене вразив їх дуже незвичайний і разом з тим, дуже практичний підхід до цієї теми. У розмові часто виникали такі слова і поняття, як управління ходом сновидіння, інша реальність, сновидіння практика, щоденник сновидінь. Я відразу відчув, що моє ставлення до свого сьогоднішнього сну явно сильно перегукується з темою їх обговорення. Вони не називали свої сни ілюзією або маренням, а ставилися до них так само, як до реальності, називаючи своє заняття «сновидінням», з наголосом на перше "і".

Мені здається, я почав розуміти специфіку цього клубу. Тут була присутня не тільки стилізація під щось, але він був реальним місцем для зустрічей «за інтересами». Можливо, навіть адміністрація толком не знає, центром якого своєрідного спілкування є їх клуб.

У мене раптом виникло дивне хвилювання, як ніби я відчув, що всі події і зустрічі сьогоднішнього дня були не випадкові. І якщо ще десять хвилин тому я й подумати не міг про те, щоб підійти і поговорити з цими незнайомцями, то тепер я думав тільки про це.

Я рішуче встав і попрямував до їхнього столика. Нічого, думав я, вони явно люди товариські, та й потім я не збирався зловживати їх увагою. Мені просто здавалося, що вони можуть сказати мені щось цінне. І після невеликого здивування з їхнього боку, я все ж приєднався до їхньої розмови. Я не пам'ятаю всю розмову і приведу лише його ключові моменти.

Ми познайомилися, і я, звичайно, вибачився за втручання. У процесі спілкування я попросив їх розглянути мій сон, пожартувавши, що з незнайомими людьми завжди простіше говорити про сокровенне.

- Розумієш Владислав, - сказала жінка, яка назвала себе Ольгою, - твій сон справді не був сном в звичному сенсі цього слова. Як я думаю, він займає проміжне положення між звичайним слабо запам'ятовується сном і так званим усвідомленим сном. Щоб назватися усвідомленим, йому не вистачає твого свідомого участі, так би мовити. Ти пробував ув сюжеті сну, але не керував ним.

- Усвідомлений сон? Я сьогодні вже зустрічався з цим словосполученням, причому вперше в житті. І ось знову. Так я не зрозумів. Як можна керувати сюжетом сну? На те він і сон, щоб його тільки дивитися і все.

- Це довга розмова. - Повагавшись, і якось неохоче відповіла Ольга. - Якщо коротко скажу, що коли сон стає усвідомленим, то він перестає бути сном взагалі. Так що ти маєш рацію. Це свого роду допущення, називати то стан сном, нехай навіть усвідомленим. Просто так історично склалося. А тепер через це виникає плутанина.

Після такого пояснення питань у мене стало куди як більше. Тема усвідомлених снів здавалася мені аж надто екстравагантної. Крім того, я не отримав ще можливих пояснень, що стосуються свого сну.

- Може бути, і мій сон не був сном в звичному сенсі цього слова? - Запитав я.

- У людей взагалі немає однозначного визначення сну. - Відповідала Ольга. - Я схиляюся до того, що сни взагалі, це не те, що про це думають люди. Питання лише в ступені усвідомлення. Умовно цю ступінь усвідомлення можна виразити в процентах від нуля до значень, що перевищують сто відсотків. Твій сон при всій його яскравості і запам'ятовування, характеризується нульовою усвідомленістю. І лише коли усвідомленість уві сні, а також здатність керувати його сюжетом росте, тоді і виникає відчуття, що це не сон, а якась інша реальність.

Ймовірно, я в той момент якось дивно посміхався, бо, подивившись на мене, вони обидва засміялися.

- Ти теж відчув, що побачене тобою захоплююче і нагадує скоріше якусь іншу реальність, схожу на рай чи якусь загробне життя, - продовжувала вона, - але зрозумів ти це не в момент своєї присутності там, а вже прокинувшись. Тобто тоді, коли усвідомленість повернулася до тебе.

- Тобто ви хочете сказати, що у снах людина може сприймати себе так само, як і під час неспання? Але тоді він, перебуваючи там, повинен знати, що насправді він лежить на ліжку і спить. - Сказав я. - Чи можливо таке?

- Саме так він себе і сприймає, тільки спить не він, а тіло. - Відповіла Ольга.

Мені абсолютно нічого було додати. Я лише зазначив деяку загальмованість своїх реакцій. У моєму комп'ютері явно намічався збій. Подолавши прийдешнє зависання, я зрозумів, що якість отриманої інформації явно перевищує мої очікування.

- Але як же щодо мого сну? - Запитав я, бажаючи перейти на більш передбачувану тему, хоча і відчуваючи деяку свою тупуватого.

- Я думала, що відповіла на питання. - Ольга посміхнулася і добродушно хохотнула. - Ти сказав, що хотів би знову потрапити в обстановку і оточення цього сну. Саме тому я заговорила про усвідомлених снах. Саме практика усвідомлених сновидінь може стати єдиним способом побувати в будь-якому місці і випробувати абсолютно будь-які відчуття. Ніяким іншим з відомих мені способів це здійснити неможливо.

- Тобто ви хочете сказати, що я знову зможу потрапити туди? - Запитав я, внутрішньо завмираючи від таких можливостей.

- Я лише сказала, що це можливо. Чи вийде у тебе, зовсім інше питання.

- Значить це питання здібностей. - З жалем у голосі сказав я. - І треба думати ця здатність порівнянна лише з рідкісним даром.

- Зараз важко говорити про можливості для тебе і про теоретичні передумови в цілому. - Скоромовкою сказала Ольга. - Можна лише сказати, що ця можливість відкрита для всіх і не є даром понад для обраних. Можна сказати, що це дар для всіх. Кілька розрізняються лише способи, спрямовані на потрапляння в ті світи. Я, наприклад, дотримуюся поглядів на цю тему, описаних Кастанеда. Якщо хочеш, то запам'ятай прізвище. Своєрідне чтиво. А взагалі на сьогоднішній момент практикуючими напрацьована велика практична база. Тому зараз для успіху не обов'язково поселятися на десяток років в якомусь ашрамі. Важливо лише дотримуватися певних правил, пов'язаних зі способом життя.

У цей момент в розмову втрутився її знайомий Максим, який мовчав до цього моменту.

- Кастанеда для практикуючих усвідомлені сни, як Маркс для комуністів. - Відчеканив він. - Тільки здатності його сучасних послідовників рідко досягають хоча б приблизно близького рівня. Все завмирає десь на рівні перших воріт. Почитаєш, зрозумієш, про що я.

- До речі, я теж не можу сказати про себе ні як про суворе послідовника цього вчення, ні як про віртуоза у володінні усвідомленістю у снах. - Сказала Ольга. - Щоб стати цим самим строгим послідовником потрібно змінити спосіб життя. Та й не тільки в способі життя справу. Міняти доведеться все. - Вона раптом замовкла, а через мить заговорила, але тоном людини, яка хоче підсумувати розмову. - Втім, для непідготовленої людини це все темний ліс. Рекомендую спочатку взятися за першоджерела.

Я зрозумів, що розмова закінчується, і вже почав було дякувати за витрачений на мене час, як тут втрутився Максим.

- Я підійшов до цієї теми з іншого боку. У цьому сенсі, я думаю, мені пощастило. - Сказав він. - Я ще й не чув ні про який Кастанеде, коли мені в руки потрапила книга Роберта Монро «Подорожі поза тілом». Хоча в суто практичному сенсі книжка малокорисна, але опису цих подорожей дійсно захоплюють дух. Причому свої внетелесних подорожі цей автор здійснював зі стану неспання, а не зі сну, як у випадку з усвідомленими снами. До того ж це опис особистого досвіду людини, який зовсім не вважав себе духовним або релігійним. Він був бізнесменом, коли ця здатність раптом звалилася на нього, і залишився бізнесменом після. Особливої ??необхідності в особистій трансформації для успіху цієї практики, яка є обов'язковою у Кастанеди, він не помітив. Я думаю, що практикують люди помилково говорять, що Досвід поза тілом і усвідомлені сновидіння це різні речі. Просто кожен підступає до цього зі свого кінця, від туди, де у нього краще виходить або більше відповідає як людині.

- Значить не все так безнадійно, - запитав я з надією.

- Звичайно. - Відповів Максим. - Просто тут треба бути захопленим так, як люди зазвичай захоплюються своїм хобі. Сильна захопленість - запорука успіху. Але я, як і Ольга не можу назвати себе просунутим практиком здатним давати поради. Ольга права, починати дійсно потрібно з першоджерел. Але я не рекомендую починати з Кастанеди.

- Як ви розумієте, я зовсім не зрозумів чим один метод відрізняється від іншого. - Підсумував я, викликавши загальний сміх. - Але головне...

- Головне, - перервав мене Максим, - що цим варто займатися. Коли ця можливість для мене відкрилася, я зрозумів, в якій тюрмі досі жив. Адже це не подорожі по снам. Це подорожі по інших світів, яких нескінченна кількість, не рахуючи тих, які ти можеш створити сам. Хоча я ще не досягав такого стану, коли реальність там не відрізняється від реальності тут по чіткості і незамутненим образів і подій, але у нас є друзі, які досягли цього.

- Якщо якість сприйняття там може бути таким же, як і тут, то це звичайно більш ніж цікаво. Але скажіть коротко, як відкрити ці двері? - Сказав я, будучи вже вкрай зацікавленим обговорюваною темою.

- Ніякого коротко не вийде. - Приєдналася Ольга. - Тут дійсно потрібен час не вивчення. Питання навіть не в труднощі, а в розумінні, а можливо в прийнятті. І це розуміння не зовсім інтелектуального рівня.

Наша розмова закінчилася. Я потім ще довго шкодував, що не попросив їх телефонних номерів. Потім я навіть два рази приїжджав в цей клуб, в надії побачити їх або розпитати про них. Але пошуки були марні.

З Оленою ми розлучилися в вестибюлі гуртожитку її інституту. Це було вже пізно вночі. Слова прощання голосно відлунювали в сплячому будівлі. Мені не хотілося б квапити події. І, обмінявшись телефонами, і безневинними поцілунками ми розлучилися. Виходячи з будівлі, я бачив що повис у охоронця в очах питання або скоріше репліку. Здавалося, він ледве стримується, щоб не запитати: «ну шо, облом?»

Додому я повертався на спійманої машині якогось бомбили, в якій не давало йому заснути радіо з блатняком і піснями, що називається, «за життя». Перше, що кинулося в очі, коли я сів в салон, це було абсолютно брудне переднє скло машини, через яке я зовсім нічого не бачив. Відчайдушно працюють двірники, лише посилювали справу.

- Ви що-небудь бачите попереду? - Запитав я водія.

- Я бачу все, - відповів він, явно стримуючи роздратування.

Було видно, що я не перший, хто задає йому це дурне питання. Ми рушили. Єдине, що я розрізняв попереду - це стоп сигнали передніх машин. Ймовірно, по ним він і орієнтувався. Він явно прагнув наздогнати рвонувшись вперед машину, щоб не залишитися без поводиря, що в умовах нічної їзди було непросто.

- Синоптики гади оголосили, що морозів не буде. Залив воду в цей ... бачок омивача, вона і ... замерзла. - Розповів він мені про свою проблему.

Я вже дуже втомився, щоб сміятися. В голову прийшов лише старе гасло, що, мовляв, такий народ перемогти не можна. Я закрив очі і від втоми, і тому, що все одно дивитися особливо було нікуди.

Миттєво кудись спала і донжуанському бравада і азарт. Раптом чогось подумав, що вранці треба якось опинитися на роботі, і ця думка викликала відчуття, що загрожувало перейти в нудоту. Так тут ще Володимир Семенович співає, що, мовляв, немає хлопці, все не так, що все не так, хлопці. Сам знаю, що не так. Робити те, що? Куди бігти? Ну ніяк не можу я себе серйозно зацікавити усіма цими іграми. Депресія наростала з величезною швидкістю. «Господи, та коли ж я вже здохну?» - Повторив я досить часто відвідував мене риторичне питання, здивувавшись, що навіть він прозвучав якось втомлено і нудно.

«А може, мають рацію ці Оля і Максим? Адже щось в цьому є. Щось ... »Мене нестримно тягнуло в сон. І вже засинаючи, я став згадувати прізвища письменників, книги яких повинен був прочитати. Одного я точно запам'ятав. У нього таке ж прізвище, як і в американської актриси. А ось з приводу іншого, пам'ять відмовила, хоча в голові і спливали якісь кастаньєти.

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   Наступна

Владислав Радов Vladis-rv@mail.ru | Виходи з тіла | Щоденникові записи. Початок «освоєння» тонких світів. | Досить сумнівів! Потрібні нові зміни. | Енергія. Основний фактор успіху. | Техніки. Методи самостійної роботи. | Зустрічі на місці сили. Матеріалізація думки. | Магічні історії. Контакт з створює силою. | Моделювання ситуацій в матеріальному світі. Техніки. | Перша зустріч з Посланником. |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати