загрузка...
загрузка...
На головну

Роль і функції сім'ї у розвитку, вихованні, соціалізації особистості

1. II. 4.1. Поняття про особистість в психології 1 сторінка
  2. II. 4.1. Поняття про особистість в психології 2 сторінка
  3. II. 4.1. Поняття про особистість в психології 3 сторінка
  4. II. 4.1. Поняття про особистість в психології 4 сторінка
  5. II. ФУНКЦІЇ
  6. II. функції
  7. II. ФУНКЦІЇ

Під сімейним вихованням розуміється взаємодія батьків з дітьми, засноване на спорідненої інтимно-емоційної близькості, любові, турботи, поваги і захищеності дитини і сприятиме створенню сприятливих умов для задоволення потреб у повноцінному розвитку і саморозвитку його особистості.

Сім'я є найважливішим фактором соціалізації. Від неї багато в чому залежить те, як йде фізичне, емоційне і соціальний розвиток людини протягом усього життя. Фізичний розвиток пов'язано з налагодженим і характером побуту родини. На емоційному розвитку позначається атмосфера і відносини в родині.

визначають наступні функції сім'ї в процесі соціалізації. По перше, Фізичний і емоційний розвиток людини.По-друге, Сім'я відіграє визначальну роль у формуванні психологічного статі дитини в перші три роки його життя. По-третє, Сім'я відіграє провідну роль в розумовому розвитку дитини, а також впливає на міру залучення людини до культури на всіх етапах соціалізації.По-четверте, Сім'я має важливе значення в оволодінні людиною соціальними нормами, а коли мова йде про норми, що визначають виконання їм сімейних ролей, роль сім'ї стає кардинальної.У п'ятих, В сім'ї формуються фундаментальні ціннісні орієнтації людини в сферах сімейних і міжетнічних відносин, а також визначають його стиль життя, сфери та рівень домагань, життєві устремління, плани і способи їх досягнення. По-шосте, Сім'ї властива функція соціально-психологічної підтримки людини, від чого залежить його самооцінка, рівень самоповаги, міра самоприйняття, аспекти і ефективність самореалізації.

Попередня   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   Наступна

Загальнокультурний значення педагогіки і педагогічна діяльність як творення особистості | Методологія педагогіки, основні методологічні принципи і методи педагогічних досліджень | Педагогічні ідеї західноєвропейських педагогів (Д. Локк, Ж.-Ж. Руссо, І. Гербарт, А. Дістервег, І. Песталоцці). | Виховання і формування особистості, роль навчання в розвитку особистості. | Поняття і історичний генезис цілей освіти і виховання, соціальна обумовленість цілей виховання і освіти в суспільстві. | Наукова сутність цілісного педагогічного процесу | Закономірності педагогічного процесу | Спілкування як провідний чинник розвитку особистості, товариськість як якість особистості | Деструктивна спілкування особистості, фактори, що дезорганізують спілкування, техніки продуктивного спілкування. | Технології виховання і самовиховання, орієнтовані на успіх |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати