загрузка...
загрузка...
На головну

Операційна система MS DOS.

1. I.2.3) Система римського права.
  2. II.5.1) Поняття і система магістратур.
  3. IV. МОВА ЯК СИСТЕМА І СТРУКТУРА
  4. Quot; виштовхує "ЛОГІСТИЧНА СИСТЕМА
  5. S.1. ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ТОРГІВЛІ
  6. VI. Система органів державної влади в Російській Федерації
  7. А. Секційна система з багатошаровими довгими блоками

Операційна система (ОС) MS DOS була створена в 1981 р фірмою Microsoft за замовленням корпорації IBM, для розроблялися тоді комп'ютерів IBM PC. Мінімальний набір файлів системи MS DOS складає три файли: io.sys, msdos.sys, command.com.

Найважливішою функцією ОС є робота з файлами. У файлах на зовнішніх носіях зберігається вся інформація: програми, дані, сама ОС. Засобами ОС створюється файлова система - певна структура файлів на зовнішніх носіях. Всі дії з файлами виробляються користувачем за допомогою ОС.

Щоб відкрити командний рядок, потрібно натиснути кнопку "Пуск", вибрати команду "Виконати" і ввести "cmd", потім натиснути кнопку OK, Або в меню "Пуск" -> "Програми" -> "Стандартні" вибрати команду "Командний рядок" (рис. 3.1).

Мал. 3.1. Зовнішній вигляд командного рядка.

Основні поняття файлової системи.

Інформація на дисках зберігається в файлах.

файл - Це однорідна за своїм призначенням сукупність інформації, що зберігається на диску і має ім'я. Каталог (директорія, папка) - Це файл, який зберігає список імен інших файлів, підкаталогів, і їх характеристики (розмір, дата). Каталоги більш високо рівня по відношенню до каталогів нижчого рівня є надкаталогамі (Ім'я надкаталога - ..). Каталоги нижчого рівня по відношенню до каталогів вищого рівня є підкаталогами. На кожному диску є один головний (кореневої) Каталог (ім'я кореневого каталогу - \). У ньому реєструються файли і підкаталоги 1-го рівня. У каталогах 1-го рівня реєструються файли і підкаталоги 2-го рівня і т.д. Виходить ієрархічна деревоподібна структура каталогів на диску. Каталог, з яким в даний момент працює користувач, називається поточним. Якщо в команді MS DOS вказати ім'я файлу, то цей файл буде створюватися або відшукувати в поточному каталозі.

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

I покоління ЕОМ. | IV покоління ЕОМ (мікропроцесорні). | Програмне забезпечення ПК. | Панель завдань. | Системний трей і годинник. | Вікна та їх складові. | Перейменування файлів, ярликів папок. | Користувальницький інтерфейс. | Архіватори. | Архіватор WinRar. |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати