На головну

Сузір'я, їх число і історія виникнення.

1. I Числові послідовності
  2. I. Історія, поширеність ОА.
  3. Noun plural formation (Множина іменників)
  4. T - число днів, на які відкривається депозит.
  5. V. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ НОРМ РОСІЙСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО МОВИ
  6. Біблійна історія створення Ізраїльського царства.
  7. Кидають 3 монети. Випадкова величина ? - число випали «гербів». Потрібно: а) - д) з завдання 1.

У давнину під сузір'ям розумілася група зірок, і не існувало кордонів сузір'їв. В даний час під сузір'ям розуміється ділянку зоряного неба з характерною спостерігається угрупованням зірок. Межі сузір'їв були точно встановлені на асамблеях Міжнародного астрономічного союзу в 1922 і 1928 рр., Проведені паралельно координатної сітки.

Сузір'я носять різні назви, отримані в різний час, аж до 18 століття. Більшість яскравих сузір'їв Північного неба названі в честь давньогрецьких героїв або міфічних персонажів eщё древніми народами. Сузір'я менш яскраві названі європейськими астрономами в 16 - 18 століттях. Всі невидимі в Європі сузір'я Південної півкулі названі в епоху Великих географічних відкриттів.

Клавдій Птолемей наводить у своєму списку 48 сузір'їв. Зоряний каталог Птолемея містить тисячу двадцять шість зірок.

Неозброєним оком на небі в Північній півкулі видно близько 5000 зірок.

У телескоп від 1-ї до 14-ї величин видно близько 77 млн. Зірок.

Сузір'я, наведені Птолемеєм:

12 зодіакальних: Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Стрілець, Козеріг, Водолій, Риби.

36 інших: Велика Ведмедиця, Мала Ведмедиця, Дракон, Цефей, Волопас, Північна Корона, Геркулес, Ліра, Лебідь, Кассіопея, Персей, Візник, Змієносець,Змія, Стріла, Орел, Дельфін,Малий Кінь, Пегас, Андромеда,Трикутник, Кіт, Оріон, Ерідан, Заєць, Великий Пес, Малий Пес,Корабель Арго (Корми, Кіль, Вітрила), Гідра, Чаша, Ворон, Жертовник, Центавр, Вовк, Південний Вінець, Південна Риба.

Волосся Вероніки приєднані Кононом в епоху Птолемея. Вероніка - дружина короля Птолемея Евергета.

Жан Байе додав 12 нових сузір'їв Південного неба - Павич, Тукан, Журавель, Фенікс, Риба-Меч, Летюча Риба, Південний Змій, Хамелеон, Муха, Райський Птах, Південний Трикутник, Індус.

Ян Гевелій в 1690 році додав 11 сузір'їв: Жираф, Єдиноріг, Гончі Пси, Лисичка, Ящірка, Секстант, Малий Лев, Рись, Щит Собеського.

Августин Ройе 1679 року додав 5 сузір'їв: Голуб, Південний Хрест, Мале Хмара, Велике Хмара і Муха.

Нікола Лакайль в 1752 році намагався заповнити порожні місця в південній півкулі і створив 14 нових сузір'їв: Скульптор, Піч, Годинники, Сітка, Різець, Живописець, Компас, Телескоп, Мікроскоп, Столова Гора, Насос, Октант.

Мартін Почобут - Одляніцкій помістив в 1777 році Королівського Тельця Понятовського між Орлом і Змієносця.

Йоганн Боде ввів сузір'я Регалії Фрідріха (підсунувши руку Андромеди) і Бранденбурзький Скіпетр.

Жозеф Лаланд - Сузір'я Домашньої Кішки.

Остаточне число і межі сузір'їв визначені на з'їзді МАС, який проходив в 1922 році. Все небо було умовно розділено на 88 частин. З 17 століття окремі зірки в сузір'ях стали позначати літерами грецького алфавіту.

Багато сузір'я пов'язані з легендами. Наприклад, сузір'я Андромеди, Кассіопеї, Цефея, Персея і Пегаса пов'язує грецька легенда про подвиг Персея. У свій час царем Ефіопії був Цефей. У Цефея була дружина Кассіопея і дочка Андромеда. Як то Кассіопея хвалилася, що вона красивіша морських німф. Німфи поскаржилися богу морів Посейдону і він в покарання послав на Ефіопію страшне чудовисько - Кита. Кіт виходив час від часу з моря на берег і поїдав людей і тварин. Цар Цефей злякався і послав гінців до оракула Зевса в Лівію, щоб дізнатися, як позбавитися від напасті. Оракул відповів, що потрібно віддати на поживу чудовиську Андромеду. Довго не хотів цього робити Цефей, але народ змусив його. Андромеду прикували ланцюгами до скелі і залишили чудовиську.

Але в цей час над Ефіопією пролітав на чарівних сандалях герой Персей, син бога Зевса. Він повертався додому після перемоги над Медузою, страшної Горгони, що мала замість волосся на голові змій. Від одного погляду Медузи живі істоти перетворювалися в камінь. Персею вдалося відрубати їй голову, за допомогою чарівного меча, подарованого йому богом Гермесом і щита, даного Афіною.

Персей полюбив Андромеду і вирішив врятувати її від загибелі. Цар Цефей пообіцяв за це свою доньку герою в дружини. Коли з глибин моря виплило чудовисько, Персей злетів у повітря на крилатих сандалях і зав'язався бій. Після довгої сутички, Персей зарубав Кіта і звільнив Андромеду.

На згадку про геройський вчинок, всі персонажі були поміщені на небо. Недалеко від сузір'їв Персея, Кассіопеї і Андромеди

знаходяться сузір'я Цефея і Кіта.

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

Предмет астрономії, об'єкти вивчення. | Системи небесних координат. | Перша екваторіальна система координат. | Екліптика, екліптична система координат. Зодіак і зодіакальні сузір'я. | Вимірювання часу. | Календар, принципи його побудови і різні види. | Рефракція. | Визначення форми і розмірів Землі. Триангуляція. | Давні уявлення про будову світу. | Системи Бразі, Бруно і Коперника. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати