загрузка...
загрузка...
На головну

Робота в групах

1. КУРСОВа РОБОТА
  2. Лекція №3. Масова інформація та комунікація в сучасному світі (всього-3 год., 2-ауд., 1-самост. робота
  3. Надурочна робота
  4. Основним методом навчання на тактичних заняттях є практична робота тих, які навчаються, з виконання своїх посадових обов'язків в умовах, наближених до бойових.
  5. Ремонт робота
  6. Робота з громадськістю в комплексі маркетингових комунікацій підприємства туристичного та готельно-ресторанного бізнесу

І група

Через які деталі передає любов героїв твору автор? Побудуйте схему.

ІІ група

Побудуйте ланцюжок фраз, що передають життя героїв до ... і після...

Життя

ІІІ група

· Розкрийте ідею твору.

· Прокоментуйте вислів «Любов перемагає все!»

Вчитель. Сталося все, що мусило статися... На чиїй же стороні новеліст О. Гончар?

І хоч в кінці новели «За мить щастя» звучать слова: «Сталось, що мусило статись», все ж всією оповіддю автор утверджує інше - так не повинно статись.

Не в змозі знайти єдину істину, О. Гончар ходить багатьма колами сумнівів, поки наважується на останню фразу про доконечність кари.

Простежмо останні щаблі сходження автора до ідеї.

Перший. У передсмертному слові Діденка згадано дві цінності: Ларису і Вітчизну. Слова про Ларису «Я любив і люблю її» - це останнє, що пов'язує Діденка з життям. А слова про Вітчизну, готовність «смертю ... змити» її заплямовану честь - то вже прощання Діденка з цим світом.

Другий. Істотною є деталь: незвичайне кохання радянського солдата й угорки Лариси автор благословив словами старого священника, якому жінка сповідалась: («Любов перемагає все!»).

Третій. Письменник уводить до тексту паралельний уявний фінал, щоб бодай на мить відсунути тяжку для нього розв'язку.

Фатальна приреченість, відчай від неможливості змінити те, що «мусило статись», потрібен автору для того, щоб заставити читача здригнутись, пережити потрясіння від напруги над законами буття - Бог дає людині життя - любов - гармонію.

Отже, Гончар на стороні закоханих.

Останню мить Діденко сприймає гідно, по-юнацькому романтично, бо була в його житті інша - мить щастя.

Письменник по-філософськи осмислює мить ситуації, .як стремління людської душі до прекрасного.

Письменник хотів би перемоги в любові. Так повинно бути. Так буває. І так буде колись, коли зникне ворожнеча в роді людському.

Підсумовуючи історію артелериста Сашка Діденка та угорської дівчини Лори, постає питання, чи не даремно була вона розказана світу? Чи зрозуміли ми в чому полягає філософія щася?Адже тут немає звичного та очікуваного читачем "і жили вони довго і щасливо"?

Подумайте для чого нам така історія та які думки вона викликала?

1. Герої відкрили мені, що життя дуже швидкоплинне і потрібно цінувати кожну його мить.

2. Я зрозуміла, що істинне кохання, істинне щастя складається саме з миттєвостей, а не з буденності. І найсильніші почуття, найсильніші радість і горе йдуть саме від таких моментів любові.

3. Я зрозуміла, що не можна бути щасливим за рахунок чужого життя, не виправдовую Сашка, який поранив Ларисиного чоловіка.

4. А мене вразило рішення військового трибуналу. Не можу зрозуміти, чому не виправдали радянського солдата- переможця.

5. Я теж не погоджуюсь із жахливим вироком, бо впевнена, що воїна-захисника можна було виправдати. Адже він вистрілив, захищаючи себе і Ларису.

6. А якщо подивитися зі сторони християнської етики, то вони знехтували подружньою вірністю і є відповідальними за смерть невинної людини, та й за особисту долю, яка склалася так трагічно.

7. Я повністю згодна з рішенням військового трибуналу. Сашко Діденко втрутився в чужу родину . Поставте себе на місце чоловіка Лариси. Що б ви відчували ?"

8. Я розумію, що не можна бути щасливим за рахунок чужого життя, не виправдовую Сашка, який поранив Ларисиного чоловіка, але мої симпатії на боці закоханих.

9. Мені так прикро, що знівечено молоді долі . Виявляється , що і на війні люди живуть не лише страждаючи , а й кохаючи .Як на мене , то історія кохання нашого бійця і словацької дівчини надзвичайно зворушлива , чиста , поетична.

10. .Любов не прислухається до голосу розуму, до обставин. Кохання такої сили, що підносить над реаліями життя. Так, за це покладена смерть, але мить щастя коштує того, щоб ні про що не жалкувати.

11. .Кажуть, пізнаєш силу кохання, коли сам покохаєш. Але хочеться бути обережнішими.

12. .Є в новелі два таких речення, які дуже мене вразили. За ними криється суть справжньої трагедії. «Тепер тільки одна людина в державі могла помилувати його. Справа дійшла до Москви.». Я думаю, що не вартий престиж держави життя однієї конкретної людини.

13. Читаючи новелу, я згадала роман Ліни Костенко «Маруся Чурай». Всі ми пам'ятаємо як загинув Гриць Бобренко. Марусю Чурай звинувачували у смерті, готували також їй смертну кару, але її виправдали. Згадали її пісні

Людей такого рідкісного дару

хоч трохи, люди, треба берегти!

А Сашкові геройські вчинки до уваги не взяли.

Вчитель. Який ще твір української літератури близький за змістом до новели О. Гончара «За мить щастя»? (Володимира Винниченка «Момент»)

Життя прекрасне та дивовижне. Кожна людина в світі має бути щасливою. Цікавою буде інформація про те, що Генеральна асамблея ООН постановила вважати 20 березня Міжнародним днем щастя.

Нагадати про щасливі миттєвості людського життя, побажати любові, успіху та гарного настрою - мета свята. Також на замовлення ООН був проведений рейтинг найщасливіших країн світу 2013.

Статист. Рейтинг найщасливіших країн світу 2013 року

На замовлення ООН був проведений рейтинг найщасливіших країн світу 2013.

Рейтинг складався на основі таких критеріїв, як:

Ø політичні свободи,

Ø система соціального захисту населення,

Ø рівень довіри у суспільстві,

Ø відсутність корупції;

Ø щедрість.

При складанні звіту експерти використовували дані опитування американського інституту громадської думки Геллапа, який був заснований в 1935 році.

Україна посіла 87 місце зі 156-ти у складеному експертами списку.

В 2012 році наша країна посіла 91-ше місце.

Цього разу сусідами України виявилися Гана (86 місце) і Латвія (88).

Втім, більшість країн СНД обійшли Україну у рейтингу - Росія (68 місце), Білорусь (66), Молдова (53), Казахстан (57), Туркменістан (59), Узбекистан (60).

Лідируючі позиції у рейтингу зберегли Данія(1) і Норвегія(2)

На третьому місці - Швейцарія,

на четвертому - Нідерланди,

замикає п'ятірку лідерів Швеція.

Шосту сходинку рейтингу посіла Канада.

Фінляндія, яка в минулому році входила у трійку лідерів, скотилася на сьому позицію.

Крім того, до топ-10 потрапили Австрія, Ісландія і Австралія.

Останні 10 позицій посіли наступні держави: Сенегал, Сирія, Коморські острови, Гвінея, Танзанія, Руанда, Бурунді, Центрально - Африканська республіка, Бенін і Того.

VІ. Підведення підсумків.

«Любов перемагає все!» Саме такою, хотілося б, щоб була розв´язка твору.

Твір проголошує право людини на щастя, хоч і короткочасне. Можливо людина і живе на землі заради цієї прекрасної миті, хоч і платить часто дуже високу ціну.

Так бездушний закон убив мрію. Але вічно живим залишилося на землі високе й чисте кохання, що стало піснею, казкою, легендою.

На завершення всім присутнім побажати щастя, добра,та любові.

Звучить пісня «Щастя, добра и любові». Учениця роздає всім присутнім символічних янголів щастя.

Як птах, що у небо злітає,

Як річка в долині біжить

До вас хай добро завітає

І піснею в серці звучить.

Приспів:

Щастя, добра і любові - щиро бажаємо вам

Щастя, добра и любові - дітям, онукам, батькам

Щастя, добра и любові - звучить як молитва свята

Щастя, добра и любові на многі і многі літа.

Як літо настане чи осінь

Зимою, або навесні.

Коли за вікном дощ і сонце -

Хай будуть щасливими дні.

Приспів:

Щастя, добра і любові - щиро бажаємо вам

Щастя, добра и любові - дітям, онукам, батькам

Щастя, добра и любові - звучить як молитва свята

Щастя, добра и любові на многі і многі...

VІІ. Оцінювання досягнень учнів. Зібрати друковані додатки.

VІІІ. Домашнє завдання.. Написати твір-роздум, продовживши думку, висловлену в епіграфі уроку.

1   2   3
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати