загрузка...
загрузка...
На головну

Правові положення та правовиховної вплив сім'ї

1. I. НОРМАТИВНА БАЗА ДЛЯ РОЗРОБКИ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПЕРВИННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ
  2. I. Загальні положення
  3. I. Загальні положення
  4. I. Загальні положення
  5. I. Загальні положення
  6. I. Загальні положення
  7. I. Загальні положення

Правові відносини сім'ї і держави регламентуються нормативними документами, виховне указами та постановами. Сім'я перебуває вплив сім'ї під захистом держави, яке піклується про неї шляхом створення і розвитку мережі загальноосвітніх установ, виплати різних допомог, надання пільг і допомог багатодітним сім'ям, надання допомоги у вихованні та медичного обслуговування і т.д.

В основі сімейного виховання лежить сімейне право, яке закріплене Конституцією РФ, іншими законодавчими документами про шлюб, сім'ю, права дитини та захисту дитинства. Конституція зобов'язує батьків піклуватися про виховання дітей, залучати їх до праці і виховувати у них працьовитість. Найважливішим принципом виховання дітей в сім'ї, закріпленим законодавством, є надання батькові і матері рівних прав і обов'язків щодо своїх дітей. Цей принцип забезпечує найкращі умови для дотримання інтересів дітей, гарантує захист від прояву батьківського егоїзму, слугує базою для об'єктивних, розумних рішень.

Батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а також дітей непрацездатних і які потребують допомоги. До матерям і батькам, які не виконують свій обов'язок перед дітьми за їх утримання та виховання, може бути застосована сувора міра - позбавлення батьківських прав. Підставою для такого рішення може послужити жорстоке поводження з дітьми, надання на них шкідливого, аморального впливу, антигромадську поведінку: алкоголізм, наркоманія, проституція, хуліганство, тяжкі психічні розлади.

Правове становище сім'ї багато в чому визначає і її правовиховної вплив. Батьки повинні прагнути до формування у дитини поваги до законів, прав інших людей. Їх правовиховної вплив здійснюється, як правило, на основі принципу «роби як я», тобто прикладу і авторитету батьків, їх справ і вчинків, що відповідають нормам моралі і права. Критеріями оцінки тут виступають загальнолюдські цінності: боротьба добра зі злом, чесність і честь, гідність і любов до людей, працьовитість і вміння бути благородним і багато інших.

Аналіз практики сімейного виховання показує, що основними шляхами та умовами його правоформірующего і праворазвівающего впливу виступають:

- Забезпечення особистій приблизно всіх членів сім'ї в не-. укоснітельном виконанні законів;

- Проведення старшими членами сім'ї правороз'яснювальна ¦ роботи серед молодших;

- Формування у всіх членів сім'ї позитивного ставлення до правових норм;

- Моральне схвалення правослухняної поведінки і правозастосовчої діяльності;

- Створення особистісно-побутових і діяльнісних передумов для формування правосвідомості та ін.

Правовиховної процес в сім'ї не має меж. Старші члени родини - це свого роду життєвий ідеал для молодших.

В сім'ї як би координуються зусилля всіх учасників виховного процесу. Сім'я створює для людини, особливо молодого, ту модель життя, в яку він включається. Кожен юнак і дівчина мимоволі і часто несвідомо повторюють вчинки своїх батьків, несуть в собі морально-правової заряд того соціального середовища, в якій живе сім'я.

Сім'я тисячами ниток пов'язана з суспільством, державними і громадських організаціями та установами. Вона чуйно peaгірует на всі зміни, які відбуваються в державному і громадському житті. Панівні в родині настрою позначаються в свою чергу на суспільстві, діяльності держави та її органів. Тому необхідна постійна турбота держави і суспільства про сім'ю, про реалізацію нею своїх соціальних та правовиховної функцій. У той же час сім'я повинна керуватися не тільки узкосемейнимі, але і суспільними інтересами, що багато в чому зумовлює формування у її членів правосвідомості.

Іншими словами, правовиховної вплив сім'ї буде ефективним тільки тоді, коли будуть задіяні як зовнішні чинники її життєдіяльності, так і внутрішні резерви сімейного укладу.

Попередня   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   Наступна

Осмислення результатів спостереження | педагогічний аналіз | Загальна характеристика | Техніка педагогічного спілкування | Управління процесом педагогічного спілкування | педагогічна взаємодія | Шляхи встановлення педагогічного співробітництва | педагогічна вимогливість | бібліографічний список | Соціально-педагогічні особливості функціонування дошкільних установ |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати