На головну

Файли і файлова система

1. COM- і EXE-файли
  2. I.2.3) Система римського права.
  3. II.5.1) Поняття і система магістратур.
  4. IV. МОВА ЯК СИСТЕМА І СТРУКТУРА
  5. Quot; виштовхує "ЛОГІСТИЧНА СИСТЕМА
  6. S.1. ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ТОРГІВЛІ
  7. VI. Система органів державної влади в Російській Федерації

Всі програми і дані зберігаються в довготривалій (зовнішньої) пам'яті комп'ютера у вигляді файлів.

файл- Це певна кількість інформації (програма або дані), що має ім'я і зберігається в довготривалій (зовнішньої) пам'яті.

Ім'я файлу.Файл складається з двох частин, між якими ставиться крапка: власне ім'я файлу і розширення, що визначає його тип (програма, дані і так далі). Власне ім'я файлу дає користувач, а тип файлу зазвичай задається програмою автоматично при його створенні (табл. 1.2).

У різних операційних системах існують різні формати імен файлів. В операційній системі MS-DOS власне ім'я файлу повинна містити не більше 8 букв латинського алфавіту, цифр і деяких спеціальних знаків, а розширення складається з трьох латинських букв, наприклад: proba.txt

В операційній системі Windows ім'я файлу може мати довжину до 255 символів, причому можна використовувати російський алфавіт, наприклад: Одиниці виміру інформаціі.doc

Таблиця 1.2. Типи файлів і розширень

Тип файлу  розширення
 програми  exe, com
 текстові файли  txt, doc
 графічні файли  bmp, gif, jpgnflp
 звукові файли  wav, mid
 відеофайли  avi
 Програми на мовах програмування  bas, pas і ін

Файлова система.На кожному носії інформації (гнучкому, жорсткому або лазерному диску) може зберігатися велика кількість файлів. Порядок зберігання файлів на диску визначається файлової системою.

Кожен диск розбивається на дві області: область зберігання файлів і каталог. Каталог містить ім'я файлу і указа-

Попередня   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   Наступна

Глава 1 | Глава 1 | Комп'ютер і програмне забезпечення | Глава 1 | Глава 1 | Завантаження операційної системи | Знайомство з графічним інтерфейсом Windows | I.iimiiM.j.ni.niiliiJ.ii.liiiuiJim | Комп'ютер і програмне забезпечення | Комп'ютер і програмне забезпечення |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати